Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טור אישי במסגרת "חובבי רכב כותבים לקארזפורום": מלחמתי בקורולה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוני יקירי!

מילא שיצאת נגד הטויוטה קורולה (ונתעלם בזאת מהילדותיות שאופפת את העניין), גולשי הפורום, נוטים להכליל את כלל המשפחתיות היפניות כשיממון דינאמי מוחלט, העניין הוא שאין כל זיקה בין הקורולה למאזדה 3 למשל, מלבד נפיצותם הרבה. יתרה מזו, האחרונה היא, חד משמעית, המכונית הספורטיבית ביותר בקבוצה, בכל מה שקשור בניהוג, כולל את כל האירופאיות, פוקוס, מגאן ודומיהן.

להשלמת היריעה, רק אומר כי באופן אישי, אעדיף מאזדה 3 2 ל' על פני לא מעט "הוט האצ'ים" כדוגמת: איביזה FR, סיטרואן C2 VTS ועוד.

"למד איך למות - תדע איך לחיות" - מיץ' אלבום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אלי יקירי!

ברשותך, אתעלם גם אני מהעקיצה הילדותית שלך בנוגע לילדותיות האופפת את יציאתי כנגד הקורולה. אני ממליץ לך בזאת לא להוסיף דבר בנושא, כיוון שביכולתי לעדכן את הפורום במגוון יציאות ילדותיות עד אין קץ אשר יצאו מפיך.

מעבר לכך (ובכדי להגיע לנושא המדובר), אני מסכים עמך כי ה-3 מהנה משמעותית מהקורולה, אך מזכיר כי לא זה היה הנושא עליו דיברתי בטור זה (איזכרתי את ה-3 בהקשר שונה ובאופן רופף בלבד). באשר ל"ספורטיבית ביותר בקבוצה" - גם קוץ במדבר הוא פרח, ראש לשועלים או זנב לאריות, וכן הלאה. מספיק מובן?

ובכדי לסגור מעגל, אוסיף רק (במיטב המסורת), כי אני מעדיף אפילו טויוטה קורולה על פני C2 VTS, כך שזו לא חוכמה... :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אהיה יומרני אם אומר כי על כל עדכון התנהגות ילדותית שלי מצידך, יהיו לי שני עדכונים אודות אלו שלך. אם תבחר לעבור לפורום המתאים, גם לא יהיה איכפת לי להרחיב על כך. בכל מקרה, שיעשע אותי עד מאוד הקונטרסט בדמותו של "הרי פוטר המאיים", סחטן עלייך.

ובחזרה לדיון, המאזדה 3 אינה בבחינת "כל קוץ במדבר נחשב כפרח", תשלים עם זה, "מכונית העדר" מ מ ש לא רעה (בלשון המעטה), בכל הקשור לניהוג ספורטיבי אמיתי.

אני מוכרח להודות שההצהרה שלך מאוד מרשימה, ועם הבחנה כזו ויכולת כתיבה טובה כשלך, אני עוד יתחיל להאמין שיש לך עתיד. בחיי!

לא ירחק היום ותשכיל להבין כי גם מכונית העונה לשם "פורשה" (בוקסטר), בעלת הנעה אחורית ומנוע מרכזי, יכולה להתנהג רע. האמת? אני אופטימי!

"למד איך למות - תדע איך לחיות" - מיץ' אלבום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לומר לי מה ההגדרה של חובב רכב ?

שאלה רצינית

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אהיה יומרני אם אומר כי על כל עדכון התנהגות ילדותית שלי מצידך, יהיו לי שני עדכונים אודות אלו שלך. אם תבחר לעבור לפורום המתאים, גם לא יהיה איכפת לי להרחיב על כך. בכל מקרה, שיעשע אותי עד מאוד הקונטרסט בדמותו של "הרי פוטר המאיים", סחטן עלייך.

ובחזרה לדיון, המאזדה 3 אינה בבחינת "כל קוץ במדבר נחשב כפרח", תשלים עם זה, "מכונית העדר" מ מ ש לא רעה (בלשון המעטה), בכל הקשור לניהוג ספורטיבי אמיתי.

אני מוכרח להודות שההצהרה שלך מאוד מרשימה, ועם הבחנה כזו ויכולת כתיבה טובה כשלך, אני עוד יתחיל להאמין שיש לך עתיד. בחיי!

לא ירחק היום ותשכיל להבין כי גם מכונית העונה לשם "פורשה" (בוקסטר), בעלת הנעה אחורית ומנוע מרכזי, יכולה להתנהג רע. האמת? אני אופטימי!

