Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אזורים סופגי אנרגיה", פאר הבטיחות או מסחטת כספים?

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 5257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא הרגשת מכה חזקה כי התאוטה של הרכב שלך הייתה מתונה יחסית בשל העובדה שהיא נעשתה לאורך דרך ארוכה יחסית (איזור הקריסה של המאזדה).

המאזדה לא הוטחה קדימה בכוח (דבר שבהכרח היה גורם לנוסעיה לצליפת שוט) בשל העובדה שכל האנרגיה של הרכב שלך נבלעה בעת קריסת הגוף שלה.

כך יצא שבמקום שבוחן תאונות דרכים יעבוד בשל תאונה עם נפגעים, עובדים רק פחחי הרכב.

אגב, קשה לי להאמין שבמכוניות "של פעם" תאונה כזו הייתה מסתימת בלחיצת יד בין הנהגים, סביר יותר בעיני שאמבולנס היה ניקרא לפינוי נפגעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפחות אני למד שהמאזדה 6 בה נוסעת אמי בטוחה להפליא.

:wink:

בגירה, שמח שנגמר בשלום ועם מינימום נזקים לך ולנהגת.

פרימייה זה שטויות, לא משהו שאתה לא צריך להירדם בגללו בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ברוב טימטומי בדיוק מעביר לגלגל"צ.

.

טוב, אז מגיע לך כי העברת לגלגלצ. השאלה היא למה זה מגיע לאלה שהתנגשת בהם? נכון שהביטוח ישלם הכל אבל:

1. מי יפצה אותם על בזבוזי הזמן והעצבים?

2. אולי הם בכל זאת יסבלו מצליפת שוט אחרי כמה ימים.

3. בהנחה שזה רכבם הפרטי - מה לעשות פחות כיף לנסוע ברכב אחרי שעשו לו עבודות פחחות מאחורה ב20K ש"ח.

כן אחראי פורום או לא אחראי פורום אבל הי, חבר, צריך לדעתי להוריד אותך מהכביש אם התנגשת ברכב אחר בזמן שהיית עסוק בלהעביר תחנה ברדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז מגיע לך כי העברת לגלגלצ. השאלה היא למה זה מגיע לאלה שהתנגשת בהם? נכון שהביטוח ישלם הכל אבל:

3. בהנחה שזה רכבם הפרטי - מה לעשות פחות כיף לנסוע ברכב אחרי שעשו לו עבודות פחחות מאחורה ב20K ש"ח.

כן אחראי פורום או לא אחראי פורום אבל הי, חבר, צריך לדעתי להוריד אותך מהכביש אם התנגשת ברכב אחר בזמן שהיית עסוק בלהעביר תחנה ברדיו.

שלום(זהו השם שלך?)

תפסיק ל"כסח" את הבן אדם,כולם עושים טעויות,הוא לא הסתיר את זה ופתח את העניין בפני כולם,אני לא יכול לסבול את האופי הפולני שחייב לומר "מגיע לך" אחרי שהבין כי טעה ובטוח לא יישכח את זה בקרוב.(אני פולני ומדבר מניסיון:wink:)

בכל מקרה לדעתי פותח השרשור צודק-עם הרכבים הישנים והמסיביים היה פחות נזק(אח...טמבונים ממתכת)א ב ל ! הזעזוע בתוך הרכב היה עצום לעומת רכבים חדישים ו"רכים"...

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכסח חו"ח, ואין פה עניין אישי - באופן כללי לדעתי זו רשלנות פושעת שנהג עסוק בלכוון את הרדיו , מתנגש ברכב שלפניו וגורם נזק של אלפי שקלים ואולי גם מעבר לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות (וזו רק השערה, כמובן) שאילו היה נדרש ממהנדסי מכוניות

לייצר מכוניות שגם לא מתפרקות ב-15 קמ"ש וגם קורסות כמו שצריך במהירויות גבוהות,

היו מצליחים לעשות את זה.

שנות האלפיים, מחשבים, סימולטורים... יכול להיות שאפשר.

כל עוד אין דרישה מצד שום גורם שמכונית לא תתפרק ב-15 קמ"ש,

היצרנים ימשיכו להתעסק בתחום של קריסה במהירויות גבוהות,

בלי להתייחס להשלכות במהירויות אחרות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד מאשים את היצרנים שהם עושים רכבים רכים מדי בשביל להרוויח כסף :roll::|.

