Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרושה סופר מיני "מפנקת"

koka
שימו לב! השרשור הזה בן 5639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההיתלבטות בינתיים בין פאביה 1600 אוטומטית ובין 207. אני מחפש ייעוץ בעיקר לגבי הפז'ו, על פביה נכתב הרבה פה בפורום וגם נהגתי עליה. עשיתי נסיעת מבחן גם על 207 ולא ממש הבנתי איפה 120 הסוסים מתחבאים והיא גם נראתה לי קשיחה מאוד(מה קרה לרכבים צרפתיים?).אז אם למישהו יש קצת יותר נסיון עם הרכב אשמח לשמוע את הרשמים שלו וגם אם למישהו יש רעיונות לרכבים אחרים אשמח לשמוע.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פביה גרונית מדי ובעלת גיר מעצבן שמטפס גבוהה וכל נגיע זה קיקדאון.

הסוסים של פיג'ו באמת מתחבאים להם. כנראה שבזכות הגיר.

הייתי בדיוק בנקודה זאת. לא מצאתי סופר מיני מעניינת שתתן יתרון על קומפקטית הן מבחינת עלויות אחזקה והן מבחינת תצרוכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל צריכת דלק תלויה מאוד במשקל הרגל שלך,לא יעזור.

באחריות סופר מיני כשנהוגה בצורה רגוע תצרוך פחות דלק מאשר קומפקטית,מה לעשות משקל ונפח מנוע עושות את ההבדל.

כמובן שיש יוצאות מהכלל קח למשל את הגטס היא עם כל השינויים במחשב ניהול מנוע עדיין מצאה יותר מאשר רכבים אחרים בקטגוריה,אבל מדובר באמת ברכב יוצא מהכלל.

חבר שלי בעל מאזדה 2 הרכב עושה באופן קבוע אצלו בין 6.5 ל 7 ליטר ל 100,הבדל של נסיעה בכביש מהיר או נסיעה בעיר.

כמובן שאם אתה כל הזמן "לוחץ" על האוטו הצריכת דלק תהיה דומה לקומפקטית נהוגה בצורה רגועה,כ9.5 -10 ליטר ל 100 ק"מ

לפותח השרשור אם אתה מחפש רכב מפנק,פאביה לדעתי זה לא הכיוון שלך.

מדובר ברכב עם מתלים יחסית קשיחים,בידוד רעשים לא מצטיין, והתיבה האוטומטית בשילוב עם המנוע פשוט לא נעימה ורועשת.

תבדוק את ה207 בנסיעת מבחן אני חושב שתמצא שהיא הרבה יותר נעימה מהפאביה,מה גם שהיא יותר בטיחותית 5 כוכבים מול 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפעמים קורא את הייעוץ שאנשים נותנים כאן ונדהם. אז בתור אחד שכבר כמה חודשים מחזיק בפאביה, תרשו לי להגיב:

פביה גרונית מדי ובעלת גיר מעצבן שמטפס גבוהה וכל נגיע זה קיקדאון.

קודם כל נתחיל שהגיר בפאביה הוא בעל 6 הילוכים, לעומת 4 הילוכים בפיג'ו המדוברת (בדגם עם מנוע 1.6 וגיר AL4).

הגיר בפאביה הוא אחד הגירים הכי נעימים והכי טובים שאני נהגתי עליהם.

אין שום קיקדאון, אלא רק אם אתה לוחץ בחדות על הגז ואז הגיר מבין שעליו להוריד הילוך. אם אתה לוחץ יותר חזק הוא אפילו מוריד 2 הילוכים- זה מצויין לעקיפות.

"מטפס גבוה?"- נו, אז איפה הבעיה? כנס למצב הידני ותוריד הילוכים כרצונך, או העבר למצב S, תראה את התגובות וחזור אלינו.

לפותח השרשור אם אתה מחפש רכב מפנק,פאביה לדעתי זה לא הכיוון שלך.

מדובר ברכב עם מתלים יחסית קשיחים,בידוד רעשים לא מצטיין, והתיבה האוטומטית בשילוב עם המנוע פשוט לא נעימה ורועשת.

לפותח השרשור- אם אתה מחפש סופר מיני מהנה לנהיגה ומפנקת- פאביה לדעתי היא הכיוון שלך.

עיניין המתלים הקשיחים נרגע אחרי כמה מאות ק"מ של הרצה, בידוד רעשים מצויין (מנוע מרעיש טיפה בעת האצה חזקה), והתיבה האוטומטית בשילוב מנוע ה- 1.6 פשוט נעימים ועושים עבודה מצויינת.

על סמך הדברים שרשמת יש לי שאלה ברשותך: יש לך רכב כזה? אם לא, נהגת בכלל על רכב כזה? כמה ק"מ?

איך אתה יכול להשוות בכלל את ה- 207 לפאביה?! :shock:

אני לא הבנתי את התגובות בגיר של ה- 207 (במנוע 1.6). לוחצים והרכב לא נוסע, אני רוצה לעקוף ואין תגובה.

