Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות על סאבים 15" ועל אפשרות לשלב בין 2 גדלים של סאבים למטרות SQ

שימו לב! השרשור הזה בן 6253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יהודה, אולי אתה צודק ואולי אתה טועה. לא נראה לי שיש מישהו כאן בארץ ששמע את הפייז (אולי צ'יפר :lol: ), ויש הרבה ששמעו בארץ את ה-IDMAX לכן זה לא ממש הוגן להספיד אותו. אולי בעוצמה הוא יהיה יותר חלש, אבל אולי הוא יותר איכותי ומדוייק? לך תדע :shock:

אני אישית הייתי מת לדעת ולשמוע אותו (גם את ה-IDMAX שלא שמעתי עד היום :roll: ).

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יהודה, אולי אתה צודק ואולי אתה טועה. לא נראה לי שיש מישהו כאן בארץ ששמע את הפייז (אולי צ'יפר :lol: ), ויש הרבה ששמעו בארץ את ה-IDMAX לכן זה לא ממש הוגן להספיד אותו. אולי בעוצמה הוא יהיה יותר חלש, אבל אולי הוא יותר איכותי ומדוייק? לך תדע :shock:אני גם לא יודע , אבל יש שני דברים כאן 1 : אם בסאב מדוייק מאוד אז גם הפירלס (עוצמה קטנה) וגם הIDMAX מאוד מאוד מדוייקים , יותר מדוייק מזה? יתכן ,אבל השיפור לא יהיה שמיים וארץ . ואנני יודע מה מחירו בארצנו אבל המחיר של צ'יפר הוא שערורייתי , כי גם אם הוא יותר מדויק כמה כבר הוא יכול להיות ?

ואם הוא חלש לגבי הIDMAX (ואנני יודע , אבל הוא די שטוח אז כנראה שכן ) אזי הוא מתחרה בפירלס , אז לקחת סאב שעולה 4600 לעומת אחד שעולה 1700 ? לא יודע

אני אישית הייתי מת לדעת ולשמוע אותו (גם את ה-IDMAX שלא שמעתי עד היום :roll: ). כנ"ל

גיא.

ולא הספדתי אותו , אבל אני אם הייתי במצב הזה הייתי מחפש או את המקס או את הפירלס ולא מחפש משהו יחסית אקזוטי שמחירו בשמיים

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל אם היה לי אישית את הכסף (בלי קשר למנואל) הייתי מביא את הפייז. האמת, לא יודע למה, אבל פשוט הייתי הולך על זה (ושאני אומר כסף הכוונה ללזרוק כסף אתה יודע יד חופשית ברגע שיש לך (לא הכוונה אישית אלייך אני אומר בכללי) המון כסף), ולהיות יותר מדוייק אז על 2 כאלה. אם היה לי תקציב מסויים, הייתי הולך כמובן על ה-IDMAX. תשמע, בכל זאת, אף אחד כנראה לא שמע את הסאב הזה בארץ, וזה מאוד מאוד מעניין לשמוע אותו, ולכן רשמתי את השורה הראשונה.

גיא.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני קבלתי היום\ אתמול מחירים מאד אטרקביים בקשר לפייז אליינט

גם ל12" וגם ל15"

אם מישהו מעוניין אני ישלח לו בפרטי . זה לא לתרד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל אם היה לי אישית את הכסף (בלי קשר למנואל) הייתי מביא את הפייז. האמת, לא יודע למה, אבל פשוט הייתי הולך על זה (ושאני אומר כסף הכוונה ללזרוק כסף אתה יודע יד חופשית ברגע שיש לך (לא הכוונה אישית אלייך אני אומר בכללי) המון כסף), ולהיות יותר מדוייק אז על 2 כאלה. אם היה לי תקציב מסויים, הייתי הולך כמובן על ה-IDMAX. תשמע, בכל זאת, אף אחד כנראה לא שמע את הסאב הזה בארץ, וזה מאוד מאוד מעניין לשמוע אותו, ולכן רשמתי את השורה הראשונה.

גיא.

אני שמעתי את ה- 12" אליאנט בתחרות אממא ישראל לא משו מיוחד בכלל.

