Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[אונו] הרכב מחליק בירידה ובזינוקים בעלייה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

זוכרים את השרשור הזה?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=86471

מחקירת המקרה על ידי התברר שהכביש היה רטוב ופשוט הגלגלים הקדמיים ננעלו בירידה, והרכב החליק את כל הירידה. לא היה מדובר בכשל כלשהו במע' הבלמים. נעלו לי את השרשור ולא יכולתי לעדכן.

אתמול, שוב פעם בגשם, הפעם אני נוהג ולא אמא שלי כמו בפעם הקודמת (לאמא שלי 21 שנה רישיון ופעם ראשונה שהיא מחליקה בירידה) עצרתי ברמזור. שהוא התחלף לירוק ביצעתי זינוק בעלייה רגוע לחלוטין ופשוט הגלגלים הקדמיים התחפרו בכביש והסתובבו "על ריק".

היום, אני גם כן נוהג, שוב פעם הכביש רטוב, באותה ירידה של יוקנעם! הגלגלים הקדמיים ננעלו לי שוב והרכב החליק בירידה. בניגוד לפעם שעברה היה רכב מלפניי ממתין ברמזור, אז פשוט משכתי בלם יד והרכב עצר כמעט מיד.

האם למישהו יש מושג למה כל פעם שהכביש רטוב הגלגלים הקדמיים ננעלים אפילו בנגיעה קלה על דוושת הבלמים? גם בזינוקים בעלייה הגלגלים מתחפרים בכביש. מדובר בבעיה בטיחותית מדרגה ראשונה ובסוף זה יוביל לתאונה חס וחלילה.

מדובר על פיאט אונו 93, 1.4. צמיגים קדמיים של חברה לא ידועה "אוטוסו" מורכבים כבר 4 וחצי שנים על הרכב וקצת סדוקים ויבשים בלשון המעטה.. צמיגים אחוריים של "אליאנס" מורכבים בדיוק שנה והם במצב מצויין.

בלמים חדשים, בולמים חדשים, כיוון פרונט בוצע באוגוסט.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על פיאט אונו 93, 1.4. צמיגים קדמיים של חברה לא ידועה "אוטוסו" מורכבים כבר 4 וחצי שנים על הרכב וקצת סדוקים ויבשים בלשון המעטה.. צמיגים אחוריים של "אליאנס" מורכבים בדיוק שנה והם במצב מצויין.

ענית על השאלה בעצמך. תחליף זוג צמיגים.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שזו הבעיה? גם אני חשבתי על זה אבל לא נראה לי שזה בגלל הצמיגים, מכיוון שהיו מותקנים בחורף שעבר צמיגים אחוריים בני יותר מ 6 שנים ולא קרה לי מקרים של החלקות בירידה אף פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מקדם החיכוך בין הצמיג לאספלט יורד מ 0.9 ל 0.5 בערך בגלל המים ואז הגלגל ננעל בלחיצה יותר קטנה. בגלל זה ישנה היום מערכת ABS שמונעת נעילת גלגלים במצבים האלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שזו הבעיה? גם אני חשבתי על זה אבל לא נראה לי שזה בגלל הצמיגים, מכיוון שהיו מותקנים בחורף שעבר צמיגים אחוריים בני יותר מ 6 שנים ולא קרה לי מקרים של החלקות בירידה אף פעם.

תראה, הגלגל ננעל והרכב מחליק. זאת אומרת שהקשר בין הרכב לאספלט לא טוב.

רק לשם הניסוי, תנסה להחליף בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים ותספר לנו מה גילית.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ גשם ראשון, טונות של ג'יפה על הכביש וכבר אתה חושב שיש תקלה ברכב ? :screwy:

את הצמיגים הקדמיים אתה יכול להחליף, תם זמנם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לעשות ניסוים ולעשות רולטות, יחליק או לא יחליק, תחליף צמיגים. בלי שום קשר לבעיה שלך 4 וחצי שנים לצמיגים זה יותר מדי, ותעשה טובה תחליף אותם בהזדמנות הקרובה. חורף שעבר היו מותקנים צמיגים בני 6 ? WTF?

ועוד אח"כ אתה כותב פיאט אונו שמורה כחדשה. :?

