Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

אכן - לדעתי תוספת המחיר לדגם הפרו לעומת השדרוג לא שווה. 128 מספיק לחלוטין, כמעט הכל בענן.

עריכה אחרונה על ידי sagibd95
דקדוק
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמה וסוללה עומדים בראש ללא ספק.

הממשק עובד חלק יותר ללא לאגים קטנים שהיו בשיואמי.

אולי זה בעיניי רוחי אבל הצבעים במסך נראים טבעיים יותר מאשר באמולד של שיואמי.

זה ככה על קצה המזלג, לא נגעתי בו יותר מדי ביומיים האחרונים שהיו קצת עמוסים.

אם יש שאלות ספציפיות אשמח לענות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. עניין אותי כי אני לרב לא מעוניין להגיע לרמת המחיר הזו, אבל הפיקסל מעניין (לכשהפיקסל שלי ימות. כרגע הוא אצלי מעל שנה). 

הבעיה העיקרית שלי היא שהדבר הכי חשוב לי זה מסך שלא יהיה גדול מ-6״, אבל כרגע נראה שלא יהיו לי ברירות... גם באנדרואיד יש (סופסוף) אפשרות לגרור את התצוגה למטה ולהקטין את המסך, בתנועה אחת, וזה ייפתור לי חלק מהבעיה, אולי.

אני מקווה שייצא 6a קטן ומפלסטיק... אבל מה הסיכויים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בעתיד הנראה לעין. לגוגל יש מתכון בשל ומוצלח למדי עם ה 6 וה 6 פרו, רק נותר שיתקנו את כל הפאקים התוכנתיים (ולא חסר) בחודש-חודשיים הקרובים וזה המכשיר הקרוב שלי ללא ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ALÞћÃ כתב:

לא בעתיד הנראה לעין

בינתיים הנוכחי שורד יפה את הנפילה (שתיים, שלוש...) היומית שלו כבר שנה+. אם ימשיך ככה, ייקח לפחות שנתיים עד שאצטרך חדש. בכל מקרה, העדיפות שלי היא קודם כל ולפני הכל, קטן וקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני מעוניין לקנות סמסונג A52s

מישהו מהחברים פה קנה את הטלפון ויכול להמליץ עליו?

צריך טלפון לשימושים סטנדרטים (לא מוריד משחקים)

איך המעבד סנפדרגון 778G ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.11.2021 בשעה 10:44, falou כתב:

אני מתקשה להבין את הרלוונטיות של התגובה, ואם כבר, זה אתה שמסיט את הדיון. זה שרשור על רכישת טלפון. זה דיון על משמעות עדכוני האבטחה.

אם היית מבין את הרלוונטיות של התגובה, היית מבין למה עדכוני אבטחה זה משמעותי, הא בהא תליא. אז כמובן שאם אתה לא מבין את הרלוונטיות לא תבין למה עדכוני האבטחה כל כך חשובים.

אני לא אמרתי, בשום אופן ובשום מקום, שזה לא חשוב, באופן מוחלט. אני תוהה איך דבר כל כך חשוב בכלל לא משפיע על הקנייה של רב הצרכנים?

כמו שאחיזה בכביש רטוב לא משפיע על הקנייה של רוב הצרכנים שקונים צמיגים.

כמו שבדיקות ריסוק לא משפיעות על הקנייה של רוב הצרכנים שקונים מושב בטיחות לתינוק.

העולם מלא בדוגמאות כאלה.

התשובה שלך היא: יש אנשים שנפגעים.

נכון.

אז מה?!

יש גם אנשים שנפגעים בתאונות דרכים, עדיין אף אחד לא קונה רק את הרכבים הכי בטוחים בשוק, כי הסיכוי הוא עדיין מאוד קטן ולא שווה את ההשקעה.

אז אני שואל שוב, מה מידת (שיעור, רמת, אפשרות, התכנות) הסיכון? 

היא בכלל מצדיקה בכלל לחשוב על זה?

אז עדיף לך (בטח אם ההשקעה היא לא גדולה) להיות בצד הבטוח, ולא בצד הנפגע.

מידת הסיכון מצדיקה לחשוב על זה, בטח בעולם של NSO, Black Shadow, ופישינג בסקאלה שיש היום.

קל וחומר המצב שיהיה בעולם בעוד חצי שנה או שנה, זה הולך לכיוון רע, לא לכיוון טוב, הסיכון הולך וגובר.

