Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בוגר תואר במדמ"ח ממכללה, לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בתחום. לאן להמשיך מכאן בחיים ואיך?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, Alkash כתב:

כולם אומרים לי להמשיך לחפש בלינקדין אבל פשוט אין לי יותר לאיפה לשלוח קו"ח שם. תסלחו לי, אבל הדרישות לג'וניורים שם הן פשוט הנפצה, 2+ שנות ניסיון, בוגר אוניברסיטה בלבד ולא מכללה, 
תיק עבודות, ידע בכל הטכנולוגיות הכי חדשות ברמה מאוד גבוה. לא יודע, לי אישית זה לא נשמע הגיוני וסביר במשרת ג'וניור.

דרישות לתפקיד זה המלצה.

שלח קורות חיים, מה כבר יקרה?

לא יענו לך? אבל כבר לא עונים לך, אז יונה צריכה לפחד מיין?

לפני 14 שעות, Alkash כתב:

ניסיתי את alljobs, את פייסבוק, לינקדין. הכל אותו דבר, במקרה הטוב אני מקבל מייל שאין להם משרה שמתאימה בשבילי במקרה הרע אני לא שומע מהם יותר לעולם.

תעשה מנוי לאולג׳ובס בתשלום, שווה כל שקל.

תגדיר שישלח לך את המשרות במיידי, ותהיה עם אצבע בהיכון על כל מה שאיכשהו נראה לך.

גוגל מחפשת מהנדס מצטיין מטכניון? שלח

משרת ג׳וניור שדורשים בה שנתיים ניסיון (הנפצה בפני עצמה)? שגר

מחפשים משהו שדורשים בו ידע שנראה לך שיש? שלח

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Gosser1860 כתב:

לאף אחד מהמחזור שלי לא היתה אשליה כזו. בטח לא כשהמרצים דאגו להכניס לנו טוב טוב לראש שבאונ' לא מלמדים פיתוח תוכנה או לקודד נכון.

אחרי מספר שנים של תיכנות מקצועי ב C אין לי אשליה שאני תותח C. 

(וגם בחודשים האחרונים אני משתמש המון בפייתון, וגם לא הייתי אומר שאני "יודע" פייתון)

בשני המקרים אפשר להיכנס ליוטוב and to get your ass kicked ולראות כמה אתה לא יודע, גם אם יש אשליה שכן.

[זה המירמורון שלי להיום, תודה]

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה מקרה קלאסי לאינפיניטי לאבס, בדיוק ככה:

לפני 3 שעות, D_D כתב:

לעניין, ממליץ על קורסים של בוגרים תארים ריאלים, למשל infinity labs שמתחייבים על עבודה בסוף הקורס.

השכר נע בין 10 ל- 15 בתום הקורס, מאמין שזה הסכומים שגם חברים שלו מרוויחים.

לרוב חבר'ה עם תואר שהוא לא מדמ"ח או הנדסאי תוכנה מגיעים לקורס, אבל שמעתי שזה קורס די איכותי שמלמד מעבר "ללתכנת" גם יסודות של מדמ"ח שציינתי בתחילת ההודעה.

אגב יש שם גם בוגרי תואר מדמ"ח.

ב-5 חודשים שעברו הוא יכל להיות כבר בתהליך ההכשרה נראה לי.

אין פה אפס, גם תואר ממכללה, גם מכללה פח, וגם בלי רקורד משמעותי או ניסיון.

נכון, דרך אינפיניטי הוא ירוויח פחות מאשר העסקה ישירה, אבל זה זמני, וזה יתן לו לצבור את הניסיון החסר.

• רעיון טוב! 3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שעשה את הכיוון ההפוך (קודם כל עבודה בתחום ולאחר מכן תואר במדמ"ח)-קודם כל אין מה לעשות, התואר לא מכין אותך ב-100% לעבודה בשוק ורחוק מזה, נדרשת המון משמעת עצמית ומוכנות לשבת וללמוד לבד.

בנוסף לעצות המעולות שנתנו פה-לימוד עצמי, השגת הזדמנויות דרך חברים שבתחום, אינפיניטי לאבס בהנחה ויתקבל וכו'.

אוסיף שלא הכל שחור או לבן, הוא יכול לעבוד במשרה חלקית במלצרות/בעבודה אחרת כלשהי וביתר הזמן פשוט לטחון קורסים ופרויקטים (ובו זמנית לשקף להורים את זה שהוא בתהליך).

