Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להתקין קודן ברכב חדש אם הביטוח לא מחייב? + המלצה על דיבורית

porphir
שימו לב! השרשור הזה בן 5437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אגיד לך למה אנשים לא מתקינים מרימי חלונות בבית, כי הבית שלהם לא נמצא במגרש חנייה :)

אם שוכחים להרים חלון של אוטו זה לא מצב מיטבי בלשון המעטה.

לגבי חיישן רוורס, יש לנו במשפחה סיריון שזה אוטו קומפקטי לכל הדעות, ולמרות זאת התקנו חיישן רוורס,

זה מאוד מוצלח מבחינתנו, זה לא במקום להביט אחורה, אבל זה עוזר לדעת שאין איזה משהו נמוך שתה מפספס (למשל כלב או חס וחלילה ילד), ככה שמעבר לנוחות זה אפילו סוג של אביזר בטיחות. זה גם מאוד מרגיע לדעת שאין מה להלחיץ ואתה לא הולך להכנס ברכב מאחורה (אתה רואהה הרי מרחק על הצג) בזמן שאתה חונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה נשימה, ממליץ לך לא להתקין גם את האיבזור המיותר הזה.

למה בבית אף אחד לא מתקין מרימים חשמליים לחלונות בסלון דירתו, אף אחד לא מתקין שלטי נוחות לדלת הכניסה, ונעילה חשמלית לתיבת דואר ?

לגבי חיישני רוורס - לדעתי מיותר - פה אולי יהיה כאלו שלא יסכימי איתי, אבל אני גם במקרה זה ממליץ לא להתקין.

סמוך רק על עצמך, על המראות ועל הכרת גבולות הרכב. החיישנים האלו יוצרים עודף ביטחון, אנשים מפסיקים להסתכל אחורה, וסומכים רק על החיישן.

אני נוטה לא להסכים עם הדיעה שלך בנוגע לחיישני הרוורס,

מטרתם היא לא להיות תחליף ל"הבטה לאחור" או עודף ביטחון, נהפוך הוא זהו אביזר בטיחות כמו שנאמר, עין אחורית בשדה ראיה מת נניח איזה בלוק שמונח על הריצפה, אבן שפת מדרכה גבוהה מהמצופה או אפילו בחניה צפופה בלב עיר סוענת כאשר המקום חניה מתאים בדיוק לרכב שלך ואתה רוצה לבצע את החניה במהירות וביעילות אתה פשוט רואה עוד כמה מקום נשאר לך לפני שאתה "מנשק" (במקרה הטוב) את הרכב השני או לחילופין את הקיר :roll:

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן

רוב התגובות שהמליצו לך לא להתקין את הקודן מתבססות על טיעונים טכניים של זמן פריצה ,פחות בעיות ונוחות שימוש.

כן בעולם אידאלי לא צריך קודן.

אך האם העולם אכן אידאלי?

נסה לענות על השאלות הבאות כדי לדעת אם הנתונים עליהם אתה עומד לבסס את החלטתך ברורים :

1. מהו אחוז הרכבים הגנובים שהתברר שהגנב השתמש במפתחות של בעל הרכב כדי לגנוב את הרכב?

2. האם חברת הביטוח תשלם לך את ערך הרכב במקרה שיגנבו את הרכב באמצעות המפתחות שלך? (בדוק פסקי דין מהשנה האחרונה ואת פוליסת הביטוח שלך)?.

האם אתה יודע את התשובות ? אם כן ,מה שתחליט טוב ויפה לך.

אך אם אינך יודע את התשובות רוץ ותתקין קודן.

כך תקעקע את טענת חברות הביטוח בבתי המשפט שהשארת המפתח של הרכב בתוך הבית ליד דלת הכניסה או על השולחן הקרוב לחלון היא רשלנות שלך שהובילה לגניבת הרכב.

ללא קודן זו אכן רשלנות. עם קודן ממש לא. לא יהיה די במפתח כדי להעלם עם הרכב.

כנ"ל אם יכייסו לך את המפתח בקניון ויעלמו עם הרכב.

