Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר אוטומט-טויוטה קורולה 03-07

daniel_n
שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

צריך עזרה בתהליך החלפת שמן תיבה אוטומטי(רכב עם 70K ).

מישהוא אולי יכול בבקשה לסרוק את חלק הרלוונטי מהיינס או מקור אחר ולשלוח..

תודה

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

מצאתי את בורג הריקון... אבל מאיפה ממלים?

תודה

דניאל

לא בכל רכב זה אפשרי עצמאית,

יש רכבים שמשתמשים בתהליך מיוחד כדי להחליף את הנוזל ההידראולי, ואפשר לעשות אותו רק במוסך שמחזיק את הכלים המתאימים

ועוד דבר חשוב, לא בטוח בכלל שההחלפה תעשה טוב לתיבה האוטמטית

לי המליצו כולם לא להחליף, יש שירשורים ארוכים בנושא הזה פה בפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

היום הייתי במוסך מרכזי טויוטה רייכמן,

המלצה חד משמעית שלהם, כן להחליף שמן גיר כל 60K .

שתי שאלות לכל מי שיכול לעזור בבקשה,

1- מדובר בשמן מאוד יקר אצלהם (400 ש"ח לחמש ליטר), האם ניתן לקנות את אותו שמן לא ממוסך טויוטה?

2- מצאתי נתונים שונים לגמרי במקורות מידע שונים לגבי טורק חיזוק בורג ריקון שמן..(17Nm , 37Nm , 49Nm ) מה נכון?

תודה

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מרק,

תודה על התגובה.

טויוטה קורולה שנת 2007 גיר אוטומט רגיל (לא רובוטי).

קוד מנוע: 3ZZFE

כן, אני מכיר את התהליך.

בכל מקרה לא אתחיל בעבודה עד שאהיה בטוח בכל הפרטים.

תודה

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק בספר רכב האם אתה נדרש להחלפת השמן.

למיטב זכרוני הנחיות היצרן לרכבים ממודל 2007 אינם כוללים החלפת שמן גיר אוטו" כל 60K, כפי שנדרש ברכבים עד 2006.

בכל מקרה לגבי שמן הגיר מדובר בשמן ממסרה סינטטי, שאינו זול, אך יחד עם זאת ניתן להשיג אותו שלא דרך היבואן במחירים זולים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם מוסך רייכמן אמר שהמלצה של יצרן לא מחייבת, אבל אחרי שהם ראו ששמן מתחיל להיות שחור

אחרי 60K , הם (היבואן) ממליצים להחליף.

אתה מתכוון בדיוק אוטו שמן, או שמנים מיצרנים אחרים עם אותם מאפיינים?

תודה

דניאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף דיון קודם בנושא + דפי מפרט טכני של סוג נוזל הממסרה האוטומטית .

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=306296&highlight=%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94

אפשר לקנות גלון דלקול סינטטי העומד בתקן , כ 4 ליטר ( עלות כ 160 ש"ח ) לדעתי יספיק + אפשר לקנות גם בליטרים בודדים , אם חסר .

http://www.delkol.co.il/subs_info.asp?sid=623&sname=%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C%20ATF%20%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%A1%D7%9C%D7%99%20%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%98%D7%99

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

היום הייתי במוסך מרכזי טויוטה רייכמן,

המלצה חד משמעית שלהם, כן להחליף שמן גיר כל 60K .

שתי שאלות לכל מי שיכול לעזור בבקשה,

1- מדובר בשמן מאוד יקר אצלהם (400 ש"ח לחמש ליטר), האם ניתן לקנות את אותו שמן לא ממוסך טויוטה?

2- מצאתי נתונים שונים לגמרי במקורות מידע שונים לגבי טורק חיזוק בורג ריקון שמן..(17Nm , 37Nm , 49Nm ) מה נכון?

תודה

דניאל

17.5 ניוטוןXמטר

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - אם נוזל הממסרה החדש עומד בתקן , אין מניעה לערבוב .

ביצעתי מספר פעמים החלפות נוזל ממסרה סינטטי ברכבים חדשים וישנים , אשר היה בהם נוזל ממסרה של היצרן.

לא הייתה בעיה מעולם .

אני מאמין כי זה די תואם להחלפת שמן מנוע בתקן היצרן ( תמיד נשאר מעט שמן מנוע ישן )

גם בחלק ממוסכי היבואן , משתמשים בדלקול או פז סינטטי לרכבים חדשים - וכנ"ל לשמן מנוע של דלקול ופז בתקן היצרן .

לגבי סגירת בורג הריקון - זה די תואם לסגירת בורג ריקון שמן המנוע - אם יש שייבת מתכת , כדאי להחליף לחדשה .

והסגירה , לנקות את האזור - ואח"כ סגירה רגילה , עם רגש - וכעבור מספר שעות , לבדוק אם אין נזילה .

הוספה - מרק10 - שהוא 10+ רשם - סגירה במומנט 17.5 ניוטוןXמטר

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

שלום לכולם, הגעתי לכאן בעקבות חיפוש. יש לי לחדש ולהוסיף.

טיוטה קורולה שנת 2006 שגמעה 240 אלף ק"מ. הרכב טופל בשנים האחרונות בשמנים מהמילה האחרונה והוחלף נוזל קירור איכותי.

נכון, הדעות לגבי החלפת שמן גיר שנויות במחלוקת. חלק אומרים שזה עלול "להעיר מתים" בגיר ולפיכך בעיות יצוצו. אחרים אומרים שחייבים להחליף שהרי יגרם יותר נזק עם שמן לא ראוי מאשר שמן חדש ובריא.

לאחר התייעצות עם מאסטר השמנים איתמר הוחלט על החלפת השמן בחדש.

קניתי 4 בקבוקונים של 1 ליטר שמן מקורי טיוטה לתיבות הילוכים אוטומטיות שעומד בתקן. מחיר שווה לכל נפש (ביחס לעולם האופנועים).

המוסכניק ריקן את השמן למיכל ומילא שמן שמן חדש דרך צינור מדיד השמן. נסעתי לסיבוב לחמם את שמן הגיר לטמפרטורת עבודה וכשחזרתי המוסכניק מילא את ההפרש.

עכשיו יש שמן חדש בגיר. נקווה לטוב, ימים יגידו.

בברכה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...