Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיוטה אונסיס מול 407 ?

nadigo
שימו לב! השרשור הזה בן 6235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לרועי5:

למען הסר ספק: שני האותנטי הוא דני, וכך גם שמותיהם של עוד עשרות אלפי "דני" בישראל. אינני כתב של עיתון(לצערי) אלא איש אקדמיה בתחום מדעי המדינה (אונ' בן-גוריון).

אני מבסס את דברי בפורומים על ניסיון אישי שצברתי(כמו כולם) כנהג ב 25 השנים האחרונות. לי ולמרצים רבים בקמפוס הדרומי מהווים הרכבים תחביב רציני ואנו נפגשים (עשרות רבות מאיתנו) לשיחות. השיחות מניבות ניסיון בתחומים בהם אני מביע דעתי.

אכן, יש לי ולרבים( מדי) מהם (וכולנו "מיושבים/מבוגרים/חנונים" שלא "קורעים" מכוניות) ניסיון רע מאוד עם אירופאיות בכלל ופולקסווגן בפרט. זה מה יש.

אני חושב שלמי שרוצה שינה קלה ונעימה עדיפה יפנית, אעפ"כ שאני רכשתי שברולט מאליבו לפני חודש וחצי(ואני נהנה עד כה בענק).

בברכה,

דני

"נשים. אי אפשר לחיות איתן. אי אפשר לשלוח את כולן לקנדה"

(משנתו הסדורה של אל באנדי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה בין אוונסיס לפגו מבחינת שמירת ערך ואמינות , הינה השוואה בלתי הגיונית בעליל.

הטויוטה יוצאת פה כשידה על העליונה ,אין בכלל מקום של השוואה,כנס למוסכים מורשים,תעשה סבב יום אחד ותיווכח לדעת מה ההבדל בין שני הרכבים האלו - רק שיהיה לך מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להמתין לדגמי 2008,המונדאו החדשה מצטרפת, ונראית אופציה לא רעה בכלל..

מחזק!

המונדיאו הקודמת לא הייתה מוערכת מספיק והחסרון היחיד שהיה לה הוא הגיר שסרס את המנוע הנהדר.

אני צופה שהמונדיאו הכל חדשה תשנה את הסדר בסגמנט הזה.

ולעניין ה-407, משעות מרובות של נהיגה ונסיעה (כנהג וכנוסע) בכל סוגי הדרכים- אני לא מוצא שום יתרון בולט ברכב הזה!

הוא אולי נראה טוב (בעיני המתבונן) ומרגיש דיי מרווח (לא משהו שאני לא מרגיש ב-6 של הוריי) אבל הביצועים שלו נוראיים!

המנוע מרגיש עצל והוא משודך לגיר נוראי!

קיימים מספר רכבים עדיפים על ה-407 בקבוצת המנהלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף תמיהה משלי: אם האבזור הבטיחותי לקוי (וגם הבטיחות לפי אבזור אירופאי לקויה - ארבעה כובים ולא חמישה כמו האוונסיס והפיג'ו), והנסיעה מאוד קשה, במה נותר לה להיות מצוינת? בחצי שניה שהיא זריזה יותר? זה לא "כל בחינה" :wink:

האקורד מרווחת, בנויה מצוין, מנוע וגיר משובחים. הנה באלו ועוד כל מיני, שבעיני חשובים פחות, כמו תדמית, אמינות ושמירת ערך, נותר לה להיות מצוינת. לא הרבה, אבל משהו, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינך טועה. העובדה שלסיויק 4 דלתות 3 ס"מ נוספים למרחק הסרנים ( ע"ח תא מטען קטן יחסית אגב ), אינה הופכת את האקורד לצפופה. היא נשארת מרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקורד היא מכונית טובה..

אבל, היא מגיעה עם אבזור דל ומביש בגרסאות הבסיסיות ותג מחיר לא נמוך שלא עושה חסד עם כדאיות הרכישה.

היתרון הגדול שלה ע"פ המתחרות היה גיר 5 הילוכים ויחידת הנעה מוצלחת, והיום זה כבר לא קיים אחרי שמאזדה ו-VW יישרו קו.

האקורד נשארה נוקשה ועם מתלים שמכויילים לצד הפחות רך-לא משהו שכל אחד אוהב (אבא שלי פסל אותה מידיית אחרי נסיעת מבחן למשל).

כמו שהתחלתי לכתוב למעלה- האקורד מכונית טובה. זהו. היא מתברגת בין המובילות בקבוצה שלה וגם לה אין שום יתרון בולט שלאחרות אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרועי5:

למען הסר ספק: שני האותנטי הוא דני, וכך גם שמותיהם של עוד עשרות אלפי "דני" בישראל. אינני כתב של עיתון(לצערי) אלא איש אקדמיה בתחום מדעי המדינה (אונ' בן-גוריון).