חברות הביטוח נוהגות לבקש מהמבוטחים שרכבם נגנב את מפתחות הרכב לאימות ולוידוא שהמפתח עדיין ברשותם.

במשפט שהתנהל לאחרונה חברת ביטוח טענה שהמפתחות שנמסרו לה ע"י המבוטח לא זהים לצרור המקורי!!!!

http://www.israbit.co.il/article.asp?ArticleID=112

מה שלא תחליט שיהיה לך בהצלחה

וסע בזהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא להרכיב קודן. ...יש היום פלאפון דו שניקרא טלית GPS מובנה ביפנים .

טלית, לפי כל הידוע לי היא אביזר לקיום פולחן יהודי. מתעטפים (כן כן. מתעטפים) בה בכל יום בהנחת תפילין, ויש הנוהגים (ק"ק תימן) בכל התפילות, ובשבת ולפי מנהג ק"ק תימן גם בכל התפילות בשבת.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ לשים חיישני רוורס מ2 סיבות עיקריות:

1. ההתעסקות עם חשמל הרכב מיותרת.

2. זה יגרום לך לאל סובב את הראש ולהסתכל במראות\בשמשה האחורית. מי הבטיח לך שהגלאי הזה יזהה עמוד\מדרכה או חס וחלילה ילד קטן? לא סומך עליהם, טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים בייחוד שמה שאתה שועמזה צפצוף של מכונה. איך אמרו פעם "ויקום הגולם על יוצרו".

לגבי המרימי חלונות נ"מ וכו' - נגד! התעסקות מיותרת, שוב עם הרכב. פתיחה של הרכב כשאתה צמוד אליו עם מפתח זה הדבר הטוב ביותר. אני נוהג ככה, ביטלתי את הנ"מ.

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן

רוב התגובות שהמליצו לך לא להתקין את הקודן מתבססות על טיעונים טכניים של זמן פריצה ,פחות בעיות ונוחות שימוש.

כן בעולם אידאלי לא צריך קודן.

אך האם העולם אכן אידאלי?

ההתקנות של הקודנים בארץ שוות לתחת - וכל גנב מתחיל מכיר ויודע היכן הניתוקים ואיך עוקפים אותם רק ממבט חטוף על לוח המקשים של הקודן ו/או מדבקה המסגירה את מיקום ההתקנה של המערכת.

קודנית שעושה את העבודה שלה "על אמת" היא קודנית שהותקנה ע"י מתקין יצירתי וכמובן יסודי.

בנוף הישראלי אתה מוצא אולי מתקינים יסודיים, אבל כאלה שהם מאוד יצירתיים אתה לא תמצא - לכן גם קל לכל גנב מתחיל לאתר בדיוק את מיקום הניתוק ולבטל אותו בשניה - מאחר וכל הערכות הללו מותקנות ב-ד-י-ו-ק באותו האופן.

אם המתקינים היו יצירתיים מחדש בכל רכב - היה לגנבים קשה לאתר את מיקום המוח, קשה לאתר את מיקום הניתוק ובאופן כללי מקשה עליהם באופן משמעותי את העבודה.

מאחר והגנבים הגיעו לרמות תחכום שקשה לעמוד מולן (למשל: מגיעים לרכב שעומדים לגנוב עם סט מחשבים פרוץ, מתקינים אותו תוך דקה על האוטו, מניעים ונוסעים) אזי האפקטיביות של הקודנים, בשילוב התקנה חסרת יצירתיות, אפסית.

אגב, לנושא המחשבים הפרוצים מצאו חברות הביטוח דרך התמודדות זמנית: "כספת". עוטפים את מחשב ההזרקה של האוטו בקופסת מתכת עבה עם ניטים עצבניים ואז כל התעסקות עם המחשב מחייבים פירוק מאוד אלים של ה"כספת" הזו.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריך להתקין הגנה לרכב שהביטוח לא דורש (מכל הסיבות שכתבו כאן)

כמו כן לגבי דיבוריות - אני לא מכיר דיברות BT שמשולבת במכשיר GPS ששוה משהוא, מצד שני ניתן למצוא דיבריות BT זולות טובות וגם דרך החברות הסלולאריות.

Tubes Rule

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 5437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...