Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה מהעירייה - 500 שקל?!

zx12r
שימו לב! השרשור הזה בן 4899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא כל מי שמוגבל רפואית יכול לקבל תו נכה. חוץ ממבוגרים יש עוד מקרים בעיתיים, למשל הורים שחוזרים עם תינוק חולה בחורף ועוד ועוד מקרים, זה לא משנה. אני סובל מהחונים על המדרכה בדיוק כמו אמיר שליט ואחרים, אבל מצד שני אני גם נהג עם רכב, שגר במקום צפוף וחוזר מאוחר בלילה .

לא אני הפושע. הפושעים אלה הם אותם גורמים מאשרים, ששאשרו בניה צפופה , כשכבר בשלב התיכנוני היה ברור וידוע, שלא יהיו עשירית ממקומות החניה הנדרשים, הכל בגלל בצע כסף ושחיתיות לא עלינו. אבל, אחרי הכל, כולנו יודעים, שמה שהיה הוא שיהיה. ימשיכו לבנות בצפיפות. אין לנו ארץ אחרת, כל אחד צריך קצת להתגמש וכולנו נחיה.

אני לא בא להצדיק חניה על מדרכה באופן גורף. אבל אפשר להחמיר במקומות לא צפופים, שם זה סתם פינוק. או רחובות סואנים, שם זה יכול להיות מסוכן ולהעלים עיין בערב/ליילה בשכונות שינה צפופות.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צפיפות קיימת בעיקר בשכונות ותיקות ובניה ישנה.

עד אמצע שנות ה-80, רכב לא היה תופעה נפוצה. בבנין אחד היו 2-4 מקומות חניה, בבנינים אחרים לא היה מקום חניה כלל.

לא חשבו שרכב יהפוך ברבות השנים למשהו שנמצא כמעט בהישג יד של כל אחד.

אפילו תופעת לימודי הנהיגה לא היתה כה נפוצה כפי שהיא כיום, פשוט כי היה ברור שההזדמנות לנהוג ברכב תהיה יותר מידי אוטופית.

לא רק ברכב חלו שינויים מרחיקי לכת, גם בתחום הסלולר: כשפלאפון נוסדה בישראל סשנות ה-80, בחלומות הורודים שלה היא ראתה גג כ-5,000 מנויים. SMS ושיחה מזוהה היו מדע בדיוני בסלולר. בתחילת שנות ה-90 מכשיר פלאפון (בננה) עלה 5,000 שקל בתשלום אחד (לא היתה התחייבות וזיכוי תשלומים). אנשים שילמו בנוסף דמי שימוש של 85 ש"ח לחודש וביטוח עלה עוד 21 שקל. מנויי פלאפון שילמו 85 אגורות לדקת שיחה ברשת פלאפון בלבד (לבזק עלה כמעט 1.4 שקל) והדובדבן היה שאנשים שילמו גם על שיחה נכנסת 85 אגורות לכל דקה.

מאז המדד עלה בכ-130 אחוז, תחשבו כמה זה היה צריך לעלות היום, אילו התחזיות היו מתגשמות.

כשהמציאו את המחשבים הבייתיים, חשבו ש-4 מגה יספק מעל ומעבר למה ששימוש בייתי צריך, היום גם 40 ג'יגה זה פאסה.

מצוקת החניה קיימת כי לא חשבו ב-30-35 השנה הראשונות שכך תתפתח תופעת הרכב בישראל. הפתרון לכך היום הוא להרוס שכונות ולבנות מחדש. קראתי באיזה מקום שיש מדינות בעולם שאם אינך יכול להוכיח בעלות על מקום חניה פרטי - אתה לא יכול לקנות רכב.

מצוקת החניה בשכונות הותיקות אינה בעיה של שחיתות, היא בעיה של התושבים הגרים במקום שהחליטו לרכוש רכב או לעבור לגור במקומות שכאלה כשיש ברשותם רכב.

רוב האנשים שגרים בדירת 3 חדרים לא יהיו הורים ל-6 ילדים כי הם מודעים למגבלת המקום בבית. מי שחשב שלהרחיב את המשפחה זה צורך חיוני, עבר לדירה גדולה יותר.

סביבה היא חלק מהבית ואם בסביבה שלך אין מקום לרכב, אולי נכון יותר לא לקנות רכב אלא לעבור לדירה אחרת ובלבד שיהיה מקום חניה לרכב.

