Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

כמעט בוודאות - זו הדרך של שיאומי לאפשר הקלטת שיחות במדינות שבהן זה מותר (ישראל) ולא לאפשר הקלטת שיחות במדינות שבהן זה אסור.

למעט עניין הקלטת השיחות - לא בטוח שהרום הישראלי עדיף - הרבה פעמים הגירסה האירופאית מקבלת עדכונים לפני הישראלית.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.11.2021 בשעה 17:07, איציק נ. כתב:

בנוגע לכמות הנתונים (2GB לחודש) - בבדיקה שעשיתי, צריכת הנתונים של WAZE אצלי בנייד (בשימוש קבוע, לא "מידי פעם") לאורך חודש שלם של שימוש יום-יומי (ראשון עד חמישי) יצא כ 274 מ"ב לחודש - כך ש 2GB לחודש זה הרבה יותר מ"מעל ומעבר" למה שהאוטו צריך (במקרה הטוב אני מוציא אותו ל"פיפי" פעמיים בשבוע מהחניון התת קרקעי בו הוא רובץ).

אני רק שאלה:

ה DATA SIM שרכשתי עם 2GB לחודש, נגמר כהרף עין בערך תוך שבוע שבו נסעתי בערך 800-900 קמ.
נראה שכל נסיעה קצרה גוזלת כ 100MB מתעבורת הנתונים של הכרטיס, ונסיעות ארוכות גוזלות 300MB ויותר. משום מה, אותו המסלול שעברתי ב"הלוך" ולקח מעל 300 מגה, לקח 150 מגה בחזור.

אין לי מושג איך הספק מחשב את תעבורת הנתונים שלו, אבל יכול להיות שהמידע שראיתי ב data usage בטלפון (הפרטי שלי) או באנדרואיד שמותקן ברכב הוא שונה בהרבה ממה שאני אמור לראות אצל הספק ? הרי בטלפון האישי שלי אני רואה בקושי 250 מגה לחודש על שימוש יום יומי באיזור המרכז, אז כמה באמת ווייז "שותה" ?

1. האם באמת האוטו זקוק לחבילת גלישה כ"כ גדולה רק בשביל ווייז ?

2. הלכתי אחורה בחשבוניות של הטלפון הפרטי שלי, ומצאתי שרוב החודשים עומדים על תעבורת נתונים של 5 עד 8GB בסך הכל ! וזה כולל ווייז כל יום וגם קצת שירים ביוטיוב. נכון, בחודש האחרון תעבורת הנתונים עלתה משמעותית (בטלפון הפרטי) כי השתמשתי המון ביוטיוב במהלך הנסיעות וכד' וזה מה הסתם טוחן את החבילת גלישה (השתמשתי בכ-20GB בחודש האחרון, אבל החבילה עצמה של 200GB כך שאני לא קרוב אפילו לניצול משמעותי שלה).
באנדרואיד באוטו (לובינסקי-טאצ') מותקן סה"כ WAZE ו-PANGO, את כל היתר מחקתי מזמן.

אודה לעזרה מניסיונכם.

תודה מראש לעונים :-) 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האפליקציות (כולל Waze) שומרות לעצמן משהו שנקרא זכרון מטמון (Cache Memory).

זה אומר שאם אתה נוסע למקום חדש, הוא יטען את המסלול והמידע שקשור למסלול (נקודות עניין, מהירות מותרת, מצלמות, שוטרים, הפרעות וכו').

עכשיו בדרך חזרה הוא רואה שיש לו מידע מקומי עדכני (או יותר נכון חלק מחבילות המידע עדכניות וחלק לא), ולכן הוא יוריד לך רק את המידע שלא עדכני.

אני נוסע הרבה הרבה פחות ממך ואצלי הווייז לקח 1.02GB ב-3 חודשים.

אגב אתה עדיין מוזמן לקבל כבל USB-A - USB-C קצר ואיכותי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר מחפש מכשיר בסביבות ה 2000 ש"ח.

אפשר לחרוג באיזה 300 ש"ח לדעתי אם המכשיר ממש שווה את זה.

בגדול מה שהוא רוצה מהמכשיר זה שישרוד כמה שאפשר (כרגע עם גלקסי 8 שמאוד מבסוט עליו חוץ מעניין הסוללה כמובן, וגם בא לו להתחדש אחרי הרבה שנים עם אותו מכשיר).

רציתי להציע לו אייפון אבל הוא מעדיף מערכת אנדרואיד.

אחרי הפוסט הקודם שלי פה, הבנתי שאם זה אנדרואיד אז זה רק מעבד סנאפדרגון (חשוב לו אבטחת המידע, אני זוכר שהיה פה בלאגן של סנאפדרגון נגד חברה אחרת).

וואןפלוס התחברה עם אופו - אני לא יודע מה יהיו ההשלכות על כך בעתיד, אבל לי היו 2 מכשירי וואןפלוס (3T ו 6) ששרדו מאוד יפה ופעלו כמו חדשים גם אחרי 2-3 שנים. אבל בגלל העניין של אופו אני לא יודע אם להמליץ לו על זה או לא.

פיקסל לא נכנס בתקציב.

הוא לא שולל גלקסיים למינהם אבל אני לא רואה חדשים עם סנאפדרגון בתקציב. או שאני מתבלבל?

