Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בחירה בן ELATE 3 WAY לבן SUPREMO 2-WAY .

xxxedxxx
שימו לב! השרשור הזה בן 5981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ותשווה את ה MT37 מול הסופרימו

אותו גודל

אז הם באותה רמה?

הפלטה הקדמית של הסופרימו יורדת בקלות בעזרת שלושה ברגים

ואז הטוויטר בגודל 5 סנטימ בקוטר

זה שיש צלחת לווין על הטוויטר לא אומר כלום:D

[הכל נאמר בצחוק, אני אוהב את הטוויטר סופרימו כל כך שאני ישן איתו מחובק בלילה:p]

ELIKO :-D, דבר ראשון MT37 הם לא באותה רמה, אפילו לא באותה קטגוריה.

דבר שני יש לך כוש הומור..:?, אבל רק זה.

סתם :wink:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם תוריד את הפלטה אז תקבל MT22. הלכתי רחוק אבל זה די בכיוון.

במקרה הזה הוא צדק ו הוא לא רשם שבכללי כמה שהטוויטר גדול יותר הוא טוב יותר. אבל ברמת העיקרון זה נכון. דבר ראשון על הפלטה הזאת יושבים שתי גופים מישרי פאזות. שבלי השטח הזה הם או שלא יהיו או שיהיו קטנים. כל ההיתרונות וסיבות אחרות אני לא ארשום כי אני כבר לא זוכר אותם בידיוק. הוא פשוט לא פירט את עצמו עד הסוף כי אולי הוא לא יודע אבל הכיוון שלו היה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אליקו , עכשיו אנו יודעים עם מי אתה הולך לישון בלילה :lol: רק מתי תישן איתו ברכב ?:lol:

לא כודם מוריד מטוויטר ברגים ואז, כי כך הוא יותר קטן. :wink: הבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עדיין לא בעמדה של לתת עצות פה נראה לי, כדאי שתמשיך לקרוא, לפני שתתחיל לכתוב.

.

מסכים עם אלי 100% יש כאן חבר'ה צעירים מאוד שבמקום ללמוד דבר מה הם מנסים ללמד?!?

אז חבר'ה ואני מדבר על כל צעיר וחסר ידע (ולא לדעת זאת לא בושה! בושה זה כשאתה מנסה לעשות כאילו..) שיראה הודעה זו:

**תלמדו לפתוח קצת את האוזניים ופחות לפתוח את הפה. תודה.**

רק ככה נשמור על רמת הפורום! :idea:

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם אלי 100% יש כאן חבר'ה צעירים מאוד שבמקום ללמוד דבר מה הם מנסים ללמד?!?

אז חבר'ה ואני מדבר על כל צעיר וחסר ידע (ולא לדעת זאת לא בושה! בושה זה כשאתה מנסה לעשות כאילו..) שיראה הודעה זו:

**תלמדו לפתוח קצת את האוזניים ופחות לפתוח את הפה. תודה.**

רק ככה נשמור על רמת הפורום! :idea:

לפי מה אתה קובעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסח את זה שוב

ההתלבטות שלך היא בין סטים

טוב, ומעולה

הסופרימו עד כמה שאני יודע נכון לכרגע נמכר בחלקים ללא קרוס, שים לב שגם בפומפה נאמר נקודת חיתוך מומלצת

The new optional Supremo passive crossover employs high quality components and Mundorf capacitors, it uses a crossover point of 1900Hz with a 12dB/octave slope and ±2dB tweeter level attenuation for improved

soundstage and imaging in off-axis installations

לא, הקרוס בעל רכיבי מונדורף נמכר בנפרד

הסופרימו לדעתי הוא סט שחבל לשים ללא הגברה אקטיבית שקופה, אחרת כל המרכיבים היפים שהשתמשת בהם, כמו תמונה יפה סקסית וכו' לא יעזרו הרבה

מה שאומר שאתה צריך מגבר מאוד איכותי לטוויטרים ומגבר מאוד איכותי לוופרים

סט כמו אלייט דורש פחות הכנה ופחות "מסביב" , ברמת הסופרימו אתה כבר לא מדבר על רכיבי PLUG AND PLAY

גודל מעיד על איכות? גם בטווח התדרים הגבוה? או שזה אולי בא על חשבון יכולות אחרות?

