Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיישנתי במיקרו-משאית

honda cx500
שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם הנשמה זורקת אותך מהבית לכמה שעות על הרכישה המיותרת לדעתה סע לטיול לקיבוץ מעלה החמישה, שניים או לשושה תורמי חלקים ניצבים שם , אני מאמין שטל' למוסך שם יעזור להסדיר את העיניין.

אגב ניסית להסביר לה שיש שם מלא מקום לקניות מהסופר?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה, עושה רושם שהיא במצב מעולה.

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ושבוע טוב לכולם,

ראשית, תודה לכולם על הפירגון. כיף אמיתי.

שנית, התחלתי בנסיון לאתר חלקים. יצרתי קשר עם מוסך דרך השטח בנוגע לסוברון דומה שעמדה שם אך לצערי היא נמכרה. היום אני אמשיך לחפש בהתאם להמלצות ששלחו אלי חלק מהחברים (תודה ענקית). מעניין שכל המידע על הסוברונים הללו מוביל למסקנה שכולם נמצאים בקיבוצים. דרך אגב, אני משתש במינוח סוברון ולא סובארית כי גברוש מתעקש.....

אז זהו. אתמול גברוש הגיע לחניה. סוף סוף. הנה הסיפור:

שבת בבוקר הגיעה. בכל השנה יש שמש, הגשם לא חושב לרדת, ודווקא ביום שאני רוצה להביא את גברוש יורד גשם הטירוף. מה ביקשתי בסך הכל? שעתיים בלי גשם????

חמש בבוקר ואני על הרגליים. זהו, לא יכול לישון יותר. מתלבש, מכין קפה, מארגן טיפה את הבית, וכלום, בקושי חמש וחצי.....חשבתי להעיר את הנשמה מתוך ידיעה שפעולה כזו בטוח תגרום לזמן לעבור מהר.....בסוף החלטתי שאולי כדאי לחיות עוד כמה ימים.

סוף סוף שבע בבוקר. אני והבן הגדול יורדים לחניה ושם ממתין לנו כבר אחיה של הנשמה שהוא שותף בכיר לכל הגחמות שלי. נכנסים לרכב ומתחילים לנסוע דרומה. הבן נוהג די יפה יחסית לנהג חדש. הדרך דרומה ריקה, אין נפש על הכביש, הגשם פסק, ריח נפלא באוויר וככל שמדרימים האוויר הופך צלול יותר. הכי חשוב, אין משטרה ואין ניידות. לא שאני חושש כי הכל מסודר, יש טסט בתוקף, יש ביטוח בתוקף, הכל פיקס, אבל משום מה אני לא אוהב שעוצרים אותי שוטרים.

כמעט שמונה, ואנחנו בקיבוץ יד-מרדכי. חוברים אל גברוש שעדיים ישן בניחותא כמו כל קיבוצניק הגון ביום שבת. החלפה זריזה של המצבר הגמור במצבר חדש, וגברוש מניע בנגיעה. גיסי כל הזמן משקיף מהצד, מתפעל מגברוש ועוד יותר מתפעל ממני. תגיד - הוא שואל בחיוך קטן - אחותי יודעת שזה מה שקנית??? אני לא מספיק לענות והוא ממשיך, תגיד - אתה בטוח שאתה רוצה להכניס את זה לחניה איפה שיש סיכוי שאחותי תיתקל בזה????? אין מה לומר, מכיר אח את נפש אחותו.....

בשמונה ועשרים אנחנו נפרדים מהמוכר, תמונה קצרה בשער הקיבוץ, וקדימה צפונה, לפני שהגשם יתחדש ולפני שהשוטרים יתעוררו. אז זהו, שלא. אדון מרפי החליט דווקא בשבת הזאת לקום מוקדם ולהחיל עלי את כל החוקים שלו. מי אתם חושבים עומדים בנחת בצומת של שער הקיבוץ, כאילו הזמינו אותם במיוחד, כאילו הכל במדינה בסדר ורק בחור הנידח הזה בשעה לא סבירה הם ימצאו עברייני תנועה? נכון, צדקתם, משטרת התנועה. לא יאומן. כביש ריק, אף אחד לא מגיע ולא יגיע, בטח לא בשעה הזו ועדיין, 2 שוטרים קשישים עומדים באמצע הכביש ומסמנים לי לעצור.

הם עוצרים כמובן גם את הרכב המלווה שבו נוהג הבן שלי. בדיקת ניירת, ואז מגיע השוס האמיתי, בדיקה במכשיר ינשוף. אני מניח שהן חשבו שמי שקונה כזה טנדר הוא בוודאי שיכור. השתדלתי להיות נחמד, הסברתי להם על הרכש ועל השיפוץ המתוכנן, חייכתי בנימוס ובסוף הם התרצו והתחילו להאמין שבאמת יש משוגעים שקמים בשבת כדי לצוד ערימות ברזל.