"מה שבטוח, לא נראה לי שיש איזה אינטרס למישהוא למצוא חומר שיהיה עמיד יותר במהירות נמוכה"

באחת מהפרסומות של שברולט קבאליר בזמנו, פורסם שהיא נבחנה בדיוק בקטע הזה עם עוד מכוניות ונמצא שאצלה הנזק עלה הכי מעט לתיקון. ככה שהדברים האלה כן נבדקים.

היה גם כתבה על זה בפיפט'גיר. יש מרכז טכנולוגי שנקרא תאטצ'ם והוא ממומן על ידי חברות הביטוח בבריטניה, שרוצות להוריד את מחירי תיקוני התאונות ומן הסתם לשמור גם על רמת הבטיחות (כי פציעות גוף זה יותר יקר משמעותית).

הם גם מנסים לפתח שיטות לשקם חלקי שלדה פגומים. אני אנסה למצוא את זה ביוטיוב זה מעניין.

עריכה: בינתיים מצאתי את האתר שלהם ותשים לב לציטוט:

Carrying out research projects on new technologies to measure their impact on the cost of vehicle repair

והנה האתר:

http://www.thatcham.org/research/index.jsp?page=34

התלונה שלך צריכה להיות מכוונת כלפי מחירי החלקים החדשים שנדרשים בארץ ומשמעותית יותר זול בחו"ל.

ואני מסכים שזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו וזה בכלל לא נעים שיש תאונה באשמתך. בלי ציניות אני לא מקנא בך.

אבל במקום להתלונן על הנזק לפח תגיד תודה אלף פעם שלא פצעת מישהו!.

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר, שנהיה כולם בריאים..

אבל במקום להתלונן על הנזק לפח תגיד תודה אלף פעם שלא פצעת מישהו!.

1. זה בדיוק מה שעשיתי.

2. לא מתלונן, מעלה נושא לדיון, זה הכל.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו התחסדות!

אתה בטח לעולם לא היסחת את דעתך לשניה אחת אפילו בזמן נהיגה אה?

לעולם לא נגעת ברדיו, לא הסתכלת הצידה כדי לראות משהו מהחלון, לא הפנת מבט ליושב לצידך או בקיצור, לשניה אחת אפילו לא הורדת את העיניים מהכביש.. בסדר.

מי יפצה אותי על בזבוז הזמן והעצבים במעיכה בכנף מקדימה שהשאיר לי רכב בשכונה ולא השאיר פרטים?

וגם אחרי שאני אתקן, איזה באסה זה לנסוע ברכב שהחליפו בו כנף?

לבגירה לא היה מזל וחוסר אחריותו גרם לתאונה, הוא לא בא להלין על האשמתו.

לך כנראה עד היום שיחק המזל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bagira, מבאס שקורה דבר כזה.

בתור אחד שנהג תקופה טובה על וולוו 240, אין אזורי קריסה whatsoever, כאשר נכנס בי רכב במהירות דומה מאחורה אכן נגמר הסיפור בלחיצת יד, אולי בגלל שלרכב שלי לא קרה כלום והנהג הפוגע הייתה כוסית.

ובקשר לגלגל"צ, אתמול הציעו לי מצ'מפיון לקחת גולף GTI חדשה במיידי (במקום לחכות 3 חודשים+-) אך ללא שליטה מההגה על הרדיו/שיוט/טלפון, אני סירבתי. (במיוחד כאשר הציעו הנחה מגוכחת של 2000 ש"ח מהמחיר כאשר התמחור שלהם לתוספת הזאת הוא גבוה יותר משמעותית)

המקרה שלך מחזק אותי בהחלטה לא לקבל את הרכב, כי ללא השליטה הזאת הייתי צריך להפנות מבט למסך מגע ולהסיח את דעתי מהכביש ואז זה עוד היה עולה לי הרבה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם אכן נסעת 15 קמ"ש ושמרת מרחק של 20 מטרים (הכל על בסיס עובדות שאתה סיפקת),

החישוב שלי מלמד על כך שנהגת מבלי להסתכל לפנים לפחות כ-5 שניות !!!

זה כבר לא היסח דעת, וגם לא קשור למיקום הרדיו או להיעדר שליטה מההגה. זו כבר נהיגה בקלות ראש ואפילו רשלנות.

