Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפה במכונה ״רגילה״, עד כמה זה באמת הורס את הצבע?

שימו לב! השרשור הזה בן 632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי רכב חדש וכמובן שאני מאוד רוצה לשמור עליו. הוא מאוד מלוכלך מבחוץ ומפאת חוסר בזמן והבלאגן שלקחת למיעוט השטיפות הידניות שיש פה באזור אני מוצא את עצמי כמעט נכנע לשטיפה האוטומטית אבל כמובן רוצה לשמור על צבע הרכב ולכן פונה אליכם היום בשאלה.

ראיתי בכמה הזדמנויות תגובות בפורום שטוענות שהשטיפות האוטומטיות פוגעות בצבע. עד כמה זה נכון? יש דרך להבדיל ביניהם?

הרכב מאוד ישמח לניקוי חיצוני ואני אשמח שלא לשרוף על זה שעתיים בחום של אוגוסט

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המכונות הקיימות היום בארץ ישרטו את הלכה. במיוחד אלו המותקנות ב"אוויר החופשי" כלאמר לא בתוך חנין מקורה אן מתקן סגור לחלוטין.

תחשוב שאתה מגיע לשטיפה במכונה אחרי שבוע אובך, מה אתה חושב שיקרה - הרי האבק טבוע במברשות/רצועות ודבוק אליהן בגלל הדביקות של הסבון שהיה עליהן. זה שווה ערך לנייר לטש. אני מניח שלא היית מלטש את הרכב כחלק מהשטיפה. 

גם אלו המותקנות במתקן סגור (יעני מנהרה) לא בדיוק בילתי מזיקות. 

הרי הן מנקות את הרכב שלך עם הליכלוך שנאסף מהרכב שלפניך ולפניו ... 

אילו המכונות שמותקנות בתוך מיבנים/חניונים היו מנוקות בין מכונית למכונית המצב היה שונה. לכן שטיפה ידנית היא הפתרון האולטימטיבי. כל מכונה זו פשרה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק בשטיפה אוטומטית לא יותר גדול מנזק שייגרם משטיפה ידנית לא נכונה - סווירלים ושריטות. אם אתה מאלה שמקפידים על שטיפה ידנית נכונה בתדירות גבוהה, המנע משטיפה אוטומטית. אם אתה גם ככה מאלה שדיטיילינג וסווירלים זה סינית עבורם, שטוף היכן שנוח לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שצריך להשתגע עם כל המילים בסינית שגם אני לא הבנתי..

בכללי שטיפה ידנית עם ככפה ולא מטאטא(!!!) יהיה מעולה.

שטיפה במכונה שורטת את הלכה ואתה תראה סריטת קטנות כאלו על הרכב, שזה גורם גם שלא יראה ברק

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפה ידנית עם כפפה הגיוני שהכי פחות מזיק, אבל במקומות של "שטיפה ידנית" הסיכון הכי גדול זה איך הם מייבישים \ מנגבים את הרכב ושם הם יכולים לעשות יותר נזק אפילו ממכונה אוטומטית (היה על זה סרטון של FIFTH GEAR על הנושא),

המלצה שלי אם למישהו אכפת מהצבע שלו, שישטוף עצמית בלבד גם אם זה יהיה פעם בחודש, אם מישהו בכלל לא אכפת מהצבע אז שימשיך בשטיפה האוטומטית בעשרה שקלים... (רק שיבקש שלא יעשו עם המטאטא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפפה שסופגת לכלוך של כמה רכבים וששוטפים אותה על הרצפה יחד עם הג׳ילדה (ששורטת גם כשהיא נקייה) בלחץ עושות את אותו הנזק. מי שרוצה לשמור על הרכב שלו בצורה המיטבית עושה את זה לרוב בעצמו, כיוון שאני לא מכיר מקומות ששוטפים באותו אופן כמו דיטיילרים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...