Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקצאת מקום חניה שמור לנכה בעל חניה בטאבו

פוסטים מומלצים

שלום רב, 

אני נכה 100% ומתנייד בעזרת הליכון וקלנועית. 

לאחרונה רכשתי דירה בבניין עם חניון פרטי. לדירה שלי מוצמדת חניה בחניון בטאבו. 

לצערי החניה צרה מדי ואינה מאפשרת לי נגישות לרכב (רכב רגיל ללא מעלון או התאמות מיוחדות, פשוט שילוב של חניה צרה והצורך שלי לפתוח את הדלת כל רוחבה כדי להיכנס/לצאת ולהכניס את ההליכון וכו). 

מצויד במכתב מפיזיותרפיסט מוסמך ושאר המסמכים הדרושים פניתי לעירייה בבקשה שיוקצה לי מקום חניה שמור על הרחוב כפי שמקובל ולפי הנוהל המתאים. 

בשיחת טלפון מהעירייה נאמר לי במפורש כי הבקשה אושרה בועדה שהתקיימה. 

כמו כן שאלו מה אעשה עם המקום הקיים שלי והשבתי שאין לי תוכניות לגביו. 

אחרי כמה ימים התקשרו שוב והבטיחו שתהליך סימון מקום החניה והצבת העמוד מתקדם ובקרוב יוקצה לי המקום. 

אציין גם כי ברחוב כבר מוצב שלט חניה עבור דיירת אחרת, המתגוררת בדירה בבניין שלה אינה מוצמדת חניה בטאבו. 

עד כאן הכל בסדר. 

היום התקשרו אליי מהעירייה וביקשו, לחצו ולבסוף אף איימו ( "טוב אישרנו לך מקום ברגע האחרון ולא באמת היינו חייבים, בוא תעזור לנו פה וחבל שלא נבטל לך אותו" כרוח הדברים) שאתן את מקום החנייה הפרטי שלי בתוך החניון לדיירת הנזכרת לעיל, כך שמקום החנייה השמור היום בשבילה יעבור לשימושי, והיא בת(מ)ורה תשתמש בחנייה הפרטית שלי.

אתוודה שתחת לחץ ובהיותי נמנע מעימותים הסכמתי לרעיון באופן כללי, ואף הסכמתי להעלות את הדיירת האחרת על קו השיחה. הנציגה מהעירייה המשיכה לתת לנו כל אחד את הטלפון של האחר וביקשה שנדבר ביננו ונודיע לה כשסידרנו את זה, פחות או יותר. 

בדיעבד ואחרי שיחות ברור לי שזה רעיון עקום מיסודו ושאין שום סיבה שאצטרך לתת לעירייה לעשות בעקיפין שימוש בחניה הפרטית שלי. 

אשמח לשמוע את דעתכם על המצב בכלל ואיך כדאי לגשת לזה.

אם דרוש עוד מידע אשמח לחלוק ככל שאוכל. 

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי pl7410
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת לא חייב לתת לעיריה להשתמש בחנייה פרטית שלך. מאידך, גם העירייה לא חייבת להקצות לך חניה במרחב הציבורי אם יש לך חניה צמודה בטאבו. אם מדובר בבניין חדש, עפי התקן מחויב להיות אחוז מסויים של חניות נכים יעודיות מסך החניות שיש בחניון.

• אהבתי 3

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמיין מצב שבו יש מצוקת חניה ברחוב וכל הפקעת חניה לטובת נכים פוגעת גם בדיירים האחרים
מה ההגיון בתפיסת 2 מקומות ציבורים כשיש מקומות פרטיים שעומדים מיותמים.
אני דווקא חושב שהיצירתיות שהפגינה העיריה לוקחת בחשבון את טובת כל הצדדים וכולם יוצאים נשכרים
תעשה חוזה עם הדיירת שאתה מאפשר לה לחנות בחניה הפרטית שלך, כל עוד העירייה מאשרת לך חניה חיצונית 
ברגע שהחניה החיצונית לא מתאפשרת מכל סיבה שהיא ההסכם בטל והיא מתבקשת לפנות את החניה שלך מיידית

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החניה הצמודה היא רכושך. אל תעשה שום צעד בלי ליווי משפטי ובלי אסמכתאות כתובות ורשומות כדבעי, כי זה עלול לפגוע בך בעתיד, למשל כאשר תרצה למכור את הדירה.

• רעיון טוב! 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם ספריאל. אני חושב שמגיבים לך מפוזיציה של מוסר או כל אחד מדמיין את עצמו מה היה קורה אם נכה היה עושה אצלי ככה וככה ברחוב. 

מה שקובע הוא החוק. החוק אומר שהזכאות לא ניתנת לנכים שיש להם חניה המותאמת לצרכיהם ונמצאת בשימושם באופן קבוע ובלעדי, כולל חניה פרטית לדירה.

שלך לא מותאמת לצרכיך, לכן ההמלצה על ייעוץ משפטי תקפה. 

