Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים אקדמיים - מתלבט לגבי כיוון.

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז היו כאן כל מיני שרשורים על לימודים אקדמיים, אבל הסיטואציה שלי קצת שונה 🤐

בן 48, עם תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בניהול, עובד בעבודה מסודרת, ואיכשהו  כבר תקופה ארוכה בא לי לחזור לאוניברסיטה על בסיס מינימאלי כלשהו - קורס או שניים בסמסטר, בשביל הכיף, בשביל להפעיל את המוח, ובשביל ללמוד קצת דברים מעניינים ששונים מהיומיום שלי.

ההתלבטות שלי היא האם ללכת על תחום לימודים פראקטי שאולי יעזור לי אם ההייטק יחליט שאני זקן מדי (נגיד ראיית חשבון או משפטים), או על תחום שהוא יותר בשביל לגרות את הסקרנות האינטלקטואלית ובשביל הנפש (נגיד מדע המדינה, מזרח תיכון, או משהו בסגנון). ברור לי שזו החלטה מאוד אינדיבידואלית, אבל מסקרן אותי לשמוע דעות מהקהל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח"ח לא משהו פרקטי.

אם תיקח קורס או שניים בסמסטר, תסיים את התואר בעוד בערך עשור גיב אור טייק? ואז תלך לעשות סטאז'? במשכורת מינימום? בוא, זה אפילו לא מצחיק (שלא לדבר על זה שאף אחד לא יקח אותך לסטאז'). אתה גם (לדעתי) תשתעמם למוות תוך שבועיים, גג חודש. בוא, פקודות מס הכנסה (או חוק כזה או אחר) זה תענוג מאוד מפוקפק.

מצד שני, אמרת שאתה בהייטק אבל אין לך תואר מקצועי - אז למה לא ללכת לכיוון הזה (פרט לקריעת התחת הנוראית, כמובן)?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, הבחור הכי קשיש שאני מכיר שהשלים תואר ״רציני״ בגיל מאוחר והפך את זה למקצוע (רפואה) היה בן 40.

אבל מכיוון שאני יכול למנות את מספר האנשים שעשו זאת בגיל הזה על אצבע אחת, כנראה שזאת תישאר אנקדוטה.

אם יש לך זמן לזה - תלמד בכיף שלך מה שבא לך. נתקלתי בכל מיני סבתות ״שומעות חופשיות״

בעת לימודי המוסיקה / אומנות בזמנו, הן נראו מאוד מרוצות מהסידור.

כמו כן, כל דבר שתעשה מחוץ לשעות העבודה שאיננו בקשר ישיר לעבודה שלך יתרום באופן ישיר גם לעבודה שלך -

בין אם מדובר בתחביב בתחום שונה לגמרי ובין אם מדובר בלימודים ביקום מקביל,

זה ממש כמו לשמור על כושר גופני, רק תחליף את השרירים במוח.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבמצב שלך ראיית חשבון/עריכת דין באמת יהיו פרקטיים. על מנת לעסוק בזה ובאמת לחיות טוב מהמקצועות האלה, צריך לעבור דרך לא קצרה ולא קלה.

יש לימודים פרקטים אחרים, שהם לימודי תעודה. החל מייעוץ כלכלי כלשהוא, דרך שמאות ועוד לא מעט מקצועות שהלמידה בהם היא קלה יותר ויכולה להשתלב עם עבודה ומשפחה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, pooh-bear כתב:

אז למה לא ללכת לכיוון הזה

כי זה באמת לא מענין אותי :-) הייתי מפתח בסוף שנות התשעים/תחילת אלפיים, ומאז עברתי לעולמות הפרויקטים - ללמוד מדמ"ח כדי אולי מתישהו לחזור לכתוב קוד פשוט לא מעניין אותי.

תודה על הנקודות למחשבה, בינתיים זה חיזק את המחשבה שלי ללכת לכיוון של משהו "לא פראקטי".

לפני 4 שעות, hans כתב:

הכי קשיש

לפני 4 שעות, hans כתב:

נתקלתי בכל מיני סבתות

הרגת אותי עכשיו... 48 זה ה 45 החדש! אל תעשה ממני יותר זקן ממה שאני גם ככה מרגיש 🤣

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שלימודים זה כיף, לך תלמד הנדסת חשמל

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל לימודי תואר רציני, לסטודנט ממוצע לוקחים 3-4 שנים.

חלק לא קטן גוררים את הלימודים גם 5-6 שנים.

לך, עם עבודה במשרה מלאה + לימוד רק לכיף זה כנראה יקח 6+ שנים (לפחות)

חלק לא קטן ממוסדות הלימוד מאפשרים זמן מוגבל למשיכת התואר (חלק לא קטן הדד ליין הוא 7 שנים אם אני זוכר נכון) ואחרי זה עולים לוועדת משמעת שקובעת אם אתה "זכאי" להמשיך ללמוד כרגיל או שתצטרך לחזור על חלק מהקורסים.

