Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינויי במיסים (ובכבוד?) על ייבוא רכב אספנות על פי השנתון?

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 4904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד על ההשגים ולוואי יבוטל המכס לחלוטין.

מי שאסף ענתיקות כהשקעה כללכלית ולא כתחביב

היה צריך להבין שיום אחד,גם מדינת עולם שלישי,

מדינתינו,תתעשת ותעודד יבוא רכב היסטורי

במקום לטרפדו.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 174
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני ממשיך ללא לאות לנצל יכולתי לפעול למען אספני הרכב ללא הבדל מועדון או ייחוס והתוצאות ישנם

להצלחתי יש גורמים נוספים כאן שעזרו לי. ירצו יציינו זאת לא ירצו לא יציינו

ההשגים גדולים ובזמן הקרוב אפרסם פה את כל רשימת ההקלות שהשגנו.

הפתעה בקרוב מאד

בני

אתה ממשיך לנצל את הקשרים רק למען עצמך וטובתך, מעניין מי מוביל היום את מועדון החמש אתה או היו"ר הנבחר!

כי על פניו שוב ניגרר מועדון החמש אחרי העיניינים, במקום לשלוט בהם! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוש אם תגלה לנו בדיוק היכן כואב לך נוכל לעזור

אם לא תגיד איך נדע?

ואתה תשאר עם מכאובך

בני

ברשותי אוסטין מודל 58 ופליימוט בלוודר מודל 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הם דפקו אולי את השבעים והשמנים ישורונים שבועטים בעלי מכוניות רבות המוחזקות במזגן במרתף אפל

אני פועל למען הכלל להוזיל את הענתיקות ואני וחברי כולם נוכל להתהדר במכוניות יפות עתיקות לבוא איתן למפגשים ולא לאחסן אותן כחפץ במרתף אפל

גם לפועל מקרית ים או פקיד מבני ברק וערבי מיפו מגיעה האפשרות ליבא בהתאם לאפשרותו

אתה דואג לעשירון העליון?

שלא ירד ערך רכושם?

אולי אני ואתה בגלל זה לא באותו המועדון

ואני?

אני אמשיך לחתור להשגים נוספים הקלות נוספות וכן אני אמשיך לפעול לביטול כולל של כל המכס על רכבי אספנות

קבעתי ישיבת עבודה עם ועדת הכלכלה של הכנסת

מי שירצה יוכל להצטרף אלי

בני

היי בני,

רשאית, תודה על פועלך.

אולי פספסתי פה משהו...

המחירים בחו"ל של המכוניות מתחת לשנת 1960 בד"כ גבוה יותר מאלו בשנים מאוחרות יותר (כמובן תלוי בדגם, אני מתייחס באופן כללי לגיל כמדד לערך). אלו שביכולתם לייבא מכוניות מהשנים האלו זכו להטבה במס.

המחירים בחו"ל של מכוניות משנות השבעים לדוגמא נמוך משמעותית (כאמור, באופן כללי ולא דגמים ייחודיים ספציפיים) משנים קודמות והן אלו המוגדרות כיום בתחום כ- Entry Level של אספנים חדשים.

למעשה, נראה שמי שנדפק הם אלו שיכולים להרשות לעצמם מכוניות זולות ועממיות יותר ועכשיו ישלמו יותר, בעוד אלו שיוכלו להרשות לעצמם את ה"מכוניות ההיסטוריות" היקרות בד"כ ישלמו פחות.

אשמח אם תאיר את עיניי...

תודה!

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פיספסת

רכבים משנות השבעים אין צורך לייבא יש בארץ בשפע ומחירים מצחיקים ( החל מ500 שח) סוברו פשע 74 נמכרה ב2500 שח ע"י חיפאי ועוד המון מכוניות

אבללל

אכן יש כאלה שמייבאים רכבי אספנות משנות השבעים ואבוי הם אלה אספני הקדילקים הנוצצים שבעים כאלה רוצים ללכת עם להרגיש בלי כלומר נוסעים ברכב אספנות מפואר ממוזג מלוקק הגא כח מעצורי כח באים לבקר אותנו הצפוניים הכפריים ב120 קמ"ש

ובתוך שעה בחזרה במדינת תל אביב

לאלה אתה דואג?

אלה המסכנים שיפגעו מהמכס?

שישלמו

אולי קשה להם אל תשכח שהם נאלצים להחזיק גם מכונאי תחזוקה שיניע להם וחשמל למזגן וארנונא על החניה בלה בלה בלה בלה

בני

ברשותי אוסטין מודל 58 ופליימוט בלוודר מודל 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פיספסת

רכבים משנות השבעים אין צורך לייבא יש בארץ בשפע ומחירים מצחיקים ( החל מ500 שח) סוברו פשע 74 נמכרה ב2500 שח ע"י חיפאי ועוד המון מכוניות

אבללל

אכן יש כאלה שמייבאים רכבי אספנות משנות השבעים ואבוי הם אלה אספני הקדילקים הנוצצים שבעים כאלה רוצים ללכת עם להרגיש בלי כלומר נוסעים ברכב אספנות מפואר ממוזג מלוקק הגא כח מעצורי כח באים לבקר אותנו הצפוניים הכפריים ב120 קמ"ש

ובתוך שעה בחזרה במדינת תל אביב

לאלה אתה דואג?

