Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות לפני קנייה - מאזדה 3

זהמפית
שימו לב! השרשור הזה בן 359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,
אני לקראת רכישת רכב ואשמח לעצה

הרכב מאזדה 3 דגם ספורט מנוע 2000 - סאדן
עלייה לכביש 2019 / 05
80,000 ק״מ
יד 00 מהשכרה - אני אהיה יד ראשונה (נאמר שהיה נהג יחיד)
מחיר סדר גודל 88,000 (משיחה ראשונית בטלפון)
המחירון לוי יצחק 84,000 (אם הזנתי נכון)

אני מעוניין לרכוש רכב לטווח ארוך ולא מתכנן למכור אותו, מבחינתי להשתמש עד שיתקלקל לכן האופציה של קנייה מליסינג/השכרה נראתה לי אופציה טובה כדי לחסוך כמה אלפי שקלים ועלו לי כמה שאלות:

1. האם ממוצע של 20 אלף ק״מ בשנה נחשב גבוהה? אני נוסע כ-10 אלף ק"מ בשנה כך שבטווח הארוך זה יתאזן אבל מצד שני אני גם לא מתכוון למכור אז אולי זה לא משנה בכלל ?

- אני חשבתי 15 זה הממוצע אבל הנציג ממש התעקש לשכנע אותי שזה בסדר גם 20

2. יש אפשרות לוודא שבאמת היה נהג יחיד במהלך תקופת ההשכרה כמו שהוא טוען?

3. כיוון שהרכב מהשכרה, מה כדאי לבדוק במיוחד(דברים שאפשר לבדוק לבד ולפני בדיקה במכון)?

- אין דוח סליקה כי לרכב אין מקיף, ונאמר שהרכב נקי מתאונות, רק מכון בדיקה יכול לאמת את זה?

- האם לחברות ליסינג יש היסטוריית טיפולים מסודרת? אפשר לסמוך על זה?

4. בפרט במאזדה, אמנם זה נחשב רכב אמין אבל בכל זאת בטח יש משהו שחשוב לשים אליו לב או לבדוק במיוחד?
- כרגע מה שעולה לי זה המצבר שהבנתי שיקר מהרגיל

5. אני מניח שבסוף המחיר יהיה מעל המחירון, השאלה כמה זה נחשב מחיר טוב לעסקה כזאת?

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי זהמפית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, זהמפית כתב:

- אני חשבתי 15 זה הממוצע אבל הנציג ממש התעקש לשכנע אותי שזה בסדר גם 20

בטח שזה בסדר גם 20, אפילו 30 זה בסדר לרכב השכרה 😄

לפני 54 דקות, זהמפית כתב:

2. יש אפשרות לוודא שבאמת היה נהג יחיד במהלך תקופת ההשכרה כמו שהוא טוען?

לא. ובמקרה הוא לא טען גם שזו הייתה אישה או רופא?

לפני 55 דקות, זהמפית כתב:

נאמר שהרכב נקי מתאונות

כמעט כל רכב שלקחתי לבדיקה ממגרשים שנאמר לי שהוא ללא תאונות כלל, בפועל כמעט כולם עברו, חלקם קשים יותר וחלקם פחות.  

ובהמשך לשאלתך אם יש להם היסטוריית טיפולים והאם אפשר לסמוך עליה, 

אמור להיות להם אבל בכל מקרה הייתי לוקח בערבון מוגבל כל מה שיגידו או יציגו.

לפני כשעה, זהמפית כתב:

רק מכון בדיקה יכול לאמת את זה

לא רק, אבל קרוב לוודאי שרוב האנשים שלא מתעסקים עם זה לא ידעו לזהות. 

בקיצור רכב מעולה אבל, בהנחה שהבדיקה תצא חיובית, עם הק"מ הזה והעובדה שהוא מהשכרה, לא הייתי משלם מחירון ובטח שלא מעל המחירון. אבל זה רק אני.

• אהבתי 1

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של רכב כזה, אני יכול להעיד שהוא מהנה ונוח לנהיגה.

לא ברור לי למה להתעקש על רכב מהשכרה, כאשר ביד 2 יש רכבים כאלו מיד פרטית,

פחות קילומטרז' ומחירים דומים.

לא הייתי לוקח רכב מהשכרה גם בהנחה גדולה.

