Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיישנתי במיקרו-משאית

honda cx500
שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד. איזה כיף לך ואיזה כיף לקרוא את הפוסטים שלך.

אני גם רוצה סובארית.

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יום שישי האחרון! אני , אישתי והתינוקת נוסעים בדייהטסו שרייד (החיפושית נחה בבית) על כביש רמלה בילו. פתאום אני מבחין בגברוש מרביץ נסיעה בנתיב הימני. בנסיעה של דקה או שניים אחרי גברוש אני מספר לאישתי על הרכב (דגם , נפח וכ"ן )ועל רכישתו מהקיבוץ ע"י שלומי. יוצא לעקיפה , פותח חלון ומצפצף לשלום ומחמיא לשלומי שטוב לראות את גברוש גם במציאות. החיוך והאושר על פניו מעידים כמה גברוש הקטן גורם לו להנאה גדולה.

שבוע טוב ונסיעה בטוחה ומהנה .

אבי

רכבים בבעלותי:

רק אספנות וכמה שיותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני זכיתי להכיר את גברוש מקרוב בשבת, אחרי ששלומי סיים להוביל איתו מה רהיטים ביום שישי (בכל זאת משאית), הוא החליט לצאת לשמש הנעימה ולפנק את גברוש בשטיפה קלילה.

החיוך על פניו היה כמעט כמו זה שיש לו כשהנשמה נכנסת לחדר ... (-;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני זכיתי להכיר את גברוש מקרוב בשבת, אחרי ששלומי סיים להוביל איתו מה רהיטים ביום שישי (בכל זאת משאית), הוא החליט לצאת לשמש הנעימה ולפנק את גברוש בשטיפה קלילה.

החיוך על פניו היה כמעט כמו זה שיש לו כשהנשמה נכנסת לחדר ... (-;

זה לא חיוך, זה פרצוף של בפאניקה...

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם,

סוף שבוע ראשון ביחד עבר עלי ועל גברוש. כרגיל, הנשמה מוצאת את כל התירוצים האפשריים להעסיק אותי, ואני, כל מה שרץ לי בראש זה להניע ולתת בגז (טוב נו, זו רק מטאפורה. לתת בגז לגברוש זה לא ממש רעיון מוצלח). סוף סוף הגיעה השעה 3, תמו ההכנות לשבת, הבית עובר מסדר מפקד של הנשמה, ואני חופשי. גברוש מניע בקלילות ויחדיו אנו יוצאים לכיוון מזכרת בתיה, לבקר את אסף שהבטיח לגברוש רדיו מקורי של סובארו, כזה עם כפתורים ולא דיגיטלי חלילה.

גברוש נוסע בהמירות של 70 עד 75 קמ"ש, ובכל רמזור אנשים מחייכים אליו. כבר אמרתי, סלבריטי אמיתי. היכן שהוא באמצע הדרך אני שומע צפירות , ורכב נוסע לצידי ונוסעיו מנופפים לשלום וצועקים שנחמד להכיר את גברוש. עכשיו אני מבין שזה היה אבי ומשפחתו.

אצל אסף, גברוש עובר ניקוי חזית קצר, מנסים לבדוק אם אפשר לעשות פוליש ואנחנו מוקסמים מהתוצאות, וקדימה למפגש השפלה שם אנו אמורים לפגוש את בני ל' ע"מ שיראה את גברוש. במפגש היה כיף, הכרנו חברים חדשים שעד כה רק הכרנו וירטואלית מהפורום. חזרנו עייפים בחשיכה. לא ארחיב על תגובתה של הנשמה. מיותר. העזרו בדימיון פשוט.

שבת בבוקר, וגברוש מתכונן ליום העבודה הראשון שלו במשפחה. האוצר הקטן הודיע שהוא מצטרף אלי על תקן של סבל משנה בתמורה למחצית מהרווחים הצפויים מההובלה. נוסעים לאחותי, המחזיקה בשליש ממניותיו של גברוש, ומעמיסים מיטה. איזה כיף. הכל נכנס בדיוק, יש מקום, וגברוש אפילו לא מתלונן. ככה זה, קיבוצניק. הוא רגיל לעבודה.

האוצר הקטן כל כך מתלהב מהנסיעה, שרק בגלל זה היה שווה לקנות את גברוש. אני מנסה להסתכל דרך עיניו של ילד בן 8 ואני יודע שזו הרפתקאה שתיחרט בזכרונו לעד. הילד מאושר. העיניים בורקות והוא לא מפסיק לשאול שאלות, לחייך ואפילו לשיר.

