Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים אקדמיים - מתלבט לגבי כיוון.

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 1080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

סיימתי לפני 25 שנים ונהנתי. 

גם היום אני לומד דברים חדשים בשביל הכיף.

גם אני לומד דברים חדשים בשביל הכיף.

אבל לקרוא ללימודים אקדמיים כיף,זה תלוש.

אתה בא להשלים את הדרישות של המלג ולקבל חתיכת נייר.

לא סביר שכל מה שילמדו אותך יעניין אותך.

In fact,רוב הקורסים כנראה לא עניינו אותך בזמנו,אבל אחרי 25 שנה בטח היה כיף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הכל מעניין אבל הסך הכל היה כיף.

את התואר השני עיתי נטו בביל הכיף והעניין. לא צריך שום תעודה לשום דבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

אם סיימת את התואר לפני יותר מ5 שנים,זה חרטא.

כמו כל דבר שסבלת ממנו ואז אחרי מלא זמן פתאום היה כיף.

פעם כתבתי לך שהחלטיות ונחרצות זה סממן שלרוב (לא תמיד) הולך עם גיל צעיר וחוסר ניסיון חברתי. גם אז כעסת עליי ועשית לי לייקים הפוכים. אני אומר לך שוב, איך אתה יכול להיות כל כך בטוח גם כשאנשים אחרים אומרים לך אחרת? למה שהם ישקרו לך? אתה באמת מאמין שאם אתה חווית משהו אז כולם חווים אותו ככה? 

הנה אני אומר לך, שלי מאוד כיף להגיע בכל יום ללימודים, אני מצפה לזה וגם נשאר אחרי השעות לפעמים לעבוד בעבודה שקשורה לימודים, כי כיף לי. לא בגלל כסף ולא משום סיבה אחרת. איזה אינטרס יש לי לשקר לך? בשביל ויכוח בפורום? 

תבין שלא כל העולם הייטק ולא כל האנשים ממורמרים מהעבודה/לימודים שלהם. 

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 4

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Potato כתב:

ללמוד לכיף? מה כיף בללמוד...

שים את עצמך בנעליים של סטודנט ממוצע, שעובד בעבודה סטודנטיאלית דוגמת אבטחה/מלצרות/שירות לקוחות, ואחר כך מגיע להרצאות על מוליכים למחצה, אלגוריתמים או צד שרת.

אז בהשוואה ללשים אוזניות ולהגיד "ניסית לכבות ולהדליק את זה", בטח שלימודים זה כיף, אתה לומד דברים חדשים שנותנים לך משמעות, וזה מה שאמור להוציא אותו ממעגל עבודות dead end.

מצד שני, מתכנת שצריך עכשיו להשלים תואר כדי לשבור תקרת זכוכית (וגם צריך למרוח את התואר הזה ל-7 שנים בגלל שעובד משרה מלאה), יותר סיכוי שיסבול בלימודים, כי לא זה נותן לו את המשמעות. גם יותר סיכוי שיגיד פאק איט ויפרוש, כי עבודה כבר יש לו.

אני האחרון שינסה להטיף לך שהכל ורוד, אבל זה עניין של יחסות.

וגם לי לא כיף גדול בלימודים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385 ואז יש מישהו שבא ללמוד סתם כדי להרחיב השכלה, כדי לאמן קצת את המוח, כדי להתאוורר קצת מתחום העיסוק העיקרי שלו ויכול ללמוד תחום שמשמח אותו בלי לחשוב על "במה אעבוד" - וזה (נשמע לי לפחות) כיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

אבל לקרוא ללימודים אקדמיים כיף,זה תלוש.

נהנתי מרוב הקורסים בתואר הראשון, גם בזמן אמת, למרות שבזמנו התייחסתי לזה לחלוטין כמשהו שאני עושה בשביל התעודה. אחר כך עשיתי תואר שני לכיף. לא קשור בשיט ליומיום שלי. נהנתי מכל רגע. היו קורסים שחיכיתי להם ממש, נהנתי מכל שניה בהם ואני עדיין נזכר בהם ומה שלמדתי בהם (כשאני מתווכח עם ליאור אבל לא רק). אם הייתי יכול להכפיל את הזמן שיש לי בשבוע, ולא הייתי צריך להתפשר בוודאות די גבוהה על אפיקים מקצועים - לא הייתי מוותר על דוקטורט. סביר שאחזור לזה, כי לא עובר בערך שבוע מבלי שאני חושב על תואר שני נוסף. וגם את זה כנראה הייתי עושה אם זה היה קצת יותר זול.

