Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קומפרסור לעבודה ביתית יחסית כבדה- סיני או לא סיני?

EEEBBR

פוסטים מומלצים

היי חברים,
אני מחפש קומפרסור לעבודה ביתית יחסית כבדה, ברובה על הרכב. כלים שיהיו בשימוש(חלקם יותר חלקם פחות) הם מפתח רטיטה 1/2"( לא חושב שאצטרך מתישהוא אחד גדול יותר\חזק יותר), אקדח אוויר, ראטצט אוויר, מיכל להחלפת נוזל בלמים ובשלב כזה או אחר כנראה גם צביעה עם פיסטולט.
אני אוהב VFM וכשזה כלים שיהיו בשימוש בלי סוף אין לי בעיה להוציא קצת יותר אבל להיות עם מוצר טוב שילך איתי תקופה(גם אם צריך להשקיע בתיקונים במשך הזמן- DIY)
בהתחלה חשבתי להוציא באיזור ה600-800 ש"ח וכבר הזמנתי אחד כזה- מדחס אוויר ללא שמן 18 ליטר PROXEN  ואחרי כמה  רגעים הבנתי שזה כנראה אחד הכלים שאתה מתחיל ובטוח שלא צריך איזה מפלצת ואז כשאתה מתחיל להשתמש אתה מבין שהגודל והחוזק כן משמעותיים במקרה הזה.
אז ביטלתי את זה והבנתי שהשוק רווי באותם מוצרים שממותגים אחרת כנראה(מוצרי מדבקה) כמו Krauss, poma, target, hunter, proxen וכו, ואני תוהה כמה הם מוצלחים.
ניסיתי לעלות קצת במסגרת הכספית לאיזור ה1500 שח וגם שם יש שוק רווי עם אותם שמות שונים.
יש את זה לדוגמא- 
מדחס מושתק 3כ"ס ללא שמן 2250W KR3010S שנראה בסדר, שקט מאוד( יכול להתאים לי) 2 ראשים ועם נתונים מוצהרים של 395 ליטר לדקה ועם מיכל של 24 ליטר( אבל בגלל שהוא שקט לא אכפת לי אם הוא יעבוד לא מעט)

כמובן שכמוהו יש גם לחברות האחרות מוצרים עם אותם נתונים ועם מראה דומה.

המקפצה הבאה היא לאיזור ה2800-3500(שאני מודה שלא תכננתי להגיע לשם) ושם כבר יש שמות שאני כן מכיר ועם יצרנים ישראלים שעל פניו מוכרים מוצרים לעשור קדימה אבל גם מרעישים, עם הספקים גבוהים ובעיקר תופסים מקום עם המיכלי 100 ליטר שלהם. אין לי ספק שהם מוצרים טובים יותר(ואולי אני אתבדה) אבל המחיר אכן קצת מרתיע וכבד.
למישהו יש ניסיון עם קומפרסור כמו הKRAUSS(או תחת מיתוג אחר)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני בקומפרסורים הקטנים גם החברות הזולות טובות, יש לי האנטר 2 ראשים ומיכל שנראה כמו 20/25 ליטר, עושה עבודה מצויינת, אבל פיסטולט א"א להפעיל איתו כי הצריכה של הפיסטולט גבוהה כמעט כמו ההספק של המנוע, ונוצר מצב שהמנוע עובד ברצף כל זמן ההפעלה, אז אם מדובר על הפעלה של 10 דקות לא נורא, אבל אם אתה מתכנן עבודות ארוכות המנוע לא בנוי לעבוד כ"כ הרבה זמן ברצף

יש לי גם קומפרסור תעשייתי עם מיכל של 300 ליטר שמסוגל להפעיל פיסטולט 10 דקות ברצף בין הפעלות מנוע, וגם אז נדלק רק לדקה.

אז אני מעריך שאתה צריך מיכל באיזור ה-50 ליטר, ולבדוק את ההספק של המנוע שיעבוד משמעותית מהר יותר מהפיסטולט, (כלים כמו מפתחות וכדו' שלא צורכים ספיקה גבוהה ברצף זה פחות משנה, כי יכולים להתבסס על המיכל ולא על מהירות המנוע)

נ.ב. לדעתי בשלב הזה שים דגש יותר על המנוע ופחות על המיכל, כי תמיד אפשר להוסיף מיכל ולהגדיל את הנפח, ואז אתה יכול להתחיל בקטן יותר בלי שזה הולך לפח כשאתה צריך להגדיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק בקומפרסור דו-ראשי עם מיכל 25 ליטר של קרנף (לוירון) ומספר כלים לעבודות שונות. נרכש בבראנד ב 2020.

רכשתי באמזון אקדחי סיכות ומסמרים של די-וולט ומטאבו, צינור 15 מטר ללא פיתול, ומרססי צבע.  בנוסף יש לי ערכה לניפוח גלגלים עם מודד דיגיטלי. (הסט שקיבלתי עם המדחס פשוט מידי ולכן קניתי איכותיים יותר באמזון)

עד כה המכשיר החזיר את עצמו כמה פעמים, עבודות חידוש פרגולות וסוככים מעל חלונות הבית, חידוש דק, צביעה של רהיטי גינה, קורות של הפרגולות, בניית מחסן מעץ - וכמובן ניקוי ברכב עם לחץ אויר. 
זמן העבודה הוא כ 5-6 דקות בצביעה של הרהיטים עד לכניסת המנוע. 