• אהבתי 1

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, shilo_v כתב:

בקיצור רכב מעולה אבל, בהנחה שהבדיקה תצא חיובית, עם הק"מ הזה והעובדה שהוא מהשכרה, לא הייתי משלם מחירון ובטח שלא מעל המחירון. אבל זה רק אני.

תודה, בשוק פרטי מבקשים 5-10 אלפים מעל המחירון, אז לא בטוח איזה בררה יש לי.

מחירון לרכב עם נתונים זהים מיד 1 פרטית הוא 96 אלף, אז חיסכון של סביבות ה 10 אלפים שח די מפתה

לפני 9 שעות, Michazzz כתב:

ממליץ לבדוק מחירי ביטוח, הרכב הפך לגניב מאוד מאוד

כן אני מודע לעניין, בהחלט חושש וזאת אחת הסיבות המרכזיות שאני כרגע לא ממהר לסגור עסקה. 

הגנות כמו כספת, אימובילייזר, חיבור obd מזוייף(כשהאמיתי מוסתר ונעול) ומנעול הגה- דוושה מכני לא מספיק יעילים?

לפני 8 שעות, סלע כתב:

כבעלים של רכב כזה, אני יכול להעיד שהוא מהנה ונוח לנהיגה.

לא ברור לי למה להתעקש על רכב מהשכרה, כאשר ביד 2 יש רכבים כאלו מיד פרטית,

פחות קילומטרז' ומחירים דומים.

לא הייתי לוקח רכב מהשכרה גם בהנחה גדולה.

בגדול יש לי איש קשר שעובד בחברה שאני מקווה שיכול לתת לי יותר שקט בנושא הזה. אבל אם משהו יראה לי חשוד ולא המקום האלטרנטיבה היא לחפש רכב יד 2 כשהיד הראשונה היא ״רכב 0 קמ״ שגם קצת יותר זולה מהרגיל. 

בהמשך להודעה למעלה, כמה נושא הגניבות מעסיק אותך בתור בעלים של מאזדה? איזה אמצעי מיגון אתה משתמש אם בכלל?

תודה רבה לכולם, 

ועלתה לי שאלה נוספת, בעיקר בגלל שהרכב מאוד גניב. אם קונים רכב יד שנייה מאדם פרטי, מה מונע ממנו להחזיק מפתח חלופי ולבוא שבוע אחרי המכירה ולקחת את הרכב?

אפשר להחליף את הקוד של הקודן?

תהייה לגבי רכב אחר שמאוד אהבתי על הנייר,

לפורד פוקוס שנת 2020 יש גיר אוטומטי רגיל ומנוע טורבו 1.5, הבנתי שזה אותם רכיבים כמו של מאזדה. למה בקושי רואים את הרכב הזה על הכביש? לא הצלחתי למצוא כתבות או בעיות מיוחדות וכבר עבר די הרבה זמן מאז שעלה לכביש. האם גם השנים האלה הוא ידוע עם מנוע בעייתי? צריכת שמן לא טובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מובן הוא על הפנים, שהוא יקר?

אני לא מצליח למצוא אלטרנטיבה.

בחנתי את סקודה סקאלה, גולף, לאון, i30 וקיה סיד אבל כולן עם מצמד כפול.. ואני רחוק להיות איש רכבים שאוהב לדאוג לרכב ויותר חושש לקנות רכב כזה כיד שנייה שלא טופל כמו שצריך.

אימפרזה ואלנטרה, התרשמתי שהן מיושנות ופחות מהנות לנהיגה

הונדה עם בעיה של צריכת שמן

סוזוקי יש רק דגם קרוס גם כן מיושן ולא אוהב גיפונים

פורד פוקוס לא ככ הצלחתי להבין מה הדיבור, על הנייר נשמע מבטיח אבל אין כאלה על הכביש ולא מצאתי ביקורות. רק מישהו אמר לי שלא כדאי אבל לא בטוח אם זאת רק שמועה בגלל העבר הבעייתי 

טיוטה קורולה, אי אפשר להשוות למאזדה אבל פסלתי כי לא אהבתי את הישיבה ברכב, עניין אישי שלי

כל ההיברידים לא רלוונטים כי זה יקר

אז נשארה מאזדה 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, זהמפית כתב:

בהמשך להודעה למעלה, כמה נושא הגניבות מעסיק אותך בתור בעלים של מאזדה? איזה אמצעי מיגון אתה משתמש אם בכלל?

