Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 7 מקומות - התלבטויות

Olegis

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אנחנו משפחה עם 4 ילדים (תאומים בני 15 גדולים מאוד, בן 12 ובן 6). כרגע נתנהלים עם 2 מכוניות רגילות - פורד פוקוס 2020 ומיצובישי אקליפס קרוס 2019 ורוצים להחליף את אחת המכוניות לרכב גדול יותר. האישה רוצה רכב בעל חזות ג'יפאית מובהקת, מה שפוסל מכוניות כמו סי-4 פיקאסו ודומותיה. 

הרכב הזה לא אמור לבצע הרבה נסיעות, שכן ביום-יום אנחנו מתנהלים עם אוטו אחד וגם לא כל הילדים נמצאים כל הזמן. המטרה היא לצאת לטיולים בסופי שבוע - ככה שחייב להיות נוח יחסית גם ליושבים בשורה השלישית וגם הבגאג' אמור להכיל ציוד של תיקים ואולי מזוודה פה ושם. בנוסף, בגלל שאנחנו מפונקים, רצוי שיהיו מערכות בטיחות (ונוחות) מתקדמות ברכב - שמירה ותיקון נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית וכד', פתחי מיזוג ליושבים הרחק מאחור וכד'. 

עשינו סיבוב במגרשים וראינו מספר אופציות - 

1. סקודה קודיאק - היה המועמד המוביל עד שראינו אותו. בפועל הרכב סופר צפוף בשורה השלישית, מאוד אפור בפנים ונראה עצוב. 

2. מיצובישי אאוטלנדר - כנ"ל, מאוד צפוף בשורה השלישית. גם אם רוצים לשים רק ילד אחד מאחורה, זה משאיר שלושה בשורה השנייה - וזה מאוד מאוד מאוד צפוף כי הילדים הגדולים הם ממש גדולים (שניהם נושקים למטר שמונים). 

3. פיז'ו 5008 - היה דווקא מרווח יחסית בשורה השלישית. לא בטוח לגבי עלויות האחזקה שלו - טיפולים ותיקונים.

4. קיה סורנטו - בסה"כ נראה כרגע כמו המועמד המוביל. מרווח גם מאחור, יש פתחי מיזוג גם בשורה השלישית, נראה לא רע וגם יש מערכות בטיחות מקוריות מתקדמות (החל מ-2018 לפי מה שקראתי). 

5. יונדאי סנטה-פה - מאוד דומה לסורנטו מבחינת המאפיינים, עושה רושם שהיא טיפה קטנה יותר והרבה יותר יקרה. לא ברור למה.

6. אינפיניטי QX60 - האישה מאוד התלהבה ממותג היוקרה וגם ממש אהבה את הצורה של הרכב ואת הבפנים (ראינו בתמונות והצצנו לאחד שראינו ברחוב). זאת חיה שונה מהמועמדים שרשמתי עד כה - גם גדולה יותר, גם סגמנט אחר וגם אין לי מושג לגבי עלויות האחזקה. כמה עולה הביטוח, כמה עולים הטיפולים, מה רמת האמינות - לא ברור לי. אין הרבה מידע על הרכב הזה. בסה"כ המחיר של האוטו הזה ביד 2 די דומה לסורנטו ועושה רושם שמקבלים יותר באותו מחיר - אז מה הקאצ'?

בנוסף ראינו במגרש גם שברולט טראוורס - רכב ענק, מאוד מרווח ומפנק, אבל גדול מדי. מדי פעם הרכב יהיה בשימוש גם בעיר ונראה שקשה להסתדר עם כזה טנק בשטח בנוי :-)

בסה"כ ההתלבטות כרגע היא בין סורנטו לסנטה-פה לאינפיניטי. את האחרון אני לא מכיר, יכול להיות שזה בכלל לא רלוונטי בגלל עלויות שוטפות (ביטוחים וטיפולים) - אבל מותג היוקרה קורץ מאוד.

התקציב שלנו עומד על פלוס מינוס 120-130 קיי - ככה שסורנטו או QX60 מ-2018 בהחלט נכנס לתקציב...

דעות \ המלצות \ הצעות אחרות יתקבלו בברכה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלת פולקסווגן טיגואן אולספייס?