נפרדנו בידידות והמשכנו צפונה. גברוש נסע כמו גדול, במהירות של 70 קמ"ש, בלי תלונות. מד החום הראה בדיוק את החום הנכון, מד הדלק הראה שיש עוד חצי טנק, הכביש ריק, ואני נוהג עם רון בלב והגה ביד. לקראת ראשל"צ החליט מר מרפי שוב להתערב, והתחיל לרדת גשם זלעפות. הפעלתי את המגבים ושמעתי את גברוש נקרע מצחוק. בחיים הוא לא השתמש במגבים. בשביל מה? בקושי יורד גשם בדרום וכאשר כבר יורד גשם הוא לא יוצא מהסככה. הורדתי מהירות וזחלתי בנחישות ובזהירות רבה הלאה.

תשע ארבעים וחמש. גברוש בחניה. אושר גדול. עשה את כל הדרך במכה אחת בלי עצירות ובלי בעיות. נדמה לי שהוא נדהם בעצמו איך הכל השתנה ב-27 השנים שחלפו מאז יצא משערי היבואן בדרכו האחרונה לקיבוץ ממנו לא יצא מעולם עד אתמול (טוב בסדר, לעשות טסט בשדרות זה לא נחשב יציאה).

האוצר הקטן רץ מיד למטה לפגוש את גברוש. מה אומר לכם, אהבה ממבט ראשון. הילד לא רוצה לעזוב את הרכב. אני מסביר לו שאבא רעב מת, ובכל זאת יום שבת, אבל הילד לא מקשיב. הוא מסתובב ונוגע, מלטף ומקשקש בלי הפסקה. וגברוש? הוא מחייך לעצמו בהנאה ומתחיל להפנים שלהיות עירוני זה דווקא נחמד ובכלל, כזו כמות של תשומת לב הוא לא קיבל מעולם.

אחרי האוכל ירדתי להתחיל להבין מי נגד מי. הבטן רגועה, הלחץ ירד, ואפשר לחשוב בראש שקט. קילפתי את כל מדבקות הטסטים שכיסו את החלון הקדמי, ניקיתי את שאריות הדבק עם טרפנטין , והדבקתי את המדבקה העדכנית. לאחר מכן נסעתי לאוטו-דיפו לקנות מגבים וכמובן שלא היו להם בגודל 14. היו המון 13 ועוד יותר 15, אבל מה פתאום 14? גם המחירים שם לא "עדינים" בלשון המעטה. החלטתי להמתין ולא לרכוש. אחפש במקום אחר. משם נוסעתי לתדלק וכמובן ששוב מר מרפי מתערב ואי אפשר לתדלק באשראי כי בגברוש מותקן דלקן של סונול. חזרתי הביתה עצבני קמעה. הנשמה דווקא הקשיבה בנימוס ואז זרקה לי - יש מתחת לעבודה שלי חנות חלקי רכב, והם יודעים להתקין ולפרק דלקנים. הם עושים את זה לכל הרכבים בחברה שלנו. היא אפילו אמרה שתתאם לי תור להיום. אני חושש ממלכודת.......משהו לא יושב לי טוב בראש, למה היא נחמדה פתאום? יכול להיות שכאשר היא ראתה את הקיבוצניק הקשיש היא התרככה? אכן, חידה.

אז לסיום, אני מצרף כמה תמונות. תהנו.

בנוסף, אם מי מהחברים מכיר מוסך מתמחה בסובארו או מכונאי טוב ולא יקרן, או פחח טוב ולא קורע, אשמח לשמוע. אם מישהו שמבין בנושא יותר ממני ומוכן לראות את גברוש לייעוץ, אשמח מאוד. אני גר באור יהודה. אפשר גם לשלוח הודעה בפרטי.

שבוע טוב.

שלומי

0507-429966

P2050002.jpg

P2050004.jpg

P2050005.jpg

P2050007.jpg

P2050008.jpg

P2050010.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת ו ת ח ! ! !

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יושב במוסך מחכה מלא זמן לטיפול באוטו, בינתיים השתלטתי לבעל המוסך על המחשב לזרז עניינים (אלה אם הוא לא רוצה אותו בחזרה), קורא את מה שכתבת ומפתקע מצחוק, כתיבה אדירה, הצלחת לגרום לי לרגע לשכוח שהטורבו שלי מרסס מים לכל עבר, שיש חוט חשמל שמשמיע "פאקים" ומוציא עשן כשנוגעים בו אפילו שהמפתח לא בסוויצט' וגם את העניין הזה שהדוושה של הגז קצת תפוסה וגורמת לאוטו להאיץ מעצמו.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב חברים,

שכחתי לספר שביום שבת, במהלך הנסיעה עם גברוש למשכנו החדש, נכנסתי לתדלק. התברר שלגברוש מותקן דלקן שמונע ממני לתדלק באשראי. אתמול, התקשרו אלי מהקיבוץ והודיעו לי שהם שכחו לומר לי זאת......מה שנקרא הצתה מאוחרת או "זמן קיבוץ".....

