Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הפרצודורה לגבי ביטוח רכב בעת מכירת הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב שמבוטח בביטוח חובה וצד ג' מתחילת ינואר, את התשלום לפרמייה חילקתי ל4 תשלומים, כלומר עד היום שולמה 50 אחוז מהפרמייה (בהערכה מאוד גסה).

כנראה אני מוכר את הרכב, ולא ברור מתי אני קונה רכב אחר במקומו, כלומר יכול להיות שארכוש רכב אפילו עוד שנה.

השאלה שלי היא איך להתנהל מול חברת הביטוח לגבי הדבר ברגע שנמכר הרכב, אם מחר או עוד חודש אני מוכר את האוטו, מה ההחזר שאני אקבל על מה ששילמתי עד עכשיו ? מה לבקש מהם ? בקיצור מה הפרצודורה בסיפור הזה.

תודה.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיד לאחר המכירה (או למחרת) הודע לסוכן הביטוח על המכירה, וכן שלח לו הודעה במכתב רשום ובצרוף תעודת ביטוח החובה (אל תשאיר אותה לקונה!).

החיובים בכרטיס האשראי ימשכו כרגיל, שכן מדובר בפעולה מול חברת האשראי, לא מול חברת הביטוח. במקביל חברת הביטוח תחשב מה הזיכוי המגיע לך ותזכה את חשבונך (או תשלח לך המחאה). ההחזר המגיע לך פרופורציוני לזמן שנותר עד פקיעת הביטוח, עם מינימום מסויים - הדבר מפורט בפוליסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט, ההחזר מחושב כדלקמן:

הקמת הפוליסה - הורדה של 10 אחוז.

עבור כל חודש - הורדה של 10 אחוז.

אם השתמשת ברכב רק 3 חודשים, המשמעות היא הורדה של 40 אחוז מהתשלום. כלומר תקבל חזרה כ-60 אחוז.

בד"כ מי שהיה מבוטח 9 חודשים מקבל "0" (אפס) ש"ח חזרה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיפורים ששמעתי, יותר קל להתנתק מYES, הוט ודומיהם מאשר לקבל חזרה כסף מחברת הביטוח...

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסיפורים ששמעתי, יותר קל להתנתק מYES, הוט ודומיהם מאשר לקבל חזרה כסף מחברת הביטוח...

בהצלחה

בדקתי בפוליסה שלי (ב"איילון" מלפני כחצי שנה) כעת - במקרה של ביטול הפוליסה על ידי המבוטח בעקבות מכירת הרכב (ועוד מספר מצבים) יוחזר סכום לפי מספר ימי הביטוח שנותרו חלקי סך ימי הביטוח בפוליסה. מה שאמיר שליט כתב היה נכון עד לפני שנה-שנתיים, אבל הרגולטור שיפר את המצב לטובת המבוטחים. סכום מינימום (5% ממחיר הפוליסה בותספת 0.3% לכל יום בה היתה הפוליסה תקפה) קיים רק בביטוח שבוטל לפני תחילת תחולתו או בתוך שבועיים מתחילת תחולתו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזר יחסי מלא (לפי מספר הימים המדוייק) מגיע בביטוח החובה לפי החוק (בגלל מכירת הרכב).

בצד-ג (או מקיף) לא חייבים לתת החזר יחסי מלא, אבל סוכן הגון יסדר לך את זה למרות שהם לא חייבים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה

לא כדאי לרשום כייעוץ משהו שנלקח מהסיפורים ושמועות.

ניסית בעצמך לבטל פוליסת ביטוח ולקבל החזר?

הרבה תלוי בחברת הביטוח ובסוכן.

אני קיבלתי תוך שבועיים החזר יחסי מלא מחובה ומקיף.

( אני מבוטח שנים אצל אותו הסוכן, והוא ממש לא ירצה להפסיד לקוח בגלל כמה עשרות שקלים בודדות, ואפילו כמה מאות שקלים).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...