Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

בתאריך 25.12.2021 בשעה 09:41, TheOne23 כתב:

מתלבט לגבי פלאפון לאישה עד 2500 ש"ח (במחירי אילת) בין פיקסל 6, גלקסי S21/S20 FE ו אייפון 13 מיני,

בעיקר חשוב לה מצלמה סופר-איכותית לצלם את הקטנים ומימדים לא מגושמים מדי.

תודה :)

זהו? אלה הדרישות? היא אדישה לבחירה בין אנדרואיד / IOS?

אם כן - אייפון 13 מיני, לאחרים יש מימדים שאפילו לאצבעות נקניקיה שלי מרגישים מגושמים.

לפני 22 שעות, Yuri Abaev כתב:

למה זה כל כך קריטי שיהיה לך wifi calling אף פעם לא השתמשתי בזה

כשאין קליטה סלולרית אבל יש קליטת WIFI (אצלי למשל זה המקרה בבית) - אז WiFi Calling זה פיצ'ר המאה.

לפני 20 שעות, yaniv572 כתב:

אפשר גם להוסיף שבעתיד הניראה לעין, לא תהיה תמיכה ב 5g בארץ.

תלוי למה אתה קורא 5G.

אייקון יש 🤣

לפני 17 שעות, DubelBoom כתב:

כי התקבלה החלטה לסגור את רשתות דור 2 ו3. שיחות לא מתבצעות על LTE.

מה שעושים זה או שהטלפון עובר לדור 3 בזמן השיחה, או שמשתמשים בVoLTE שזה בעצם שיחה על גבי האינטרנט פשוט דרך החייגן המובנה של הטלפון. לאחר סגירת הרשתות, בלי VoLTE לא תוכל לבצע שיחות טלפון.

כל עוד המצב הוא כמו עכשיו, שרק אם אתה קונה טלפון מיבואן רשמי (או מתעסק עם התוכנה, בחלק מהטלפונים) יש לך את הפיצ'ר הזה, בעצם נהיה כבולים ליבואן הרשמי.

דור 2 לא רלוונטי, דור 3 אם הכל יתקתק ולא יבקשו הארכות (ויבקשו הארכות) ולא תתחלף הממשלה (ותתחלף הממשלה) ולא יתחלף שר התקשורת (וכנראה יתחלף שר התקשורת) אז נדמה לי שהתאריך יעד לדור 3 זה סוף 2025...

לפני 15 שעות, sperial כתב:

תתקשר לשירות הלקוחות של ספק הסלולר שלך. לפחות עם פרטנר לא היתה לי שום בעיה להפעיל VoLTE (ו-WiFi calling) על מספר מכשירים שאינם מופיעים ברשימה שלהם. צריך רק סבלנות לדבר עם השירות באופן חד פעמי.

לא תמיד כולם מאוד משתפי פעולה בנושא.

פלאפון נתנו לי שלילי בזנ"ט על מכשיר שלא נמצא ברשימה הסגורה שלהם.

אבל מכיוון שמכשירי סלולר שונים נמצאים אצלי ביד כל הזמן (כרגע יש לי 5 שהם לא האישיים שלי), תקעתי את הסים שלי באחד מהם, ואז אמרתי להם יש לי עכשיו גלקסי S10/S20 לא זוכר מה מהם, תפעילו לי, ומיד הפעילו.

לפני 3 שעות, falou כתב:

אני לא כ"כ מבין איך יכבו רשתות ישנות, כשהמכשיר עוד עובר מידי פעם לרשת שהיא לא LTE, בטח במרחק ממרכזי האוכלוסין.

יכבו רשתות ישנות זה לא אומר שהתדרים חוזרים למשרד התקשורת.

התדרים יעברו שימוש מחדש ויותקן ציוד 5G שמשדר בתדרים הללו.

ככה שאיפה שאתה מקבל היום רשת 3G אתה פשוט תקבל 5G.

לא במהירות מדהימה (כי בגדול מדובר על תדרים בטווח 800-950MHz, כל חברה והתדר שלה), שהם יותר איטיים אבל נותנים כיסוי יותר רחב.

זה פשוט אומר שמעיפים את המשדרים, תחנות הבסיס, וליבת הרשת של 3G לפח.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

זהו? אלה הדרישות? היא אדישה לבחירה בין אנדרואיד / IOS?

ברור שאדישה.

היא אישה.

היא משתמשת בכלי וזהו.

לא עסוקה בלהשוות פיצ׳רים שפשוט אי אפשר בלעדיהם, שהיא לא ידעה בכלל שהם קיימים עד לפני חצי שעה...😁

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מציע לאשתי אייפון היא מעיפה אותי מהבית 🤣

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק מפריע לה באייפון?

תביא לי אייפון קטן, מלבד ה-SE, שהמסך שלו קטן מדי, אני לוקח.

המיני 13 הוא מועמד רציני להחליף את הפיקסל, אם לא יהיה טלפון אנדרואיד בגודל מתאים. קצת יקר, אבל אולי לא תהיינה אופציות.

הדבר היחיד שמפריע לי זה שיש התעסקות בלעבור מערכת הפעלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, falou כתב:

אני לא כ"כ מבין איך יכבו רשתות ישנות, כשהמכשיר עוד עובר מידי פעם לרשת שהיא לא LTE, בטח במרחק ממרכזי האוכלוסין.