שומכר אני יסביר לך את זה כך: עם כל הטכנולוגיה הענקית הנ"ל של הסליל העצום אשר יגרום לסאב להיות מדוייק

הוא נשמע חארטה וביוחד ביחס למחיר שדורשים עליו (נקודה) בגלל זה חשבתי אולי ה- 15" ישמע אחרת.

הינה לך דוגמא: המידים של מורל גם בעלי סלילים עצומים של 3" ומה? הם נשמעים לי עוד יותר חארטה, משעממים

לא נוכחים כלל וכו'..

המחיר שרוני קיבל הרבה יותר אטרקטיבי כך שיש עוד על מה לחשוב ואולי אפילו יהיה צורך שוב

לשמוע את ה- 12" וה- 15" של הסידרה הנ"ל אולי אני עוד אשנה את דעתי.. הריי הכל בסופו של דבר תלוי בכיוון.

HU: ADDzest DRX 9255EX / Amp: Audison 4.1K / comp: Focal K2p / Sub: XXLS 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה לך דוגמא: המידים של מורל גם בעלי סלילים עצומים של 3" ומה? הם נשמעים לי עוד יותר חארטה, משעממים

לא נוכחים כלל וכו'.. אם תקרא את התרד' שלי לגבי תהיות על רמקולים תבין למה המידים שלהם כאלו (רמז דום)

המחיר שרוני קיבל הרבה יותר אטרקטיבי כך שיש עוד על מה לחשוב ואולי אפילו יהיה צורך שוב

לשמוע את ה- 12" וה- 15" של הסידרה הנ"ל אולי אני עוד אשנה את דעתי.. הריי הכל בסופו של דבר תלוי בכיוון.

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומכר אני יסביר לך את זה כך: עם כל הטכנולוגיה הענקית הנ"ל של הסליל העצום אשר יגרום לסאב להיות מדוייק

הוא נשמע חארטה וביוחד ביחס למחיר שדורשים עליו (נקודה) בגלל זה חשבתי אולי ה- 15" ישמע אחרת.

לא נוכחים כלל וכו'..

מנואל, ואני יסביר לך את זה כך: רשמתי אם היה לי כסף לזרוק הייתי קונה את הסאב הזה. למה? כי רשמתי ושוב אני ירשום מעניין אותי לשמוע אותו, וכי יש לי כסף לזרוק\לבזבז\לנפנף סתם ככה באוויר. ואחרי זה הדגשתי שאם היה לי תקציב מסויים הייתי מביא את ה-IDMAX. עכשיו יש מבין? לא באתי להגיד שהוא הסאב הכי טוב שיש וגם לא הפוך, כי לא שמעתי אותו אפילו ולא את ה-IDMAX.

בקשר למורל נהיית כבר חולה. אתה ממש אנטי מורל! זה משהו שלא ראיתי אצל מישהו בפורום.

גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנואל, ואני יסביר לך את זה כך: רשמתי אם היה לי כסף לזרוק הייתי קונה את הסאב הזה. למה? כי רשמתי ושוב אני ירשום מעניין אותי לשמוע אותו, וכי יש לי כסף לזרוק\לבזבז\לנפנף סתם ככה באוויר. ואחרי זה הדגשתי שאם היה לי תקציב מסויים הייתי מביא את ה-IDMAX. עכשיו יש מבין? לא באתי להגיד שהוא הסאב הכי טוב שיש וגם לא הפוך, כי לא שמעתי אותו אפילו ולא את ה-IDMAX.

בקשר למורל נהיית כבר חולה. אתה ממש אנטי מורל! זה משהו שלא ראיתי אצל מישהו בפורום.

גיא.

זה רק אומר שעדיין לא ראית/שמעת כלום ידיד.. :lol::wink:

לגבי זריקת הכסף? אני הייתי מוציא 8K-15K ובודק את הרעיון שלי בשילוב 15" ו-10" :arrow:

מביא קרוס עם אפשרות חיתוך עד 48DB זוג מונובלקים וזוג סאבים.