אלה המסכנים שיפגעו מהמכס?

שישלמו

אולי קשה להם אל תשכח שהם נאלצים להחזיק גם מכונאי תחזוקה שיניע להם וחשמל למזגן וארנונא על החניה בלה בלה בלה בלה

בני

אני ייבאתי לאחרונה שברולט קורבייר שנת 1968. האם אני אספן קדילאק נוצצת שבע?

מצטער לאכזב אך בארץ אין שפע של מכוניות משנות השבעים. בישראל יש שאריות של השאריות של מה שהיה בכל העולם בשנות השבעים, ייבוא מוגבל של דגמים נחותים הנמכרים לעיתים במחירים חסרי פרופורציה למחיריהם בעולם.

מי שייבא פורד מוסטאנג שנת 1965 הוא אספן קאדילק? מה עם שברולט קמארו? פונטיאק פיירבירד? טריומף ספיטפייר? MG משנות השישים והשבעים? אופנועים ומכוניות שלא היו פה בשל חרם על ישראל? כלי רכב שהיבואנים כאן לא רצו להביא כי הם לא היו מספיק רווחיים?

האם ההכללה הזו לא... כוללת מדי ופוגעת בעצם בקהילה לא קטנה של חובבים שמבחינתם הייבוא היא דרך הכניסה לעולם הרכב הקלאסי?

זכותך וזכות כולם להביע דעה על מיהו האספן המצוי, הסמוי והגלוי אך מכאן ועד נקיטת פעולות בעלות השלכה ישירה על אלו שעשויים להפגע (ולכאורה אכן ייפגעו) יש פער עצום.

מחר בבוקר יכול לבוא פלוני אלמוני (המקושר גם הוא לשר זה או אחר) ולטעון שהמכוניות מתחת לשנת 1960 הינן מסוכנות ולא בטוחות שכן אין לרובן בלמי דיסק (לחלקן יש אפילו שטנגה), מכלולי המתלים וההיגוי ישנים, זיהום האוויר שלהן גבוה וכו' וכו' ולכן יש להגביל אותן עוד יותר בתנועה ולהחמיר את הבדיקות... ואז מה? נקבל הכל בברכה על כל דעה וכיוון שהופכים להחלטה?

הייבוא פתח עולם של ייבוא מכוניות שבשל מגבלות שונות, חרם ותנאים כלכליים וסוציאליים בישראל בשנים עברו לא יובאו ולא נראו על הכבישים ואלו פרחים בשדה קוצים. בנוסף, הייבוא החזיר לארץ מכוניות רבות שיובאו באופן סדיר ונעלמו מן העין והיו אהובות ובעלות רגש סנטימנטלי לרבים ונכחדו עם השנים. הייבוא עונה לאנשים שונים על צרכים שונים ויש לכבד את כולם.

אגב, לדבריך המחירים בארץ זולים... על הקורבייר היחידה שאיכשהו מצאתי פה, מושבתת מזה 15 שנה, מנוע תפוס, 4 דלתות משנתון מוקדם (צורה אחרת) ביקשו מחיר זהה לזה שעלה לי לייבא את הרכב, כולל הכל. כך שלא תמיד הנוסחה של "יש בארץ בשפע ובמחירים מצחיקים" עובדת...

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון חטאתי בהכללות

תודה על כנותך אך איני מחפש כאן אשמים או מודים בחטאים....

השאלה הנשאלת היא איך מהלכים שמבוצעים באופן המשפיע על מגוון רחב של חובבי התחום מבוצעים באופן שקוף ונכון (מה הנכון? גם שאלה ולכן מבררים אותה טרם קבלת החלטה..).

ברור לי שאתה מבין את ההשלכה על כולם, לחיוב ושלילה. השאלה היא מה הפעולות שנעשו כדי להגיע להחלטה הנכונה והשקולה שתהה נכונה לרוב הפעילים בתחום?

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי הכי מעניין יא בני, איך הצלחת, להפיל בתרגיל את מועדון החמש, שאמור לייצג את חבריו

ועכשיו מסתבר שלא רק שלא ייצג את הרוב הגדול שלו, אלה פגע בהם יותר מכולם.

ואיך עכשיו ימכרו לכולם סרטים וחרוזים נוצצים במחיר אוצרות?

אבן שזרק טיפש אחד לבאר לא יצליחו להוציא עכשיו כל החכמים.....

כמו שהצלחת להוציא להם מתחת לאף אירוע בשביל עצמך, דאגת מצויין לך ולחברך!