מה שהכי מוזר הוא שהנשמה שמעה אותי משוחח על הבעיה עם אחד החברים בטלפון. אתמול, באמצע היום אני מקבל ממנה טלפון בזו הלשון: " שוחחתי עם קצין הרכב בעבודה שלי, והוא אמר שתיגש למוסך כך וכך, בכתובת כך וכך, והם יטפלו לך בבעיה, אז תגיע מוקדם לפני שהם סוגרים".

לא אכנס לתיאור התדהמה שאחזה בי. הגעתי הביתה מעט מוקדם, וישר רצתי לגברוש. ניסיון התנעה והוא מניע בנגיעה. נתתי לו קצת זמן לעבוד בהילוך סרק כדי שיתחמם ויחלץ עצמות, ופנינו בנסיעה קלה לכיוון המוסך הסמוך. במוסך קידמו את פנינו אב ובנו בחיוך ענקי. האב מיד התחיל להקיף את גברוש כשהוא ממלמל בעברית משובשת מעורבת ברוסית - "איזה אוטו קטן וחמודה, קרסיבה, בוז'ה מוי, קרסיבה, ממש חמודה" (אני מקווה שציטטתי נכון את דבריו....). תוך חצי דקה פורק הדלקן ואז הם הסתכלו על הווישרים הישנים. מסתבר שגם להם אין ווישר בגודל 14 (כמו באוטו-דיפו), אבל הם מיד הוציאו 2 ווישרים משומשים בגודל 13 והרכיבו על הידיות. הם גם ביקשו להסתכל במנוע, ככה סתם, כדי לראות שהכל בסדר. לדבריהם, המנוע נראה ונשמע במצב מעולה, ללא נזילות או הזעות, ואפילו יש סטרטר חדש. לסיום, שאלתי אותם מה מגיע להם והם ענו לי בחיוך גדול - "כלום, זה מתנה, סע ותהנה". לא יאומן, רק באור-יהודה יש כאלה אנשים מדהימים.

הנעתי את גברוש ונסענו בטירטור חביב לכיוון תחנת הדלק המקומית. נכנסנו למסלול תדלוק עצמי ומיד עטו על גברוש כל המתדלקים. הסברתי להם שאני מתדלק לבד אבל זה לא ממש עניין אותם. אחד המתדלקים, אתיופי חביב, התחיל לנקות את השמשה, אחד אחר מילא דלק , וכולם לא הפסיקו להסתובב מסביב לסובארון הקטן בחיוכים מאוזן לאוזן.

אני חייב לומר שגברוש די נהנה ומתחיל להתרגל למעמד החדש שלו כסלבריטי מקומי. לא תאמינו כמה ציפצופים וצפירות קיבלנו בדרך הביתה, ניפנופי ידיים וכדומה, וזה לא בגלל שנסעתי לאט או שהנהגים היו עצבניים. יש בסובארון הקטן הזה משהו שגורם לכולם להתאהב בו, וסתם לחייך בכיף כשהוא מטרטר בדרכו מכאן לשם.

סוף דבר - שבתי הביתה והודיתי לנשמה על הסיוע. כמו פולניה תקנית היא הודיעה לי שלא להתלהב יותר מדי, זו הפעם האחרונה שהיא מתערבת, וגם זה רק בגלל שהיא לא רצתה שאשרוף עוד כסף טוב על הגרוטאות שלי. ואם כבר מדברים, אז רק שאזכור שהיא זו שמסדרת לי קומבינות שלא עולות כסף וכדאי שאלמד ממנה, והיא ממש לא אוהבת את גברוש ואין שום סיכוי שבעולם שחלילה וחס יראו אותה נוסעת בפחית הקטנה.

חייכתי והמשכתי להגיד תודה. מי כמוני מבין לליבה של הנשמה. אם נתרגם את מה שהיא אמרה בפולנית גבוהה לשפת יום-יום, אז היא בעצם אמרה "איזה חמוד הגמד הקטן הזה, נראה לי שעכשיו יהיה לי קצת שקט ממך ויהיה לך צעצוע חדש להתעסק איתו וככה תניח לי להינות לבד בחושך"...... תודו, אין על הנשמה שלי.

שיהיה לכולם יום נפלא.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, פרויקט נחמד שחשבתי עליו בעבר. הרכב נראה במצב מצויין, יש אחד כזה ירוק/כחול נוסע באזור השרון ללא ארגז נידמה לי שגם מודל 84. תחשוב אולי להוריד את הארגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת רכב חמוד ומיוחד ,זה הכיף הרכבים האלה כמה שהם לא יהיו מוזנחים וחלודים תמיד יסתכלו עלייך במבט קינאה

8).................citroen C5 2002 Sx2000.................8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממממ..... אין איזו בעייתיות מסויימת במפגש דווקא באיקאה?:twisted::wink:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת'כלס.... :twisted:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...