(עכשיו חברה יתנפלו אליי ויוסיפו "אם היה לי כסף הייתי מביא סקאן ספיק..במקום סאבים." בבקשה להמנע מהריב המיותר הנ"ל!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שחלקכם לא שמע את ה IDMAX, אחרת לא הייתם ממהרים לדבר עליו טובות כשבסמוך אליו תג המחיר הישראלי

(כן, לייבוא) הוא כ 3500 שקלים.

לעומת זאת, אני לא שמעתי את הפירלס המדובר, אך אם הוא חצי ממה שמספרים+תג המחיר הזנותי - נשמע הרבה יותר טוב.

עריכה:

אגב dragster, ממליץ לך לפני שאתה חושב ליישם את הרעיון הזה על אמת, להתנסות עם

רכיבים שאולים.

לי זה נשמע כמו מתכון טוב לביטולים.

(על אף שהרעיון עצמו מעולה כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שחלקכם לא שמע את ה IDMAX, אחרת לא הייתם ממהרים לדבר עליו טובות כשבסמוך אליו תג המחיר הישראלי

(כן, לייבוא) הוא כ 3500 שקלים.

לעומת זאת, אני לא שמעתי את הפירלס המדובר, אך אם הוא חצי ממה שמספרים+תג המחיר הזנותי - נשמע הרבה יותר טוב.

עריכה:

אגב dragster, ממליץ לך לפני שאתה חושב ליישם את הרעיון הזה על אמת, להתנסות עם

רכיבים שאולים.

לי זה נשמע כמו מתכון טוב לביטולים.

(על אף שהרעיון עצמו מעולה כמובן) תודה רבה על הערכה גל :wink:

ואל תדאג אני יודע שזה מתכון מסוכן בשביל להוציא עליו 8K+ כך שאני יפעל תחילה עם רכיבים שאולים אם בכלל.

מנואל. (אשר מבקש עוד דעות/ידע מבעלי נסיון ופחות מריבות 8) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, יכול להיות שאתה צודק, ובגלל זה רשמתי שאני רוצה לשמוע אותם, ואז גם לי הייתה דעה בקשר אליהם.

ולפי הטענה שלך אתה אומר שה-IDMAX לא כזה סאב טוב? :-) אהבתי שאמרת את זה (ולא בציניות אני רציני), סופסוף מישהו ששמע את הסאב ולא התלהב ממנו. דיי חיכיתי לרגע הזה.

ומנואל, בקשר למה שאמרת, עזוב, לא חשוב, לא נפתח בעוד מלחמה של מורל-פוקאל, כי הרי ידוע מי המנצחת הגדולה :lol::wink:

בברכה,גיא.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק אומר שעדיין לא ראית/שמעת כלום ידיד.. :lol::wink:מה יש עוד חברות שאתה הולך לקטול ? ספר לנו למפריע שנדע להיזהר :lol:

לגבי זריקת הכסף? אני הייתי מוציא 8K-15K ובודק את הרעיון שלי בשילוב 15" ו-10" :arrow:בתיקווה שלפחות תנסה את זה עם אבים טובים באמת

מביא קרוס עם אפשרות חיתוך עד 48DB אתה יודע מה אתה מדבר ? (ברצינות ) אתה מודע להשלכות שיש לסלופ כזה תלול ? כי אם כן אני מעוניין לדעת למה אתה מחבר אותו ומדוע ? וד,א יש בכלל דבר כזה ? זוג מונובלקים למה? וזוג סאבים.

(עכשיו חברה יתנפלו אליי ויוסיפו "אם היה לי כסף הייתי מביא סקאן ספיק..במקום סאבים." תירגע אף אחד לא יאמר לך איך לבזבז את כספך ועל מה בדיוק במערכת לשים דגש , זה דבר אישי לכול אחד בבקשה להמנע מהריב המיותר הנ"ל!)