ומי משלם את המחיר? - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הם דפקו אולי את השבעים והשמנים ישורונים שבועטים בעלי מכוניות רבות המוחזקות במזגן במרתף אפל

אני פועל למען הכלל להוזיל את הענתיקות ואני וחברי כולם נוכל להתהדר במכוניות יפות עתיקות לבוא איתן למפגשים ולא לאחסן אותן כחפץ במרתף אפל

גם לפועל מקרית ים או פקיד מבני ברק וערבי מיפו מגיעה האפשרות ליבא בהתאם לאפשרותו

אתה דואג לעשירון העליון?

שלא ירד ערך רכושם?

אולי אני ואתה בגלל זה לא באותו המועדון

ואני?

אני אמשיך לחתור להשגים נוספים הקלות נוספות וכן אני אמשיך לפעול לביטול כולל של כל המכס על רכבי אספנות

קבעתי ישיבת עבודה עם ועדת הכלכלה של הכנסת

מי שירצה יוכל להצטרף אלי

בני

למה לקבוע פגישת עבודה עם וועדת הכנסת כאשר אתה מסכם עם שר התחבורה.

אלא אם אתה רוצה לשנות דברים נוספים שהשר לא מסכים להם. שיתבייש השר.

מי שקובע מכסים במדינת ישראל זה לא שר התחבורה ולא וועדת הכלכלה.

אלה נתונים בידי שר האוצר וועדת הכספים.

ועדת הכלכלה אפילו לא יכולה לקבוע את גובה האגרה שישלם נהג על רשיונו.

אז כרגיל ל"הצלחה" יש אבות רבים.

ביטול כולל של המכס על רכבי אספנות . חלום באספמיה. אלא אם כלי הרכב ישכבו במוזיאון. ולצורך כך אפשר כבר להשתמש בפרט מכס הפוטר פריטים כאלה ממכס כבר היום. אז אין לך צורך להתאמץ.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר לכאורה למועדון החמש:

עד כאן ההמלצות, שצפויות להיכנס לתוקף במהלך המחצית הראשונה של 2011. מכאן להבהרות מועדון החמש על עמדתו וחלקו בעניין, מפי יו"ר המועדון נחום קדמיאל:

המכס ומשרד התחבורה מינו ועדה שמטרתה לבחון את המצב הקיים בתחום ייבוא רכבי האספנות לישראל, ולהמליץ על שינויים בהתאם לצורך. הוועדה שהתכנסה כתבה המלצות שזכו להתייחסות של מועדון החמש. חלק מההמלצות זכו לברכתו של מועדון החמש ולחלק מההמלצות מתנגד המועדון, אך בכל מקרה זכו נציגי המועדון לבמה נאותה לצורך השמעת עמדתם, יחד עם נציג ציבור נוסף.

בין השאר, עמדת הפתיחה של הוועדה היתה שיש להעלות באופן גורף את המיסוי על רכבי אספנות ע"מ למנוע (לטענתם) היצף, ייבוא מוגבר של רכבים משנתונים מתקדמים יחסית במסווה של תחביב האספנות המשמשים לשימוש יום יומי.

בעקבות התנגדותו הנחרצת של המועדון להעלאה גורפת של המיסוי על כל רכבי האספנות, הסכימה הוועדה להקל על רכבים בני 50 שנה לערך ומעלה (תאריך החתך כמפורט למעלה). זאת, בנוסף על הקלות נוספות כגון ייבוא רכבים עם מנוע דיזל, והאפשרות לייבא שני רכבים בשנה. הוועדה עתידה להגיש את המלצותיה לשר התחבורה ולממונה על המכס. במידה והמלצותיה יתקבלו הן תתחלנה בתהליך של תקינה וחקיקה, כולל החלטה בוועדת הכלכלה של הכנסת.

יודגש שמועדון החמש מתנגד להעלאת המיסוי על ייבוא רכבי אספנות מכל שנתון שהוא. הוועדה הבינמשרדית נימקה את מסקנותיה כך: "...במטרה לעודד את ייבוא רכבי האספנות ההיסטוריים ולמזער את תופעת כלי הרכב המיובאים לצורך שימוש רגיל וסדיר ברכבי אספנות... כיום הולכת ומתרחבת תופעה של ייבוא כלי רכב משנות ה-70 לצורך שימוש יום יומי ושוטף ככלי רכב רגיל, דבר המהווה פגיעה במדיניות הצערת כלי הרכב וכניסת רכבים לא בטיחותיים ברמה הנדרשת ומזהמים". כאמור, אלו דברי הוועדה ואינם משקפים את עמדת המועדון.

בברכה,

רון פז

דובר מועדון החמש

נראה שמועדון החמש אכן היה מעורב ואף ניסה לדברי נחום להתנגד להעלאת המיסוי בכל שנתון, בעוד לדבריך אין עם זאת בעיה ואצטט אותך: "שישלמו"...

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...