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חורף שעבר היו מותקנים צמיגים בני 6 ? WTF?

ועוד אח"כ אתה כותב פיאט אונו שמורה כחדשה. :?

פליקס

אין הרבה מה להוסיף.

רק אולי שווה לתקן את החתימה "צמיגים מאז שהיתה חדשה"

אני חושב שהחיים שלך שווים את ה600 שקל לזוג צמיגים טוב, אתה לא מסכים איתי?

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכונים ועזרה בפיתרון תעלומה:

קודם כל הבהרה: צמיגים אחוריים בני שנה וצמיגים קדמיים בני 4 וחצי שנים ועברו 17,100 ק"מ.

הייתי היום אצל הפאנצ'ר מאכר והוא טוען שלא צריכים להחליף את הצמיגים הקדמיים בגלל ש"תעלות המים" שלהם (עומק החריצים) תקין למרות שיש קצת סדקים בדופן הצמיג. יש סדק אחד ארוך שבקושי רואים לכל אורך דופן הצמיג בשני הגלגלים.

לגבי יובש- כל ה4 וחצי שנים הרכב עמד כל היום בשמש, מין הסתם זה לא עושה טוב עם הצמיג.

הסברתי לו את הבעיה והיא שהכביש רטוב הגלגלים הקדמיים ננעלים בלחיצה על הבלמים ואז הרכב מחליק, הוא אמר לי לפנות למוסך הסמוך.

פניתי, בעל המוסך מצידו טען שבדק בזמנו את הרכב והכל תקין. "תבוא שיהיה גשם".

חשוב לציין שלפעמים בירידה שלוחצים על דוושת הבלמים קצת בחוזקה נשמעים חריקות כמו של מתכת משתפשפת במשהו אבל לא תמיד.

כמו כן, אם לוקחים פנייה חדה נשמעים קולות של גומי משתפשף מהגלגלים הקדמיים.

נכון לעכשיו עזבתי את זה ככה, נמאס לי כבר לטייל במוסכים, מקסימום תהיה תאונה בגשם..

בכל זאת אשמח לעצות מה לעשות כבר עכשיו.

תודה מראש.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולה תיזהר, קורה שמחליקים בגשם וכל הגיפה על הצמיגים והכבישים הרעועים בארצנו, בדקת צמיגים אצל מקצוען, הוא אמר שהם תקינים? יפה אז סע יותר לאט ותיזהר ככה זה בגשמים הראשונים, בשיא החורף יהיה יותר טוב

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי סומך על דעה של פנצ'רמאכר אם העוטבדות בשטח היו כל כך בולטות!

ברור שהצמיג עם הרבה בשר אם הוא עבר רק 17K ק"מ!

אבל העניין הוא שהצמיג מתייבש והאחיזה שלו נעשית גרוע. שלא לדבר שהצמיגים גם ככה מחברה בלי שם ככה שמההתחלה האחיזה כנראה לא הייתה הכי טובה.

לפני מספר חודשים החלפתי את הצמיגים ברכב שלי (היו גודייר בני 3-4 שנים) וכל פעם הייתי נתקל במקרה שתיארת בעליות ובכבישים לחים או רטובים.

עכשיו עם הצמיגים החדשים בכביש רטוב אני יכול לנסוע כמו שבישנים לא יכלתי לנסוע בכביש יבש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג בן יותר מ 5 לא שווה כלום וחייבים להחליף אותו גם אם לא נסעת עליו הרבה.

לא סתם המליצו פה לקנות צמיגים לפי תאריך הייצור שלהם.

כשקניתי את האריקה שלי בזמנו היו לה צמיגים יבשים-סכנת נפשות.

תחליף וזהו.

אם אתה לא נוסע הרבה תקנה זוג זול.

בהצלחה.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החריקות שאתה שומע מלוות מדי פעם בצליל ותחושה של חיכוך מוזר ?

אם כן אילו לא רק הצמיגים, גם הבלמים דורשיר רענון

במוסך נתנו לי היום הצעה של 200 לרפידות ו 350 לכל הסט לזוג בלמים, אני לא חושב שהמחיר לבלמים באונו יהיה רחוק מזה.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...