ולגבי מורל פוקאל למות הבעייתיות המסויימת שיש למורל יש בעייתיות יותר גדולה לפוקאל , כי אם תסתכל על רכבי תחרויות , הדברים היחידים של פוקאל שנמצאים בהם (אלא אם כן זה רכב חסות ) זה בד"כ רק המידבאסים שלהם. וברוב הפורומים בחו"ל כשמונים חברות היי אנד או טובות מעל הממוצע , יש יותר אזכורים של מורל וכמעט בכלל של פוקאל

אבל בא לא נכנס לוויכוח הזה עוד פעם . איש באמונתו יחיה

וד"א אני כבר מבין למה אתה אוהב את פוקאל , יש לך נטיה לבאסים יותר מאשר לתדרים אחרים

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי מורל פוקאל למות הבעייתיות המסויימת שיש למורל יש בעייתיות יותר גדולה לפוקאל , כי אם תסתכל על רכבי תחרויות , הדברים היחידים של פוקאל שנמצאים בהם (אלא אם כן זה רכב חסות ) זה בד"כ רק המידבאסים שלהם. וברוב הפורומים בחו"ל כשמונים חברות היי אנד או טובות מעל הממוצע , יש יותר אזכורים של מורל וכמעט בכלל של פוקאל

אבל בא לא נכנס לוויכוח הזה עוד פעם . איש באמונתו יחיה

וד"א אני כבר מבין למה אתה אוהב את פוקאל , יש לך נטיה לבאסים יותר מאשר לתדרים אחרים

דווקא כאן אתה "קצת" טועה עם הייתה לי נטייה לבאסים אז הייתי מביא זוג IDQ15 וסוגר את הבאסטה.

אני אוהב מיד-מידבאס חיי כמו של פוקל ומידריינג' מפורט כמו ה- CDM54 של מורל

ואני מאוד אוהב את הטוויטרים של מורל ה- MT22/23 והסופרימו אבל לטוויטרים הנ"ל יש..

בעיה "קטנה" בתדרים הגבוהים מאוד (16KHZ +).

שם הם נשמעים כאילו הם עומדים להיקרע וכאן בא לעזרה הטוויטר החסון :-D והמפורט של פוקל ה- TN52 (!)

אשר נותן ביצועים פנומנליים מ- 10KHZ +- ומעלה..

בברכה יהודה

כך שאני אוהב את כל התדרים ואני מרגיש שכל תדר ותדר הוא חבר קרוב שלי..:wink:

לאחר כל ההסבר למעלה אתה יכול להבין עד כמה מסובכת תהיה המערכת שלי כשתגיעה לשלב הסיום ה"אמיתי".

מנואל. :type:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקרא את התרד' שלי , אז אחת האופציות המועדפות שלי היא הורנים (יש בעיה של התקנה ושל מחיר , אבל אם אלו יפתרו יתכן ואלך על זה) בהורנים אין כמעט כלום מעל 16KHZ .

ברוב סוגי המוסיקה ולרוב האנשים (במיוחד אלו ששומעים בד"כ בעוצמות גבוהות) , ה"חסרון" הזה כמעט אינו שמיע בפועל . מה שכן יש לאנשים ששומעים זה משהו שנקרא AIR כלומר יש אווריריות לסאונד , אבל אני לא חושב שזה שמיע .

אבל יתכן ואני טועה בזה (הדרך לבדוק זה לעשות היפאס על 16K ולשמוע אז )

בברכה ובהצלחה במערכת יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקרא את התרד' שלי , אז אחת האופציות המועדפות שלי היא הורנים (יש בעיה של התקנה ושל מחיר , אבל אם אלו יפתרו יתכן ואלך על זה) בהורנים אין כמעט כלום מעל 16KHZ .

ברוב סוגי המוסיקה ולרוב האנשים (במיוחד אלו ששומעים בד"כ בעוצמות גבוהות) , ה"חסרון" הזה כמעט אינו שמיע בפועל . מה שכן יש לאנשים ששומעים זה משהו שנקרא AIR כלומר יש אווריריות לסאונד , אבל אני לא חושב שזה שמיע .

אבל יתכן ואני טועה בזה (הדרך לבדוק זה לעשות היפאס על 16K ולשמוע אז )

בברכה ובהצלחה במערכת יהודה

קראתי את התר"ד שלך ועדיין לא הבנתי איך ההורנים יעזרו לי?

הרי יש להם רול אוף ב- 16KHZ (בסיגנון הסופרימו של מורל) ואז אני גם במצב הנ"ל אצתרך להישתמש ב"סופר טוויטר"..(?)

מנואל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...