Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טור אישי במסגרת "חובבי רכב כותבים לקארזפורום": מלחמתי בקורולה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוני,טויוטה קורולה היא אכן ההפך הגמור ממה שחובב רכב שואף אליו,אך לטעמי המאמר שלך היה תקיף מידי,לא צריך "לתעב" אותה,כי היא משמשת תפקיד חשוב בעולם הרכב.

כמו שהייתי רוצה שיהיה יצע לחובב רכב כמוני,גם הייתי רוצה שיהיה יצע לשכנה המבוגרת שלי ,שסה"כ רוצה רכב להתנייד איתו מנקודה A לB.

"טויוטה קורולה,אי אפשר לחיות איתה ואי אפשר לחיות בלעדיה".

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה, צבי,

אבל אם תסתכל על שעת פרסום ההודעה שלי תראה שאין לי הרבה הזדמנויות להשקיע בכתיבה.

או כמו שסבתא שלי היתה אומרת - לנוח ? אני אנוח בקבר.

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאביעד - אני מאוד (מאוד!) מקווה שלא אצטרך להגיע למצב בו אני חייב רכב מהעבודה וכל מה שהם מציעים לי זה קורולה.

רוני

אתה בחרת ללמוד הנדסה ולא סחר בסמים. למרות ש-X5 שחורה לא עושה לי את זה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברבות השנים הסתבר בדיעבד שאי לקיחת סיכונים בידי היצרנים התברר כסיכון הגדול ביותר,ונפילה למלכודת הבינוניות.

מסכים בהחלט.

רוב היצרנים הולכים בעקבות הטרנד ולא ממציאים אותו.

אלה שממציאים גישה חדשה מרויחים מוניטין שהולך איתם קדימה.

כמה כסף המוניטין הזה שווה ?

לפעמים יותר (ב.מ.וו), ולפעמים פחות (פיאט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה עושה לשוק הרכב העולמי בדיוק את מה שהקורולה עושה לו, רק פי כמה וכמה יותר גרוע. היא הופכת את מרבית המכוניות החדשות הנמכרות בעולם לכלים משעממים מאי פעם. ואני יודע שהיא סמל לאיכות ולאמינות, אבל אני אוהב מכוניות שמדברות אלי, לא מכוניות שמדברות למנהל הבנק, לדודה שלי או למכנה המשותף הסתמי ביותר.

רוני, קודם כל, יופי של כתיבה, אהבתי.

לעניניינו אנו, בקשר לקורולה,מסכים לחלוטין!

בקשר לטויוטה, לא מסכים משתי סיבות:

1. יצרני משפתיות משעממות היו מאז ומעולם.זוכר את האסקונה 1300 אוטומטית עם מזגן?

זוכר אסקורט אריקה 1100 סמ"ק? דאציה דלתא? תמיד היה לזה שוק ותמיד היה מי שיייצר את זה.

טויוטה לא רשמו את הפטנט על זה.

2. אם יש לך טענות (ולכולנו יש) על השעמום של טויוטה, לא נראה לי נכון להאשים את היצרן אלא להאשים את היבואן המשמים. לטויוטה היו ויש כמה פנינים מוטוריות לא רעות בכלל....

toyota%20supra%203.jpg

Toyota%20mr2.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חו"ח שלא נשכח את ה 200GT שכיכבה בג'יימס בונד.

pic_001.jpg

Toyota-2000GT.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק כבר כתב קודם, ואני מחזק בשאלה: מי כאן מחליט מי זה חובב רכב, ואת מה הוא אמור לחבב?

כבר הודיתי כאן פעם: אני חולה הגה. כבר 36 שנה אני חולה על כל מה שזז על גלגלים. היו לי תלת אופן צהוב בגיל 3 שחרשתי איתו את כל השבילים בשדות המושב, וכל שבוע אבי היה צריך להחליף לי את הגלגלים שנשברו, ארגז תפוזים עם גלגלים של עגלת ילדים, אופניים, קצת אח"כ טרקטור, נגמ"ש M113, באגי שבניתי משאריות של רום-כרמל, אופנועי שטח , ימבה רכבי 4X4 באינסוף שעות שטח, טרקטורון, רכבים פרטיים, פשוטים ופחות פשוטים, אירופאיים ויפניים, ג'יפ והיילקס 4X4. כן, גם קורולה. לבנה, 1600, עם אחלה מזגן, רק לא אוט' . על כולם אהבתי לנהוג.