חשוב לרוקן אויר בגמר השימוש, לפני הכנסה לאיכסון. 

בהצלחה. 

2CAE5E6D-A341-4260-B0B9-57E2CD97F6B8.thumb.jpeg.ff00a68b6a5064d66898de149eb587c9.jpeg   5498358A-15FA-439B-9562-1945466EAD16.thumb.jpeg.e78f4d80e4d6f6e6a36b646376fa4765.jpegBCC437E8-6B5E-42BE-BE12-B8C1D28C3883.thumb.jpeg.09c9e523f74b3080419b4b28e68b9ffb.jpeg

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, zaf כתב:

זמן העבודה הוא כ 5-6 דקות בצביעה של הרהיטים עד לכניסת המנוע. 

מפתיע אותי, יש לי בדיוק כזה קומפרסור, ובדיוק כזה מרסס צבע, ואצלי המנוע פעל ברצף והמיכל לא הצליח לספק זמן עבודה למרסס, אולי נתתי שחרור צבע / אוויר בכמות גבוהה מידי, אבדוק את זה שוב בהזדמנות הבאה

באיזה לחץ הפרססוטט אצלך עוצר את פעולת המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי, אבדוק בהזדמנות. אני לא משתמש כזה כבד. בעיקר מידי 10 ימים לרכב ( שלי ובני המשפחה שבאים לקבל שירות מאבא)  ועוד עבודה קטנה 🙂 שתמיד יש.

אבל מידי כמה חודשים יש ״פרוייקט״ (שידות/כסאות גינה ממתכת ) שלי ושל בני המשפחה 🙂 וכמובן ניקוי עם לחץ אויר של כל מה שאתה יכול לחשוב עליו (פילטרים של המזגן, של שואב האבק של מסילות הניקוז הרכבים...) 

יש משחק לפי יישום של מידת הלחץ הדרושה, בעיקר באקדחי המסמרים. לחץ גבוה מידי יורה את המסמר עמוק לתוך העץ , הלחץ ששימש לאקדח סיכות שהוא חלש יותר מאשר למסמרים, היה בערך אותו לחץ לצביעה של קורות הפרגולה. זה לא לחץ גבוה ולכן לוקח זמן עד שיורד לחץ במיכל. מה שאני זוכר, זה היה בערך 5 דקות. גם הצביעה היא לא רציפה - ריסוס של 2.5 מטר הפסקה וריסוס שוב בכיוון הנגדי, אחרת אתה סתם מעיף צבע.

לקח לי זמן לתפוס יד, כמו שאומרים על מנת שלא להעמיס הרבה מידי צבע ולגרום לנזילות. וגם להגיע להתזה אחידה. 

עריכה אחרונה על ידי zaf
הגהה

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את זה - מתוך החוברת שלי :Untitled3.thumb.jpg.66fce0f8a80bcaf2db6affc7a159998d.jpg

לפני 6 דקות, yd b-4 כתב:

לריסוס צבע באיכות סבירה (לרהיטי חוץ ) אפשר לקנות מרסס צבע קניתי ב400 שקל מאמזון עושה את העבודה....

אם יש קומפרסור, לא צריך מרסס נפרד.😉

אני התיאשתי ממרסס חשמלי , דומה לוגנר, (aeg של לפני הרבה זמן) מכיוון שהוא יותר ״יורק״ צבע מאשר מרסס. וקשה ״לתפוס יד״ איתו עד שמוצאים את המניפה הרצויה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. דייקתם את מה שרציתי.
רק תוהה על עניין המושתק. אני עובד בבית אז נראה לי שמושתק עדיף אבל אם זה בא על חשבון תקלות על ימין ועל שמאל אז אקח עם מנוע רגיל.

יש למישהו ניסיון עם אחד כזה מושתק?
נראה לי שאני ננעל על זה-
Shatal | מדחס שקט 25/3000 (shatal-israel.co.il)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המושתק בחלל הבית רועש בדיוק כמו הרגיל בחוץ. בכל מקרה כדאי לך לרכוש צינור מקצועי ארוך ולהפעיל את המדחס במרפסת פתוחה. 
אגב, המכשיר בכלל לא קטן, יש לך מחסן עבורו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zaf כתב:

תראה את זה - מתוך החוברת שלי :

שהם כותבים לכוון אותו על מקסימום 8 בר זה סתם כסת"ח

פרסוסטט תקין נותן טווח של 2 בר בין כיבוי להפעלה, ובהמשך היעילות שלו יורדת והטווח גודל ל-3 בר ומעלה עד שצריך להחליף אותו. עכשיו, אם אתה מכוון לכיבוי ב-8, זה אומר שהפעלה תהיה רק ב-6, ויש הרבה מכשירים שלא עובדים בלחץ 6 בר.

אצלי בקטן שמתי על כיבוי ב-10 והפעלה ב-8

ובגדול התעשייתי שמתי כיבוי ב-12 והפעלה ב-10, ומידי שנתיים / שלוש כשהוא יורד להפעלה באיזור 8/9 אני מחליף אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 בר רק בהפעלה ראשונה.

ממילא אני מכוון לחץ יציאה בנפרד עבור כלים שונים. 

ריסוס צבע, ממש לא בלחץ גבוה, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...