בצהריים, שבנו הביתה, והחלטתי לנצל את השמש היפה ע"מ להכיר את גברוש לעומק. ראשית, הסרתי בעדינות את כל המדבקות המוזרות שהיו עליו עם סקרייפר (מדבקות של קיבוצניקים כאלה, אתם יודעים, שלום עכשיו וכדומה. בעיה לנסוע עם מדבקות כאלה באור-יהודה....סתאאאם , אני צוחק ולא מביע עמדה פוליטית חלילה). ניקוי עם טינר והכל נראה מבריק. ממשיך לניקיון תא הנהג. מה אני אגיד לכם, כמויות אבק וחול, בוץ וג'יפה. גברוש לא עבר בחיים שלו ניקיון רציני. פירקתי את השטיח המחובר לריצפה וכאן התחילה טרגדיה. מתחת לשטיח יש חורים בפח דרכם רואים את הכביש. זה אומר רקבונות וצורך בשיקום. פירקתי גם את ידיות הדלתות, ועוד כל מיני חלקים על מנת לשטוף אותם בבית בצורה יסודית עם סבון. ניסיתי לשטוף אותו גם חיצונית אבל החלטתי שגרניק טוב יעשה את העבודה בצורה מוצלחת יותר כי קשה להוריד את הלכלוך רק בשטיפה ידנית. אני אעשה זאת אחרי הטיפול המכני שאני מתכנן בקרוב. אין טעם לנקות כדי שהוא יתלכלך שנית.

לפתע, מגיע רן לביקור. גם הוא כמובן מתפעל מגברוש. אכן, רן צדק. למרות העבודה הקשה אני מחייך.

יש עוד הרבה דרך עד שגברוש יחדש את נעוריו אבל צריך להתחיל היכן שהוא. בשלב הראשון כאמור מתוכנן יישור קו מכני. לאחר מכן טיפול בחלודות ופחחות רצינית. במקביל, השלמת חלקים והחלפת ישנים. בסוף, צביעה.

אם למישהו מהחברים יש למכירה/מסירה שטיחונים מקוריים של סובארית (2 קדמיים בלבד), או שמישהו יודע היכן ניתן למצוא כאלה , אשמח לשמוע. כך גם לגבי מגן שמש לנוסע.

אני מצרף גם כמה תמונות של גברושים שעברו מתיחת פנים. לא יאומן מה אנשים עשו מהדבר הקטן הזה.

תהנו.

שלומי וגברוש

10.jpg

6.jpg

7.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסגרת שיטוטי היום בעיר הגדולה נגלה לפני מכונת כביסה זרוקה על צידה בתוך מגרש לחלקי מכוניות במבט שני גליתי שזה האח של גברוש זה עם הספסלים מאחורה כך שאולי יש לך פוטנציאל לחלפים את אתה מעוניין אני אפנה אותך לכתובת המדוייקת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה דברים חמודים כאלה.

זה כמו פיטר פן, גם אחרי 27 שנים יש לו מבט של ילד :)

נק' חשובה לגבי נק' החלודה-

חלודה נוטה להתרחב וכשזה קורה מסביב לשמשה זה יכול לסדוק אותה (מנסיון, עם סובארו קצת יותר צעירה).

מכיוון ששמשה קדמית לרכב זה היא יקרת המציאות הייתי שוקל במקומך טיפול ע"ר למניעת עוגמת נפש.

תהנה מגברוש, אני בטוח שהוא יקבל את היחס המגיע לו.

סימון.

(אחרי הרבה זמן שלא היה לי זמן להכנס לפורום הזכרת לי למה אני כ"כ אוהב את הפורום הזה. (וכמובן, אשתי פחות)

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב סימון,

תודה על הפירגון ועל העצה. החלודות יטופלו בהקדם. במציאות הן פחות גרועות מאשר בצילומים, לפחות במקרה של החלון. לגבי הריצפה, אין מה לעשות, יש חורים וצריך טיפול מעמיק יותר. אני אתחיל עם יישור קו מכאני בסיסי ולאחר מכן טיפול בחלודות בחלון ובתחתית תא הנהג. בהזדמנות הזו גם אעשה פחחות כללית. הבעיה כרגע היא תקציבית......אי אפשר להעמיס על התקציב יותר מדי ולכן צריך סבלנות ולהתייחס לגברוש כאל פרוייקט ארוך טווח.