הורים לילדים שעוברים דירה בודקים היכן בתי-הספר וגני-הילדים ועד כמה הם מרוחקים ומנסים לתכנן את מגורייהם בקירבת מקום, אבל איכשהו בזה שאין חניה נוח להאשים את הרשות המקומית.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר שליט כמה שאתה טועה. מתי ראית לאחרונה שכונה חדשה שנבנתה. תקן החניה היום עומד על 1.5 חניות לדירה, ומה קורה לקבלן שלא עומד בזה, משלם כופר. כך שגם 1.5 חניה לדירה אין בפועל.

מה דעתך על הרעיון שכל החניות בשכונות המגורים יוחכרו לבעלי רכבים, מי שאין לו לשלם, שלא יחזיק רכב. לי אין התנגדות, כי גם יש לי כסף וגם אתבע זאת כהוצאה לצורכי מס. אם תשאל אותי ברצינות זה רעיון נורא. מגיע לכל אחד שיהיה לו רכב, לא צריך להיות עשיר בשביל זה. כל מה שצריך זה קצת התחשבות וסובלנות ואז כולם מסתדרים.

נהג מנוסה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיע לכל אחד להחזיק רכב רק אם הוא יכול להחזיקו כראוי, לרבות מקום חניה פרטי.

מגיע לכל אחד להיות הורה ולעשות כמה ילדים שהוא רוצה.

אם אין לו כסף לכלכל אותם, הוא גם לא משלם מיסים לקופת המדינה וממילא המדינה תממן את גידולם וכלכלתם ע"ח המיסים שאתה תשלם. לך יהיה פחות כסף כדי שמישהו אחר יוכל לעשות עוד ילדים ולשבת בישיבה וללמוד כל היום.

כופר החניה שלוקחים היום הוא לצורך זה שהרשות המקומית תדאג ליצור מקומות חניה ציבוריים לכלל התושבים. בת"א לדוגמה יש חניונים עירוניים שמוגדרים כחניון "קרוב לבית" ובשעות הערב מותר לתושבי האזור בלבד, לחנות בהם בחינם.

אם אתה יודע שלקחו כופר חניה ולא יצרו חניה באזור, ארגן את השכנים ותבע את הרשות המקומית.

אם מישהו קנה דירה חדשה עם מקום חניה אחד בעוד שברשותו שני כלי רכב, הוא במודע הסכים להתמודד עם בעיות החניה. אין שום סיבה שאחד כזה ילין על מחסור בחניה.

אני מכיר מישהו שכשעמד לקנות דירה חדשה והבין שכל מה שיקבל זה רק מקום חניה אחד, ויתר על הקניה. כעבור מס' ימים התקשרו אליו ממשרד המכירות והודיעו לו שיוכל לרכוש חניה נוספת. הוא אכן קנה דירה בפרוייקט והיה הדייר היחיד עם 2 חניות.

אם כולם היו דואגים לעצמם ומתנים תנאים לקבלן ועומדים על שלהם, לא היה לשום קבלן אינטרס לקצר/לשחד/לשמן תהליכים בכדי לזכות בעוד אחוזים ולהשאיר דיירים עם בעיות.

הקבלנים נותנים לדיירים את מה שהם מוכנים לקבל. אם אף דייר לא היה מסכים לקנות דירה עם חניה אחת, כנראה שלא היו בונים 40 קומות עם 300 דיירים, יכול להיות שהיו בונים רק 15 קומות עם 60 דיירים. במקרה כזה גם ערך הקרקע היה מלכתחילה נמוך יותר.

אנשים קונים דירות קטנות, כי הסכימו לזה. אנשים קונים דירות באזורים צפופי בנינים, כי הסכימו לזה. אנשים קונים דירות בלי חניה, כי הסכימו לזה.

אם הסכימו לכל זה, מדוע לבא בטענות לאחרים ולא לעצמם ?

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

חניתי במדרכה אבל היא מסומנת בריבוע כחניה מותרת. באיזור לא היהו שום תמרורים ש מסמנים שאין חניה או מוגדרת לפי השעות. אני גר פה קימת חודשיים ותמיד חונה בלילות, קרה קמה פעמים שחניתי באור יום אבל זה פעם הראשונה שקיבלתי דו"ח 500 שקל. ריבוע גודלו 8 על 10 מטרים בערך. בבת ים ברחוב רוטשילד 39 אם מישהו מקיר ... אפשר לעשות משהו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניתי במדרכה אבל היא מסומנת בריבוע כחניה מותרת. באיזור לא היהו שום תמרורים ש מסמנים שאין חניה או מוגדרת לפי השעות. אני גר פה קימת חודשיים ותמיד חונה בלילות, קרה קמה פעמים שחניתי באור יום אבל זה פעם הראשונה שקיבלתי דו"ח 500 שקל. ריבוע גודלו 8 על 10 מטרים בערך. בבת ים ברחוב רוטשילד 39 אם מישהו מקיר ... אפשר לעשות משהו ?