כמו כן קרא כן, אולי תצליח להפוך את החניה שלך לתואמת או שכן אחר יסכים להחליף עמך.

https://www.kolzchut.org.il/he/חניית_נכים_בבית_משותף

מה שאני משער בזהירות שאתה שואף אליו, שזה גם חניה ברחוב עם הרכב שלך וגם שהפרטית תהיה שלך, קשה עד בלתי אפשרי להשיג ללא קומבינות. לכן מראש לא היתי בונה על זה. כן הייתי ניגש לקבל עזרה משפט וניתן גם לפנות למשרד השיכון לייעוץ. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בשכונה חדשה, שבה לכל דירה יש לפחות חנייה אחת מוצמדת. לחלק גדל מהן 2 חניות (טוריות או נפרדות).

ופתאום הפלא ופלא - צצות חניות נכים עם מספר ברחוב. לא הבנתי את זה עד עכשיו.

לא יודע ספציפית אצלך מה הסיפור, אבל אני רק אציין פה שאני חושב שמי שקנה דירה עם חנייה לא מתאימה מתוך הנחה שיקבל חניה ברחוב - אז או שייקחו לו אותה תמורת חנייה ברחוב או שייסתדר.

הרי מה קורה עכשיו? אתה מחנה בחנייה שלך נכון?

• אהבתי 3
  • לא הבנתי... 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר קריאת תגובתו של ספריאל, החנייה היא בהחלט רכוש שלך, שילמת עליה. יש אפילו נוסחה מהי עלות החנייה ממחיר הדירה. עלות מ"ר כפול 3 אם איני טועה. זה מחיר ההחנייה שלך.

מוזר שתצטרך לוותר על רכוש ששילמת עליו בשביל שהעירייה תימנע מלהקצות לך מקום חנייה.

ואם לא היה לך הסכום לשלם לחנייה או הקבלן לא היה מסכים למכור לך חנייה ולא הייתה לך חנייה? או תרצה להשכיר אותה? הרי רכושך זכותך.

ואם הייתם 2 נכים בבית. לפני הכל צריך להבין האם העירייה  מחוייבת להקצות לנכה מקום חנייה אף אם יש בבעלותו חנייה בטאבו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים, כמה תשובות - 

1. זה בניין ישן שעבר תמא38. רק הדירות החדשות שנבנו קיבלו חניות ברחבה בכניסה לבניין (סגורה עם מחסום), ואני רכשתי את הדירה יד שנייה כשהחניה מוצמדת ושייכת לה. 

הדיירת הנ"ל גרה באחת מהדירות ללא חניה. 

אין חניות נכים ברחבה או חניות רחבות יותר שאפשר להחליף איתם. 

2. אם הייתי מחכה למצוא דירה יד שניה עם חניה רחבה ונגישה 100 אחוז לנכים לא הייתי מוצא לעולם (ניסיתי ופסלתי הרבה דירות). 

3. אם העירייה הייתה מסרבת בכלל להקצות מקום אולי הייתי נלחם עוד ואולי לא, ואולי הייתי מחכה כמה זמן שמצבי יחמיר/האוטו יגדל ואז מנסה שוב - אבל כאן אישרו את מקום החניה ופתאום באים בדרישה לא סבירה לשימוש ברכוש הפרטי שלי, וזה נראה לי לא מתקבל על הדעת.

תודה ושבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות אצלך הם שואלים, אצלנו בחניה של בניין פרטי העירייה באה ושמה שלט נכה וצבעה את החניה בכחול.

הפקיעו מהדיירים רכוש פרטי לטובת נכה בבניין, היו גם ככה מספיק חניות אז לא העסיק אף אחד אבל עד היום לא הבנתי באיזו רשות הם עשו את זה.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, avizaz כתב:

לפחות אצלך הם שואלים, אצלנו בחניה של בניין פרטי העירייה באה ושמה שלט נכה וצבעה את החניה בכחול.

הפקיעו מהדיירים רכוש פרטי לטובת נכה בבניין, היו גם ככה מספיק חניות אז לא העסיק אף אחד אבל עד היום לא הבנתי באיזו רשות הם עשו את זה.

במקרה שלך מסתבר (ב-99%) שהחניה הנ"ל לא היתה שייכת לדייר בטאבו, אלא לחלקה (אולי גם זה לא). במקרה של פות"ש זה השטח הפרטי שלו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש

רעיון - תוציא מכתב לעירייה ובו תאר את שכתבת כאן, תדגיש שאתה מעוניין לקבל תגובה בכתב בלבד, במכתב ציין פרטיך למשלוח התגובה

מייל / כתובת

כך יהיה בידך תגובת העירייה לפתרון היצירתי שהעירייה מציעה בכתב

המטרה היא שמישהו יעבור על המכתב לפני שיוציאו  אליך עם חותמת רשמית של העירייה, ויבינו האם מציעים קומבינה או דרך חוקית

אם קומבינה אני מתקשה להאמין שיעלו את זה על הכתב ויחתמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...