Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב חסכוני ואמין שיהיה נוח לנסיעה של 80 ק"מ פעמיים ביום כל יום

ידית
שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, Kooper כתב:

רכבים היברידיים חסכוניים בעיקר בעיר. 

רכב היברידי ממוצע (איוניק\ קורולה ואפילו סונטה וכו') עושים סביב ה 1/18-22 גם מחוץ לעיר, בתלות במהירות ובאופי הנהיגה כמובן. להגיד שרכב היברידי חסכוני רק בעיר זה לא מדוייק, בלשון המעטה.

ויש בזה גם הגיון, נכון שבאופן יחסי כל רכב יהיה חסכוני בשיוט, אממה? רכבים לא היברידיים עדיין צריכים מידי פעם להאט, לעצור ולהאיץ חזרה, כל העצירות האלו וההאצות בעיקר מעמידה, נכנסות לממוצע הצריכה הכללי כי הן חלק מהנסיעה. בכל המקרים הנ"ל רכב היברידי מאיץ בעיקר עם הסוללה בהילוכים הנמוכים (הכי בזבזניים מין הסתם), ושלא לדבר על עמידה ברמזור. כמו כן גם בירידות רכב היברידי טוען את הסוללה ואז אם יש לו מספיק אז הוא יכול בקטעים מסויימים של הדרך לכבות את מנוע הבנזין ולנסוע על סוללה בלבד זמן לא מועט (יצא לי לנהוג על איוניק פה ושם, ונורת ה EV נדלקת יופי לפרקים בנסיעה בינעירונית).

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, yonisi כתב:

רכב היברידי ממוצע (איוניק\ קורולה ואפילו סונטה וכו') עושים סביב ה 1/18-22 גם מחוץ לעיר, בתלות במהירות ובאופי הנהיגה כמובן. להגיד שרכב היברידי חסכוני רק בעיר זה לא מדוייק, בלשון המעטה.

ויש בזה גם הגיון, נכון שבאופן יחסי כל רכב יהיה חסכוני בשיוט, אממה? רכבים לא היברידיים עדיין צריכים מידי פעם להאט, לעצור ולהאיץ חזרה, כל העצירות האלו וההאצות בעיקר מעמידה, נכנסות לממוצע הצריכה הכללי כי הן חלק מהנסיעה. בכל המקרים הנ"ל רכב היברידי מאיץ בעיקר עם הסוללה בהילוכים הנמוכים (הכי בזבזניים מין הסתם), ושלא לדבר על עמידה ברמזור. כמו כן גם בירידות רכב היברידי טוען את הסוללה ואז אם יש לו מספיק אז הוא יכול בקטעים מסויימים של הדרך לכבות את מנוע הבנזין ולנסוע על סוללה בלבד זמן לא מועט (יצא לי לנהוג על איוניק פה ושם, ונורת ה EV נדלקת יופי לפרקים בנסיעה בינעירונית).

שים לב, 

רשמתי שרכב היברידי חסכוני בעיקר בעיר, ולא רק בעיר. בעיר בדיוק כפי שציינת יש יותר עצירות והאצות והמנוע החשמלי נכנס יותר לפעולה. לנסיעה של 160 ק"מ ביום, 800 בשבוע וכמעט 42,000 בשנה שרובה תהיה נסיעה בינעירונית טהורה, יותר משתלם לדעתי לחפש דיזל. בנסועה כזו גבוהה בשילוב רכב היברידי יד 2, הסבירות שהסוללה תצא מאחריות/תזדקק לשיפוץ היא גבוהה.