רק שלא תסיים כמו מוטי בננה בציריך עם סט מפוצץ וסאונד מפצפץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אליקו , עכשיו אנו יודעים עם מי אתה הולך לישון בלילה :lol: רק מתי תישן איתו ברכב ?:lol:

בשבת :)

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט כמו אילייט דווקא דורש יותר הכנה מבחינת הסופרימו ומבחינת הגברה אתה צריך את אותה ההגברה בדיוק רק שהסופרימו יותר מפורט וקצת יותר מדויק מהאילייט - שני הסטים מעולים בעיניי.

למה האילייט דורש יותר הכנה? - הנפח שצריך בשביל המידבאסים - סיפור מהפטרה.

ואם זה שלושה חלקים אז בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים מה עם זוויות ומרווחים בן טוויטרים ומידים ומידבאסים? ב-ELATE 3WAY צריך שיהיה רווח שווה בן חלקים? או שזה לא משנה?

הבנתי SUBREMO לא משנה זוויות ומרווחים בן חלקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון כמה שהמרחק קצר יותר בין הרכיבים כך יותר טוב. למה התשובה היא פשוטה. כי רצוי שהמוסיקה שמגיעה איליך תיהיה מאוזנת ושתישמע את החלק מהקול הנמוך למעטה וחלק מהגבוה למעלה. אבל הבעיה היא שלוופר המקום בעיקר הוא בדלת. לא שמעתי על מרחק זהה בין החלקים. אלה על מרחק לא רחוק אחד בין השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא כותב פה אבל הדיון הזה פשוט קומם אותי.

ההשוואה בין הסטים היא לא קיימת. השאלה היחידה פה היא עלות .

הסופירמו נמכר כמעט פר חלק. יש לו קרוס סופר איכותי שנמכר בנפרד. ראיתי אותו השבוע.

ההבדלים הם בכלל ברמת הטכנולוגיה והמוצרים.

האילייט מובנה מיחידות אחרות בסדרות של מורל . סדרה נמוכה יותר המרכיבה את הסדרה האחת לפני הגבוהה שלהם שהיא הסופרים.

הסופירמו היא סדרה שבכלל מבוססת על עבודה אחרת לגמריי. היא בנויה בצורה אחרת לגמריי מבחינת המגנטים , החלל מאחורי הטוויטר, בניית הוופר.

מה שקורה בסופרימו הוא שאין סיבה להוסיף לו מיד, וזאת עקב היכולת של הטוויטר לתת 1KHZ ללא בעיה.

הסט לא צריך לעבוד ללא הקרוס שלו -וזה משיחה עם אנשי מורל.

אין פה בזבוז ולא שום קשקוש כזה. הרכיבים והקרוס מתואמים כדי לתת תגובה נכונה, כיוון שאפילו עם היכולות של הטוויטר והוופר יש להם עקומת הענות ועכבה מסויימות. העכבה של הסופרימו למשל משתנה לגמריי באזור 1KHZ. הסיכוי לשריפה שלו או יצירת רזוננס בתוכו ללא הקרוס המקורי של מורל עצומה.

מה שקורה זה שהסופרימו נותן אפשרות לבנות את במת הסאונד הכיוונית למעלה ללא בעיה עקה היכולת של הטוויטר.

האילייט לא יכול לתת את זה כיוון שהוא נחתך אוקטבה אחת למעלה.

עכשיו השאלה היחידה היא עלות.

מבחינת הגברה לשניהם ההגברה תהיה זהה , לא צריכה להיות בעיה.

