Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

בתאריך 18.2.2022 בשעה 11:54, iEminem כתב:

אחרי הפוסט הקודם שלי פה, הבנתי שאם זה אנדרואיד אז זה רק מעבד סנאפדרגון (חשוב לו אבטחת המידע, אני זוכר שהיה פה בלאגן של סנאפדרגון נגד חברה אחרת).

אעשה סדר ב"מעבדים" / צ'יפסטים (SoC) של סלולריים - יש SoC היום של 4 יצרנים (בגדול זה גם המדרג איכות):

Qualcomm - סדרת הסנאפדראגונים, מוכרת לרוב היצרניות טלפונים, לא מייצרת בעצמה טלפונים*

Samsung - סדרת Exynos, נכון להיום לא מוכרת ליצרניות אחרות, בעתיד כן מתכננת למכור שבבים

Huawei - סדרת ה-Kirin, בשימוש של Huawei וחברת הבת Honor

MediaTek - גם בקיצור MTK, סדרות Dimensity / Helios, מוכרת לרוב היצרניות (כולל סמסונג), לא מייצרת בעצמה טלפונים.

משתי האחרונות כדאי להימנע מבחינת אבטחת מידע, בין שתי הראשונות אין כמעט הבדל מבחינת אבטחת מידע, כשיש פרצה בצ'יפסט אחד יש בד"כ גם במקביל.

בתאריך 18.2.2022 בשעה 11:54, iEminem כתב:

בגדול מה שהוא רוצה מהמכשיר זה שישרוד כמה שאפשר (כרגע עם גלקסי 8 שמאוד מבסוט עליו חוץ מעניין הסוללה כמובן, וגם בא לו להתחדש אחרי הרבה שנים עם אותו מכשיר).

גם כיום במכשיר הזה יש לו מעבד אקסינוס.

בתאריך 18.2.2022 בשעה 18:53, davemustaine87 כתב:

אולי אני סתם מדבר, אני אני חושב שאם אבטחת מידע בראש מעייני, אז הייתי מעדיף סמסונג עם מעבד אקסינוס ולא כול סיני עם מעבד סנאפדרגון.

בהחלט לקחת בחשבון שחוץ מהצ'יפסט יש את מערכת ההפעלה, ושם יש עדיפות מבחינת אבטחת מידע לסמסונג על פני הסיניות.

בתאריך 18.2.2022 בשעה 13:34, iEminem כתב:

@aviaviavi

זו גם הייתה ההמלצה שלי בהתחלה, אבל מסתבר שב S21 FE המעבד הוא לא של סנאפדרגון, אלא Exynos 2100.

ופעם קודמת ששאלתי פה על וואןפלוס נגד סמסונג אז הבנתי שאבטחת המידע אצל סמסונג פחות טובה מאשר סנאפדרגון.

לא יודע אם זה עוד עדכני.

תודה על התגובה.

בין אקסינוס של סמסונג לסנאפדראגון אין הרבה הבדלים.

מבחינת ביצועים בד"כ הסנאפדראגון טוב יותר מהאקסינוס המקביל.

מבחינת אבטחת מידע אין הבדל, כשאחד נפרץ המקביל גם נפרץ בד"כ.

אבל בד"כ גם אין לך הרבה בחירה, בטח בסדרות Galaxy S - ישראל בד"כ מקבלת רק אקסינוס.

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

Samsung - סדרת Exynos, נכון להיום לא מוכרת ליצרניות אחרות, בעתיד כן מתכננת למכור שבבים

סאמסונג מוכרת כבר לא מעט זמן EXYNOS ל meizu ו VIVO. מכיוון ששתי החברות מאוד רוצות למכור בשוק המערבי, הן דואגות שיהיה להן בהיצע דגמי סנאפדראגון/EXYNOS ורום שלא שולח את ההיסטוריה שלך מפורנהאב למפלגה הקומוניסטית

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל בד"כ גם אין לך הרבה בחירה, בטח בסדרות Galaxy S - ישראל בד"כ מקבלת רק אקסינוס.

החל מהS22 ישראל תקבל סנאפדרגון. למה? לא יודע, אבל השתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה טלפון איכותי יש היום עם מסך עד 5.8"?

הסוללה בS10e שלי כבר מג'עג'עת, וכנראה שאין מנוס מהחלפה

למרות שמשאר הבחינות אין לי שום סיבה להחליף

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, avargel כתב:

איזה טלפון איכותי יש היום עם מסך עד 5.8"?

אייפון 13 מיני (ל-12 חיי סוללה קצרים, אולי זו לא בעיה בשבילך) או אייפון SE.

התגלגל אלי מיני 13, כשיהיה לי פנאי אני אשמיש אותו ונראה איך הוא בתור תחליף לפיקסל 3a. 