שייטתי על 100 קמ"ש, רציתי לעקוף אוטובוס, עברתי לשמאלי, לחצתי על הגז מספיק ואין שום תגובה! הרכב אומנם עבר 100 קמ"ש אבל עושה רושם שללא הורדת הילוך (אגב ב- 307 זה זהה, האצה מ- 0 אפילו יותר איטית).

על הנייר זה נראה טוב, הרכב חיצונית נראה מצויין, אבל בכל הנושא של נהיגה הוא מאכזב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן נהגתי ברכב, לא לא הרבה זמן.

הספיק בשביל להשוות ולהבין שהוא לא נעים לי.

ה-207 אולי לא זריזה כמו הפאביה בכירסא האוטומטית שלה, אבל היא בטח הרבה יותר נעימה,גם מבחינת תנוחת הישיבה שאני לא הצלחתי למצוא תנוחה טובה בפאביה,הכיסאות בדגם SPORT שנהגתי עליו פשוט קשיחים שאני מניח שזאת הייתה הכוונה אבל כיוון תנוחת הנהיגה בהם פשוט לוקה בחסר.

מתלים ברכב מבחן שעבר כמה אלפי ק"מ היו כבר מרוככים ואני לא מאמין שהיו צריכים לעבור עוד ק"מ בשביל להגיע למיטב.

בסופו של דבר אני הייתי בוחר ב207 אם הבחירה הייתה עומדת רק בין 2 המכוניות האלה.

אבל לפותח השרשור המלצה חמה,תעשה נסיעת מבחן בשני המתמודדות כדי להחליט סופית מה יותר נוח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מטפס גבוה?"- נו, אז איפה הבעיה? כנס למצב הידני ותוריד הילוכים כרצונך, או העבר למצב S, תראה את התגובות וחזור אלינו.

זה בדיוק מה שעשיתי בסוף. הגיר הצליח לעצבן אותי עד כדי כך שעברתי לפיקוד ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על דגם "ספורט" אני מדבר. המושבים אכן קשיחים, נכון, אבל לא הבנתי מה הבעיה בנוגע לתנוחת הנהיגה וכ'.

קשה לחוות דעת על רכב מסויים מנסיעה ברכב הדגמה של 15 דקות בערך.

בכל מקרה כשנכנסתי לרכב בפעם הראשונה בסוכנות, פשוט קירבתי את כיסא הנהג ויצאתי לדרך. עד היום לא התעסקתי שם לא עם כיוונים של הכיסאות (הבנתי שהכיסא עולה לגובה), לא עם המשענת וגם לא עם כיווני ההגה. פשוט איך שכיוונו בסוכנות זה התאים לי בדיוק, זה נשאר כך ואין לי תלונות.

הפיג'ו נוחה מאוד (הצרפתים תמיד הצטיינו בנוחות), אבל זה מסתכם רק בנוחות, וחבל.

עריכה:

Ahbarony- דיברתי עם עשרות בעלי פאביה (ורומסטר, אותו גיר ומנוע) וזאת הפעם הראשונה שאומרים לי שהגיר לא מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערך בארץ אין ממש מבחר של סופר-מיני מפנקות. אם התקציב שלך הוא עד סביבות ה-110000 אז כנראה שהפאביה וה-207 הן האופציות הטובות ביותר. ה-207 תתן לך תחושה מפנקת יותר אבל כפי שנאמר כאן היא מרגישה עצלה מהפאביה עקב הגיר בן ארבעת ההילוכים והמשקל הכבד. סע בשתיהן ובחר את המועדפת עליך.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על דגם "ספורט" אני מדבר. המושבים אכן קשיחים, נכון, אבל לא הבנתי מה הבעיה בנוגע לתנוחת הנהיגה וכ'.

קשה לחוות דעת על רכב מסויים מנסיעה ברכב הדגמה של 15 דקות בערך.

בכל מקרה כשנכנסתי לרכב בפעם הראשונה בסוכנות, פשוט קירבתי את כיסא הנהג ויצאתי לדרך. עד היום לא התעסקתי שם לא עם כיוונים של הכיסאות (הבנתי שהכיסא עולה לגובה), לא עם המשענת וגם לא עם כיווני ההגה. פשוט איך שכיוונו בסוכנות זה התאים לי בדיוק, זה נשאר כך ואין לי תלונות.

הפיג'ו נוחה מאוד (הצרפתים תמיד הצטיינו בנוחות), אבל זה מסתכם רק בנוחות, וחבל.

עריכה:

Ahbarony- דיברתי עם עשרות בעלי פאביה (ורומסטר, אותו גיר ומנוע) וזאת הפעם הראשונה שאומרים לי שהגיר לא מוצלח.

נו מה בגלל שיש לך פאביה עכשיו תדחוף אותה לכולם?!