והיום הדבר היחיד שאני באמת אוהב אלו רכבים שמסוגלים להכניס אותי עמוק לשטח להרפתקאות שאף פעם אין לי מושג איך אני יוצא מהן.

התנהגות כביש? על מה אנחנו מדברים? מכל הרכבים, אחד הכלים שהכי אהבתי זה ארגז התפוזים עם גלגלי העגלה שדירדרתי בירידה מהצרכניה למזכירות. לא זוכר מה היתה אחיזת הכביש שלו וההתנהגות הדינמית בסיבובים, אבל הוא היה מהנה יותר ממה שאני יכול להנות היום מאימפרזה ספורט כלשהי (אל תתפסו אותי בדגם, הרכבים האלה ממש לא מעניינים אותי היום) .

הדבר היחיד שנראה לי מעניין ברנו ספורט, זה שאני יכול לטפס עליה עם ההיילקס ולזכות בתמונה יפה :-D

סתם, בצחוק.

אז רוני חושב שאני לא חובב רכב, ושמקומי לא באתר הזה.

ואני, אם כי לא מתחבר לאהבות של רוני, דווקא כן חושב שמקומו כאן, ובכל פורום מוטורי אחר, כי אנחנו אוהבים רכבים. כל אחד בדרכו. איזה רכב יש לכל אחד? זה אולי מעניין ברמת הסקרנות, אבל בטח לא בשביל לנגח ולעקוץ בחוסר סובלנות, ולקבוע סולם מעמדות של חובבי רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש פה טעות אחת.

הקורולה לא קולעת למכנה הרחב ביותר.

היא קובעת לו מה הוא צריך (למרות שהוא לא באמת צריך את זה).

לא מסכים.

זה שהרוב הדומם חושב שהוא צריך קורולה למרות שאוביקטיבית אולי הוא לא, ותספיק לו בהחלט יאריס, זה לא (רק) בגלל טויוטה.

הרוב הדומם מושפע מחברת הצריכה ותמיד שואף לחדש יותר, גדול יותר (קטן יותר במקרה של סלולארי), ומשוכלל יותר. 90% ממשתמשי הסלולארי לא צריכים אפילו חצי מהפונקציות שיש להם במכשיר. 90% ממשתמשי תנורי המיקרו גל לא צריכים רבע מהפונקציות שיש להם במכשיר.

ובארץ שלנו זה עוד טוב. יש עוד אצלנו שרידים של התרבות הספרטנית מלפני שנות השמונים העליזות.

תראה את האמריקאים.

האוטו הנמכר ביותר באמריקה במשך שנים רבות היה הפורד טאורוס, עד שבאה האקורד מייד אין יו.אס.איי. ולקחה לו את הבכורה.

הטאורוס הזאת היתה עגלה שלא תאמן. שלוש פעמים שכרתי רכב בארה"ב בשנות התשעים- דודג' אינטרפיד (=קרייזלר ויז'ן עם מנוע נחות וגימור נמוך עם שלשה הילוכים באוטומט וידית הילוכים בהגה) לשלשה שבועות, ג'יפ צ'ירוקי לשבוע , ופורד טאורוס לשבועיים.

הטאורוס בקושי סחבה, התנדנדה כמו לולב, לא שמרה אפילו על יציבות כוונית, לא היתה נוחה ולא כלום. וכל זה בהשוואה לדודג', לא לגולף VR6.

וזה היה האוטו הנמכר ביותר בארה"ב בשנות התשעים. פורד לא קבעה לאמריקאים שהם "צריכים" טאורוס. האמריקאים קבעו את זה לעצמם. לך ספר לאמריקאים שזה לא מה שהם צריכים.

ואם כבר אמריקאים, הרי כלי הרכב הנמכר ביותר באמריקה כבר שנים הוא הפורד מסדרה F, שהוא פיקאפ, או בעברית טנדר. ובמקום השני כבר שנים ? שברולט סילברדו (GMC סיירה)

בשנת 2005 האמריקאים קנו 900,000 פורד F ו- 700,000 שברולט סילברדו לעומת 430,000 טויוטה קמרי ו- 370,000 הונדה אקורד שבמקומות השלישי והחמישי. ומי במקום הרביעי אתם שואלים - דודג' ראם. הפיק אפ של קרייזלר.

http://www.edmunds.com/reviews/list/top10/115851/article.html

אז מה, האמריקאים עובדים הרבה בסיוד ? בוא תגיד להם שהם צריכים משהו יותר קטן ופחות זולל דלק והם יצחקו לך בפנים.