צריך לא מעט משמעת עצמית ועם החמישה חודשים האלו שהבחור בזבז את הזמן בשליחת קורות חיים, המתנה שיחזרו אליו ומבלי לעשות יותר מידי-

נשמע שהוא צריך לבנות לעצמו תכנית עבודה אישית, הכוללת בין היתר:

1. מיפוי הטכנולוגיות בהן הוא נתקל בדרישות חוזרות במודעות חיפוש העבודה השונות ו/או שומע מאנשים בתחום אליו הוא מכוון.

2. הצבת יעדים ריאליים אך עדיין נוקשים בהמשך לטכנולוגיות שמיפה-לימוד עצמי של טכנולוגיה X תוך Y זמן (כאשר גם זה ניתן לפירוק-קורסים ב-Udemy, From zero to hero ביוטיוב, תרגול עצמי וכו').

3. מעבר על שאלות מראיונות עבודה לתחום הרלוונטי אליו הוא מכוון.

ערך מוסף של ההצעה לעיל-יעלה לו את הבטחון העצמי וכפועל יוצא את הוא יקרין את זה בראיונות העבודה, במקום לבוא בגישה מובסת של "הגעתי ממכללה פח".

עריכה אחרונה על ידי adir10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יורד מאוד על המכללה שלמדת בה ובאופן עקיף גם יורד על עצמך שלמדת בה.

לפני 21 שעות, Alkash כתב:

בפועל בזבזתי 3 שנים על ללמוד שטויות שלא עוזרות לי בכלל כיום בחיפוש עבודה

תשכח מהמכללה הזו. תשכח ממה שאתה חושב עליה. תשכח מזה שמה שלמדת לא עוזר לך למצוא עבודה..
דבר ראשון תעריך את עצמך. אתה לא מעריך את מה שכן השגת ב-3 שנים האלה, וכן לשבת וללמוד כדי לשמור על ממוצע גבוה זה הישג גם במכללה פח, בטח עם התנהלות כמו שתיארת.
אתה מכניס את עצמך ללופ שהמכללה היא פח והיא הסיבה שאתה לא מוצא עבודה, זה קודם כל לשים את עצמך בפינה שאתה לא תיצא ממנה כי כביכול לא ניתן לשנות את המוסד שלמדת בו. דבר שני זה פשוט לא נכון. יש לא מעט בוגרי אוניברסיטה שלא סיימו עם ממוצע מדהים וגם להם מאוד קשה למצוא עבודה ראשונה.

אתה חייב לעשות ריסטרט. אחרי שראית במשך 5 חודשים מה לא עובד קח יוזמה ונסה להתבלט.
אני חושב שמה שאתה צריך לשאול אותנו זה איך להתבלט.
למשל הפניה לפרוייקט קוד פתוח שאתה יכול לתרום לו. בטח יוכלו לתת לך המלצות.
או הפניה לקורס Online מעניין שבסופו אתה עושה פרוייקט משמעותי.

אז אם נסכם:
1. תעריך את עצמך יותר ואני אומר לך את זה בתור בנאדם שנופל בזה לא מעט, זה א' ב'.
2. נסה לקבל פידבק איך להתבלט, המלצות לפרוייקטים/קורסים/קוד פתוח...
3. אל תתייאש לפעמים זה לוקח המון זמן.

זה לא יבוא בקלות. לשלוח קורות חיים זה לא מספיק. אתה חייב להתבלט. להתבלט יכול להיות ממוצע גבוה מאוניברסיטה או שתרמת לפרוייקט קוד פתוח ולמדת לתכנת בבית.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגשים שלי:

חברים אפילו ממכללת הפח יביאו עבודות יותר טובות ומתאימות משליחת קו״ח.

במקצוע הזה אף פעם לא מפסיקים ללמוד ואם לא עובדים אפשר ללמוד המון. מי שלא רוצה ללמוד צריך לשקול הסבה למקצוע אחר.

תבחר נושא שבאמת מעניין אותך ותצטרף לפרוייקט קוד פתוח. גם תצבור נסיון, גם תלמד וגם תוכל להראות כישורים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לדעת , איפה למדת ולמה אתה לא מעריך את המכללה הזו?

