Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה מראיון עבודה - ומשמעותה

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כול השאלות ההגיון, או השאלות הדביליות של "תגיד לי תכונה רעה אצלך- פרפקציוניסט כמובן", לא משתוות למרכז הערכה, ששם עושים תחרויות מי נובח יותר.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, Night Driver כתב:

אתה נשמע כמו הגבר האלים שמאשים את אשתו הזה שהוא מרביץ לה.

מה הוא כבר עשה שמגיע לו העליהום הזה?

99% מהתגובות עסקו בשאלה ולא בפיקה עצמו. אני יכול להבין אם הוא נעלב בשם השאלה, אבל זה לא הופך את זה לאישי. ותראה את הצד השני.. התחיל בטענה שזו דרך "להבין מי פותר בעיות ומי מעתיק" ותהייה אם מי שלא מבין את הערך של השאלה "עבד בסטארטאפ או חברה בצמיחה" ונגמר ב"אולי נגעתי בטראומה קולקטיבית".

והמציאות היא הרבה יותר פשוטה. חלק די גדול מהתגובות הן של אנשים שעבדו ועובדים בסטארטאפים וחברות בצמיחה, ראיינו, התראיינו, אולי מתישהו שאלו משהו כזה בעצמם, בטוח נתלקו במישהו כמו פיקה שממציא שאלה ומחליט עם עצמו ומקסימום המנהל הישיר שלו שמדובר במשהו שמסנן טוב (איך? על סמך מה?), ויודעים בסבירות די גבוה שהערך של השאלות המסוג הזה הוא 0. מוחלט. והסיכוי שדווקא בחברה הספציפית שבה עובד פיקה, בטח בהתחשב בטענות הכלליות - "עבדת בסטארטאפ פעם?" -  זה שונה נמוך מאוד. ויותר מזה, בסבירות די גבוהה, ושוב, מניסיון, זה כנראה גם פוגע בתהליך הגיוס. 

קצת יותר בציניות? זו לא "טראומה קולקטיבית", אלא סוג של facepalm 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

99% מהתגובות עסקו בשאלה ולא בפיקה עצמו. אני יכול להבין אם הוא נעלב בשם השאלה, אבל זה לא הופך את זה לאישי. ותראה את הצד השני.. התחיל בטענה שזו דרך "להבין מי פותר בעיות ומי מעתיק" ותהייה אם מי שלא מבין את הערך של השאלה "עבד בסטארטאפ או חברה בצמיחה" ונגמר ב"אולי נגעתי בטראומה קולקטיבית".

אין ספק ששני הצדדים פה נוגעים בעצבים חשופים.  דווקא בגלל זה צריך ללמוד לנטרל רגשות ולהתמקד בתוכן (זה לא קל ודורש לא מעט עבודה עצמית וזה גם כון לשני הצדדים).

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

והמציאות היא הרבה יותר פשוטה. חלק די גדול מהתגובות הן של אנשים שעבדו ועובדים בסטארטאפים וחברות בצמיחה, ראיינו, התראיינו, אולי מתישהו שאלו משהו כזה בעצמם, בטוח נתלקו במישהו כמו פיקה שממציא שאלה ומחליט עם עצמו ומקסימום המנהל הישיר שלו שמדובר במשהו שמסנן טוב (איך? על סמך מה?), ויודעים בסבירות די גבוה שהערך של השאלות המסוג הזה הוא 0. מוחלט. והסיכוי שדווקא בחברה הספציפית שבה עובד פיקה, בטח בהתחשב בטענות הכלליות - "עבדת בסטארטאפ פעם?" -  זה שונה נמוך מאוד. ויותר מזה, בסבירות די גבוהה, ושוב, מניסיון, זה כנראה גם פוגע בתהליך הגיוס. 

קצת יותר בציניות? זו לא "טראומה קולקטיבית", אלא סוג של facepalm 

אןתי ממש לא צריך לשכנע בזה. 

אני גם לא מבקש גליונות ציונים אלא בכללי מה למדת ומה עשית כדי להבין את הרקע והכיוון שאליו המועמד מכוון.  ציונים אומרים הבן אדם ישב ולמד אבל לא אומרים מה הוא הבין ועד כמה הוא יודע גם ליישם.

בגלל זה בודק מאוד בכלליות את הצקצועיותת בידיעה ברורה שהבדיקה האמיתית היא בעבודה ויותר מנסה להתרשם מי האדם, איך עובדים איתו טלכמה זמן אני. יכול לבנות עליו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

חוץ מזה, אתה באמת משווה נהיגה (שדורשת זמן תגובה מהיר ופעולה "על אוטומט") לבין תכנות שדורש חשיבה.

זה יותר דומה למפתחי JAVA "מנוסים" שלא מצליחים לכתוב HELLO WORLD במחשב אישי שלהם (!!), כי לא מצליחים להבין הודעה ש-SDK לא מקונפג. ממש לא generator comprehension.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, יבגניפ כתב:

ציינתי או לא ציינתי שהדיאלוג פה הוא לא איתי אלא עם הפיקה בתוך הראש שלכם?