אני יודע שאתה מתווכח לכיף, אבל למרמור הטינייג'רי שלך גם יש מגבלות. למד להכיר אותן לפעמים.

פות"ש, לך ולמד מה שאתה אוהב. זה כיף אדיר. בטח כשזה לחלוטין לנשמה ופחות איכפת לך מהתוצאות וכל הצלחה היא בגדר בונוס.

נ.ב. חלק די גדול מהחבר'ה שפגשתי במהלך המ.א היו מסטרנטים או דוקטורנטים די מבוגרים. חלק בפנסיה. מכיוון שהיו לנו תחומי עניין משותפים, גם התקשורת היתה אחלה. מה גם שרובם היו אנשים די חכמים, ולרוב עשו את התואר לכיף. זה לא חיים של סטודנט שרוצה גם לחגוג וכו', אבל גם סתם לדבר עם בני אדם עם תחומי עניין דומים זה כיף.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר מעייף, הפוזה הצינית והמרירה הזו. רק חסר לעבור לגור בעליית גג, לחלות בשחפת ולכתוב מחזות לתיאטרון פרינג' ביפו.

• מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Fazer כתב:

@vadim6385 ואז יש מישהו שבא ללמוד סתם כדי להרחיב השכלה, כדי לאמן קצת את המוח, כדי להתאוורר קצת מתחום העיסוק העיקרי שלו ויכול ללמוד תחום שמשמח אותו בלי לחשוב על "במה אעבוד" - וזה (נשמע לי לפחות) כיף.

מסכים איתך לגמרי, אולי גם אני אעשה מתישהו תואר שני במשהו כמו מנהל עסקים או שוק ההון כדי להרחיב אופקים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, 

אני מניח שיש 2 סוגי אנשים בעולם הזה: אלו שנהנים מדברים מוחשיים, ואלו שנהנים מדברים תיאורטיים ו\או עבודה עם אנשים. 

אני לעולם לא אצליח להבין איך אפשר ללכת ללמוד "שוק ההון" או מנהל עסקים רק בשביל להרחיב אופקים. 

מצד שני, אני נהנה מאד ללמוד (מיוטיוב לדוגמא, כרגע...) על איך בונים דברים, איך מתכננים, חותכים, מעבדים, מחברים, מפרקים כי הייתה טעות בדרך, חותכים ומרכיבים מחדש וכדומה- כך שיהיה לי קשה להבין את האנשים מהסוג השני.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, Potato כתב:

גם אני לומד דברים חדשים בשביל הכיף.

אבל לקרוא ללימודים אקדמיים כיף,זה תלוש

כנראה למדת תואר ראשון בתחום שלא ממש עניין אותך ובעיקר בשביל עתיד תעסוקתי.

אתה רואה את זה כמטלה מעיקה שצריך לסיים בשביל להתחיל את החיים, אבל בשבילו זה לא ככה. יש לו עבודה, יש לו מקצוע וקריירה, יש לו זמן פנוי. הוא הולך ללמוד משהו שבאמת מעניין אותו בלי הלחץ הקיומי של סטודנט אחרי צבא שהולך לתואר ראשון מקצועי. זה לא כיף? בטח שכן. הלוואי והיה לי זמן לעשות את זה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי תואר בלוגיסטיקה?

אגב לגבי עריכת דין - לא מחייב לעשות סטאג', 

אפשרי ללמוד את התואר 3 שנים ולהיות משפטן / יועץ  (בלי להיות עו"ד).

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.5.2021 בשעה 14:43, Potato כתב:

אם סיימת את התואר לפני יותר מ5 שנים,זה חרטא.

סיימתי לפני שנתיים וחצי.

הלימודים הכילו תקופות טובות יותר וטובות פחות. קורסים מעניינים יותר, וקורסים מעניינים פחות. אבל גם כשפחות התחברתי לקורס/נושא מסויים, ניסיתי למצוא את ה"יופי" שבו, ברור שלא תמיד הצלחתי. וכשהתחברתי לקורס, או למטלות הבית הייתי יושב שעות נוספות כדי ללמוד עוד על נושאים או תחומים רלוונטיים.

והקליק הגדול קרה בקורס שיש לו השלכות מעשיות מאוד (מערכות איכון וניווט) אבל כדי להבין מה הולך הייתי צריך להיזכר בהרבה מליניארית 2, ובהחלט היה "יופי" בדבר.

אז כן, אפשר להנות מהתואר. מי יותר, ומי פחות. אני לא מקנא במי שלמד באופן בלעדי בשביל התעודה/מקצוע. זה נראה לי בעיקר מציק. וצריך הרבה אורך רוח כדי לעבור את זה.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...