ב 5 חודשים שחיפשת עבודה היית בראיונות לפחות? אם היית בראיון ולא התקבלת הייתי שוקל לבקש מהמראיין  פידבק..אין לך מה להפסיד מזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפרסם כמה לינקים ששמרתי לעצמי בשביל לעבור עליהם על מנת לנסות להוציא מהם כמה שיותר בשביל המשרה הבאה שלי

https://www.hon.co.il/קבוצות-מציאת-עבודה-בפייסבוק-שצריך-להכ/#i

https://www.momentum4u.org/avoda/cv-2/facebook/

http://www.lesham.co.il/job-search-groups/

https://www.facebook.com/groups/612789808874188/

בכל הלינקים מדובר בקבוצות פייסבוק שעוסקות בחיפוש עבודה וקריירה. 

זה עבודה למצוא עבודה.. קו"ח לדעתי זה רק עוד חלק שצריך לעבוד עליו.. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Alkash כתב:

אני לא רואה את עצמי יושב עכשיו שנה על קורסים באינטרנט כדי לשפר את הידע שלי

סליחה.... מה?!

כל מהות המקצוע הזה זה לטחון לבד וללמוד בכל דרך אפשרית דברים חדשים. בשנים הראשונות שלי בתחום (התחלתי מגיל 30...) לא עבר יום בלי ללמוד עצמאית משהו, בין אם זה בשעות העבודה תוך כדי ניסיון לצוף מעל פני המים, ובין אם זה אחרי שעות העבודה ובתחב"צ.

בקיצור - אני מסכים כרגיל עם ידידי ליביור בקטע הזה. זה לא מקצוע מתאים למי שאין לו פלפל בטוסיק, סליחה על הביטוי.

ליאור הזכיר פה אינפיניטי לאבס - שזה רעיון מעולה ומתאים בדיוק למצבו של אותו בחור, אבל אליה וקוץ בה - קריעת צורה מובטחת.

וכמובן שלהעביר חמישה חודשים בלי איזה מינימום של פרויקט לניסוי/תרגול בסגנון של להעלות אתר פשוט / אפליקצית hello world באנרויד / מימוש של תרגילים נפוצים בראיונות / מ-ש-ה-ו, נו...

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ראיתי עכשיו...

https://www.calcalist.co.il/calcalistech/article/r1mgqfgtt?ref=ynet

לא צריך לקחת את הכתבה יותר מדי ברצינות (יותר מדי שטויות, ציטוטי PR וחוסר הבנה בסיסי) אולם היא מציינת את המגבלה של קבלת הג'וניורים לעבודה בחברות הייטק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, hans כתב:

ליאור הזכיר פה אינפיניטי לאבס - שזה רעיון מעולה ומתאים בדיוק למצבו של אותו בחור, אבל אליה וקוץ בה - קריעת צורה מובטחת.

בלי מוכנות לקריעת צורה כזו או אחרת, אין טעם לתואר במדמ"ח בכלל, למרות שזה כבר Water under the bridge.

אבל אפשר מפה לעשות הסבת מקצוע למשהו קרוב יחסית אולי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין כמה שנים יקח עד שבוגרי מדמ"ח הטריים/פחות טריים שהלכו ללמוד את זה בחצי עשור האחרון בגלל הכסף (המוווון כאלה) יפלטו החוצה

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל ה-20 שנה האחרונות היו כאלה שהלכו ללמוד את זה בגלל הכסף.

וכל הזמן נפלטים כאלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל השירשור , מכיוון שעשוי להיות רלוונטי לחברים שאולי בתחילת הדרך או אפילו לפות"ש .תרגישו חופשי להפיץ . 

(ולא, אני לא מלמד בקורס 😁)

2021-11-30 at 11.43.05.jpegimage.thumb.png.c5179ef87bc5a30fbe0d1ece4042ea02.png

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בכל ה-20 שנה האחרונות היו כאלה שהלכו ללמוד את זה בגלל הכסף.

וכל הזמן נפלטים כאלה.

אמת, אבל בחצי עשור האחרון זה נהיה חריף בהרבה. לדוגמה כאלה שהלכו פעם ללמוד חשבונאות/משפטים (זוכר תקופות שהיתה אינפלציה ברואי חשבון/עורכי דין?) הולכים בדיפולט למדעי המחשב, ועוד ועוד (להבנתי אשכרה נהיה מחסור ברואי חשבון בשנה האחרונה). כל בנאדם שני לומד מדעי המחשב. לא משהו שהיית שומע לפני עשור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...