המודגש מעולם לא התרחש פה בשרשור בכלל.

מה שבקו תחתון מפספס בקילומטרים (אין שום קשר ל "הבין או לא הבין את הערך של השאלה")

איך שזה נגמר- כן. כי יש הבדל בין להגיד "לא יודע, נשמע לי דבילי" לבין לפצוח במחול שדים שלם, לטעון שצריך להרחיק את אותו אדם מפוזיציית מראיין (על סמך שאלה אחת, כן? טוב, אבל זה ספריאל, הוא יודע יותר טוב ממני וממך איך לעשות את העבודה של שנינו....), ומה לא.

התגובות פה לא היו סתם חזקות, הן היו מנטוס וקולה.

get a grip.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה, החיישנים שלך קהים.

בפעם הבאה אקפיד על הסמיילים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

פיקה, החיישנים שלך קהים.

בפעם הבאה אקפיד על הסמיילים.

אתה פטור מהם. 

כבר מכירים אותך ולא לוקחים ללב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

ברוך הבא לקארספורום, המקום בו כולנו חברי אינטרנט החולקים חיבה לתחביב משותף אבל משתדלים לרצוח את הנפש אחד של השני בכל הזדמנות שניתן להוציא משהו מההקשר.

יש ערגליות בכניסה.

(אני גם בדעה שהשאלה על פ״ת מיותרת להחריד, אבל מניח שדברים לא עוברים בתרגום ושכפי שכתבת איזה 100 פעמים הראיון אינו קם ונופל על השטות הזו)

• רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי או לא ציינתי שהדיאלוג פה הוא לא איתי אלא עם הפיקה בתוך הראש שלכם?

מה שבקו תחתון מפספס בקילומטרים (אין שום קשר ל "הבין או לא הבין את הערך של השאלה")

איך שזה נגמר- כן. כי יש הבדל בין להגיד "לא יודע, נשמע לי דבילי" לבין לפצוח במחול שדים שלם, לטעון שצריך להרחיק את אותו אדם מפוזיציית מראיין (על סמך שאלה אחת, כן? טוב, אבל זה ספריאל, הוא יודע יותר טוב ממני וממך איך לעשות את העבודה של שנינו....), ומה לא.

get a grip.

טוב.

יש פה רק שאלה אחת שעדיין לא שאלו אותך.

כמה חלונות יש בפתח תקווה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

..

בתאריך 25.11.2022 בשעה 13:43, Pika007 כתב:

אני חושב שהשאלות האלו נועדו בדיוק כדי להבין מי פותר בעיות ומי מחפש בסטאק אוברפלואו.

וגם לפני וגם אחרי הסברת את המטרה של השאלה, כולל השאלה על הרקע בסטארטאפים וחברות בצמיחה.

עזובתך מספריאל ומגננה וכו'. כל מה שאני אומר, בלי קשר לפרסונה שלך או אפילו ההפך - אני נותן לך מספיק קרדיט על סמך ההכירות האנונימית מפה, זה שיש סיכוי מאוד סביר שמתישהו תבין גם אתה שהשאלה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לציטוט שלך- שים לב שההתייחסות היא לתהיה שהעלו פה "למה בכלל שואלים שאלות היגיון/מתחכמות/כל דרך אחרת שתרצה לקרוא להן", לא לשאלה הספציפית שהצגתי (שלא זה ייעודה. בכלל.)

מיותרת? אולי. ולשניה בדיון הזה לא טענתי שזה הרעיון הכי טוב ביקום או אפילו הדרך הכי טובה, זה פשוט מצב קיים שנראה שכן מצליח להעביר לי את מה שאני רוצה שיעבור. לפידבקים אני תמיד פתוח, מכל כיוון. האם אני בכלל טועה? אפשרי בהחלט.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא: למה בכלל מישהו שלא מבין באיך ומה צריך לראיין חושב שהוא יודע לסנן לפי ראיון עבודה, כאילו זו איזו יכולת שכל אחד ניחן בה, ככה מהשמיים?

מישהו עבד פה בארגון שתהליך הגיוס שלו מתודי?

יענו, מבוסס על תהליך סדור של ראיונות עם מטרות מוגדרות, עם ניטור של התוצאות?

נ.ב. אני לא מתייחס פה למישהו ספיציפי בשרשור, סתם תהייה. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

מישהו עבד פה בארגון שתהליך הגיוס שלו מתודי?

כן. ולפחות בהייטק, זה כנראה די נדיר בחברות עד גודל מסוים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כולל מערכת לניטור כל הראיונות שבוצעו בחברה. יש בדיקה מתמדת למדידת ההצלחה לעומת ציפיות מקדימות ממגוייסים דרך קישור למערכת הERP הארגונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.11.2022 בשעה 13:43, Pika007 כתב:

בנוסף, אני חושב שהשאלות האלו נועדו בדיוק כדי להבין מי פותר בעיות ומי מחפש בסטאק אוברפלואו.

הזלזול שלך בחיפוש בסטאק אוברפלואו נובע מבורות

1tkcs9h4qaa31.jpg

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...