Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנת שמאי אחרי תאונה

usafun
שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פגע בי רוכב אופנוע והרכב נגרר למוסך.

אני רוצה דווקא הערכת שמאי הכי נמוכה, כדי שהרכב לא יוכרז כטוטאל לוסט.

בלי להכנס כרגע לסוג הנזק, שנת הרכב וכול' - האם יש "כלל אצבע" מי עדיף - שמאי שמזמין המוסך, או שמאי חברת הביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במשהו גבולי תצטרך לנהל מו"מ מול השמאי.

מכל מקום - השיקול המרכזי שלך צריך להיות עד כמה הרכב יהיה שימושי ובטיחותי אחרי התיקון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שמאי שאתה בוחר, לא של המוסך, לא של הביטוח. ככה הוא ייצג את האינטרס שלך ולא של אף אחד אחר.

שמאות זה לא מדע מדוייק, דבר איתו לפני ותסביר לו איפה הדברים עומדים מבחינתך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 25.5.2022 בשעה 16:06, Be roo כתב:

עדיף שמאי שאתה בוחר, לא של המוסך, לא של הביטוח. ככה הוא ייצג את האינטרס שלך ולא של אף אחד אחר.

שמאות זה לא מדע מדוייק, דבר איתו לפני ותסביר לו איפה הדברים עומדים מבחינתך. 

לדאבוני, התקשרו מהמוסך והודיעו לי שהרכב מועמד להשבתה. כנראה שהשמאי ביקש הצעת תיקון, ומכיוון שהרכב אינו שגרתי (סיטרואן פיקאסו 7 מקומות דיזל, מנוע 2000 שנת 2015), מציאת החלפים ככל הנראה היא יקרה.
הרכב הזה מטופל מבחינה מכאנית במוסך הראשי מיום עלייתו לכביש. מבחינת מנוע, הוא מטופל לעילא ולעילא וקבלת מחיר מחירון לא נותנת לי דבר. מבחינתי, הרכב הזה שווה כערכו החדש.
מה האפשרויות העומדות בפניי?  כי אני מעוניין לתקן את הרכב!!

האם יש לי יכולת מיקוח מול השמאי/חברת הביטוח בעניין הזה?

אנא עצתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שייך אם הרכב שגרתי או לא, במידה והנזק עולה על 60% משווי הרכב הוא מוגדר כאובדן מוחלט, ייתכן וזה גבולי והרכב יוגדר כאובדן להלכה. בקביעה הנ"ל אין משמעות לשמאי - מטעמך או מהביטוח. מבלי להתייחס להיקף הנזק - לא ניתן להעריך את עלות התיקון. מבחינה בטיחות - במידה ויש נזק בשלדה ו\או באחת המערכות - לא בטוח שאתה תרצה לנהוג ברכב הזה, לשאת בהפסד במכירה, עם כל הצער והכאב בכך שהשקעת רבות ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי אומר שחלק מהנזק היה לפני התאונה, ולכן לא צריך לתקן את כל מה שבהצעת המחיר של המוסך, ומכאן תוריד את ערך התיקון לרמה שהרכב לא יהיה מועמד להשבתה או תיקון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, GTאי כתב:

במקומך הייתי אומר שחלק מהנזק היה לפני התאונה, ולכן לא צריך לתקן את כל מה שבהצעת המחיר של המוסך, ומכאן תוריד את ערך התיקון לרמה שהרכב לא יהיה מועמד להשבתה או תיקון

זהו בדיוק העניין - לא היה נזק קודם. הרכב היה מטופל על כל דבר - מידית. 

אולי לקחת את הצעת התיקון של המוסך הזה למוסך אחר שמטפל ברכבים כמו שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להעלות תמונות ואו דו"ח שמאי שנבין על מה מדובר כדי לתת עצות רלוונטיות יותר ?

מבין אותך בהחלט , הייתה לי פיקאסו מודל 2004 , אחד הרכבים הטובים שהיו לי.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2022 בשעה 22:32, ידני כתב:

מעניין בדיוק היום חשבתי האם אופנוע צריך צד ג  מה הוא כבר יכול להזיק ......

יכול להעיד באופן אישי. החלקתי באיילון על האופנוע שלי, שנפל על הצד. אני נפרדתי ממנו ונגררתי כמה עשרות מטרים על הכביש, הוא המשיך בלעדיי ופגע במהירות נמוכה למדי בפגוש של מרצדס (מהירות יחסית כ-30 קמ״ש). עלות תיקון הנזק לפגוש בלבד היה 20000 ש״ח. סוכנות הביטוח שלי אמרה שזה עוד נחשב נזק קטן במכונית כזו.

• מבאס 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין שמאי ותגיד לו שאתה רוצה שינסה לא להוריד את הרכב מהכביש,

בדיוק קרה לאמא שלי, הרכב שלה חטף שפשוף לכל אורך הרכב, החליפו 2 דלתות וכנף קדמית, כולל תיקון כנף אחרונית, מבחינה בטיחותית אין נזק או סיכון, אך היא גם לא רוצה לוותר על הרכב שלה למרות ירידת הערך, היא נכה, והרכב שלה נוח לה קטן ומתאים לה, הוא חסכוני בטירוף היא יד ראשונה (אוטוטו 6 שנים) עם כלום קילומטרים, ולך תחפש משהו טוב בזול בתקופה הזו,

לכן היא הזמינה שמאי שהסבירה לו שהיא רוצה שיעשה שמיניות באוויר כדי לאפשר תיקון הרכב ולא להוריד מהכביש, וזה הצליח לה, למרות שאני הייתי בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2022 בשעה 08:40, wildlands2019 כתב:

תזמין שמאי ותגיד לו שאתה רוצה שינסה לא להוריד את הרכב מהכביש,

בדיוק קרה לאמא שלי, הרכב שלה חטף שפשוף לכל אורך הרכב, החליפו 2 דלתות וכנף קדמית, כולל תיקון כנף אחרונית, מבחינה בטיחותית אין נזק או סיכון, אך היא גם לא רוצה לוותר על הרכב שלה למרות ירידת הערך, היא נכה, והרכב שלה נוח לה קטן ומתאים לה, הוא חסכוני בטירוף היא יד ראשונה (אוטוטו 6 שנים) עם כלום קילומטרים, ולך תחפש משהו טוב בזול בתקופה הזו,

לכן היא הזמינה שמאי שהסבירה לו שהיא רוצה שיעשה שמיניות באוויר כדי לאפשר תיקון הרכב ולא להוריד מהכביש, וזה הצליח לה, למרות שאני הייתי בספק.

סוף טוב, הכל טוב. המוסך שלי לא הסכים לתקן לפי הצעת השמאי, והשמאי ביקש לעזור לי ומתוך רשימת המוסכים בהסדר עם הביטוח, הציע לי חלופות שלאחת מהן גרתי את הרכב ושם תוקן. במוסך הזה בכלל התפלאו איך המוסך הקודם לא רצה לתקן. והרכב נראה כמו חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...