אשמח לעזרתכם.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את סדרת ה-fe של גלקסי. הם נכנסים בתקציב, מבחינת מפרט הם כמעט זהים מהדגל חוץ מהמצלמה והמסך אאל"ט

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@aviaviavi

זו גם הייתה ההמלצה שלי בהתחלה, אבל מסתבר שב S21 FE המעבד הוא לא של סנאפדרגון, אלא Exynos 2100.

ופעם קודמת ששאלתי פה על וואןפלוס נגד סמסונג אז הבנתי שאבטחת המידע אצל סמסונג פחות טובה מאשר סנאפדרגון.

לא יודע אם זה עוד עדכני.

תודה על התגובה.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, שכחתי שאנחנו מקופחים בישראל.

למרות שבדגם של 2020 הם כן שמו סנאפדרגון דגל.

יש את ה-realme GT בכ-2000 שח

מניסיון של חברים בדגם ישן יותר הם די מבסוטים עליו.

שווה לבדוק עליו ועל כל נושא העדכונים

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני סתם מדבר, אני אני חושב שאם אבטחת מידע בראש מעייני, אז הייתי מעדיף סמסונג עם מעבד אקסינוס ולא כול סיני עם מעבד סנאפדרגון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום בבוקר. קיבלתי את העדכון של אנדרואיד 12 למכשיר.

גלקסי A72.

נראה אותו דבר.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yor2 כתב:

אז היום בבוקר. קיבלתי את העדכון של אנדרואיד 12 למכשיר.

גלקסי A72.

נראה אותו דבר.

מוסיף:
A71 עודכן לאחרונה ב 12/2/2022. יש לו אנדרואיד 11 כבר מ 2/2021. מעניין אם יקבל 12.

S21+ עודכן לאחרונה ב 9/2/2022. יש לו אנדרואיד 12 כבר מ 18/11/2022

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האתר הזה. A71 יקבל באפריל.

https://www.gadgety.co.il/282849/samsung-android-12-israel/

לפי 1.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לעדכן. שיש שינוים מינוריים.

למשל הפליקצית מזג האוויר של סמסונג. אפליקציה של גוגל G.

במצלמה מה שראיתי. פעם היו שלושה עצים. היום יש במקום 5X .1X .2X.

המספרים לדוגמא. שמחברים תמכשיר לטעינה הגרפיקה שונה.

מה ששמתי לב. לרעה צריכת סוללה מוגברת. גם שהמכשיר במצב חיסכון סוללה. מחר נבדוק. מה שכן הרגשה שהמכשיר זריז יותר.

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yor2 כתב:

מה ששמתי לב. לרעה צריכת סוללה מוגברת. גם שהמכשיר במצב חיסכון סוללה. מחר נבדוק. מה שכן הרגשה שהמכשיר זריז יותר.

קח מה שאני אומר בערבון מוגבל:

אני רק כמה ימים עם ה S21+ של אישתי (אחרי שתוקן במעבדה [הוחלפה סוללה ומסך ככל הנראה בגלל פגם סידרתי בסוללה שכנראה נדפקת ופוגעת במסך]  - מצאתי המון מקרים כמו שלי מהעולם עם אותה התופעה ב-ד-י-ו-ק). בינתיים היא חזרה ל S9 בגלל שהוא קומפקטי יותר בכיס ולא רצתה יותר את ה S21+ בגלל הגודל (הצטערתי שלא קניתי את ה S21 אבל הסוללה שלו קטנה מידי וזה בעצם לא היה נותן לה שום שיפור ביום יום...המטרה שלי היתה לתת לה לעבור את היום בלי להיות צמודה למטען).

בכל מקרה - שמתי לב שבימים הראשונים צריכת הסוללה *מעט* מוגברת אבל המערכת "לומדת".

האופציה להכניס אפליקציות ל DEEP SLEEP (אפליקציות מהסוג שאתה לא משתמש בהן כל יום - אולי פעם בשבוע או חודש או אפילו כמה חודשים...) לדעתי עוזרת מאוד בניצול הסוללה, ונראה שמיום ליום הוא בהחלט "לומד" ומתייעל. זאת ה*תחושה* שלי, לא משהו מדיד.

את היומיים האחרונים (שהיו עם שימוש קליל למדיי) סיימתי עם ניתוק מהקיר ב 7 או 8 בבוקר ובלילה (איזור 23:00~ נניח) חיברתי חזרה למטען עם 50-60% סוללה.

למה אני אומר לקחת את זה בערבון מוגבל ? כי עדיין לא עברתי איתו ימי עבודה רגילים מלאים ולכן קשה לי להשוות אותו מול הטלפון הקודם שלי (P20 PRO) שהיה שורד את היום כולל WAZE קבוע הלוך\חזור הביתה (וגם באמצע היום) והכל בלי להסתכל בכלל לכיוון מטען.
בקיצור, תן לזה כמה ימים - וכמובן אם הוא מציע לך להכניס ל DEEP SLEEP אפליקציות לא בשימוש, אז תעשה את זה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבדוק זאת. אפילו שאין לי כמעט אפליקציות. 

מה שקרה בזמן טעינה. זה שקפצה עודה כאילו הכרטיס מיקרו SD התנתק.

ויש להפעיל המכשיר מחדש. אם לא מפעילים ניתן להגיע לתמונות וסרטונים.

בעיה שהיתה שהמכשיר היה חדש. ופתרו זאת אחרי כמה ימים.

פעם ביום העיתי מקבל את אותה התראה.

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...