אני מבסס את דברי בפורומים על ניסיון אישי שצברתי(כמו כולם) כנהג ב 25 השנים האחרונות. לי ולמרצים רבים בקמפוס הדרומי מהווים הרכבים תחביב רציני ואנו נפגשים (עשרות רבות מאיתנו) לשיחות. השיחות מניבות ניסיון בתחומים בהם אני מביע דעתי.

אכן, יש לי ולרבים( מדי) מהם (וכולנו "מיושבים/מבוגרים/חנונים" שלא "קורעים" מכוניות) ניסיון רע מאוד עם אירופאיות בכלל ופולקסווגן בפרט. זה מה יש.

אני חושב שלמי שרוצה שינה קלה ונעימה עדיפה יפנית, אעפ"כ שאני רכשתי שברולט מאליבו לפני חודש וחצי(ואני נהנה עד כה בענק).

בברכה,

דני

הספק הוסר. אלא שהדמיון בתגובה בינו לבינך נשמר. אגב דני דנן אינו כתב, אלא כותב, כמוני כמוך, בפורום YNET. העובדה, שלך ולחבריך אנשי האקדמיה הדרומיים, יש נסיון רע עם מכוניות אירופאיות, מענינת כשלעצמה, אלא שאינה מקנה לה משמעות כלשהיא, סטטיסטית או אחרת.

דווקא העובדה שאתה, לטעמי, נתפס לדעות קדומות כמו "עליונות האמינות היפנית", מעט מטרידה, יחד עם היותה מובנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספק הוסר. אלא שהדמיון בתגובה בינו לבינך נשמר. אגב דני דנן אינו כתב, אלא כותב, כמוני כמוך, בפורום YNET. העובדה, שלך ולחבריך אנשי האקדמיה הדרומיים, יש נסיון רע עם מכוניות אירופאיות, מענינת כשלעצמה, אלא שאינה מקנה לה משמעות כלשהיא, סטטיסטית או אחרת.

דווקא העובדה שאתה, לטעמי, נתפס לדעות קדומות כמו "עליונות האמינות היפנית", מעט מטרידה, יחד עם היותה מובנת.

הסטטיסטיקה ניבטת מכל עבר ומכל סקר שנערך ע"י מגזינים מובילים בעולם בשני העשורים האחרונים(והזכרתי בתגובות שלי במקום אחר בפורום כמה וכמה כאלה). יתרה על כן, מנכ"ל פולקסווגן(החדש) הצהיר בראיון שלו לטלוויזיה הגרמנית לפני חודש (צוטט בהרחבה והתפרסם בעיתונות הרכב האירופית והאמריקאית) שהוא שם לו למטרה לגבש ולחזק את המותג ולהחזיר לו את המוניטין המוחלט של אמינות בלתי מתפשרת. הנגזרת מדבריו די ברורה(....).

היה מישהו שכתב בעבר בפורום זה שאין לקבל את הסקרים הללו וכי יש הסברים "פסיכולוגיים" לתוצרי המבדקים. אז זהו...שאין. עשרות אלפי נהגים כפול 20 שנות סקרים מקיר לקיר....לא מפנטזים/משקרים וכו'. צריך להכיר בעליונות האמינות היפנית(איכות ההרכבה וברקות האיכות הקפדניות להחריד), כרגע לפחות. אמרתי אמינות ולא "נוחות נסיעה, ביצועים, הנאה מנהיגה או בטיחות אקטיבית/פאסיבית", תחומים בהם לאירופאיות יתרונות בד"כ.

אבל כ"א ישפוט עפ"י ניסיונו וטעמו. הכל לגיטימי.....

בברכת סופ"ש נהדר ושב"ש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטטיסטיקה ניבטת מכל עבר ומכל סקר שנערך ע"י מגזינים מובילים בעולם בשני העשורים האחרונים(והזכרתי בתגובות שלי במקום אחר בפורום כמה וכמה כאלה). יתרה על כן, מנכ"ל פולקסווגן(החדש) הצהיר בראיון שלו לטלוויזיה הגרמנית לפני חודש (צוטט בהרחבה והתפרסם בעיתונות הרכב האירופית והאמריקאית) שהוא שם לו למטרה לגבש ולחזק את המותג ולהחזיר לו את המוניטין המוחלט של אמינות בלתי מתפשרת. הנגזרת מדבריו די ברורה(....).

היה מישהו שכתב בעבר בפורום זה שאין לקבל את הסקרים הללו וכי יש הסברים "פסיכולוגיים" לתוצרי המבדקים. אז זהו...שאין. עשרות אלפי נהגים כפול 20 שנות סקרים מקיר לקיר....לא מפנטזים/משקרים וכו'. צריך להכיר בעליונות האמינות היפנית(איכות ההרכבה וברקות האיכות הקפדניות להחריד), כרגע לפחות. אמרתי אמינות ולא "נוחות נסיעה, ביצועים, הנאה מנהיגה או בטיחות אקטיבית/פאסיבית", תחומים בהם לאירופאיות יתרונות בד"כ.