אלי - עם כל הכבוד - זה לא המקום

מתוך כל ההודעה הזאת רק שורה וחצי מתייחסות למאמר, אז תעשה לי טובה תרחיב את השורה וחצי הזאת קצת. את הסכסוכים שלך עם רוני תשאיר לה"פ כי את כל השאר זה לא ממש מעניין.

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לומר לי מה ההגדרה של חובב רכב ?

שאלה רצינית

שמוליק

כתבתי את זה מקודם בהודעה שלי :

יש את העניין של הנהיגה עצמה.יכול להיות מהירות, יכול להיות פניות כל אחד ומה שמזרים לו את האדרנלין.

יש את העניין של הפוזה אצל חלק כן חשובה ואצל חלק לא. לפי דעתי כל הקטע של "שיפורי יופי חיצוניים" נכנס תחת הסעיף של פוזה ובכל זאת זה קשור לחובבי רכב.

יש את העניין של הנוסטלגיה והיסטוריה (מי שלא מבין שיכנס לפורום אספנות)

ויש את כל העניין של המכניקה (אני אישית אוהב להתעסק, ללמוד, לתקן ולהתלכלך).

לא צריך בוגאטי ויירון כדי להיות בפורום אבל נראה לי שלפחות אחד מהתנאים שרשמתי צריך להתקיים כדי שהבן אדם יבין על מה מדובר פה ויהנה מהשהות שלו פה (כלומר חובב רכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם חובבי רכב אוהבים קורולות...

קחו לדוגמא את אחי .הבן אדם פשוט חולה מכוניות, נהיגה וכל מה שקשור מגיל 0 .הוא מחזיק מכונית קלאסית משנות ה60 ,ג'יפ משופצר למשעי ומוכן לשטח קשה ופורשה 911. אבל ביום יום הוא נוסע... ניחשתם נכון- בקורולה. נכון שהוא חי בארץ האפשרויות המוטוריות הבלתי מוגבלות ואם היה צריך לבחור ברכב אחד כנראה שלא היה בוחר בקורולה ,אבל בהחלט יש מקום לרכב כזה שמהווה תחבורה בסיסית ונותן שקט נפשי ואין מה לשנוא אותו ,כמו שנאמר כאן לא פעם אנשים רבים מאוד רוצים רכב בדיוק כזה ועם כל הכבוד לטויוטה היא לא יצרה את הביקוש -היא רק מספקת את ההיצע.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם חיזקת את טענתו של רוני - נתת את אחיך כדוגמה לאדם שנוסע בקורולה מתוך הכרח כי אם הייתה לו האפשרות לבחור רכב אחר - הוא היה בוחר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע רוני.... נראה לי שאני הולך להביא לך בהפוכה :)

מה אתה לומד עכשיו? הנדסת אלקטרוניקה, לא?

יפה. נניח, שיום מן הימים תעבוד באלביט (משלמים שם לא רע, לפחות לסטודנטים ;-)). נניח באיזה פיתוח צבאי. נסיעות בכל חלקי הארץ (בעיקר צפון ומרכז) יהיו על בסיס קבוע.

יודע מה נותנים באלביט? ניחשת נכון! את אהובתך הקורולה. (עד שתקבל אוונסיס/פרימרה יש זמן :) )

תוותר על רכב בליסינג עם קמ"ז כזה גבוה? עם מה בדיוק תעשה 35K ק"מ בשנה?

אין מה לעשות. זה רק תרחיש אחד מהמציאות היומיומית שלנו. הקורולה נועדה להיות כלי עבודה, בדיוק כמו שאנחנו לא מתפנקים כי אין לנו במשרד בעבודה פלזמה 40 ומשהו אינץ'. (ולא שבבית יש לי, סתם דוגמא :))

אין שום סיבה לשנוא אנשים שנוסעים בקורולה מתוך הכרח (וכמובן שאין לשנוא את הקורולה). יש סיבה לשנוא (טוב, לא לשנוא. סתם להתייחס אליהם כאל לא מי-יודע-מה חכמים) אנשים שעושים, נניח, 8K ק"מ בשנה, המצב הכלכלי שלהם מאפשר להם לקנות רכב ספורטיבי, הם חולמים עליו בלילות, אבל סתם קמצנים. זו גישה עקומה.

בקיצור, אם יום אחד תצטרך לשהות 4 שעות ביום בקורולה - זה בגלל השרשורים האלה.

אביעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם חיזקת את טענתו של רוני - נתת את אחיך כדוגמה לאדם שנוסע בקורולה מתוך הכרח כי אם הייתה לו האפשרות לבחור רכב אחר - הוא היה בוחר בו.