כמו כן כמובן שגם ברכישת רכב דיזל עם ק"מ מסויים בנסועה גבוהה כזו הסיכויי לבלאי גבוה גם הוא. אבל מהידע האישי שלי מנועי דיזל "מחזיקים" יותר ק"מ מבנזין, ומגלים אמינות יותר טובה בק"מ ה"הגבוהים" דוגמה שכזו פגשתי במהלך השירות הצבאי שלי, אחד הקצינים שלי רכש מרצדס מונית לשעבר, במחיר מצחיק ובמצב מכאני מעולה עם כמעט 1,000,000 ק"מ על השעון. על פי מסמכי היצרן המנוע היה "רק" בחצי מהחיים שלו.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שרכב זה קצת יותר ממנוע, ויש עוד המון מכלולים שסובלים מבלאי מואץ בנסועה מרובה, לכן גם אם המנוע ימשיך לעבוד יהיו הרבה הוצאות על רכב דיזל מזדקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, llaavvii כתב:

לגבי הקורולה שלך יש מצב שהבולמים גמורים לחלוטין ולכן היא כ"כ לא נוחה לך.

כוונתי לרעידות כאשר המנוע במנוחה כמו בירידות או בעמידה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Kooper כתב:

אבל מהידע האישי שלי מנועי דיזל "מחזיקים" יותר ק"מ מבנזין, ומגלים אמינות יותר טובה בק"מ ה"הגבוהים"

האם הדיזל הצרפתיות מגלות אמינות יותר טובה ממנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי יפנית או קוראנית, (מאזדה 2 כדוגמא) ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ידית כתב:

האם הדיזל הצרפתיות מגלות אמינות יותר טובה ממנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי יפנית או קוראנית, (מאזדה 2 כדוגמא) ??

לא.

אולי הם יפגינו אמינות דומה בהנחה שמדובר בתיבת הילוכים ידנית, אבל בוודאי שאין להם עליונות באמינות על רכב יפני עם מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, דור-- כתב:
לפני 8 שעות, ידית כתב:

לא.

אולי הם יפגינו אמינות דומה בהנחה שמדובר בתיבת הילוכים ידנית, אבל בוודאי שאין להם עליונות באמינות על רכב יפני עם מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי.

אם כך למה רוב ההצעות היו על דיזל צרפתיות ולא על רכבים עם מנוע וגיר כאלו??

ושורה תחתונה מאזדה 2 תהיה השקעה עדיפה?

אני צריך לדעת לכמה תקציב להערך...😗

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.10.2021 בשעה 07:45, llaavvii כתב:

גם לגבי הספלאש מרווחת יחסית מבפנים אמינה וחסכונית

במה עדיפה הספלאש יותר משאר חברותיה לקטגורית סופר מיני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינו

בתאריך 27.10.2021 בשעה 23:05, ידית כתב:

אם כך למה רוב ההצעות היו על דיזל צרפתיות ולא על רכבים עם מנוע וגיר כאלו??

ושורה תחתונה מאזדה 2 תהיה השקעה עדיפה?

אני צריך לדעת לכמה תקציב להערך...😗

בהנחה שדיזל ידנית תהיה אמינה יחסית, גם אם קצת פחות מיפנית מסורתית - עדיין החיסכון בדלק הוא משמעותי ומכסה על הפערים באמינות אם יהיו.

הבעיה שקשה למצוא כאלה שמורות ועם קילומטראז בגדר הסביר.

אני בעבר החזקתי במשך 5 שנים גולף דיזל ידנית sdi ללא טורבו, והחיסכון המצטבר של הדלק היה גבוה מהבלאי של הגולף ביחס ליפנית מאותו שנתון.

אבל לקח לי בערך חצי שנה למצוא אחת נורמלית.

באמינות, זריזות וחסכוניות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה בלוח פלואנס דיזל עם קמ נמוך יחסית.

מחיר קניה יחסית גבוה, אבל מדובר ברכב חסכוני, לא בעייתי במיוחד ונוח לנסיעות כאלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.10.2021 בשעה 16:25, EliC25 כתב:

מחיר קניה יחסית גבוה,

לצערי, הרבה מעל התקציב. (במידה ואלך על כיוון כזה ככל הנראה אקח מימון, או שאמתין עם הקרולה עד להגדלת הסכום.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...