Jump to content

TaxGuy

 • הודעות

  57
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של TaxGuy

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

22

מוניטין

 1. מסכים. כל השרשרת הולכת לחטוף זעזוע רציני בשנים הקרובות.
 2. תעשיית הנפט לא הולכת לשום מקום. כמעט כל מה שיש לנו בחיים מיוצר מתוצרי נפט. גם לתעשיית הרכב הגרמנית אני לא דואג הם יצליחו להסתגל לשינויים מהר מאוד. מי שיעלם הן החברות הקטנות שאין להן מספיק כסף ל-R&D בשביל לעשות את המעבר.
 3. סינים התחילו עם רכבים חשמליים לפני 15 שנה. אם נלך עוד יותר רחוק אז מכוניות חשמליות התפתחו לצד מכוניות בנזין אי שם בתחילת המאה ה-20. הסיבות שמכוניות חשמליות לא תפסו עד עכשיו הן: 1. סוללות 2. תשתית טעינה 3. לאף אחד לא היה אכפת מזיהום אוויר 4. מלחמות עולם (סיפור מרתק) מבחינות רבות מכונית חשמלית הרבה יותר פשוטה לייצור ממכונית עם מנוע בעירה פנימית. אז אני באמת לא מבין מה החשש כאן מאיוניק 5 שמיוצרת על ידי אחת מחברות הרכב הגדולות והמוצלחות בעולם.
 4. אני דוחס את עצמי פנימה. לדעתי כנראה קיימת סיבה למה אף יצרן רכב חוץ מטסלה, DMC (דלוריאן) ועוד כמה יצרני נישה ספורטיביים לא משתמשים בדלתות פאלקון. על פניו נראה שחוץ ממקדם הפוזה (שטסלה מאוד אוהבים) הפיתרון הזה נחות מפיתרון של דלת רכב סטנדרטית.
 5. אני מבין, אבל איך נכנסים לרכב בסיטואציה כזאת? בזחילה?
 6. היתרון של איוניק על פני טוסון שקודם כל מדובר ברכב חשמלי. כלומר אין לך שמנים, רצועות, נוזלים, משאבות. אין לך הילוכים. אין לך רעש של מנוע. אין לך רעידות. בנוסף אם יש לך עמדת טעינה ביתית אתה חוסך בעלויות נסועה.
 7. זה חביב לחסוך את ה-5 דקות חוסר נעימות עד שהמזגן מתחיל להיות מורגש אחרי שהרכב עמד כל היום בשמש, אבל לא על זה קמה או נופלת מכונית. מצד שני גג זכוכית ששורף לך את המוח במכונית ב-190 אלף שקל זה חתיכת חסרון. מכיר המון אנשים שהזמינו כיסוי לגג רק בגלל זה. חכה עד שאנשים יקנו את המודל Y ב-250 אלף שקל ויגלו שהם לא יכולים להכניס את הילד למושב האחורי כי מישהו הצמיד את הרכב שלו לשלהם בחנייה של הסופר. הולך להיות כיף.
 8. להפך זה יתקן את העיוות שנהג מכונית/אוטובוס/משאית אשם אוטומטית גם אם הרוכב נסע נגד כיוון התנועה ב-50 קמ"ש, חצה צומת באור אדום וחתך את הרכב מימין.
 9. אכן מסכנים. החיים שלהם היו לא פשוטים גם לפני שכל הכלים החשמליים האלה נכנסו לחיינו.
 10. אוקי, אבל איפה הרכב יהיה אחרי שהוא יצא מחוץ לעיר? סביר להניח שבמגרש חנייה ענק שיבוא על חשבון שטחים פתוחים. ומה יקרה כאשר מאות אלפי רכבים אוטונומיים יצטרכו להיכנס לעיר בשביל לשים אנשים בעבודה? פקק. אותו דבר בחזור. עד שהמונית תגיע - עד שתכנס לתוכה - עד שתיסע - עד שתעמוד פקק בכניסה לתל אביב יחד עם עוד עשרות אלפי מכוניות אוטונמיות יקח לך מינימום 60 - 80 דקות. אבל זה באמת לא משנה כי זה לא משהו שיתרחש בתקופת חיינו.
 11. אין להם לוחית רישוי ואני אתפלא אם ל-5% מהרוכבים האלה יש בכלל רישיון נהיגה. בנוסף הם בורחים משוטרים/פקחים ואף שוטר לא יקח על עצמו את הסיכון שתוך כדי מרדף אותו רוכב יהרג בתאונה. בכל אופן מי שעושה את דברים האלה המפגש שלו עם מכונית/אופנוע/מדרכה כמעט בלתי נמנע. זה יכול לקחת שבוע או חודש או 10 שנים, אבל בסופו של דבר צריך רק נהג אחד שלא היה 100% בפוקוס בשביל לסיים את החיים בכיסא גלגלים. מה שכן צריך לעשות זה תיקון חקיקה שבמקרה ונהג מכונית מוריד רוכב אופניים שחוצה צומת באור אדום/נוסע נגד כיון התנועה האשמה תהיה על הרוכב ולא על הנהג.
 12. כי כמו כל דבר בישראל רעיון שבבסיסו טוב יושם בשטח בשילוב של חמדנות וחובבנות. מאחר והרכבת יצאה מהתחנה שינוי יתחיל רק כאשר מספר הנפגעים/מתים מהכלים האלה יגיע למאסה קריטית.
 13. בתפעול כפתור פיזי לא מורידים את העיניים מהכביש כי אחרי 2-3 שימושים זוכרים את המיקום של הכפתור. מצד שני תפעול מסך מגע באופן שוטף זה בהחלט מתכון לתאונה.
 14. זלזל כמה שאתה רוצה, אבל תחבורה ציבורית/אופניים/תכנון עירוני זה הפיתרון האמיתי היחיד לבעיות התחבורה של מדינת ישראל או כל מדינה אחרת בעולם . רכב חשמלי לא פותר לך שום בעיה למעט הוצאה של זיהום אוויר מהעיר. בפקקים עדיין תעמוד, חנייה תחפש ותבזבז המון שטח יקר על אחסון של פחיות ברזל על 4 גלגלים במקום להשתמש בשטח לפארקים/מגורים/פנאי. רכב אוטונומי הוא עדיין מד"ב. לא יהיה רכב כזה ב-20 השנים הקרובות. כן. בהחלט. עיר היא ישות דינמית שצריכה להתאים את עצמה כל הזמן למציאות המשתנה. בחיים לא יקרה כי בסופו של דבר בני אדם הם יצורים חברתיים שחייבים קרבה של בני אדם אחרים. לכן בני אדם התקבצו בערים משחר ההיסטוריה האנושית ולא נשארו לגור בכל מיני חורים מבודדים. חוץ מזה בגילאים מסוימים היכולת ללכת ברגל לכל השירותים שאתה צורך שווה את משקלה בזהב. לכן פנסיונרים מוכרים בתים פרטיים ענקיים בפריפריה ועוברים לגור בדירה של 2-3 חדרים בלב תל אביב/לונדון/ניו-יורק.
 15. בוודאי שלא. הפיתרון היה ונשאר פיתוח תחבורה ציבורית מעולה + שינוי מוחלט של האופן בו אנחנו מתכננים ערים.
×
×
 • תוכן חדש...