207 לדעתי יותר טובה מפאביה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שיש לי פאביה, אני ממליץ עליה לכולם. המונח "תדחוף" זה המצאה שלך?

בכל אופן אני דווקא מעוניין שיהיו כמה שפחות רכבים כמו שלי על הכביש, פשוט יותר מהנה לנהוג ברכב בצורה הזאת. אבל קרה מקרה, והצ'כים בשיתוף הגרמנים הצליחו לייצר סופר מיני מצויינת. קורה.

אני מבין שבבעלותך מאזדה 3. אני כנראה בניגוד אליך, לא אוהב לעמוד ברמזור כשמלפניי, מצדדי ומאחוריי עוד 10 מכוניות כמו שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שיש לי פאביה, אני ממליץ עליה לכולם. המונח "תדחוף" זה המצאה שלך?

בכל אופן אני דווקא מעוניין שיהיו כמה שפחות רכבים כמו שלי על הכביש, פשוט יותר מהנה לנהוג ברכב בצורה הזאת. אבל קרה מקרה, והצ'כים בשיתוף הגרמנים הצליחו לייצר סופר מיני מצויינת. קורה.

אני מבין שבבעלותך מאזדה 3. אני, כנראה בניגוד אליך, לא אוהב לעמוד ברמזוד כשמלפניי, מצדדי ומאחוריי עוד 10 מכוניות כמו שלי.

אהה.. זה בידיוק הקטע מזדה שלי מיוחדת... נכון מזדה 3 יש שלל מכוניות וזה בעסה... אבל הם כולם 1600 סתם דוגמה בבאשקלון אין יותר מ10 מאזדות עם 2000 סמ''ק. ותאמין לי יש הבדל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו ספיריט איזה מיוחד אתה! אפשר חתימה?

ה207 1600 נמכרת ב114000 ש"ח.

והיא מגיעה עם כלום בריבוע.

כן, מאוד מפנק.

מי שישב מאחורה יתפנק על המנואלות, מי שישב מקדימה יתפנק על המשענת יד שלא קיימת (תוספת של כמה אלפים) ומי שיתפנק איתה לנסיעה של מעל שעה וחצי גם יעקם את הגב.

תזהרו לא להתפנק איתה יותר מידי בסיבובים, כי אם תצליחו להגיע איתה מהר לסיבוב, אולי תעוף לכם איזו טסה.

בתור אוהדת פיג'ו לשעבר אני אמליץ על הסיריון לפני שאמליץ על ה-207

נ.ב.

לא יודעת איך זה לא צויין בעבר, אבל ה207 הרבה, אבל הרבה הרבה הרבה יותר רועשת וקשה.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו ספיריט איזה מיוחד אתה! אפשר חתימה?

ה207 1600 נמכרת ב114000 ש"ח.

והיא מגיעה עם כלום בריבוע.

כן, מאוד מפנק.

מי שישב מאחורה יתפנק על העמנואלות, מי שישב מקדימה יתפנק על המשענת יד שלא קיימת (תוספת של כמה אלפים) ומי שיתפנק איתה לנסיעה של מעל שעה וחצי גם יעקם את הגב.

תזהרו לא להתפנק איתה יותר מידי בסיבובים, כי אם תצליחו להגיע איתה מהר לסיבוב, אולי תעוף לכם איזו טסה.

בתור אוהדת פיג'ו לשעבר אני אמליץ על הסיריון לפני שאמליץ על ה-207

ואת תזהרי להתפנק יותר מדי מהפביה שלך פינוק של אוטו פשוט..

אם את ממליצה על סיריון... אני פשוט בהלם איך אפשר בכלל להמליץ על החרא הזה על גלגלים. נסעתי בו נהגתי בו... זה אוטו ביזיון פשוט חרא של איכות תת איכות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להגזים....

מזדה 3 רכב סביר עם התנהגות כביש מעל הממוצע יחסית למשפחתית.

הבעיה שהוא רכב מאוס מכל הבחינות, גם אם תשים בו מנוע V12 עם 900 כ"ס זאת עדיין תישאר מזדה 3

כמו שיש לכולם.

אגב, ה207 החדשה פשוט ע-נ-ק-י-ת במימדים, פשוט ג'יפ.

הרכב שלי נראה מונמך לריצפה לידה.

הפאביה קניה מוצלחת, אבל הייתי בודק גם מתי תגיע הפולו החדשה ובמידה ומדברים על אוטומט - בודק גם את הסוזוקי סוויפט.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, נא להשאר עניניים.

פותח השרשור, "מפנקת" היא פונקציה של הרבה דברים.

נתונים יבשים תמיד אפשר לשלוף מהאינטרנט אך כולם דומים וההבדלים (בד"כ) לא גדולים. מושבים, נוחות נסיעה, שאון מנוע, מתלים וכיוב' תאלץ לחוש על בשרך בנסיעת מבחן.

בהצלחה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...