תגיע מתישהו נקודה בזמן, שבה זה יתפוצץ ברעש, ואז אנשים יתחילו לשים לב. יהיו מי שבנקודת הזמן הזו נמצאים בצד היותר בטוח, ויהיו מי שלא.

וזה לא הערכה, זה ודאות, השאלה היחידה בתעשייה היא רק מתי נקודת הזמן הזו תגיע.

אתה מבקש הערכה מקצועית - אז מאיש מקצוע בעולם אבטחת הטלפונים הניידים במיוחד (😉) - זו ההערכה המקצועית שלי.

בתאריך 19.11.2021 בשעה 15:27, מרק10 כתב:

לדעתי לא. מספר האנשים שמסוגל לפרוץ לטלפון ולגנוב מידע או לשבט את הטלפון אינו רב וגם ואם מישהו כבר יודע לעשות זאת בדרך כלל ינסה לפרוץ לטלפון של אדם חשוב.

אני אישית לא מכיר אף חבר שבמהלך 10 השנים האחרונות פרצו לטלפון שלו.

Black Shadow ו-NSO אולי, אבל פישינג? זה מה שנקרא בשפה המקצועית "רשת רחבה", וברשת רחבה אפשרי (ואפילו סביר יותר) שייפלו אנשים רגילים, ולא VIP.

בתאריך 19.11.2021 בשעה 16:07, איציק נ. כתב:

1. ה S21+ קיבל היום OTA עדכון לאנדרואיד 12 (כ 2.5GB בקירוב). העדכון בוצע. יש אטרקציות מעניינות ביחס לגרסה קודמת שכדאי לדעת עליהן ?

לפי החשיבות לדעתי:

1. עדכונים דרך Google Play ל-Android Runtime ("מתחת למנוע" אבל חשוב).

2. תפעול ביד אחת (בטח עם מכשירים הולכים וגדלים).

3. שליטה במיקרופון ומצלמה כולל אינדיקציה מתי הם בשימוש.

4. דשבורד פרטיות.

5. בחירת מיקום גס או מדויק

6. עמעום אקסטרא למצבים חשוכים.

7. שיפורי ביצועים ויעילות

8. כל השאר כולל OneUI4

לפני 23 שעות, ANUTKK כתב:

חברים אני מעוניין לקנות סמסונג A52s

מישהו מהחברים פה קנה את הטלפון ויכול להמליץ עליו?

צריך טלפון לשימושים סטנדרטים (לא מוריד משחקים)

איך המעבד סנפדרגון 778G ?

בינתיים נחשב מעבד Mid-High מוצלח

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תוהה איך דבר כל כך חשוב בכלל לא משפיע על הקנייה של רב הצרכנים?

באנלוגיה, רוב הצרכנים גם לא מתעמקים בדירוג הבטיחות של הרכב שהם מתעתדים לקנות.

עדיין אף אחד לא קונה רק את הרכבים הכי בטוחים בשוק, כי הסיכוי הוא עדיין מאוד קטן ולא שווה את ההשקעה.

אתה בטוח שאף אחד? סביר להניח שיש אנשים שמה שמוביל אותם ברכישת רכב הוא הבטיחות (או שהבטיחות הוא פקטור בחשיבות מספר אחת), ככל הנראה כמות האנשים הזו היא קטנה במיוחד.

אז אני שואל שוב, מה מידת (שיעור, רמת, אפשרות, התכנות) הסיכון? 

ללא קונטקסט השאלה הזו היא כללית מידי. התשובה נעה בהתאם לסוג ואופן השימוש שלך. אם אתה לא לוחץ על לינקים זדוניים (בסמסים, תגובות יוטוב, במיילים), לא גולש לאתרים מפוקפקים, גולש רק ב-HTTPS, מתקין אפליקציות מוכרות ובטוחות בלבד (ודואג להסיר כאלו שנמצאו בהם פרצות), מאפשר 2FA איפה שניתן, מספק רק את מינימום ההרשאות שניתן לכל דבר שרץ על המכשיר, ודואג לעדכן את מע' ההפעלה ואת שאר האפליקציות כנראה שעבורך הסיכון הוא די נמוך. ואם כבר ינסו לטרגט אותך, זה לא יהיה סופר דופר טריוויאלי.

מצד שני יש לנו חבובים שעוד עלולים לחשוב שיש נסיכים ניגריים שצריכים עזרה כדי לגשת למליונים שלהם. עבור אנשים כאלה הסיכון הוא די גבוה ויהוו מטרה קלה. האקרים, ברוב המקרים (אני פחות מדבר על NSO ושאר ירקות), ינסו להפיל כמה שיותר, ואחרי זה יחשבו מה עושים עם הטרף.