הטוויטר של האילליט הוא ישן יותר והוא סופט סילק רגיל. הסופרימו הוא כזה עם ציפוי Acuflex , כלומר דום סילק עם ציפוי ידני של החומר.

הוופר של האילייט פחות טוב מהסופרימו. למה? הוא סדרה נמוכה יותר. בנוסף מערכת המגנט של הסופרימו בנויה אחרת לגמריי. זה משהו אחר שליטה שונה על הסליל(אני לא אוסיף כרגע איך).

לכן השאלה היא פשוטה.

המחיר של האילייט?

המחיר של הסופרימו?

מה מתאים לך לכיס. אגב לסופרימו לא באמת צריך לעשות בניות יותר מדיי אולי טיפה מיקום של הטוויטר, עקב הבניה והגודל שלו , יש לו הרבה פחות בעיות AXIS מאשר לMT-23.

לכן בוופר של הסופרימו לא צריך כמעט לטפל מבחינת כיווניות והתאמה למיקום הטוויטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקורה בסופרימו הוא שאין סיבה להוסיף לו מיד, וזאת עקב היכולת של הטוויטר לתת 1KHZ ללא בעיה.

לא שמעת טוויטר סופרימו הא?

אתה לא באמת מתכוון להחליף מיד מעולה בטוויטר, מה גם שאף אחד לא הוסיף פה מיד אלא רק אתה קפצת לנושא

אין הבדל בהגברה? קצת התפרעת

אולי נשים את הסט על איזה פייז RS4 או איזה JBL מזופת?

אכן הטיפול באוף אקסס של הסופרימו טוב משל האלייט, אבל למה להתפשר ולא לקבל את הטוב ביותר שאתה קונה סט ב6+ (לא כולל הקרוס)

ואם כבר הקרוס, אם הוא חייב לעבוד עם הסט אז איך זה שמכל הסטים הוא האופציונאלי? (מהפולס עד האלייט יש קרוס שבא עם הרמקולים)

רק מי שלא יודע לכוון תחימה משלו בקרוס אקטיבי צריך לפחד לשרוף רכיבים, שלא יאכילו אותך לוקשים כדי שתקנה רכיבים הא?

"הטוויטר של האילליט הוא ישן יותר והוא סופט סילק רגיל. הסופרימו הוא כזה עם ציפוי Acuflex , כלומר דום סילק עם ציפוי ידני של החומר."- נו ו? הפצצת פה במשפט ולא ציינת כלום שיכול להועיל חוץ מזה שחשבת שהמילה ציפוי ידני תעשה לנו משהו

" הדיון הזה פשוט קומם אותי"

אל תתקומם אדון עזריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדרים:

MT23 SUBREMO

1400-25000Hz 1400-25000Hz

שני הם מנגנים 1KHZ.

שניהם רשומים כמנגנים מ1400 . העניין הוא שלא נותנים לטוויטר או לכול דרייבר אחר לנגן בנקודות הקיצון שלו , אלא אם כן אין שום ברירה אחרת . ככול שהדרייבר יותר קשיח , כך היכולת שלו ללתת עוצמה מספיקה יורדת בתלות בתדר . יש דרייברים שבהם אם אתה מנגן מנקודת קיצון הם מדורגים כ25WRMS ואם אתה מנגן למעלה ב1000HZ יותר , אתה יכול לתת להם בשקט גם 100 . שלא לדבר על עיוותים , כי אם יש כאלו (ולכול דרייבר יש בעיות אלו ואחרות ) , הם יופיעו בד"כ ליד נקודות הקיצון .

חוץ מזה , באיזה סלופ אתה הולך לחתוך אותו ?

בקיצור מה שאני מנסה לומר שמה שאתה רואה כתחום תדרים לא אומר כמעט דבר על היכולת האמיתית . צריך לראות את הגרף של הדרייבר ולראות את הגרף המתאר את המהירות חזרה שלו , ואת הגרף של העיוותים שלו כדי לקבל תמונה מושכלת היכן , ניתן באמת להשתמש בו , ובאיזה סלופ

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...