Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב חסכוני ואמין שיהיה נוח לנסיעה של 80 ק"מ פעמיים ביום כל יום

ידית
שימו לב! השרשור הזה בן 899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, DROR748 כתב:

בתקציב של 20 אלף שח ונסועה גבוהה הייתי לוקח רכב אמין ועמיד,פחות לראות צריכת דלק, כי עלות התקלות ברכב דיזל למשל, תבטל את החיסכון בדלק.

לדוג' יונדאי i30 במודל כמה שיותר גבוה לפי התקציב (גיר לא רובוטי)

יפני או קוריאני 

האם הקרולה לא אמינה מספיק?

היא לא דורשת כלום חוץ מטיפולים שוטפים. רק המחשבה עד כמה היא תוכל לסחוב (היא כמעט 300,000 ק"מ) ולכן גם לא נראה לי להשקיע במערכת גז.

לפני 11 שעות, GABIUBOGI כתב:

לך על ידני בלבד.

גיר ידני מצליח להוציא את המיטב מהרכב.

וגם מהנוהג, לפחות אני כך. אין לי לעבוד בנסיעה...

לפני 11 שעות, nepet כתב:

ההוצאה השנתית על דלק תהיה זניחה מאד בהשוואה לתיקון הראשון והשני במוסך של רכב עם תקלות חוזרות. 

מציע לך להגדיל את התקציב ולחפש את הרכב הכי צעיר שטופל הכי טוב מבין כל הרכבים שעולים בחיפוש שלך .

שוקל אפשרות של מימון. מה מומלץ? אוטומטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ידית כתב:

וגם מהנוהג, לפחות אני כך. אין לי לעבוד בנסיעה...

ב160 קמ ביום אני לא יודע כמה אתה נוסע בתנועה פקוקה. אבל סביר שרוב הדרך תהיה על הילוך אחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

אני לא יודע כמה אתה נוסע בתנועה פקוקה. אבל סביר שרוב הדרך תהיה על הילוך אחרון.

לפעמים יותר ולפעמים פחות אבל פקוק כל יום גם בוקר וגם ערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, dani666 כתב:

מעניין !

בחזור אני כמובן יורד את אותן עליות 🙃

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.10.2021 בשעה 22:05, ידית כתב:

האם מאזדה 2 תהיה יותר חסכונית?

והאם נוחות הנהיגה כמו קורולה או פחותה ממנה?

הבנתי שהספייס סטאר אמנם חסכונית אבל לא נוחה כלל, האם זה משמעותי?

המאזדה 2 דיי קופצנית וככל הנראה תיהיה פחות נוחה מהקורולה שלך.

בתקציב הנוכחי שלך הייתי מציע לך להשאיר את הקורולה ובנתיים להגדיל קצת יותר את התקציב ולאחר מכן לחפש רכב דיזל ידני.

• רעיון טוב! 1

Isuzu Pickup 4X4 1993 2.0l ->Suzuki Jimny 2008 1.3l->Mazda 2 2015 1.5l

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, LiadE כתב:

מציע לך להשאיר את הקורולה ובנתיים להגדיל קצת יותר את התקציב

כרגע זה מה שאעשה. חבל על הריבית של המימון🤔.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.10.2021 בשעה 23:47, daniel204 כתב:

בנסועה כזאת עדיף רכב דיזל.

בתאריך 23.10.2021 בשעה 16:11, דור-- כתב:

הדיזליות של סיטוראן c4, c3

בתאריך 18.10.2021 בשעה 11:23, Kooper כתב:

הייתי ממליץ על רכב דיזל, משום שכמו שצויין זו נסועה מאד גבוהה.

לא מבין 1:למה רוב ההמלצות היו על רכבי דיזל, הרי אם מגדילים את התקציב ישנה אפשרות להייברידי? 

האם הם פחות חסכוניים/אמינים??

2:כמו כן לא ראיתי אף אחד שהעלה רעיון של הונדה אינסייט שמחירה נכנס בתקציב עם מתיחה קלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

160 ק"מ ביום? זה אומר שחיקה לא רק לרכב, אלא גם לנהג - הרי תהיה בדרכים לפחות 4 שעות ביום. הפתרון, אם מדובר במסלול קבוע, ובמשהו שמתוכנן לתקופה ממושכת, הוא או תחב"צ (אם ריאלית) או התאמת מקום המגורים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כקודמי תעלה תקציב ותחפש פלואנס דיזל שמורה,

נוחה מאוד וחסכונית להפליא, ומגלה סה"כ אמינות סבירה.

וגם לגבי הספלאש מרווחת יחסית מבפנים אמינה וחסכונית, היא לא נוחה כמו הפלואנס אבל מבחינתי גם סבירה.

