Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, spidrman כתב:

שאלת תם, אני משתמש מתון בטלפון הנייד, שוקל להחליף את הקיים ותוהה עד כמה בעייתי יהיה בטווח של שנתיים שלוש להסתובב עם טלפון שלא מקבל אנדרואיד 11?

בשנייה שיהיה בעייתי - תחליף.

מדברים הרבה על עדכונים, כאילו זה חשוב. זה חשוב למי שאוהב שינויים במערכת ולחקור פונקציות חדשות. זה פחות חשוב למה שהרב עושים עם הטלפון, וזה ללחוץ על אייקון ולפתוח אפליקציה. וזהו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

בשנייה שיהיה בעייתי - תחליף.

מדברים הרבה על עדכונים, כאילו זה חשוב. זה חשוב למי שאוהב שינויים במערכת ולחקור פונקציות חדשות. זה פחות חשוב למה שהרב עושים עם הטלפון, וזה ללחוץ על אייקון ולפתוח אפליקציה. וזהו.

עדכוני אבטחה מאוד חשובים, ומכשירים לא מעודכנים חשופים להרבה פרצות. זה במיוחד חשוב עכשיו שהכרטיס אשראי שלך מחובר להרבה אפליקציות והרבה משתמשים בטלפון כארנק. גוגל ואפל מציעות עדכוני אבטחה ממושכים, הגדולות האחרות קצת מאחורה. לגבי מכשירי ביניים  והסדרות נמוכות זה סוג של רולטה שלרוב אתה לא מקבל שום עדכון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, aviaviavi כתב:

לגבי מכשירי ביניים  והסדרות נמוכות זה סוג של רולטה שלרוב אתה לא מקבל שום עדכון 

לפני 11 דקות, aviaviavi כתב:

גוגל ואפל מציעות עדכוני אבטחה ממושכים, הגדולות האחרות קצת מאחורה

אז זה חשוב או לא חשוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, aviaviavi כתב:

עדכוני אבטחה מאוד חשובים

נכון.  אבל ....

הרבה יותר חשוב להקפיד על האפליקציות שאתה מוריד - אין כל סיבה להוריד אינסוף זבל חינמי.  תתקין רק מה שבאמת צריך - וכנראה תמזער בהרבה את החשש של נוזקות.

וכמו תמיד - לשים לב לאיזה אתרים נכנסים (נכון כמובן לא רק לשמוש סלולרי אלא לכל גלישה).

תקטין את הסיכון.  זה הרבה יותר חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אבל לך תלמד את סבתא שלך להסתכל על ה-url של אתר אינטרנט כדי למנוע פישינג או ללמד את הילד שלך שבסך הכל רוצה לשחק באיזו שטות את כל הקטע של הרשאות של אפליקציה ועל מה כל אחד יכולה להשפיע(בינתיים אני שולט בעניינים עם family link אבל גם זה ייגמר באיזשהו שלב)

בסופו של דבר מי שמכיר ושומר על עצמו כנראה שלא ייפול למלכודות, אבל בהסתכלות רחבה זה אחוז קטן מהאנשים

לפני כשעה, falou כתב:

אז זה חשוב או לא חשוב?

חשוב מאוד, בגלל זה אני פחות מתלהב משוק מכשירי הביניים, מכשירים שהם בסך הכל לא רעים ועושים את העבודה. אבל מעבר לעלויות ייצור ופיתוח ראשוני אף אחד לא מסתכל עליהם דקה אחרי שהם יוצאים מהמפעל(להוציא את אפל וגוגל שמעדכנים לאורך זמן את כל המכשירים שלהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, dani666 כתב:

נכון.  אבל ....

הרבה יותר חשוב להקפיד על האפליקציות שאתה מוריד - אין כל סיבה להוריד אינסוף זבל חינמי.  תתקין רק מה שבאמת צריך - וכנראה תמזער בהרבה את החשש של נוזקות.

וכמו תמיד - לשים לב לאיזה אתרים נכנסים (נכון כמובן לא רק לשמוש סלולרי אלא לכל גלישה).

תקטין את הסיכון.  זה הרבה יותר חשוב.

זה לא בא במקום.

עדכוני אבטחה מאוד חשובים, בנוסף לנושא ההתנהגות.

כמובן שרוב הפרצות נובעות מהתנהגות המשתמש (אומרים תמיד שהגורם האנושי הוא הכי חלש בשרשרת האבטחה), אבל יש כאלה שלא נובעות מהתנהגות המשתמש.

יש חברות שלמות שחיות על התחום הזה, בלי לעשות Name dropping.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, m3x7r3m3 כתב:

עדכוני אבטחה מאוד חשובים, בנוסף לנושא ההתנהגות.

אבל אם רב המכשירים בעולם לא מקבלים עדכוני אבטחה שוטפים, אני שואל שוב, איך אפשר לטעון שזה ״חשוב״?