אבל כ"א ישפוט עפ"י ניסיונו וטעמו. הכל לגיטימי.....

בברכת סופ"ש נהדר ושב"ש....

הסקרים הנ"ל אינם אמינים עלי מסיבה אחת ברורה, חלק מהציון המשוקלל ,מחביא בתוכו את חוות דעתו הסוביקטיבית לחלוטין של בעל הרכב על הרכב עצמו, ועל השירות אשר הוא מקבל מהדילר המקומי, מה לזה ולאמינות הרכב , אולי לך הפיתרונים.

מעבר לזה,אומרים שהנבואה מגשימה את עצמה, אני מכיר אנשים אשר אוכלים מרורים עם היפניות שלהם (כמו עם אירופאיות..), אך הם שותקים , על מנת לא לצאת טיפשים מוחלטים, גם קנו יפניות,וגם אכלו אותה..

ההילה סביב היפניות אינה אמת מוחלטת, ישנם הרבה מאוד בעיות אשר אינן מדווחות(הגיר של הלנסאר, וגם של ה323, סעפות פלטה וחישנים בקורולה ועוד..) , אשר פשוט אינן באות לידיעת הציבור.

אגב, ההקפדה כביכול על איכות יפנית בלתי מתפשרת,אינה מתיישבת עם כמות הריקולים אשר מפרסמים היצרנים היפנים, או עם הסתרת האמת על מחדלי בטיחות במיצובישי בשנות ה 90, אשר לטענת שלטונות יפן גרמו לתאונות עם הרוגים..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הנחה אחת פשוטה העומדת בבסיס המסקנה שסקרי שביעות הרצון אינם יכולים להוות אמת מידה אובייקטיבית לאמינות. ההנחה, שעמדתו של דני66 מהווה דוגמה מצוינת לה, היא שאחד השיקולים המרכזיים אותם שוקל רוכש רכב יפני, הוא אכן אמינות ובעשותו כן מקריב אותו קונה קורבן שמשמעותו,נוחיות נחותה אחיזת כביש קלושה וכיו"ב. כמובן שקונה כזה יהיה לעין ערוך פחות נדיב בחשיפת חולשת שיקולי הרכישה שלו, אם אכן לחולשה כזו יש בסיס.

אלא שכל הנושא הזה נטחן כאן כבר עד דק ולא נראה שיש סיכוי לנסות ולשנע את בעלי הדיעות הקדומות מדעתם, בלא קשר להשכלתם, עיסוקם ו/או מיקומם הגיאוגרפי.

ובהחלט סוף שבוע נעים לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הסיפא של רועי......

ובעיקר בהתחשב בפתגם בדואי נחמד הקובע ש"הגמל איננו רואה את הדבשת שלו".........

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק!

המונדיאו הקודמת לא הייתה מוערכת מספיק והחסרון היחיד שהיה לה הוא הגיר שסרס את המנוע הנהדר.

אני צופה שהמונדיאו הכל חדשה תשנה את הסדר בסגמנט הזה.

קיימים מספר רכבים עדיפים על ה-407 בקבוצת המנהלים.

למרות שאני מסכים עם זה שמונדאו רכב מצוין, אבל יש לפורד בעיה רצינית בארץ.

הבעיה היא ירידת ערך. בדיוק כמו לאלפה.

נ.ב.

מה דעתכם להפסיק להשתמש במוסג ה"מנהלים" לרכבי משפחתיות גדולות?

זה נשמע טיפשי.

כל מנהל שאני מכיר, מינימום סדרה 5 או S קלאס.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני מסכים עם זה שמונדאו רכב מצוין, אבל יש לפורד בעיה רצינית בארץ.

הבעיה היא ירידת ערך. בדיוק כמו לאלפה.

נ.ב.

מה דעתכם להפסיק להשתמש במוסג ה"מנהלים" לרכבי משפחתיות גדולות?

זה נשמע טיפשי.

כל מנהל שאני מכיר, מינימום סדרה 5 או S קלאס.

משתמשים במושג "מנהלים" כי זה מה שמוכר בתרבות הישראלית.

אנשים שלא לוקחים את ההגדרה של מכונית משפחתית גדולה בכיוון הנכון יכולים להתבלבל ובגלל זה עדיף להתשמש במושג השגוי הזה כדי למנוע בלבול מאלו המבקשים ייעוץ.

לגבי הירידת ערך של פורד-עדיין לא מדובר במשהו חריג בקבוצה.

גם ה-6 בהיותה מוצלחת מאוד, מאבדת הרבה מערכה, וכמוהה שאר המכוניות.

ההפרשים הם זניחים.

לדעתי אגב ה-C5 מאבדת יותר מכולן באופן יחסי ועדיין נמכרת בכמויות נדיבות.

ברכישת רכב מנהלים (משפחתית גדולה :-P ) כלשהו, שאמור לשמש את הרוכש לצרכיו במשך מספר שנים, ירידת הערך בעוד X שנים היא לא הפאקטור לרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...