Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איוניק 5 נחתה בישראל החל מ-189900 ש"ח

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחן דבילי ביותר. היונדאי פתרון משפחתי טוב יותר גם מבמוו סידרה 3 ומפורשה פנרמה. אז מה זה אומר? וזה משהו שאפשר להבין ממפרט הרכבים באינטרנט לא צריך מבחן בשביל זה 

עריכה אחרונה על ידי utsur
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 454
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כנראה זה לא ברור לכולם, תתפלא כמה התנגדות יש לרוכשי טסלה בקבוצת טסלה לטענה של חלק מרוכשי טסלה אחרים שטוענים בעצמם שהאיוניק נותנת פתרון טוב יותר למשפחה. 

אבל פירטתי מעט מדי, בפתרון משפחתי הכוונה לא רק במרווח העודף, אלא צויין בכתבה שהאיוניק עדיפה גם בדברים נוספים כמו תפעול נוח ונגיש יותר, נוחות נסיעה עדיפה, בידוד רעשים עדיף.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על איזה קבוצות אתה מדבר, בקבוצות שאני מכיר יש הסכמה כמעט גורפת שהיונדאי יותר משפחתית. יש טוענים, די בצדק, שטסלה מספקת את הצרכים של רוב המשפחות הממוצעות והתוספת משפחתית של יונדאי לא שווה לתוספת שטסלה נותנת בשאר התחומים בעיקר הדינמיים. יש לציין שהם לא המציאו את זה, הטיעון הזה קיים בפורום הזה מאז פריחת עידן הג'יפונים.

תפעול לא קשור למשפחתיות, וחלק מהמשפחתיות היותר טובות בשוק הן אלה עם תפעול די זוועתי, ובעיקר הוא סובייקטיבי ודבר שמתרגלים אליו. לגבי הנוחות אני מסכים שכן אבל במקרה הנל זה מגיע על חשבון הדינמיות (ופער, כמו שציין הכתב). אז מה יותר חשוב למשפחה הנוחות או שהרכב 2 טון נחות דינמית בצורה משמעותית, שבתמרון חירום יהיה הרבה יותר קשה לשלוט בו כדי למנוע תאונה, ומבלי להזכיר שמדובר ברכב שעדיין לא עבר מבחן ריסוק לעומת רכב שקיבל את אחד הציונים הכי גבוהים. וזה לא שיש לי טענות לדינמיות של יונדאי, מדובר על קטגוריות רכב שונות. אחת מקטגוריית ספורט-סדאן והשניה מיניוון-ג'יפון זה מתבקש. יתרון המשפחתיות הגדולה יותר של יונדאי היא השימושיות הגבוהה יותר למשפחה שנוצרת מהמבנה של הרכב ובשביל זה לא צריך כתבה.

הרי, אם כתב רכב היה עושה כתבה איזה רכב יותר משפחתי? במוו סידרה 3 או יונדאי פלאסייד, הייתה קורא לו משוגע או דביל. 

הקשר היחיד בין שני הרכבים האלה הוא המחיר וההנעה החשמלית. אם הכתב היה רוצה באמת להשוות בינהן היה יכול לעשות כתבה איזה מערך חשמלי יותר מתאים לשימוש משפחתי. אבל אז, רחמנה ליצלן, היה צריך לכתוב שהטסלה מעבר למהירות (מסכים שזה לא חשוב) גם יעילה יותר. מה שאומר שבטיול משפחתי שצריך להשלים טעינה כדי להגיע ליעד, היא תצטרך פחות זמן הטענה כדי להגיע ליעד,עם הילדים העצבניים באוטו. הוא יצטרך לספר שהטעינה האולטרא מהירה של יונדאי היא תיאורטית בלבד שכן יבואן יונדאי ושום חברת טעינה אחרת לא מתכוונת להקים עמדות כאלה (הן גם סופר יקרות להקמה מה שיהיה צורך לגלם במחיר אם יוקמו, שכבר היום מאוד יקר) ובסוף גם להזכיר שלבעלי הטסלות עומדת מערך טעינה פרטי שרק הולך וגדל ולכן יצטרך לחכות פחות בתורים לטעינה (סיכוי מאוד סביר בטיול בשיא עונת הטיולים) בעמדות הטעינה הציבוריות, שברוב המקרים מבוססות על עמדת טעינה בודדת (בניגוד למקבצים של 4 עד 6 מטענים של טסלה) או לחשוש מהסיכוי להגיע לעמדה שלא עובדת.