עוד משהו שרוצה לציין, ב דו"ח כתוב סיבת הכנס = 76(ג) שזה אומר "לא יחנה אדם רכב או מכלית המיועדים או המשמשים להובלת דלק, נוזל קורוזיבי, חומר רדיואקטיבי, חומר מאכל, חומר רעיל, גז או חומר מתלקח אחר, או גלילים להכלת חומר כאמור, אם משקל הרכב או המכלית עולה על 4000 ק"ג ולא ישאיר רכב או מיכלית כאמור עומדים בדרך במרחק פחות מ-400 מטרים מבנין מגורים, או ממבנה ציבורי, אלא לצורך פריקה או טעינה של החומר המסוכן לבנין או למבנה האמורים, או ממנו, או במקום שיועד לחניית רכב כאמור ואושר על ידי רשות התימרור המקומית." מה זה קשור יש לי רכב פרתי פיאט פונטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו שרוצה לציין, ב דו"ח כתוב סיבת הכנס = 76(ג) שזה אומר "לא יחנה אדם רכב או מכלית המיועדים או המשמשים להובלת דלק, נוזל קורוזיבי, חומר רדיואקטיבי, חומר מאכל, חומר רעיל, גז או חומר מתלקח אחר, או גלילים להכלת חומר כאמור, אם משקל הרכב או המכלית עולה על 4000 ק"ג ולא ישאיר רכב או מיכלית כאמור עומדים בדרך במרחק פחות מ-400 מטרים מבנין מגורים, או ממבנה ציבורי, אלא לצורך פריקה או טעינה של החומר המסוכן לבנין או למבנה האמורים, או ממנו, או במקום שיועד לחניית רכב כאמור ואושר על ידי רשות התימרור המקומית." מה זה קשור יש לי רכב פרתי פיאט פונטו

טוב לדעת. בשכונה שלי מתגורר מישהו שמחנה בה כל לילה משאית עם בלוני גז לריתוך. לדעתכם העיריה תפעל העניין?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניתי במדרכה אבל היא מסומנת בריבוע כחניה מותרת. באיזור לא היהו שום תמרורים ש מסמנים שאין חניה או מוגדרת לפי השעות.

מדרכה - אין כל צרך בתמרור האוסר חניה על מדרכה, הוראת החוק אוסרת זאת מלכתחילה. בכדי לאפשר חניה על מדרכה יש צרך להציב תמרור המתיר זאת, אין תמרור כזה - אסור להחנות.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר שליט, ניכר בך שאתה איש חכם ומשכיל. אבל ניכר בך שאתה מדבר מעמדה של מבוסס ומדושן. כשתהיה בעמדה של אדם שאין לו אמצעים כשלך, נראה אותך מסכים בכזו קלות ונחרצות לוותר על מנעמי חיים בסיסיים.

נהג מנוסה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת אינו מתייחס משום מה לחריגים, להם מותר לחנות על מה שהם רוצים, לרבות מדרכה. וככל שההפרעה לתנועה רבה יותר הרי זה משובח. ומדובר כמובן על ג'יפים. עוד לא נתקלתי בג'יפ על מדרכה עם דו"ח תחוב לו מתחת למגב והאמן לי שראיתי כבר כמה כאלו וכמובן מרביתם ברחובות ראשיים עם מדרכות צרות. על גרירה כמובן שאין מה לדבר שהלא הגוררים אינם מיועדים לגרירת כלי רכב כבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר אחד מראשי הרשויות הגדולות בישראל (ניסוח חופשי) - לא משנה מה תעשה בעיר (טוב או רע), תמיד יתלוננו על מה שעשית.

.