אחד הרכבים המובילים יחסית בקטגוריית הגודל הזו גם בבטיחות וגם בנוחות , את האינפיניטי אני לא מכיר כל כך אבל אני מנחש שמשלושת המועמדים הסופיים שלך הוא יהיה הכי דומה לו , שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכרתי את האוטו הזה...

ממה שראיתי עכשיו, הוא נמכר ב 150 אלף לשנתון 2022 ביד 2 - זה קצת מעל התקציב. אני מניח שהוא די דומה לקודיאק מבחינת המרווח הפנימי שהיה מאוד צפוף בשורה השלישית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תשבו הורים מקדימה ואז תאום וילד קטן ותאום וילד קטן מאחורה , כך תפתור את הצפיפות , נסה שנתון 2020 ומטה , שם אין מציאות של חוסר במערכות בטיחות לפי שנים וזה יכנס בתקציב , אני בכוונה מציע את הדגם הספציפי כי הוא גם מתאים לבטיחות שאתה מחפש והוא גם מושך כמו שצריך בשונה מהקיה שעלול להיות עגלה בגיל הזה , כעיקרון הקיה היא בעלת מרווח גדול מאחורה , אך אתה משלם על זה בצריכת דלק ובדברים כמו שדה ראייה מוסתר על ידי הקורות הקדמיות , השיקול הוא שלך אך אני מציע שתבדוק פשוט סידור ישיבה שונה כאמור לעיל , בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, עכביש הכביש כתב:

למה שלא תשבו הורים מקדימה ואז תאום וילד קטן ותאום וילד קטן מאחורה , כך תפתור את הצפיפות , נסה שנתון 2020 ומטה , שם אין מציאות של חוסר במערכות בטיחות לפי שנים וזה יכנס בתקציב , אני בכוונה מציע את הדגם הספציפי כי הוא גם מתאים לבטיחות שאתה מחפש והוא גם מושך כמו שצריך בשונה מהקיה שעלול להיות עגלה בגיל הזה , כעיקרון הקיה היא בעלת מרווח גדול מאחורה , אך אתה משלם על זה בצריכת דלק ובדברים כמו שדה ראייה מוסתר על ידי הקורות הקדמיות , השיקול הוא שלך אך אני מציע שתבדוק פשוט סידור ישיבה שונה כאמור לעיל , בהצלחה.

צריך ללכת לראות את הרכב, בסה"כ אין הרבה היצע בלוחות יד שנייה. אם המרווח בשורה השלישית שם דומה לזה של הקודיאק, יהיה בעייתי להושיב את אחד התאומים שם.

לפני 12 שעות, chezik כתב:

אם אתה הולך על סורנטו או סנטה פה - אל תתקרב לדגם עם המנוע בנזין המתפגר, רק דיזל.

מה הכוונה - מנוע מתפגר? יש בעיה ידועה של מנועי בנזין ברכבים האלה?

לפני 12 שעות, עוזי ל כתב:

סתם זורק, אין לי באמת מושג מה הוא שווה. אבל צ'רי טיגו נראה לא רע ודי מרווח

באופן כללי לא חסיד של מכוניות מסין, מעדיף משהו "קונבנציונלי" יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Olegis כתב:

צריך ללכת לראות את הרכב, בסה"כ אין הרבה היצע בלוחות יד שנייה. אם המרווח בשורה השלישית שם דומה לזה של הקודיאק, יהיה בעייתי להושיב את אחד התאומים שם.

אני מסכים לחלוטין , הכי טוב שתלך לראות בעיניים , אני מניח שהטיגואן יהיה בערך כמו הסקודה , הבעיה המרכזית בקיה זה שהיא פשוט .. קיה , היא הכי גדולה מבפנים אבל צריכת הדלק שלה קצת יותר גבוהה מהשאר , מערכות הבטיחות שלה הם קוריאניות במובהק , אך היא תהיה בטח יותר נוחה מהארופאיות המקבילות מצד שלישי הקורות שלה מקדימה מציקות בשדה הראייה בקיצור כל כולה פשוט קיה , השיקול הוא שלך , תעשה את החשבון שלך מה אתה מעדיף , נוחות או בטיחות , מרווח או צריכת דלק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

עוד הצעות?