בשלב זה מדובר בכיבוי רשתות דור 2. לדור 3 יש עוד כמה שנים. ולזכור - דוק 2 קיים רק בפרטנר וסלקום, שאר הרשתטת החלו בדור 3.

לפני 6 שעות, Yuri Abaev כתב:

הסוללה יכולה להיחלש למרות שלא משתמשים במכשיר?

התשובה חיובית. סוללות ליתיום מתחילות להתיישן ברגע שהן נחתמות. מחזורי פריקה-טעינה רק מאיצים את התהליך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

בשלב זה מדובר בכיבוי רשתות דור 2. לדור 3 יש עוד כמה שנים. ולזכור - דוק 2 קיים רק בפרטנר וסלקום, שאר הרשתטת החלו בדור 3.

מה? לא, פשוט ברשת פלאפון זו הייתה רשת CDMA על נגזרותיו (CDMA2000, CDMA X1) וברשת הוט (דאז "מירס") זו הייתה רשת EVDO

סלקום ופרטנר היו עם רשת דור 2 מבוססת GSM פשוט.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה כתבתי במהלך הדיון: הפוסט האחרון הוא המצב העכשווי - קיימות רשתות ה-GSM של פרטנר וסלקום. כל שאר הרשתות שהזכרת, וכן רשת ה-AMPS/NAMPS של פלאפון כובו כבר לפנמ שנים רבות.

דרך אגב, EVDO היא רשת דור שלישי שהמשיכה את CDMA, גם בפלאפון, וגם היא כובתה. הרשת שהפעילה מירס היתה רשת דור שני בטכנולוגיית IDEN.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם CDMA X1 הייתה רשת דור 3...

את רשתות הדור השני של שניהם כיבו לפני שנים במסגרת מעבר ל-GSM ושימוש מחדש בתדרים מוקצים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לא תמיד כולם מאוד משתפי פעולה בנושא.

פלאפון נתנו לי שלילי בזנ"ט על מכשיר שלא נמצא ברשימה הסגורה שלהם.

אבל מכיוון שמכשירי סלולר שונים נמצאים אצלי ביד כל הזמן (כרגע יש לי 5 שהם לא האישיים שלי), תקעתי את הסים שלי באחד מהם, ואז אמרתי להם יש לי עכשיו גלקסי S10/S20 לא זוכר מה מהם, תפעילו לי, ומיד הפעילו.

למה צריך לדבר איתם? אין אפשרות להצטרף דרך האתר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו לא היה אפשר. לא יודע איך היום

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אם כן - אייפון 13 מיני,

אחלה בחירה.

הפעם הוא לא נופל מהגדולים כמו בדורות הקודמים.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

מה בדיוק מפריע לה באייפון?

תביא לי אייפון קטן, מלבד ה-SE, שהמסך שלו קטן מדי, אני לוקח.

המיני 13 הוא מועמד רציני להחליף את הפיקסל, אם לא יהיה טלפון אנדרואיד בגודל מתאים. קצת יקר, אבל אולי לא תהיינה אופציות.

הדבר היחיד שמפריע לי זה שיש התעסקות בלעבור מערכת הפעלה.

אגב, משהו שמשום מה כמעט ואף אחד לא מדבר עליו. 

על עניין ה-RATIO של המסכים היום. או במילים אחרות הם גדולים יותר, אבל נהיים גדולים יותר בגובה ולא ברוחב. 

דבר כזה יוצר דברים מעניינים. בוידאו בגלל שיו טיוב מותאם ל-16:9, נוצרים לך 2 פסים שחורים מכוערים שתופסים לך חלק גדול מהמסך. והגודל טקסט או המקלדת נשארים באותו גודל כי הרוחב של המכשיר לא משתנה. 

בקיצור מה שאני בא להגיד, שלי כרגע יש אייפון 7 שהחליף את ה-SE הישן שלי שלי(גודל מסך של 4.7) וכשבדקתי אותו מול אייפון 13 מיני, קיבלתי שהטקסט זהה בגודל, ווידאו ביו טיוב למעשה גדול יותר מאשר באשר באייפון 13 מיני. 

כניראה הדברים האלה משנים יותר במשחקים שהם יותר מותאים לרזולוציה של המכשירים המאורכים. 

אבל כול עוד אתה לא משחק. אתה לא תקבל שום אפקטיביות בגודל המסך של ה-13 מיני לעומת ה-SE, אם כבר להפך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חיווי צריך להופיע בטלפונים של שיואמי כשמשתמשים ב- WiFi Calling?

צרפתי מכשיר לשירות, הפעלתי בהגדרות כולל העדפה ל- WiFi ועדיין באף שיחה אין חיווי שזה מתקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, davemustaine87 כתב:

כניראה הדברים האלה משנים יותר במשחקים שהם יותר מותאים לרזולוציה של המכשירים המאורכים. 

הם מותאמים למסרים השיווקיים של היצרנים שרוצים להגיד שיש להם את המסך עם המספר הכי גדול, אבל במקביל גם לא לייקר אותו מדי לייצור (כי למרות שהמידה של המסך גדולה, בפועל שטח המסך קטן יותר ממה שאתה "מצפה") וגם לא להפוך את הטלפון לבלתי נסבל לחלוטין לשימוש ביד אחת. 
היתרון היחיד של מסכים גבוהים יותר הוא היכולת לראות יותר פוסטים באינסטבוק/טוויקטוק. זהו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...