ועוד לא הזכרנו שטסלה דאגה למערכת בידור למשפחה עם נטפליקס ומשחקי מחשב כדי להעביר את הזמן טעינה בכיף.

אבל אם יכתבו את כל זה, מה יגידו באיגוד יבואני הרכב על שלל מפרסמיו.

ואם הזכרנו בידור, סיפור אמיתי. לפני כמה ימים אמרתי לילדים שמחליפים את הטסלה לאיוניק כדי שישבו יותר גבוהה ויהיה להם יותר מקום (הם בכלל לא הבינו למה הם צריכים יותר מקום) השאלה הראשונה הייתה אם יש באיוניק פלוצים. ברגע שנאמר שלא, הם אמרו פה אחד "לא רוצים איוניק, זה חרא אוטו". הילדים שלי נסעו ברכבים שעולים פי שניים ושלוש מטסלה, מג'יפונים ועד רכבי פאר ואף רכב לא גרם להם חוויה גדולה כמו הטסלה. ולא רק הפלוצים, זה כם הכרכרה של סנטה, הריינבו רואד, המסך ציור התאוצות ועוד. מבחינתם כל נסיעה הפכה לכרטיס כניסה ללונה פארק.

כך שלרכב משפחתי יש משמעויות רבות, אבל למה לנסות לבחון אותם אם הגביר צריך תוצאה ידועה מראש שלא דורשת אפילו מבחן.

עריכה אחרונה על ידי utsur
  • אהבתי 1
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.8.2021 בשעה 18:48, evc כתב:

כנראה זה לא ברור לכולם, תתפלא כמה התנגדות יש לרוכשי טסלה בקבוצת טסלה לטענה של חלק מרוכשי טסלה אחרים שטוענים בעצמם שהאיוניק נותנת פתרון טוב יותר למשפחה. 

אבל פירטתי מעט מדי, בפתרון משפחתי הכוונה לא רק במרווח העודף, אלא צויין בכתבה שהאיוניק עדיפה גם בדברים נוספים כמו תפעול נוח ונגיש יותר, נוחות נסיעה עדיפה, בידוד רעשים עדיף.

כי המותג נמצא בשלב שלא משנה מה תגיד יחשבו שאתה hater או contrarian. זה יחלוף עם הזמן. שחרר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, utsur כתב:

באופן אישי זה עיקר הדגש. כי הוא מונע פעילות משפחתית והוא לא מחבר את הילד לנסיעה, לרכב וחמשפחה אלה מנתק אותו. 

אז תקנה רק טבלט אחד, ושישחקו בו כולם ביחד.

שים עלי סרטון של סנטה נוסע בכרכרה על ריינבו רואד ומפליץ או משהו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי גם בפייסבוק, אבל חוזר על זה כאן. רשמים מנסיעת מבחן מלפני מספר ימים על דגם סופרים, וקצת תשובות לשאלות שעלו בשרשור.

נסיעת המבחן:
מזגן מעולה (היה יום חם מאוד) - הוד מסוכנות יונדאי שמלווה אותי בקניה הביא את האוטו עד אלי לעבודה, כך שהמזגן עבד גם לפני, אבל במזג הזה - מרשים מאוד.

תנוחת ישיבה גבוהה, בסגנון כבישטח. ראות טובה לכביש, ואיפה שלא, יש כיסוי של התראות שטחים מתים.

למושב הנהג יש כוון חשמלי. נוח לתפעול כולל קדימה/אחורה, למעלה ולמטה. בדגם הזה אין זיכרון למושב הנהג, ומושב הנוסע בכוון מכני.