אגב, טיפ שקיבלתי מאחותי ועבד מצוין היה לבדוק בחניון של המוטל - אם רוב המכוניות שם הן טאורוס קאמרי ואקורד הוא ראוי לבני תרבות, אם הפיקאפ שולתתתת1 להתרחק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובב רכב - מי שנהנה להסתכל, להשתמש, לדבר ולדמיין על כלי רכב.

עכשיו תגיד- אז כל אחד כמעט הוא חובב רכב.

תתפלא. חלק גדול מאוכלוסית הנהגים לא נהנה עד מתבאס לנהוג. הם עושים את זה בלית ברירה.

בגלל שאתה חובב רכב זה נראה לך טבעי שכולם ככה, אבל הם לא! אפילו בקרב נערים בני 17 יש לא מעט כאלה.

היי, אפשר לפתוח שרשור הגדרות לחובב רכב. יש לי יש לי!

כל מי שפינטז מה יקנה לעצמו כשיזכה בפיס, וברשימה היה יותר מכלי רכב אחד.

עריכה:

חנן, אני חושב שאתה נכנס עמוק עמוק לתוך ההגדרה של של חובב רכב. רוני ידבר בשם עצמו אבל אני לא ראיתי שום דבר שהוא כתב שמוציא אותך ושכמותך מהכלל.

כמה כלי רכב היו ברשימה שלך? לי היו ארבעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני לא מוציא אותי מההגדרה ל"חובבי רכב"?

היא עדיין מייצגת את כל מה שחובב ההגה צריך וחייב לשנוא. כן, אתם חייבים לשנוא את הטויוטה קורולה!

אני לא שונא את הקורולה. להיפך. כשהייתי צריך לפני שלוש שנים לבחור למשפחה רכב פרטי בנוסף לג'יפ, לאופנוע ולטרקטורון, קניתי קורולה. כי השאירה לי יותר כסף לבנזין לרכבי הפאן, ואפשרה לי לבזבז פחות זמן בתיקונים, ולהקדיש יותר זמן לטיולים. תמורת ארבעה וקצת רבבות הש"חים ששמתי עליה, קיבלתי רכב שנראה כאילו יצא אתמול מאולם תצוגה ונעים לשבת בו, ולא כמו רכב שנחת בתוכו ולידו זילזל, כמו ה306 של אחותי, רכב מאותו מודל כמו הקורולה, בן 7 שנים. ואת האמת? גם עליה אהבתי לנהוג. כי אני אוהב לנהוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני לא מוציא אותי מההגדרה ל"חובבי רכב"?

אז רוני חושב שאני לא חובב רכב, ושמקומי לא באתר הזה.

ואני, אם כי לא מתחבר לאהבות של רוני, דווקא כן חושב שמקומו כאן, ובכל פורום מוטורי אחר, כי אנחנו אוהבים רכבים. כל אחד בדרכו. איזה רכב יש לכל אחד? זה אולי מעניין ברמת הסקרנות, אבל בטח לא בשביל לנגח ולעקוץ בחוסר סובלנות, ולקבוע סולם מעמדות של חובבי רכב.

חס וחלילה! קודם כל, ברור שמקומך באתר הזה. ברור גם שאתה חובב רכב. חובבי רכב לא חייבים לאהוב רק מכוניות ספורט, ומצידי, שישנאו את הקליאו ספורט או כל רכב ספורטיבי אחר שאני אוהב.

הטקסט שלי גם לא יועד לנגח ולהיות לא סובלני, ובטח שלא לקבוע מי חובב רכב ומי לא. השתמשתי בהקצנות מסוימות וגם ב(בוא נקרא לזה) דרישות מסוימות, בכדי להביע דעה אישית באופן מלא רגש, אפילו נאמר לוחמני (כמאמר הכותרת שלי), אבל לא במטרה לקבוע מי הוא מה, אלא במטרה לזעזע מעט, לגרום לאנשים להבין מדוע אני חושב שקורולה היא רעה חולה, אפילו שהיא מכונית סבירה בהחלט. כתבתי שחובבי רכב חייבים לשנוא את הקורולה? התכוונתי שאל לנו להסכים עם מה שהיא עושה לעולם הרכב (ובגדול יותר - לאן תעשיית הרכב הולכת), אפילו שאני יודע שמדובר בתהליך נורמלי והגיוני לגמרי, בטח שמבחינה כלכלית.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא ביקורת אמיתית, אלא סתם צרות עין. אלא רק אם ברצונך להרחיב בנושא...