היא בכלל מצדיקה בכלל לחשוב על זה?

כן. אבל זה קצת חוכמה בדיעבד. בתור אחד שעבד מספר שנים על פיתוח מערכות אבטחת מידע (כולל מכשירי קצה), התשובה היא חד משמעית. גם במערכות לכאורה מוגנות, האבטחה היא לא הרמטית, אבל זה הרבה (הרבה) יותר עדיף מאשר להשאיר את הדלת לא נעולה כלל. אז נכון שרוב האנשים הם לא בנק ולא צריכים אבטחה ברמה של חברת סלולר גדולה. אבל זה לא אומר שהנושא לא צריך להטריד (בערך) כל אחד.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.11.2021 בשעה 22:28, falou כתב:

אני מקווה שייצא 6a קטן ומפלסטיק

מה אתה יודע... https://www.theverge.com/2021/11/20/22793079/google-pixel-6a-leak-compact-mobile-no-headphone-jack

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.11.2021 בשעה 17:25, DubelBoom כתב:

עדיין על תשתית פרטנר, אבל ל019 יש חבילה של 2GB ב12 ש"ח לחודש, או 100 מגה ב10 שקל. לא חושב שיש יותר זול מזה.

התחברתי אתמול דרך האתר של 019 Mobile, שלחו אותי (ב"איסוף עצמי") לחנות קרובה ליד הבית (בחזרה מהעבודה אספתי אותו). לקחתי את החבילה של 2GB ב 12 ש"ח לחודש.

המתנתי כמה דקות לשירות לקוחות והפעילו לי את ה SIM בצ'יק. חיברתי את זה לנטסטיק שהוצאתי מהאוטו (לבדיקה בבית) וזה עובד. קצב הורדה תXת כמו שרק פרטנר\אורנג' יודעים - אבל ל WAZE זה מעל ומעבר.
הדבר היחידי שהייתי צריך להקפיד לעשות הוא להפעיל את הנתונים (DATA) ב ROAMING דרך התפריט שעולה עם חיבור הנטסטיק ל PC וללחוץ על APPLY לשמירה.

בנוגע לכמות הנתונים (2GB לחודש) - בבדיקה שעשיתי, צריכת הנתונים של WAZE אצלי בנייד (בשימוש קבוע, לא "מידי פעם") לאורך חודש שלם של שימוש יום-יומי (ראשון עד חמישי) יצא כ 274 מ"ב לחודש - כך ש 2GB לחודש זה הרבה יותר מ"מעל ומעבר" למה שהאוטו צריך (במקרה הטוב אני מוציא אותו ל"פיפי" פעמיים בשבוע מהחניון התת קרקעי בו הוא רובץ).

תודה על הרעיון :mm_yeah:

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, ALÞћÃ כתב:

ישתבח. שימשיכו להוציא אותם כמו שהם, אני אמשיך לרכוש אותם.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

כמו שאחיזה בכביש רטוב לא משפיע על הקנייה של רוב הצרכנים שקונים צמיגים.

כמו שבדיקות ריסוק לא משפיעות על הקנייה של רוב הצרכנים שקונים מושב בטיחות לתינוק.

וזה כן חשוב?

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מידת הסיכון מצדיקה לחשוב על זה, בטח בעולם של NSO, Black Shadow, ופישינג בסקאלה שיש היום.

מה לי ולחבורת ריגול. מה אני, מנכ״ל של חברה עם IP קטלני או טרוריסט בינלאומי?

עדיין לא ענית על השאלה הפשוטה (׳אני לא יודע׳ זו תשובה טובה): מה רמת הסיכון?

שוב, כי אם זה אחד למיליון, זה לא מעניין.

לפני שעתיים, ALÞћÃ כתב:

לא פלסטיק והחיישן מתחת למסך (בעסה) וגם הקוטן לא בדיוק זה אבל... נו. יש שיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Gosser1860 כתב:

אז נכון שרוב האנשים הם לא בנק ולא צריכים אבטחה ברמה של חברת סלולר גדולה. אבל זה לא אומר שהנושא לא צריך להטריד (בערך) כל אחד.

למה זה צריך להטריד אותי ? חברות האבטחה והמדיה הם אלה שעושים מרעש של זבוב פיל.

לא צריך להגזים מכיוון שיש הרבה יותר דברים חשובים מאשר להיות טרוד באבטחה של הטלפון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...