אז הנה הצעת יעול - אולי מנהלי קארספורום צריכים לשנות את הסיסמה בחתימה שלהם ל:

טיפ החודש - לומדים לשמור מרחק בטוח, גם כשזוחלים בפקק ב-15 קמ"ש, ומפסיקים לנהוג בקלות ראש.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עובדות? הוא מדד שזה 20 מטר? הוא זרק הערכות, ואתה בא עם כל מיני חישובים ותופס אותו בקטנות. גם אני פעם נגעתי ברכב שלפניי שבלם בדיוק כשהורדתי את העיניים מהכביש ל2 שניות. אף אחד לא אומר שזה בסדר, אבל זה יכול לקרות לכל אחד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק החישוב שהרצתי בראש דני, מצטרף אליך ומוסיף ש:

כיום יש ברדיו דבר כזה שנקרא זכרונות, מי שנוסע ברכבו (או יש לו את מכשיר הרדיו) יותר מיומיים יודע על עיוור ללחוץ על הזכרון הנכון בלי להוריד את העין אפילו לא לשניה מהכביש. (גם זוכר את מיקום הכפתור וגם את מספר התחנה)

ואם זה לא מסתדר לך, פשוט אל תעביר תחנה עד שאתה לא בעצירה מוחלטת.

לבחור בהודעה מעליי : להוריד את העיניים מהכביש אסור אפילו לא לשניה. לפחות לא במצב של נסיעה.

כבר עברתי 2 תאונות כאלה של אדיוטים שנכנסו בי מאחור, אחת מהן כאשר אני עמדתי בסופו של פקק והוא נכנס בי במהירות שקרובה ל100 קמ"ש. למה? כי כנראה העביר תחנה ברדיו או אלוהים יודע מה.

אז בגלל האדיוט הזה אני צריך לשלם בכאבי גב כל החיים.

מבחינת הרכבים בהם נהגתי והלכו לעולמם זה דווקא לא היה הפסד גדול, זה היה הסיכוי היחיד שלי לקבל מחירון על פיג'ו 306. במקרה השני זו היתה קורולה ליסינג שהפכה להצ'בק (הבגאז' קרס עד נקודת החלון האחורי)

מאז 2 התאונות הללו שעברתי, אני כל הזמן מסתכל אחורה ולצדדים , גם כשאני עומד.

כבר קרתה לי פעם אחת בה אדיוט שנדבק אליי לאורך כל הדרך ולא שמר מרחק, כנראה היה עסוק במשהו אחר ולא שם לב שהתנועה נעצרה לחלוטין,מבט קצר במראה וחישוב מהיר הביאו אותי למסקנה שאין שום סיכוי בעולם שהוא יספיק לעצור בלי להכנס בי ,שברתי לשוליים (השמאליים) והוא נכנס ברכב שלפניי.

גם אם נעזוב לרגע את נושא התאונה,הנפגעים וכל עוגמת הנפש וסכנת החיים ,

לחובבי רכב כמונו שמחזיקים ומטפחים רכבים מיוחדים ששווים סכום נכבד מעל המחירון,

פגיעה של איזה טמבל שלא שם לב לחלקיק שניה , פשוט תגמור את הרכב ותוריד לטמיון עשרות אלפי שקלים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה, אל תשכח שאתה נסעת בטנדר מגודל עם פגוש גבוה וחזק משמעותית משל מכונית פרטית. בתאונה כזו במהירות נמוכה הרכב שלך באמת לא סובל מפגיעות, אבל החלק הקשה שלו פוגע בחלק רך יחסית של ה-6 והתוצאה היא הגיונית. אני לא רוצה לחשוב מה הטנדר שלך היה עושה למיאטה שלי במצב דומה :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשבו מה קורה אם הוא היה מעביר תחנה בדיוק ליפני מעבר חציה ובדיוק באותו רגע הבן\אחות\אמא\סבתא שלכם היתה עוברת...

מצטער, בדיוק יצאתי מקרוס נהיגה מונעת והיתי חייב.

[אין לי שום דבר נגדך].

HU: DEH-P690UB|Rear:JBL CS3196 (6X9)|SubWoofer:JBL GTO1204D|Mono:RockFord P3001|Front:Morel Hybrid Ovation 6

Front AMP:Rockford Punch 500a2|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...