בסה"כ האישה מאוד רוצה אינפיניטי - רק שאין לי מושג לגבי עלויות האחזקה של כזה רכב. מבחינת ביטוח - בדקתי ב wobi, כ-1500 שקל מעל סורנטו או סנטה פה למקיף + חובה. לגבי טיפולים - איך אפשר לבדוק? תיקונים אני מבין שיהיו יקרים מאוד, בהתאם למקובל בסגמנט - מצד שני הרכבים האלה אמורים להיות די אמינים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Olegis כתב:

מה הכוונה - מנוע מתפגר? יש בעיה ידועה של מנועי בנזין ברכבים האלה?

יש בעיה ידועה במנועי הבנזין של סורנטו וסנטה פה, הם מתפגרים בגיל צעיר בלי הודעה מוקדמת, עלות יקרה להחליף,

מנועי הדיזל כן נחשבים לאמינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2024 בשעה 16:34, עכביש הכביש כתב:

שקלת פולקסווגן טיגואן אולספייס?

אחד הרכבים המובילים יחסית בקטגוריית הגודל הזו גם בבטיחות וגם בנוחות , את האינפיניטי אני לא מכיר כל כך אבל אני מנחש שמשלושת המועמדים הסופיים שלך הוא יהיה הכי דומה לו , שווה בדיקה.

אותו גודל בול כמו הקודיאק ]הבדל של 4 ס''מ]

וכתב שהרכב קטן לו מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית בדקתי את הסורנטו, ילד גדול לא יכול לשבת מאחורה, כי הריצפה כמעט בגובה של המושבים

זאת הסיבה שפסלתי אותו.
יש לך קרניבל, הכי פופולרית בגדולות (שוב מאוד גדולה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תובנות:

קודם-כל, אם יש רכב חשמלי 7 מקומות, האם אתה מוכן ללכת על זה? אם אתה לא מודע, קח בחשבון שבחשמלי, העניין הוא זמני טעינה ארוכים, מה שמחייב תכנון (בעיקר בנסיעות ארוכות). אותו כנל: מה לגבי היברידי פלאג-אין?

לגבי אינפיניטי - זה מותג היוקרה של ניסאן. ניסאן עד לפני מספר חודשים, נשלטה ע"י רנו. כך שיש ברכב חלקים של רנו, עם כל מה שעלול להשתמע מכך.

חוץ מזה, ככלל, מותג יוקרה יהיה יקר לאחזקה ממותג רגיל (עממי). הסיבה היא שהם מיוצרים במספרים קטנים יותר, ולכן חייבים לקחת יותר על אחזקה, כי יש ליצרן פחות רכבים "להתפרנס מהם" (מה שאומר שעל כל רכב הוא צריך להרוויח יותר).

אם כבר יוקרה ומוצאים משהו, מבין מותגי היוקרה עדיף לקסוס.

אין לי משהו ספציפי להמליץ כי אתם רוצים מראה "ג'יפוני" ולא רכב-הסעה.

אם ההתלבטות היא בין סורנטו לאינפיניטי, לפי מה שכתבתי, סורנטו עדיף (וזה למרות שיש לסורנטו ריקולים ותקלות סידרתיות.

את זה הייתי בודק ספציפית לרכב שרוצים לקנות, אם הוא כלל בשנתון ובסדרה בעייתית).

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות.

הסורנטו מתאימה בול בגודל - אפילו אני (גובה 186) הצלחתי לשבת לא רע בשורה השלישית, היה אפילו מקום לעוד אחד כמוני. נכון לנסיעות ארוכות זה בעיה, אבל התכנון הוא שהילדים הקטנים ישבו מאחור.

קראתי קצת על בעיות המנועים של קיה ויונדאי בדגמים האלה - נראה מדאיג. אין מדיניות אחידה לגבי הדברים האלה בארץ ולא ברור אם היבואן יבוא לקראתי במקרה של בעיה... נראה שצריך לחפש דיזל - אין לי ניסיון עם זה, האם יש דברים שאני צריך לדעת? עלויות אחזקה \ טיפולים לעומת בנזין?

חשמלי והיברידי פחות בא בחשבון כרגע.

לגבי אינפיניטי - זה די קורץ, במיוחד לאישה :-) ברור שהעלויות יהיו גבוהות יותר לעומת רכב "רגיל", השאלה עד כמה. 

איזה דגמים של 7 מקומות יש ללקסוס בתקציב הזה? ראיתי 2 מודעות ביד 2, שתיהן יקרות מאוד.

עריכה אחרונה על ידי Olegis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...