לגבי הקורולה שלך יש מצב שהבולמים גמורים לחלוטין ולכן היא כ"כ לא נוחה לך.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

תהיה בדרכים לפחות 4 שעות ביום. הפתרון, אם מדובר במסלול קבוע, ובמשהו שמתוכנן לתקופה ממושכת, הוא או תחב"צ (אם ריאלית) או התאמת מקום המגורים.

כרגע בדרכים פחות מ3 שעות, לגבי לשנות מקום מגורים תוספת המשכורת לא שווה את המשכנתא.

לפני שעתיים, sperial כתב:

זה אומר שחיקה לא רק לרכב, אלא גם לנהג

לכן חיפשתי המלצה לא רק מבחינת החיסכון אלא גם מבחינת נוחות הנסיעה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ידית כתב:

לא מבין 1:למה רוב ההמלצות היו על רכבי דיזל, הרי אם מגדילים את התקציב ישנה אפשרות להייברידי? 

האם הם פחות חסכוניים/אמינים??

2:כמו כן לא ראיתי אף אחד שהעלה רעיון של הונדה אינסייט שמחירה נכנס בתקציב עם מתיחה קלה?

רוב ההמלצות לדיזל משום שרכבי דיזל מאד חסכוניים בנסועה בינעירונית. יכולים גם להגיע לצריכה של 1:20, תלוי ברכב ובנהג. ומשום שהרוב המוחלט של התוואי שלך בינעירוני אלט הן רוב ההמלצות.רכבים היברידיים חסכוניים בעיקר בעיר. 

עריכה אחרונה על ידי Kooper

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ידית כתב:

כרגע בדרכים פחות מ3 שעות, לגבי לשנות מקום מגורים תוספת המשכורת לא שווה את המשכנתא.

לכן חיפשתי המלצה לא רק מבחינת החיסכון אלא גם מבחינת נוחות הנסיעה...

נושא לדיון נפרד. העלויות של תוספת של עוד שעתיים ביום בדרכים ונהיגת עוד 120 ק"מ ביום גבוהות גם הן. אתה בהחלט צריך לחשוב על החלופות השונות. אל תשכח שהנסועה הגבוהה עולה גם ימים במוסך, הן לטיפולים שוטפים והן לתיקונים לא צפויים. ובעיקר אני דואג לך, כי הנהיגה הזו מתישה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

ובעיקר אני דואג לך, כי הנהיגה הזו מתישה.

לדעתי עדיפים 160 ק"מ ביום ללא פקקים, מאשר 30 ק"מ של פקקים מתישים. 
בכביש פתוח, 80 ק"מ זה בערך שעה ורבע נסיעה.
15 ק"מ של פקקים לוקחים בסביבות 45-50 דקות שבהם אתה מתייסר בג'ונגל הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שפתחתי תיבת פנדורה, אבל נושא השרשור מכוון לצד הכלכלי, אז נשאלת השאלה האם, לדוגמה, השכרת הדירה הנוכחית ושכירת דירה קרובה למקום העבודה (אני מניח שזה היעד היומי) אינה עדיפה על נהיגת מרחק כה גדול. או שריפת שעות וימי עבודה במוסך - כל שנה 3 טיפולים תקופתיים, וקרוב לודאי עוד איזה תיקון או שניים לא מתוכננים. 

כמובן שאני מתעלם מכל שאר הנושאים המשפיעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

אני יודע שפתחתי תיבת פנדורה, אבל נושא השרשור מכוון לצד הכלכלי, אז נשאלת השאלה האם, לדוגמה, השכרת הדירה הנוכחית ושכירת דירה קרובה למקום העבודה (אני מניח שזה היעד היומי) אינה עדיפה על נהיגת מרחק כה גדול. או שריפת שעות וימי עבודה במוסך - כל שנה 3 טיפולים תקופתיים, וקרוב לודאי עוד איזה תיקון או שניים לא מתוכננים. 

אני חושב כמוך, הזמן זה הדבר הכי יקר שיש, ועוד שעתיים ביום יכולות לשנות את איכות החיים  או להיות מתורגמות לכסף (רכישת השכלה נוספת, שעות נוספות, עבודה נוספת וכו').
כרווק לרוב זה די פשוט, אבל כשמתמסדים בחיים העניין הוא שלא תמיד זה אפשרי.
לפעמים אילוצים של ילדים ומוסדות לימוד,  עבודה של בת הזוג וכו', ובכלל, אנשים מחליפים עבודות במהלך הקריירה, אי אפשר תמיד להיצמד לקרבת מקום העבודה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 899 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...