על פניו, המסך נראה קטן מדי, אבל ממש נוח לתפעול ביד אחת והוא מאוד מוצלח מבחינת צבע ובהירות. הנוצ' מעצבן ברמות על (בייחוד במסך קטן). וצריך מטען ייחודי. אלו דברים שיכולים להרוג את המכשיר בשבילי, לא חשוב כמה הוא טוב. נחיה ונראה.

אני לא רגיל למערכת ההפעלה, אז ייקח לי זמן לגבש דעה

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בגלל גודל מסך בחרתי ב 12 מיני.

הטלפון הוא טלפון משני אצלי כך שזמן סוללה לא קריטי וקשה לי להביע דיעה לגבי משך זמן שימוש.

כאמור מכיון שאני לא עובד איתו הרבה שעות ביום גודל המסך לא מפריע לי, למרות שראייתי לא בשיא אני מסתדר.

אני קצת הרבה משוחד למערכת הפעלה של סמסונג, לכן קבלו את המשפט הבא בערבון מוגבל. אינני רואה שום יתרון למערכת הפעלה של אפל.

אבל בשורה התחתונה אני מרוצה.

נ.ב

ה se יותר גדול פיזית מ 12 מיני,אבל המסך שלו יותר קטן.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Ron Poh כתב:

אני קצת הרבה משוחד למערכת הפעלה של סמסונג, לכן קבלו את המשפט הבא בערבון מוגבל. אינני רואה שום יתרון למערכת הפעלה של אפל.

אני מניח שלמשתמש הרגיל, כזה שלוחץ על אפליקציות והן נפתחות - ההבדלים בין מערכות ההפעלה בלתי קיימים, להוציא להתרגל איפה נמצא הכפתור של הבהירות ואיך עושים השתקה וכו׳.

אני משתמש די הרבה ב-Google Assistant, נראה איך siri בהשוואה. אני גם מאוד אוהב את השימוש במחוות לצורך ניווט. מבחינתי זה השינוי הכי גדול בתפעול הסלולרי מראשיתו. אני יודע שגם באפל יש, אני לא יודע כמה אחרת זה עובד.

אני גם אוהב מצלם וכבר ברור שהמצלמה של אפל יותר מהירה (מעבד יותר חזק). גם הממשק שלה נראה לי יותר טוב, אבל... ניחה ונראה.

לבסוף, יש לי מק, אז אולי יהיה גם יתרון מסויים לאינטגרציה בין המכשירים, למרות שמבחינת סביבות עבודה אני עמוק בעולם של גוגל.

לפני 55 דקות, Ron Poh כתב:

ה se יותר גדול פיזית מ 12 מיני,אבל המסך שלו יותר קטן.

כן. אבל.

יש לו כפתור טביעת אצבע פיסי. לא יודע איך אני אתרגל ל-Face Detect.

אם אני זוכר נכון, המסך שלו יותר רחב (בדקתי - אותו רוחב)

ו... אין לו מגרעת, שבאמת ממש מעצבנת את העין במכשיר קטן. ובכלל, קצת ״סנטר״ לדעתי מוסיף לנוחות האחיזה, לא גורע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז...

אני מרוצה מאוד מהסירי, היא מבינה אותי מצויין. אני  מכתיב הודעה ואין פספוס בכלל.

הזיהוי פנים -אדיר-, בהתחלה אפילו חשבתי שמשהו דפוק והמכשיר לא נעול. מרים את הטלפון, מסתכל עליו והוא כבר פתוח.

חסרון קיים שנמצאים בחנות עם מסכה וצריך להוריד אותה. אבל יש כבר גרסת ביתא עם זיהוי פנים כאשר יש מסיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנמצא באקוסיסטם של אפל, אין ספק שהאינטגרציה זה פיצ'ר מעולה.

יש לי מק (בתור מחשב משני, לא יכול בתור עיקרי) ואייפד, אייפון לא מוכן לנסות עד שלא תהיה הקלטת שיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם זה אוף טופיק, אבל איך עובד הקטע של מק בתור מחשב משני?

(יוצא מנקודת הנחה שהראשי מריץ ווינדוס) 

אז אם כבר אתה במערכת של מייקרוסופט, רגיל להכול, איך זה לעבוד למק רק בערבים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממקבל בעבודה בין המק למחשב ״רגיל״.

בסוף מתרגלים גם לזה, כמו שמתרגלים להקלדה בעברית ובאנגלית, כמו שעובד גם עם Google Sheets וגם עם Excel וכו׳. רק עניין של אימון וקצת סבלנות בהתחלה. 

אבל אני מודה שאני סתגלן ממשקית. יש לי סבלנות ללמוד בהתחלה ואח״כ זה הופך לי לשקוף לגמרי. מידי פעם אני לומד כל מיני קיצורים חדשים. האמת שזה פחות או יותר הזמן לבדוק שוב את כל אופציות הקינפוג של המק ולראות אם אני יכול לשפר את הקסטומיזציה (אני גם עושה את זה עם הסלולרי פעם בכמה זמן).