תאוצה יפה - לא מדביק את הגב למושב, אבל יש כח כמה שצריך.
נסענו על דגם הביינים, אז לא הייתה מצלמה לאזורים מתים, אבל יש סנסור שמתריע ברור - גם בלוח וגם במראות צד. אם קרוב לחרום גם מצפצף.
נסיעה עירונית: מרכך יפה פסי האטה. רדיוס סיבוב טוב ל U-turn.
אנדרואיד אוטו נראה טוב. אני פחות בעניין של להפציץ ברמקולים, אז לא יכול לשפוט איכות, אבל שומעים טוב גם רדיו, גם שיחות טלפון.
לא ניסיתי קורז קונטרול. טעינה לסוללה בבלימה עובדת. לא הצלחתי להפעיל סינגל פדל דרייב.

למה לקנות את הרכב הזה ולא מודל 3?

1. תצורה - מעדיף רכב גבוה. בעיני האיוניק הרבה יותר מיוחדת מהטסלה, ונראית הרבה יותר טוב, אבל זה עניין של טעם.

2. תפעול - יותר כפתורים ופחות מסך מגע (לא רוצה לכוון פתחי מיזוג דרך טאץ׳) 

3. שירות לפני קניה - מזכיר שוב אות הוד שגם הביא את הרכב אלי לבדיקה, גם השיג לי מחיר טוב בטרייד אין וגם מלווה בכל הטופסיאדה, מעקב אחרי העברות בנקאיות וכו׳.

4. עמדת טעינה כלולה. (יש לי עמדות בעבודה, כך שלשגרה אני מכוסה).

5. פריסת מוסכים.

למה לקנות את הרכב הזה ולא בנזין?

1. עד היום נסעתי כמעט רק בידני (כיום נוסע בסקודה קארוק 2018 ידנית). כמעט אין להשיג כבישטח ידני חדש.

2. חסכון בהוצאות לאורך התקופה - המחיר הראשוני גבוה יותר, אבל מאמין שיתקזז עם מחיר החשמל הנמוך משמעותית פר ק״מ, וגם ההוצאות לטיפולים ורישוי שנתי.

3. שמירה על איכות האוויר וכדור הארץ - סוג של ״ציונות״. מקווה בעתיד גם להתקין גג סולארי בבית, כך שזה בכלל יהיה 100% ״תדלוק״ באנרגיה מתחדשת.

בשורה התחתונה, הזמנתי את הרכב בדגם פרסטיג׳ (הבסיס), צבע לבן, ריפוד שחור. הרכב כבר בארץ, אז מקווה לקבל בהקדם וכמובן לעדכן כאן.

עריכה אחרונה על ידי yehudab
  • אהבתי 5
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, utsur כתב:

אם יש לך כבר איך להטעין, שווה לבדוק אם אפשר לקבל הנחה במקום עמדת הטעינה 

יש לי בעבודה. מעדיף שיהיה לי גם בבית לסופ״ש/חגים/חופשות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, yehudab כתב:

פרסמתי גם בפייסבוק, אבל חוזר על זה כאן. רשמים מנסיעת מבחן מלפני מספר ימים על דגם סופרים, וקצת תשובות לשאלות שעלו בשרשור.

נסיעת המבחן:
מזגן מעולה (היה יום חם מאוד) - הוד מסוכנות יונדאי שמלווה אותי בקניה הביא את האוטו עד אלי לעבודה, כך שהמזגן עבד גם לפני, אבל במזג הזה - מרשים מאוד.

תנוחת ישיבה גבוהה, בסגנון כבישטח. ראות טובה לכביש, ואיפה שלא, יש כיסוי של התראות שטחים מתים.

למושב הנהג יש כוון חשמלי. נוח לתפעול כולל קדימה/אחורה, למעלה ולמטה. בדגם הזה אין זיכרון למושב הנהג, ומושב הנוסע בכוון מכני.

תאוצה יפה - לא מדביק את הגב למושב, אבל יש כח כמה שצריך.
נסענו על דגם הביינים, אז לא הייתה מצלמה לאזורים מתים, אבל יש סנסור שמתריע ברור - גם בלוח וגם במראות צד. אם קרוב לחרום גם מצפצף.
נסיעה עירונית: מרכך יפה פסי האטה. רדיוס סיבוב טוב ל U-turn.
אנדרואיד אוטו נראה טוב. אני פחות בעניין של להפציץ ברמקולים, אז לא יכול לשפוט איכות, אבל שומעים טוב גם רדיו, גם שיחות טלפון.
לא ניסיתי קורז קונטרול. טעינה לסוללה בבלימה עובדת. לא הצלחתי להפעיל סינגל פדל דרייב.