אצלי ליד הבית ישנה תמיד מצוקת חניה, הבעיה היותר גדולה היא שבמהלך שעות היום נכנסים לחניית הבניין גם כאלו שאינם דיירים שם. לפני כמה חודשים העמיד מישהו (לא מתושבי הרחוב) את הגרוטאה שלו (ללא טסט) במשך כמה חודשים, תוך כדי שהוא תופס את שתי החניות הכי טובות ממש מול הכניסה לבניין. פניתי למוקד העירייה במשך כ3 חודשים ע''מ לדווח על המפגע ושום דבר לא נעשה אבל כשהגעתי יום אחד בצהריים ומחוסר ברירה העמדתי את רכבי על המדרכה ממול (לא מצדיק את המעשה..) לא עברו 5 דק' עד שקיבלתי את הדו''ח. כך שנכון שהעירייה צריכה לכוף את החוק אבל משני הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כל כך מבין אותך אחי שזה כואב

גם אני אותו הסיפור אבל לצערי אין דבר שאפשר לעשות

עדיף לשלם למרות שגם לדעתי זה מוגזם בטירוף

תשלם שלא יקרה לך כמו שקרה לי ששכחתי אותו לעוד חצי שנה במגירה ואכלתי אותה ב 750 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vik014,

אין לי שמץ מושג איך הגעת למסקנה הנ"ל.

יכול להיות שמישהו לוקה בהבנת הנקרא ?

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור עם העגלה, נראה לי אתה בתסביך אמיתי עם העגלה שלך, אולי להשתחוות לך כשאתה עובר עם העגלה. בוא נבקש שיבנו גם מסלול מיוחד על המדרכות בשביל עגלות.

אני הבחור עם הכסא גלגלים, אולי כדאי שגם לי יבנו מסלול מיוחד שאוכל לעבור ? כי אני ממש בתסביך כשאין לי איך לעבור

לא צריך להגזים, גם 100 שקל יוצר הרתעה. אבל גם יוצר איזון. ישנם מקומות שבשעות הלילה, פשוט אין ברירה, אלה רק לחנות על המדרכה. זה לא עניין של ללכת עוד 4 רחובות, זה ללכת עוד 10 רחובות ולא למצוא חניה. אי אפשר לומר לאדם, תוותר על האוטו. יש אנשים חולים, מבוגרים, יש אנשים שהרכב הוא מקור פרנסתם.

להולכי הרגל (בסופו של דבר זה גם הנהגים) נגרם חוסר נוחות, אבל בואו לא נגזים, בדרך כלל אפשר להסתדר עם זה.לרוב מדובר ברחובות בהן התנועה לא סואנת.

החוסר נוחות להולכי הרגל שאתה מדבר אליה, מתייחסת לרוב האוכלוסיה שבאמת הולכת ברגל. כשאני משתמש בכסא גלגלים ונתקע (כי אין לי איפה לעבור), אני נאלץ "לאלתר" עד למצב של לרדת מדרכה בצורה שמסכנת אותי בנפילה על הכביש. או להסתובב חזרה!

אי אפשר לומר לאדם לוותר על האוטו, כן אפשר לומר לו אל תחנה על המדרכה

לגבי הרוב אני כן מסכים איתך, אבל פרופורציה, להבדיל בין פגיעה/ סיכון לפגיעה באדם אחר(שעליה מתרעמים) לבין עבירה שבה אם החוק לא היה שחור/ לבן, כנראה שקנס לא היה שלא היה קנס.

אני אישית לא באתי לפה להצדיק לא את אבא ולא את פותח השרשור, אלא לנסות להראות קצת פרופורציה.

לא תמיד העבריין הוא מסוכן, מזיק ומפריע. החוק לא יכול להיות כל כך גמיש, אבל המגיבים כן.

לפעמים מספיק להגיד שלם את הקנס ואל תעשה זאת שוב ולא להגיד שמגיע לבן אדם 5K קנס ולילה בכלא(אם כבר...)

בוא נדבר על פרופורציה: העבירה שנראת לך קלה , יכולה להביא אנשים מסוימים או לצורך העניין אותי, למצב של פגיעה פיזית מסוכנת שזה קצת יותר מ"אי נוחות" של לרדת מהמדרכה לכביש. אז הקנס מוצדק ומוצדק מאוד ואם רכב חוסם לגמרי מעבר על המדרכה, לדעתי הקנס צריך להיות מלווה גם בגרירה. לא שזה עוזר לי באותו רגע שאין לי איך לעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר שליט, ...אבל ניכר בך שאתה מדבר מעמדה של מבוסס ומדושן...

vik014,

אין לי שמץ מושג איך הגעת למסקנה הנ"ל..

טוב, אל תתחיל להיות פה תמים פתאום!

שבוע שעבר פגשתי אותך סועד עם נוחי דנקנר במול ים, מפרקים לובסטרים וגומאים שאטו-לאפיט 64, אתה רוצה להגיד לי שזה היה ארוע יוצא דופן?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...