לא מעסיק אותי בכלל.

בשביל זה יש ביטוח מקיף.

לא משאיר ברכב דברי ערך.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, om2 כתב:

אם זה רכב השכרה.

אין סיכוי שזה נהג יחיד.

ואם זה ליסנג. יש סיכוי נמוך.אבל יש סיכוי.

אני הייתי מתייחס לכך כאילו זה רכב מרובה נהגים

ברכב מהשכרה... נהג יחיד, בלי תאונות ושלגיה... יש רק באגדות.

זה רכב שעבר חיים קשים, טופל הכי זול שיש, לא הייתי מתקרב.
עדיף לרדת בשנתון ולחפש רכב פרטי עם ק"מ סביר ומטופל

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, זהמפית כתב:

תודה, בשוק פרטי מבקשים 5-10 אלפים מעל המחירון, אז לא בטוח איזה בררה יש לי.

מחירון לרכב עם נתונים זהים מיד 1 פרטית הוא 96 אלף, אז חיסכון של סביבות ה 10 אלפים שח די מפתה

מבקשים מעל המחירון הרגיל והגיוני שרכב פרטי עם נתונים טובים יעלה יותר, אני מניח שהם מבקשים מחירון משוקלל.

ברור לך שלא סתם יש הפחתה על רכבי ליסינג והשכרה.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדות נמכרות במקרה הטוב במחיר מחירון.. כולל שמורות עם נתונים טובים.

רכבים שוכבים ביד 2 חודשים.. 

אז על רכב יוצא השכרה הייתי משלם הרבה מתחת למחירון.. המוכר לא מסכים? מתקדם לרכב הבא..

• רעיון טוב! 1

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הלכתי לראות את הרכב ורציתי לשתף בחוויה. זה הרכב הראשון שאני בוחן אז זה היה מבחינתי תרגול טוב לעשות את הבדיקות שקראתי כאן בפורום. (לפני כן הייתי בור לגמרי)

ברמה הטכנית הרכב באמת נראה נהדר, כמובן שהצטרף אלי חבר שמבין להתבונן בעין יותר מקצועית ממני. רעשי מנוע , היגוי, בלמים היו חדשים, שמנים ונוזל קירור לפי הספר. גם הנסיעת מבחן לא העלתה חששות. מאזדה זה  רכב עמיד וזה בהחלט מורגש.

אבל.. 

הרכב נצבע מחדש בכל מיני חלקים בצורה זולה ולא מקצועית בכלל, יש פערי גוונים, כתמי צבע על גומי וצירים בצורה בוטה וצבע לא מוחלק במרקם גרגירי בחלק מהמקומות.  בדוח בדיקה מטעמם רשום שהיה תיקון בצד שמאל אבל יש צביעה גם בצד השני ובכללי מרגיש שהצביע מכסה יותר מסתם תיקוני שריטות ומכות חניה. מצידם התחייבו שאין נזקי שילדה (ישלמו על הבדיקה שלי אם יצא שכן)

בפנים האוטו מרגישים את השימוש האינטנסיבי ואת הבלאי. הריפוד עם כתמים ורך, הפלסטיק השחוק. והשיא היה שהרכב ש״הושכר לאדם יחיד״ היה עם רשימה של 10 מכשירים שונים בהיסטוריית חיבורים לבלוטוס במערכת מדיה.

אולי החלק הזה נסלח אבל החלק של הצבע ואפלוליות בנוגע לתיקונים זה מה שבאמת הרתיע. 

לסיכום קיבלתי הצעה של 86 אלף עם אחריות לשנה על גיר מנוע ו10 מכלולים, כנראה שהיה אפשר לרדת יותר אבל זה נבע בעיקר מחוסר ניסיון במשא ומתן. 

הנטייה כרגע לוותר על הרכב, לא לקחת לבדיקה, ולקבל הצעה על רכב אחר. אם הרכב הבא גם יהיה במצב דומה אז אפנה לשוק הפרטי בתקווה שאני אהיה יותר מיומן בסריקה.

כתבתי בעיקר לפריקה, תודה על ההקשבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על דגם לפני האחרון, שיש בו ידית לבלם יד.

האמת שזה דווקא גורם לי קצת לרצות לעלות שנה כדי שלא תהייה ידית בכלל (משהו במיקום שלה מציק לי בעין אבל לא באמת קריטי ולא אפסול על זה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...