Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, falou כתב:

אתה שוב מסיט את הדיון. שאלתי: למה זה חשוב?

הרי האבטחה של הטלפון לא תלויה רק בעדכוני האבטחה. לכן אני שואל, למה זה חשוב?

אם הסיכוי להפגע הוא אחד למיליון, זה לא חשוב בכלל.

זה לא הסטה של הדיון, זה שלא ברור לעופר למה זה חשוב, לא אומר שזה לא חשוב.

כאמור בד"כ מי ששם לב לזה הוא לרוב מי שכבר נפגע.

אז אם האבטחה של הטלפון לא תלויה רק בעדכוני אבטחה אז להשאיר אותו פרוץ? אולי נשאיר פרצות בקרנל של המכשיר כי הרי מה זה חשוב?

רוב הסיכויים שפריצה תתרחש בעזרת פעולה כלשהי של המשתמש, אבל:
1. יש הרבה יותר סיכוי שפעולה של המשתמש תסתיים בפריצה כשהמכשיר הוא לא מעודכן מאשר מכשיר מעודכן.

2. במכשיר לא מעודכן לא תמיד צריך פעולה של המשתמש כדי לפרוץ, במכשיר מעודכן אתה צריך לשים ידיים על Zero Day Exploit וזה כבר באמת הרבה פחות סביר שיקרה. כאילו בסדרי גודל פחות סביר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא הסטה של הדיון, זה שלא ברור לעופר למה זה חשוב, לא אומר שזה לא חשוב.

כאמור בד"כ מי ששם לב לזה הוא לרוב מי שכבר נפגע.

אז אם האבטחה של הטלפון לא תלויה רק בעדכוני אבטחה אז להשאיר אותו פרוץ? אולי נשאיר פרצות בקרנל של המכשיר כי הרי מה זה חשוב?

רוב הסיכויים שפריצה תתרחש בעזרת פעולה כלשהי של המשתמש, אבל:
1. יש הרבה יותר סיכוי שפעולה של המשתמש תסתיים בפריצה כשהמכשיר הוא לא מעודכן מאשר מכשיר מעודכן.

2. במכשיר לא מעודכן לא תמיד צריך פעולה של המשתמש כדי לפרוץ, במכשיר מעודכן אתה צריך לשים ידיים על Zero Day Exploit וזה כבר באמת הרבה פחות סביר שיקרה. כאילו בסדרי גודל פחות סביר.

אני מתקשה להבין את הרלוונטיות של התגובה, ואם כבר, זה אתה שמסיט את הדיון. זה שרשור על רכישת טלפון. זה דיון על משמעות עדכוני האבטחה.

אני לא אמרתי, בשום אופן ובשום מקום, שזה לא חשוב, באופן מוחלט. אני תוהה איך דבר כל כך חשוב בכלל לא משפיע על הקנייה של רב הצרכנים?

התשובה שלך היא: יש אנשים שנפגעים.

נכון.

אז מה?!

יש גם אנשים שנפגעים בתאונות דרכים, עדיין אף אחד לא קונה רק את הרכבים הכי בטוחים בשוק, כי הסיכוי הוא עדיין מאוד קטן ולא שווה את ההשקעה.

אז אני שואל שוב, מה מידת (שיעור, רמת, אפשרות, התכנות) הסיכון? 

היא בכלל מצדיקה בכלל לחשוב על זה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, falou כתב:

אז אני שואל שוב, מה מידת (שיעור, רמת, אפשרות, התכנות) הסיכון? 

היא בכלל מצדיקה בכלל לחשוב על זה?

לדעתי לא. מספר האנשים שמסוגל לפרוץ לטלפון ולגנוב מידע או לשבט את הטלפון אינו רב וגם ואם מישהו כבר יודע לעשות זאת בדרך כלל ינסה לפרוץ לטלפון של אדם חשוב.

אני אישית לא מכיר אף חבר שבמהלך 10 השנים האחרונות פרצו לטלפון שלו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה (בעצם שתיים):

1. ה S21+ קיבל היום OTA עדכון לאנדרואיד 12 (כ 2.5GB בקירוב). העדכון בוצע. יש אטרקציות מעניינות ביחס לגרסה קודמת שכדאי לדעת עליהן ?

2. יש לי באוטו SIM של USIM (זה מה שרשום עליו בכל אופן) שפג תוקפו (בן 3). 
מישהו מכיר את החברה ? יש אתר או טלפון שאפשר לדבר איתם ובאופן טלפוני (לפי המספר שעל ה SIM) לחדש לו חוזה (בהנחה והמחיר שפוי\הגיוני) ?
צרפתי תמונה של ה SIM המדובר...