נ.ב. גם ככה אם אתה חי רב הזמן בדפדפן לא זה לא כזה משנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, DubelBoom כתב:

החל מהS22 ישראל תקבל סנאפדרגון. למה? לא יודע, אבל השתנה.

בעיות ייצור ככה"נ

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

אומנם זה אוף טופיק, אבל איך עובד הקטע של מק בתור מחשב משני?

(יוצא מנקודת הנחה שהראשי מריץ ווינדוס) 

אז אם כבר אתה במערכת של מייקרוסופט, רגיל להכול, איך זה לעבוד למק רק בערבים?

מעולה ומתסכל בו זמנית. רלוונטי למקבוק אייר החדש.

מעולה כי זרוק על השולחן בפינת האוכל. פתחתי מכסה זמין לעבודה תוך שניה אחת. סוללה מחזיקה המווווווון זמן. טוען אותו אחת לשבועיים. ניווט מבוסס מחוות על הטאצ'פד המצויין שלהם נוח מאוד על מסך 13". דפדפן מצויין.

מתסכל כי יש כל מיני דברים מציקים שנורא מפריעים. סתם לדוגמא, לא ניתן להקליד בעברית ותוך כדי החזקת ה- SHIFT להשחיל מילה אחת באנגלית. בעת החלפת שפה, אם בטעות סמן העכבר שלך במיקום של שפה אחרת ממה שאתה רוצה, הוא בוחר אותה אוטומטית ולא גולל את השפות. ניהול הקבצים מוזר מאוד, וקצת קשה להתרגל אליו. 

בגדול, אם אני צריך משהו קטן במייל או ברשת, יש מצב טוב שאני ניגש אליו ולא למחשב החלונות. אם אני צריך איזו עבודה שלוקחת זמן, חצי שעה - שעה, אם זה דפדפן או דואר אני אגש למחשב הראשי, ואם הוא תפוס אשב על המק.

אבל אם יש עבודה שדורשת לעבוד עם מספר מסמכים בו זמנית, ובמיוחד קבצים, גישה ל- Onedrive או Dropbox אעדיף לגרש את אשתי מהמחשב הראשי או להמתין אם היא נוהמת עלי חזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, falou כתב:

אייפון 13 מיני (ל-12 חיי סוללה קצרים, אולי זו לא בעיה בשבילך) או אייפון SE.

תודה על המענה

שכחתי להבהיר שאעדיף להשאר בסביבת אנדרואיד, אלא אם כן לא תהיה לי ברירה

אז מה יש לנו בגודל הזה באנדרואיד?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Nemesis כתב:

פתחתי מכסה זמין לעבודה תוך שניה אחת

פחות...

לא ניתן להקליד בעברית ותוך כדי החזקת ה- SHIFT להשחיל מילה אחת באנגלית

נכון, אבל מתרגלים, כי מצד שני מאוד נוח להחליף שפה עם כפתור בודד ולא קומבינציה של שניים. אני כבר מתורגל  להחליף שפה עם הזרת 

ניהול הקבצים מוזר מאוד, וקצת קשה להתרגל אליו. 

אני לא חושב שהוא מוזר, הוא פשוט שונה. אני לא כ״כ אוהב את הממשק המצועצע הזה, אבל התרגלתי אליו, ועכשיו אין לי בעיה עם הניווט בספריות.

יש לי בעיה אחרת, שאין לי תוכנה יעילה לייבוא קבצים ממצלמה + סידור בספריות + מתן שם. ב-PC הייתי משתמש ב-Faststone. במק Adobe Bridge לא עובד טוב. זה הופך את התהליך למייגע...

אבל אם יש עבודה שדורשת לעבוד עם מספר מסמכים בו זמנית, ובמיוחד קבצים, גישה ל- Onedrive או Dropbox אעדיף לגרש את אשתי מהמחשב הראשי או להמתין אם היא נוהמת עלי חזרה.

זה אני לא מבין. אני מוצא את ריבוי ה-desktops במק פשוט מעולה. אני עובד עם כמה מסמכים/יוזרים בו״ז כל הזמן. כמובן שזה על מסך אחד, עם יותר זה פחות עניין. המעבר בין המסכים עם ה-touchpad הוא אחלה. בכלל, ה-touchpad הוא מעולה, גם מבחינת התחושה וגם מבחינת השימוש ב-gestures. 

גם יש לי OneDrive מותקן. עובד. נו פרובלם.

לפני 7 דקות, avargel כתב:

אז מה יש לנו בגודל הזה באנדרואיד?

פיקסל 4a (קצת ישן) ומכשירים מאוד נחותים.

כלומר - אין.

אני איתך, דרך אגב, אחרי מחיר, גודל זה הפקטור הכי משמעותי בשבילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...