לפני 20 שעות, aviaviavi כתב:

אבל לך תלמד את סבתא שלך להסתכל על ה-url של אתר אינטרנט כדי למנוע פישינג או ללמד את הילד שלך שבסך הכל רוצה לשחק באיזו שטות את כל הקטע של הרשאות של אפליקציה ועל מה כל אחד יכולה להשפיע

בדיוק כמו שמלמדים את סבתא כל דבר טכנולוגי אחר או את הילד לא לחצות את הכביש.

בסבלנות.

גם לפני 15 שנה ויותר למדתי את הבת שלי מה לא עושים. למשל, לא כותבים לעולם פרטים מזהים, אלא אם שאלה אותי ספיציפית וקיבלה רשות. לא מעלים תמונות. לא מתקינים שומדבר, רק אני מתקין. כבר מגיל שלוש היא למדה שמאחורי האוואטרים באפליקציות במחשב יש אנשים, ואתה לא יודע מי הם באמת. אולי זה ילד, אולי זה אדם מבוגר שמעמיד פנים שהוא ילד.

לגבי ההורים שלי, די כנ״ל.

הם לא מתקינים ולא מתחזקים את המכשירים שלהם. אני (ואחרים) עושים את זה בשבילם, כולל עדכוני תוכנה. כשהם לא יודעים משהו, הם מתקשרים. היום, כשאפשר בקלות להתחבר מרחוק (כן, אני יודע, עוד פרצת אבטחה פוטנציאלית...) זה בכלל לא בעיה. מעבר לזה, כמו עם הילדה, למדנו אותם לא לפתוח מיילים לא מוכרים וקבצים בכלל.

בינתיים עיקר האיומים על אמא שלי אלו אימיילים שיפרסמו תמונות שלה מאוננת בזמן שהיא גולשת בפורנו. אמרתי לה שלא תכנע לסחטנות, אבל ליתר ביטחון שתעדכן את החברים מה עלול להגיע, על כל צרה שלא תבוא...

האם כל הדברים הללו מבטיח משהו?!

לא...

רק בשבוע שעבר מישהי, די מנוסה ומבינה ובד״כ די נבונה ולכן לא אפרט מי היא, מסרה פרטי כרטיס אשראי ל-SMS, בהיסח הדעת, מאייפון מאובטח למשעי. שניייה אחרי זה היא הבינה מה עשתה וביטלה את הכרטיס, אבל, יו קנואו.. אנשים עושים שטויות. גם המודעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

אבל אם רב המכשירים בעולם לא מקבלים עדכוני אבטחה שוטפים, אני שואל שוב, איך אפשר לטעון שזה ״חשוב״?

זה מסוג הדברים שחשובים למי שכבר נפגע.

מי שעוד לא נפגע, פחות שם לב לדברים כאלה.

כמו ביטוח צד ג' קצת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, falou כתב:

זה על אותו משקל למה אנשים שמים צמיגים סינײם עלובים שיוצרו,נבדקו,קיבלו תקן ונמכרים על ידי אותו בנאדם.

למה? זה כי זול יותר ברוב המקרים וגם מחוסר מודעות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה מסוג הדברים שחשובים למי שכבר נפגע

גם למי שנפל לו פסנתר על הראש. אבל לא זו השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנפל לו פסנתר על הראש יסתכל כל הזמן למעלה כשהוא הולך ברחוב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, aviaviavi כתב:

זה על אותו משקל למה אנשים שמים צמיגים סינײם עלובים שיוצרו,נבדקו,קיבלו תקן ונמכרים על ידי אותו בנאדם.

למה? זה כי זול יותר ברוב המקרים וגם מחוסר מודעות

אם סטטיסטית צמיגים סיניים לא מעלים את הסיכון לתאונה, אז אולי זה בדיוק אותו הדבר.

Just now, m3x7r3m3 כתב:

מי שנפל לו פסנתר על הראש יסתכל כל הזמן למעלה כשהוא הולך ברחוב.

בדיוק. אבל זה לא שיקול אם ללכת ברחוב או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מי שנפגע כנראה לא יוותר על הסמארטפון, אלא ידבוק בשגרת עדכונים ויזהר עם לינקים וכו'.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב מסיט את הדיון. שאלתי: למה זה חשוב?

הרי האבטחה של הטלפון לא תלויה רק בעדכוני האבטחה. לכן אני שואל, למה זה חשוב?

אם הסיכוי להפגע הוא אחד למיליון, זה לא חשוב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה חשוב. אם שולחים sms עם לינק שמנצל חולשת אבטחה שולחים את זה למיליוני אנשים. אחד למליון אומר שמספיק אנשים יפלו.

למה אין עדכוני אבטחה למי שלא מריץ אנדרואיד ונילה/IOS?

כי אותן חברות שמקסטמות את האנדרואיד שנמצא על המכשיר שלהן לא דואגות לזה כי זה עולה כסף. הן מזלזלות בלקוחות שלהן זה כל הסיפור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...