תודה מראש לעוזרים :)

WhatsApp Image 2021-11-19 at 16.04.10.jpeg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני עם S10 אז עוד לא קיבלתי את העדכון, אבל חפש ביוטיוב one ui 4.0 features אולי תמצא דברים מעניינים. עוד לא שמעתי על משהו מסעיר (ואני עוקב) שתפס לי את העין בשביל לזכור אותו. אולי הMaterial You שבערך קיים אצל סמסונג, ויצבע אפליקציות בהתאם לתמונת רקע שלך.

2. USIM זאת לא חברה, אלא סוג של SIM. מהתמונה שצירפת אני לא מצליח לזהות של איזה חברה הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@DubelBoom תודה, כבר מצאתי ברשת איזה סירטון קצרצר על השינויים, דווקא נראה שיש המון שינויים (גם בנושא אבטחה+פרטיות וגם פיצ'רים מעניינים אחרים).

על הסים רשום רק USIM. גם אני לא הצלחתי להבין של איזה חברה ה SIM הזה... 
מדובר בסים שנתנו לובינסקי באוקטובר-נובמבר 2018 לדגמי 3008 פרטיים שנמכרו ללקוחות עם המערכת אנדרואיד של לובינסקי טאצ' (אם זה עוזר בזיהוי של ה SIM).

הייתי מוותר על השיט הזה אבל לא הצלחתי בשום פנים ואופן להגיע לאיזה תפריט במכשיר (ברכב) שמאפשר לי להפעיל את ה WIFI שלו ולהתחבר ל HOTSPOT מהנייד שלי.

יש עדכון:
הסים יושב בתוך "נטסטיק" 4G של TELENOR (מאחורה רשום HUAWEI).
ירדתי לאוטו והבאתי את הנסטיק למחשב בבית.
נכנסתי לתפריט ומצאתי שאכן מדובר ב ORANGE לשעבר.
בתפריטים יש אופציה ל ORANGE 4G או 012 MOBILE. האינטרנט שלהם חרא ולא הייתי רוצה להמשיך שם. יש אופציות נורמליות בפלאפון\רמי לוי ? הכי זול בפלאפון (סים גלישה בלבד) זה 19.90 לחודש... במילים אחרות 240 לשנה (לא הגיוני במונחי SIM DATA שראיתי באתרים זרים שעבור 3 שנים ו 100GB אתה משלם בערך 250-300 שח סה"כ).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרטנר על כל שלוחותיה כבר עמוסה לעייפה ויוצא לי לשמוע מלא מעט אנשים, גם כשנמצאים באיזור עם כיסוי 4G/5G מלא שחוויית הגלישה היא קומסי-קומסע. סלקום ופלאפון על שלוחותיהן ככל הנראה הפתרון אם איכות הגלישה חשובה, כשפלאפון יספקו יותר כיסוי 5G (למרות שעדיין לא שווה הרבה בימינו).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ALÞћÃ כתב:

כשפלאפון יספקו יותר כיסוי 5G (למרות שעדיין לא שווה הרבה בימינו)

זה סים לרכב, זה חסר משמעות לחלוטין.

האמת שאני כבר המון שנים בפרטנר אז לא כל כך יודע מה המצב אצל המתחרים, אבל אין ספק שהרשת עמוסה. מצד שני, המהירות מספיקה לדברים כמו ספוטיפיי ווויז... לא יודע אם הייתי משלם יותר בשביל סים באוטו.

עוד פתרון שאולי יעבוד, אם הסים מחובר דרך נטסטיק עם USB הוא לקנות דונגל WIFI, משהו כזה. אין לי ניסיון עם חיבור דונגלים כאלה למכשירי אנדרואיד, אבל זה יכול לעבוד. ככה תוכל לעשות הוטספוט מהטלפון (מאד פשוט גם ליצור איזה הוראה שתדליק אוטומטית את ההוטספוט כשאתה מתחבר לבלוטוס של הרכב, ומכבה כשאתה מתנתק) ולחסוך את האקסטרה תשלום חודשי.

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיהוי הרשת שאליה משתייך הכרטיס פשוט: לפי המספר המוטבע עליו.

2 הספרות הראשונות יהיו 89, 3 הבאות יהיו 972 המזהות את ישראל, ו-5 הבאות (ששלוש הראשונות בהן יהיו  425 גם זה זיהוי של ישראל) יזהו את הרשת, לפי המפתח הבא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את כל האופציות שהצעתם, אבל אני לא מוצא שום דרך להיכנס לתפריט של האנדרואיד הארור ולחבר אותו בפשטות להוטספוט בטלפון שלי. 

האמת שהאופציה ל SIM ב 12 שח לחודש היא לא רעה בכלל (למרות ששוב מדובר בסים של פרטנר...אבל היי, לפחות ב-5 חודשים שהאוטו אצלי - זה עבד).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...