Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה ויש אפשרות הייתם קונים טסלה?

CAPOBOSS
שימו לב! השרשור הזה בן 1064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חד משמעית כן

אני מסכים עם התחושות והמשפטים שאומרים שהרכב הזה עושה לתעשיית הרכב מה שאפל עשתה לעולם הטלפונים הסלולאריים

באופן כללי בשבילי יש הרבה היגיון ברכב חשמלי (נוסע מעל 30K קילומטר בשנה) ויש חניה פרטית בבית משותף עם הסכמה של הוועד להתקין עמדה. מה שכן מבאס לקנות רכב בכמעט 200 אלף שקל ולהחנות אותו בין 2 הג'יפונים של השכנים שלי שרק יפתחו עליו דלתות כל היום (נכון לכל רכב חדש לא ספציפית לטסלה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, RK כתב:

כמה חוסר בטחון והדחקה של בעיות צריך כדי שסיבה לקנות רכב תהיה לעשות "נה בעין" למישהו אחר...

תמשיך לקנא :) אני אוהב לעקוף אנשים ברמזור ואמשיך לאהוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בקצרה - לא.

התשובה המלאה - כנראה שרכב חשמלי מתאים לצרכי היומיום שלי, נסיעות של עירוניות ופרבריות. אפילו לא צריך סוללה גדולה במיוחד. יתרה מזאת, יש חניה פרטית (לא מקורה) ותשתית החשמל בבית מאפשרת העברה נוחה של קו לחניה ואפילו הגדלת האספקה ל-40X3 אמפר. 

הבעיה היא שמדובר ברכב בקטגוריה D, וזה גדול לצרכי. מבחינת החניה הביתית וצרכי הנסיעה אני זקוק לרכב מקטגוריה B, לכל היותר C. לכן אשקול רכב חשמלי כאשר יגיע זמן התחדשות, ואם יוצע רכב בגודל המתאים ובמחיר תחרותי. דומני ששיקול הגודל משמעותי לרבים שישמחו לנהוג ברכב חשמלי עירוני, בתנאי שמחירו (בולל עמדת טעינה) יתחרה בזה של רכב בערה פנימית בגודל דומה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן (בלי לחשוב פעמיים).

הסיבה היחידה שאני לא קונה כרגע היא חוסר צורך ברכב באופן כללי. אני עובד מהבית ולכן עם קילומטראז של 3000 ק"מ בשנה, הרכב הנוכחי יושב בחנייה פרטית מקורה רוב הזמן. בקלות יכלתי להסתדר ללא רכב, לכן אני לא רואה סיבה להחליף כרגע. אנקדוטה - אני עושה סיבוב עם האוטו בסופ"ש רק כדי לוודא שהכל בסדר.

עם זאת, אני בוודאות אחליף רכב בעוד שנה-שנתיים. כשזה יקרה, הרכב בוודאות יהיה חשמלי. כרגע האופציה הברירת מחדל היא טסלה מודל 3 אבל אין לדעת מה יהיה ההיצע בעוד שנה.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח 

גם ככה הרכב עושה 400 ק"מ בחודש.

יש נסיעות בחגים של אשקלון ירושלים- 160 ק"מ

וים המלח 50 פעם בשנה.

אבל בגדול, מחודש אוקטובר עד מאי, עושה 400 ק"מ בחודש.

מתדלק בגז יוצא לי איזה 100-120 שקל חודשי

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין פריסה של עמדות טעינה כמו בארה"ב, אני לא מתלהב. זה נראה לי צעצוע לגיקים שאוהבים כל היום לשחק במסך מגע ולשנות את כל ההגדרות. זה כנראה טוב למוניות וגם טוב לסביבה שאין זיהום מהרכב, התאוצה המדהימה זה נחמד בהתחלה אבל אחרי כמה פעמים - זה כבר לא כזה מרגש. לא יודע איך הרכב מרגיש בפניות, באחיזת כביש, בנוחות נסיעה. אני בינתיים נשאר עם הפלאג אין שלי - מה שכן להאריך את טווח הנסיעה על חשמל בלבד, לזה לא הייתי מתנגד.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין פריסה של עמדות טעינה כמו בארה"ב, אני לא מתלהב. זה נראה לי צעצוע לגיקים שאוהבים כל היום לשחק במסך מגע ולשנות את כל ההגדרות. זה כנראה טוב למוניות וגם טוב לסביבה שאין זיהום מהרכב, התאוצה המדהימה זה נחמד בהתחלה אבל אחרי כמה פעמים - זה כבר לא כזה מרגש. לא יודע איך הרכב מרגיש בפניות, באחיזת כביש, בנוחות נסיעה. אני בינתיים נשאר עם הפלאג אין שלי - מה שכן להאריך את טווח הנסיעה על חשמל בלבד, לזה לא הייתי מתנגד.