הוא ממש לא היה בוחר בו. הוא בחר בו כי יש לו עוד כנה רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיומם של מספר רכבים בבעלותו של אדם אחד לא הופכים אותם לסיבה לנסיעה בקורולה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - אמרת שאפשר לתת ביקורת אז:

אני אישית חושב שהכתיבה שלך לא משהו בכלל.

זו לא ביקורת אמיתית, אלא סתם צרות עין. אלא רק אם ברצונך להרחיב בנושא...

ולאביעד - אני מאוד (מאוד!) מקווה שלא אצטרך להגיע למצב בו אני חייב רכב מהעבודה וכל מה שהם מציעים לי זה קורולה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מסכים עם מה שנאמר כאן לפני כן , לגבי השעמום הנוכחי בתעשיית הרכב.

אני חושב שהקורולה היא דווקא חלק מתופעת העדר ולאו דווקא הראש המוביל.

הרי אם בוחנים את החידושים של היצרנים בשנים האחרונות מגלים שכל התעשייה פשוט שקועה בתרדמת, השינויים הם מינוריים, עיצובים אומללים והתעוזות הם אבסורדיות.

המרצדס הייתה זקוקה לזריקת התעוררות מצד יצרן רכבים אקזוטיים בדוגמאת המקלארן על מנת ליצור משהו חדשני ומעניין , שאגב מתאים למעט מאוד כיסים עמוקים ברחבי העולם.

פרט לאותה "יציאה" , היא עדיין תקועה באותו סטייל-הושט יד ברחוב, דיבוב לסרט בורקס GPS ומונה- אבל בסטייל!.

VW פשוט הרסה את כל המורשת של הGTI מדור לדור הוא נהיה יותר עצוב וגמלוני ופשוט כואב לראות את החדשנות והיוזמה יורדת לטמיון.

החידוש היחידי בדמות הVW הייתה הפייטון שפשוט נפלה לה איפשהו בין הכסאות של ה"שחקנים הגדולים".

הונדה הפכה להיות עצוב,גמלוני ומשפחתי רק המשכיות בדמות של S2000 מותירה עוד זיק של גאונות, הנסיון החדש של שיפור התדמית מאז ההאצ'בק יצא בדמות חללית לא מובנת\מוגזמת ואבסורדית כתצורת ההאצ'בק החדשה.

פיג'ו מזמן איבדה את הצעירות והנמרצות של הראלי,הGTI,XSI לרכבים בעלי (או יותר נכון לאמר-חסרי) אופי ונהיו רכבי משפחה המציעים גג שקוף במקום היגוי והתנהגות רכב טובה, מציעים מקום נוסף לאחסון בתא המטען במקום מראה צעיר ורענן.

המון יצרנים כבר נעלמים מהכותרות וחדלים להופיע כלל (מישהו אמר TVR?).

המוטיב של חדשנות הפך למוטיב הסחירות.

היוקרה הפכה להיות כלכלית.

ההנאה מנהיגה הפכה להיות מחתרתית.(אפשר להגיד אסורה).

אם זאת יש כמו בכל דבר מעט נחת בתחום לעיתים גם כתוצאה ממיזוגים , כמו הקאמבק של המיני בבעלות BMW.

אני חושב שהדבר היחיד המרענן שקרה בשנים האחרונות הוא דווקא סקודה, שעשתה את השינוי הכי גדול ולטובה אחרי המיזוג עם קבוצת VAG, והפכה מרכב שנות ה90 עם עיצוב שנות ה80 והנעה(וגם הנאה) של שנות ה70 , לרכב בעל סממני שנות ה2000 עם טכנולוגיה,מיחשוב ובקרה באחד מהקונצרנים הגדולים בעולם.

בקיצור, האופי כבר מזמן עבד ורכבים עם מאפיינים בולטים כמו הקורבט של שברולט,הGT ג'וניור של אלפא,ה205 GTI של פיג'ו, הגולף GTI ,ה5 טורבו של רנו ,הקוואטרו של אודי והרשימה עוד ארוכה.

לצערנו זה מה שמתנהל כרגע, ובמשחק הזה אנו נמשיך לשחק עד אשר ההנאה ומחלה שלנו (כן, מה שמתעסקים איתו יותר מפעמיים בשבוע הוא כבר לא בגדר תחביב) תגרר לתחומים אחרים כתוצאה מאילוצים כאלו ואחרים.

שבוע נהדר לכולנו,

ניר

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...