ולאביעד - אני מאוד (מאוד!) מקווה שלא אצטרך להגיע למצב בו אני חייב רכב מהעבודה וכל מה שהם מציעים לי זה קורולה.

רוני

תשמע זאת לא צרות עין, אם אתה חושב שאני מדבר מקנאה אז אתה טועה, אני מדבר כמנוי על מגזין "אוטו" וכחבר פורום.

הכתיבה שלך רדודה... תקבל את זה איך שאתה רוצה, אני מרגיש שיש ניסיון להצטרף לליגה של הגדולים בכל מיני התחכמויות מילוליות שאני קורא בשורותיך.

רועי צוקרמן כותב נהדר.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם בנצי, אבל אני חושב שמיותר לכתוב את זה. סתם הורס.

חוצמזה קורולה זה אוטו בנזונה. היתה לנו אחת שנת 95' עם מנורות אקונומי על הדש בורד. ירוק זה חסכוני, אדום זה לא חסכוני. זה עשה את הכל הרבה יותר מעניין.

מחפש סאבפריים קדמי למיני (שנת 76 ומעלה, בורג אחד בכל צד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע זאת לא צרות עין, אם אתה חושב שאני מדבר מקנאה אז אתה טועה, אני מדבר כמנוי על מגזין "אוטו" וכחבר פורום.

הכתיבה שלך רדודה... תקבל את זה איך שאתה רוצה, אני מרגיש שיש ניסיון להצטרף לליגה של הגדולים בכל מיני התחכמויות מילוליות שאני קורא בשורותיך.

רועי צוקרמן כותב נהדר.

הכוונה שלי לא הייתה לקנאה, אלא לכך שהיה נדמה לי מהטקסט שלך שהוא בעצם סתם ניסיון להוציא אותי רע, כי זה נוח/מתאים לך.

אם באת לומר "אתה כותב גרוע" וזהו, אז זה באמת מיותר ולא תורם במאום, ואין לי עניין בביקורת מסוג זה, המזכירה לי את הטוקבקים ב-YNET. אבל אם אתה באמת מעוניין לבקר, אני אשמח לשמוע נקודות ספציפיות בהן הכתיבה שלי מפריעה לך, וזאת מתוך רצון לשפר. אם מדובר על התחכמויות מילוליות - אתה מוזמן לפרט, גם מה לא מוצא חן בעיניך בהן, וגם כיצד הן מהוות ניסיון להצטרף "לליגה של הגדולים", כלשונך.

רק בכדי שלא לשנות את הכיוון של השרשור הזה, נראה לי שעדיף שנמשיך את זה בה"פ, לא?

תודה

ד"א, מהרגע שנכנסתי לעיתונות, היה לי ברור שיהיו אלו שיאהבו את הכתיבה שלי ויהיו אלו שלא (ויהיו הרבה יותר שזה לא יעניין את התחת שלהם, אבל אותי אנשים אלו הרי לא מעניינים :wink: ). אני לא מנסה למצוא חן בעיני כולם, אני מנסה לעשות עבודה טובה יותר. וכן, מדובר גם מעל גבי הפורום, אפילו שזו לא עיתונות "פרופר" ולא משלמים לי על זה. לכן אני שמח לכל ביקורת שהיא, אבל בקונטקסט הנכון - כלומר לא לזרוק דברים באוויר, אלא לנמק. הרי בסופו של דבר אני מעוניין להשתפר, זה מה שחשוב.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני אתה יודע שאני אחד האנשים שבאמת מכבדים אותך ואני אפילו נהנה לקרוא את כתבותיך במגזין ואת שאר הודעותייך בפורום (4 שנים !! יואוווו 4 שנים !) , אבל כתבת בהודעה הראשונה שלך המון נוסחאות שאותן תתקשה להוכיח. אם היית בוחן את הרכב והיית נותן באמת את הנקודות החלשות של הרכב הייתי אומר לך סחטיין רוני, אתה הגורו שלי אני לא קונה את הרכב הזה. את האמת, אני לא כל-כך הבנתי מה הייתה מטרתך. הרי ברור שיש לך אחוז מאוד קטן של מבוגרים בפורום שאותם לא מעניין שום נהיגה ספורטיבית או בכלל רכבים. כתבת כאן לקהל מסויים שרוב רובו כן יביע תמיכה בך.

תקן אותי אם אני טועה.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...