זהו שאלא בדיוק המקומות (פניות, ואחיזת כביש) בהן הטסלה חזקה יותר מפלאג אין ממוצעת בגלל תכנון ומיקום הסוללות.
לגבי התאוצה לא שיש לי ניסיון רב (יצא לי לנהוג בחשמליות חזקות וזו חתיכת חוויה), אבל מכל הסקירות שראיתי וכל חוות הדעת של חברים ומשפחה בחו״ל עם טסלות זה לא משהו שמתרגלים אליו, או מפסיקים להתרגש ממנו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אני לא אקנה טסלה (או כל רכב חשמלי) בשנים הקרובות ממספר סיבות:

1. אני צריך רכב עם יכולות שטח סבירות ומעלה 

2. אין בישראל מספיק תשתיות לתמוך ברכב חשמלי (במיוחד אחרי שיעלו על הכביש אלפי מכוניות בשנה). אין לי שום כוונה ללכת מכות על עמדות טעינה בדרך לצפון ו/או לחכות שעה בתור עד שמישהו יסיים להטעין את הרכב שלו לפני. (ואשתו תסיים את הקניות והילדים יסיימו לאכול והוא יסיים לעשות קקי בשירותים)

3. כל עוד אין לי עמדת טעינה בבית/במשרד רכב חשמלי לא אופציה. (ע"ע סעיף 2)  

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ואם ואם ואם - אז בוודאי.

אבל רק את המה-שמו עם 7 מקומות.

רוב הנסיעות בכל מקרה לטווח קצר,

כולל הבינעירוניות.

סתם לדוגמה - לא צריך שום מכונית חשמלית עם קיבולת מיוחדת לקו ירושלים/תל אביב (130 קמ הלוך חזור).

אבל קודם צריך לסדר איזו מציאות אלטרנטיבית שבה יש לי כסף לקנות את המה-שמו עם 7 מקומות יחד עם בית פרטי ועמדת טעינה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, RK כתב:

לקנא במה?

שהBRZ שלך היא כאילו ספורטיבית אבל גם בהאצה מהמקום וגם מבחינת מרכז כובד והתנהגות כביש היא הרבה פחות טובה מהטסלה בכל פרמטר כמעט :)

• אהבתי 1
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברז היא רכב ספורט להבדיל מהטסלה שהיא ממש לא.הטסלה תהיה מהירה כמעט בכל מצב.אבל ,וזה אבל גדול,כמות המשוב שאתה תקבל בברז מההגה,מהשלדה,מהגיר,ומהמנוע,ואתה כנהג תוכל להגיב בהתאם לאופי הנסיעה שאתה רוצה,לזה הטסלה 3 לעולם לא תגיע.

בטסלה 3 אתה נוסע,ובברז אתה נוהג..יחי ההבדל הקטן.

עריכה אחרונה על ידי Itzik-b
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שכנראה שזה לא נכון, מרכז הכובד הנמוך והמרכזי של רכב חשמלי עולה בכל קנה מידה מרכב עם מנוע בעירה, שלדה וגיר זה לא מעניין וגם המנוע, לטסלה יש יתרון ברור בתחום הזה, תראה נסיעות שלה בNuremberg לעומת הBRZ, אז יש לך יתרון של הגה הידראולי... אוקיי...

עריכה אחרונה על ידי adi89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@adi89

אבל מה עם הטעם של הבנזין 98? מה תעשה בלי הטעם המתקתק על קצה הלשון ותחושת ההתמסטלות מאדי הדלק? זה לעולם לא יהיה לטסלה...

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...