למה לקנות את הרכב הזה ולא מודל 3?

1. תצורה - מעדיף רכב גבוה. בעיני האיוניק הרבה יותר מיוחדת מהטסלה, ונראית הרבה יותר טוב, אבל זה עניין של טעם.

2. תפעול - יותר כפתורים ופחות מסך מגע (לא רוצה לכוון פתחי מיזוג דרך טאץ׳) 

3. שירות לפני קניה - מזכיר שוב אות הוד שגם הביא את הרכב אלי לבדיקה, גם השיג לי מחיר טוב בטרייד אין וגם מלווה בכל הטופסיאדה, מעקב אחרי העברות בנקאיות וכו׳.

4. עמדת טעינה כלולה. (יש לי עמדות בעבודה, כך שלשגרה אני מכוסה).

5. פריסת מוסכים.

למה לקנות את הרכב הזה ולא בנזין?

1. עד היום נסעתי כמעט רק בידני (כיום נוסע בסקודה קארוק 2018 ידנית). כמעט אין להשיג כבישטח ידני חדש.

2. חסכון בהוצאות לאורך התקופה - המחיר הראשוני גבוה יותר, אבל מאמין שיתקזז עם מחיר החשמל הנמוך משמעותית פר ק״מ, וגם ההוצאות לטיפולים ורישוי שנתי.

3. שמירה על איכות האוויר וכדור הארץ - סוג של ״ציונות״. מקווה בעתיד גם להתקין גג סולארי בבית, כך שזה בכלל יהיה 100% ״תדלוק״ באנרגיה מתחדשת.

בשורה התחתונה, הזמנתי את הרכב בדגם פרסטיג׳ (הבסיס), צבע לבן, ריפוד שחור. הרכב כבר בארץ, אז מקווה לקבל בהקדם וכמובן לעדכן כאן.

סקירה יפה ומפורטת מאוד. כל אחד בוחר בסוף מה נוח ועדיף לו מבחינת הרכב. תהנה מהקניה וסע רק בדרכים טובות.

שאלה אחד, רשמת שאתה מחליף את סקודה קארוק שיש לך אם אתה משווה את איוניק 5 הוא יותר גדול בפנים מקארוק? מבחינת הגובה (clearance) הוא דיי דומה עד כמה שניתן לראות זה לא קודיאק בכל זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Johnik כתב:

סקירה יפה ומפורטת מאוד. כל אחד בוחר בסוף מה נוח ועדיף לו מבחינת הרכב. תהנה מהקניה וסע רק בדרכים טובות.

שאלה אחד, רשמת שאתה מחליף את סקודה קארוק שיש לך אם אתה משווה את איוניק 5 הוא יותר גדול בפנים מקארוק? מבחינת הגובה (clearance) הוא דיי דומה עד כמה שניתן לראות זה לא קודיאק בכל זאת.

תודה.

בקשר למרווח הפנים, הוא משמעותית יותר גדול מהקארוק. זה מתבטא גם במידות וגם ברצפה השטוחה, כך ששלושה נוסעים בגיל עשרה/מבוגרים יכולים לשבת מאחור בלי שהאמצעי יקפל רגליים. 

קשה לי להשוות לקודיאק, כי אף פעם לא ישבתי בפנים, אבל מאמין שהיונדאי תיתן לו פייט רציני גם כן, בזכות בסיס גלגלים טוב יותר (2.80 בקודיאק לעומת 3.00 ביונדאי). מה שכן, לאיוניק אין אופציה ל 7 מושבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, boy23 כתב:

שום מילה על המחיר?

זה כבר טריוויאלי לקנות מכונית ב250 אלף? ועוד יונדאי..

הדגם שהוא הזמין עולה 190 אלף. מה הבעיה עם יונדאי? מדובר באחד היצרנים המובילים בעולם. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, TaxGuy כתב:

הדגם שהוא הזמין עולה 190 אלף. מה הבעיה עם יונדאי? מדובר באחד היצרנים המובילים בעולם. 

אין שום בעיה עם הרכב אבל בכל זאת יפני

לדעתי המחירים פשוט מוגזמים

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...