לא רואה אפשרות ללימוד מקצוע רציני. סתם בשביל הכיף בלי רצון/יכולת להשקיע את מירב הכוחות והזמן 

בהנחה שתצליח לסיים תוך 6 שנים + סטאז (אם תמצא בקלות)

תהיה כבר סביב גיל 55,

אני לא מכיר מספיק טוב את השוק, אבל מניח שיהיה קשה מאוד למצוא עבודה ראשונה בגיל כזה.

מה גם שלא בטוח שזה כדאי כלכלית,

תואר עולה סביב 100 אש"ח במוסד רגיל (במכללה פרטית כמעט כפול)

אם אני במקומך,

הייתי הולך ללמוד קורס פרקטי במקצוע שלי שיפתח לי אפשרות תעסוקה נוספת. ולא מנסה לבנות קריירה חדשה 

אני לא רוצה להוריד אותך לגמרי אלא להכניס לפרופרציה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בן 48 תיכף וגם אני שוקל לימודים כאלו בשביל הכיף.

ברור לי ששום דבר פרקטי לא יצא מלימודים בקצב של קורס שניים פה ושם.

אז ברור שזה יהיה משהו שיהיה לי כיף להרחיב בו את הדעת וזהו.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, om2 כתב:

ללמוד קורס פרקטי במקצוע שלי

זה בדיוק מה שאני מנסה להמנע ממנו - אני רוצה להרחיב את ההשכלה דווקא בתחומים שמעניינים אותי אבל שאני לא מכיר, "ידע כללי" כזה.

הצצתי היום קצת בידיעון של אוניברסיטת ת"א, ומה שהכי תפס לי את העין זה מדע המדינה או קולנוע. שני תחומים שאם אסיים בהם את התואר אז מה טוב, ואם לא אסיים בהם את התואר אז... לא קרה כלום. בכל מקרה, לא בא לי להיות "שומע חופשי", אני כן רוצה לאתגר קצת את עצמי ולהרגיש מחוייב ללימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוניברסיטה הפתוחה לא באה בחשבון או שזה רק פרונטלי ראס בן אמו?

יש לה את מה שאתה מחפש מדע המדינה או תקשורת.  

אני בדעה של מישהו שהעלה ללכת דווקא על ייעוץ/שמאות וכו'. 

שילוב של הידע שצברת עם לימודי תעודה כאלה יכולים למצב אותך בתור יועץ או שמאי בנושא הספציפי הזה. 

לא מכיר כמעט את תחום "ההייטק" אז לא בטוח שמה שכתבתי באמת יעזור לך

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, DareDevil כתב:

שזה רק פרונטלי ראס בן אמו

אני כבר לא בגיל של ללכת עם הראש בקיר, אז זה לא ראס בן אמו, אבל כיון שאני לא צריך את הלימודים האלו מבחינה מקצועית, הדבר הכי רציונאלי שאני יכול להגיד זה שבא לי שזה יהיה לימודים פרונטאליים, קצת אווירת אקדמיה, לשבת בשיעורים, לבלות בקמפוס - לא כי אני חייב, כי אני רוצה.

בת הזוג שלי טוענת שאני דפוק 🤐

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי נקודות:

א. אני חושב שמהר מאוד תגלה שחברתית, בגיל 48 זה כבר לא זה (כאילו, אווירת האקדמיה)

ב. אני חושב גם שתצטרך די הרבה מוטיבציה לשרוד במסלול אקדמי (בטח במסלול מאוד חלקי), מרגיש לי שזה צריך להיות משהו שיותר "עושה לך את זה" מאשר בחירה סמי רנדומלית של מסלול כזה או אחר כדי שזה יחזיק יותר מחצי סמסטר.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Fazer כתב:

אני כבר לא בגיל של ללכת עם הראש בקיר, אז זה לא ראס בן אמו, אבל כיון שאני לא צריך את הלימודים האלו מבחינה מקצועית, הדבר הכי רציונאלי שאני יכול להגיד זה שבא לי שזה יהיה לימודים פרונטאליים, קצת אווירת אקדמיה, לשבת בשיעורים, לבלות בקמפוס - לא כי אני חייב, כי אני רוצה.

בת הזוג שלי טוענת שאני דפוק 🤐

היא צודקת.

בגיל מבוגר כבר אין "לבלות בקמפוס" עם ילדים חצי מהגיל שלך, זה כמו שבן 30 יבוא לבלות עם תיכוניסטים. אתה תיראה ככה:

How do you do, fellow kids' has become the 'how do you do, fellow kids' of  memes - The Verge

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מצחיק 4

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, vadim6385 כתב:

בגיל מבוגר כבר אין "לבלות בקמפוס" עם ילדים חצי מהגיל שלך, זה כמו שבן 30 יבוא לבלות עם תיכוניסטים.

מה התרומה שלך לדיון?

בן אדם רוצה ללמוד. זה לא משהו כזה יוצא דופן.

לפני הרבה שנים סגרו את מרכז הפיתוח שעבדתי בו. המנכ"ל היה בן 55, מסודר יופי מבחינה כלכלית, הודיע שהוא פורש בכלל מעבודה.

פגשתי אחרי כמה שנים. הספיק לסיים שני תארים מעניינים באוניברסיטה, היה נראה מבסוט מהחיים. ממש קינאתי בו.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...