אתה צודק לחלוטין לגבי הדימוי של פיטר פן עבור גברוש. לא יאומן כמה אושר יכול לגרום דבר קטן ומצחיק שכזה. זה צעצוע במלוא מובן המילה. הוא חונה בצמוד לסאוונה ענקית של השכן שלי, וההשוואה הויזואלית בין שני הרכבים פשוט קורעת מצחוק את כל השכנים. גברוש יכול להיכנס בלי שום בעיה לתא מטען של הסאוונה. אחד השכנים אפילו אמר לי שזה רעיון מצויין לקנות "מחסן נייד", בחיי, הוא היה בטוח שזו הסיבה שקניתי אותו. הרכב הזה פשוט משדר צניעות ופשטות, תכונות אנושיות שלא קל למצוא היום. כולם מחפשים הכי גדול והכי יקר ושימותו כל הקנאים, ושוכחים לעיתים שניתן בהחלט למצוא אושר גם בדברים קטנים ופשוטים.

מעבר לכך, אני שמח שהזכרתי לך למה אתה אוהב את הפורום , וחולק עימך את הבעיה של רעיה ("נשמה" במקרה שלי) שלא כל כך מבינה איך אפשר להתלהב מרכבים ישנים. אין מה לעשות, כמה "לילות קרים" מדי פעם, אינתיפאדה קלה, מכות יבשות שלא משאירות עדויות, מניעת שינה, טלטולים, ועוד דברים נהדרים כאלה שהנשמה ממציאה חדשות לבקרים גורמים לי רק לאהוב את הברזלים החלודים שלי יותר ויותר. במחשבה שניה, יכול להיות שזה רק אצלי?

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אתה מברי המזל שהמכות היבשות לא משאירות עדויות :)

כשעברתי לקנדה אשתי אמרה לי "אני חוזרת לקנדה. איתי באים או אתה או הערימת חלודה שאתה אוהב. לא שניכם"

הווספה נשארה בישראל, והגעתה הושהתה מטעמים כלכליים. (מה שלא מונע ממני, אגב, לאסוף חלקי חוץ וקוסמטיקה. יש לי כבר ארגז מלא )

מה שטוב באשתי (יחד עם כל שאר הדברים, כמובן) היא העובדה שאחרי 2 מפגשים של בעלי רכבי אספנות פה היא התחילה לקבל את העובדה שיום אחד גם לבעלה יהיה כזה. אמנם בתצוגה הראשונה היא לא הייתה בשלה ופספסתי בריקלין במצב מקורי :x.

אני מחכה לעוד תמונות ועידכונים :)

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מברי המזל שהמכות היבשות לא משאירות עדויות :)

כשעברתי לקנדה אשתי אמרה לי "אני חוזרת לקנדה. איתי באים או אתה או הערימת חלודה שאתה אוהב. לא שניכם"

הווספה נשארה בישראל, והגעתה הושהתה מטעמים כלכליים. (מה שלא מונע ממני, אגב, לאסוף חלקי חוץ וקוסמטיקה. יש לי כבר ארגז מלא )

מה שטוב באשתי (יחד עם כל שאר הדברים, כמובן) היא העובדה שאחרי 2 מפגשים של בעלי רכבי אספנות פה היא התחילה לקבל את העובדה שיום אחד גם לבעלה יהיה כזה. אמנם בתצוגה הראשונה היא לא הייתה בשלה ופספסתי בריקלין במצב מקורי :x.

אני מחכה לעוד תמונות ועידכונים :)

נסה למצוא שם ווספה אספנות רצוי מהדגמים הכי מוקדמים, קנה ותינה ואז שתחזור תביא איתך בקונטיינר גם ווספה נדירה

וגם ארגז לווספה בבית, "טובות השתיים מהאחת!" (סבתא ננה 1953)

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי,

יופי של התחלת רומן מדליק עם גברוש...

כתיבה נעימה חלקה ורהוטה ביותר עם גוון הומוריסטי במינון הנכון,כן ירבו!

הרכב נראה עד כה במצב לא רע בכלל למרות גילו.

אם עדיין חפץ אתה במוסך שמכיר היטב את הרכב(לבעלים יש גם אחד,לא טנדר אלה סובארית)מחירים שפויים אבל צוות של מקצוענים שמכירים את העבודה היטב,מסוגלים לשפץ מ א'- ת' כל רכב.

לדעתי העובדים שם והבעלים עובדים עם כל הלב והנשמה ברמה יותר מטובה.

המוסך באזור התעשייה חולון,מוסך אלכס,תיגש ליגאל היוצר 16.

בהצלחה,

תמשיך לעדכן ולשתף קורות הנסיך החדש גברוש,

יאללה בשמחות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכישה, בהחלט מראה נדיר, אפשר להגיד הסבא של הפיאג'יו פורטר.

זכור לי בתאילנד הטוק-טוקים של פוקט שבניגוד לבנקוק/צפון תאילנד הם לא היו הכלים התלת גלגליים המפורסמים, אלא מיני-מסחריות מתוצת דייהטסו הייג'ט...אפילו משנות ה-70.

מה שיותר מצחיק זה הבקליות האחוריות שהיו להם.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...