Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוב חברת חשמל בבניין, ועד בית ושאר החמוצים

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 1157 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתעד לקנות דירה בתל אביב, חתמתי היום זכרון דברים וגיליתי כמה דברים שאולי תוכלו לי להבין יותר לעומק.

1. הבניין ישן ובתוך הדירה שנמצאת בקומה רביעית ואחרונה,

2. יש עובש ובעיות מנזילות שהיו בנגיעה הקיר לא קר מאוד ולא נראה שהנזילה קיימת. עם זאת המוכר טוען שצבע את הגג. המוכר טוען בנוסף שאף אחד מהבניין לא רצה להשתתף בנושא איטום הגג ועבודת האיטום בוצעה על ידי הדיירים שגרים בקומה האחרונה. את הגג אני לא ראיתי באור יום

3. אין ועד בית, המוכר טוען שהדירה ליד משלמת את החשבון חשמל (לא נשמע הגיוני עבורי בעליל) אף פעם לא שמעתי על דייר אחד שמשלם עבור כולם, האם זה נורמלי?

4. טוענים המוכרים שהועד בית האחרון הפסיק לפני 8 חודשים להיות ועד בית.

5. איך תוקפים את נושא החשמל ונושא החובות של הבניין? אפשר פשוט להתקשר לחברת חשמל ולבדוק מולם גם אם אני לא בעל בית בבניין?

6. מה לגבי הגג, יש משהו לעשות לפני שאני עולה על הגג בהתחשב בעובדה שאני מבין קצת אם בוצעה עבודה נורמלית או לא?

7. יש עוד דברים שנכנסים בנושא הוועד בית?

קראתי את השרשורים שיש פה מדי פעם ואני חושש להיכנס בתור ועד בית מבלי להכיר את כל הסיפור של זה.

קיימים חששות לגבי הנכס אבל על הנייר נראה שהעסקה טובה יחסית.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחברת חשמל, אתה צריך רק מספר חוזה על מנת לברר, אבל בגלל שאין לך, תשאל את הדייר שאמרו לך שמשלם, תגיד שאתה קונה את הדירה ליד.

יש בכלל אור בחדר מדרגות, אם לא היו משלמים היו מנתקים את החשמל.

ואז בשביל לחבר הם דורשים סכום גדול ואישור בדיקת חשמלאי. מישהו שגר בתל אביב בלי ועד, שלא שילמו וניתקו להם את החשמל המשותף סיפר לי. ואז הם נתקעו כמה חודשים בלי תאורה.

האם חדר המדרגות נראה נקי, מי מנקה אם אין מי שיארגן מנקה?

לפעמים באמת למי שגר בקומה אחרונה יש בעיה שלא רוצים להשתתף באיטום, ואז פשוט זה או לעשות בעצמך כדי שלא ינזל ולספוג את העלות, או לתבוע את הדיירים אם בא לך להסתכסך עם כולם.

• אהבתי 1

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באין ועד מתפקד טיפול בבנין הופך להיות נושא בעייתי מאוד , לכן אני מתפקד כועד כבר שנה שישית אבל מחזיק את הדיירים קצר , מאוד קצר ...

חשבון חשמל אמור להיות משולם על ידי הועד , הפיתרון הוא הוראת קבע מול חשבון ועד בבנק הדואר, כל דייר יכול לבצע העברה בנקאית לחשבון הועד , די פשוט וקל.

איטום גג הוא נושא שכל דיירי הבית חייבים בתשלום + נזקים אשר נגרמים לדיירים בקומה העליונה עקב נזילות ולכן קונים פוליסה המבטחת את הבית מפני נזקים מעין אילו ... , נושא האכיפה הוא בעייתי כיוון שיש תמיד את הדייר המתחכם שאינו מבין מדוע הוא נדרש לשלם על הגג, הפיתרון הוא חברות באגודה לתרבות הדיור ושימוש בעורך הדין שלהם להוציא מכתב התראה לפני נקיטת הליך משפטי לגביה, במרבית המקרים זה מסיים את הנושא והדייר הסרבן מבין שלהתחמק זה אופציה לא קיימת.

ספציפית לגבי גג דולף..., זה נושא יקר אשר מחייב איש מקצוע וזה אינו דבר זול לתיקון.

אני מניח שהבית ישן ולכן אם הגג לא טופל כהלכה יידרש איש מקצוע אשר סביר להניח שיגיד לך שנדרש להניח יריעות איטום ומילוי סדקים..., העלות היא כתלות בגודל הגג.

מייעץ לך להוריד את העלות ממחיר הקניה של הנכס .

באופן כללי , אם מדובר על בית שחלק מהדירות מושכרות זה הולך להיות סיפור לא פשוט ... , בהצלחה.

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לאיטום. מקרוב משפחה קרוב מאוד שהייתה בבעלותו דירה בקומה אחרונה, ביצע איטום לגג, הדיירים לא רצו להשתתף.

תבע אותם וזכה מהר מאוד בלי בעיות. חשוב כמובן לתעד את כל השיחות.

• אהבתי 1

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה לוקחים ועד בית על דירה בבניין 4 קומות, 4 דירות בקומה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, DareDevil כתב:

חתמתי היום זכרון דברים

טעות גדולה לחתום על זכרון דברים, בייחוד אם אתה הקונה.

תתייעץ עם עורך דין כמה שיותר מהר, כדי להבין על מה חתמת.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

טעות גדולה לחתום על זכרון דברים, בייחוד אם אתה הקונה.

תתייעץ עם עורך דין כמה שיותר מהר, כדי להבין על מה חתמת.

התייעצתי עם עו"ד במהלך החתימה.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

כמה לוקחים ועד בית על דירה בבניין 4 קומות, 4 דירות בקומה?

יש מעלית ? , מאיזה סוג ?

נקיון מבוצע בבנין ?

צריך לבדוק מה ההוצאות החודשיות הקבועות ולגזור את זה למספר הדיירים + מעט אקסטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגדול התשלומים שאני מכיר הם כאלה - ניקיון 300 ש"ח בחודש.

מעלית - 520 ש"ח בחודש, לא כולל תקלות מיוחדות.

גנן (במידה ויש גינה משותפת) - 450 ש"ח בחודש. זה כמובן תלוי בגודל הגינה.

חשמל - בסביבות ה 250 בחודשיים.

אם אין מעלית, זה יקטין משמעותית גם את חשבון החשמל כי חוץ מכמה נורות אין כלום.

אנחנו משלמים 300 בחודש בבניין עם 6 דירות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, CX25GTI כתב:

יש מעלית ? , מאיזה סוג ?

נקיון מבוצע בבנין ?

צריך לבדוק מה ההוצאות החודשיות הקבועות ולגזור את זה למספר הדיירים + מעט אקסטרה.

אין ועד בית, אין מעלית, אין ניקיון בבניין

מספר הדיירים כמדומני 16 (4 קומות בכל קומה 4 דירות )

ועד הבית ממה שסיפר המוכר הפסיק לתפקד ככזה בגלל בעיות כספיות עם שאר הדיירים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שסיפורים כאלו  צצים בפריפריה כלכלית ולא בתל אביב..

לא הייתי מתקדם בלי לבדוק את איטום הגג, זה יכול לעלות אלפים או עשרות אלפים במיקרים מסויימים.

בכל מקרה אם זה גג משותף אתה תצליח להוציא את זה מהשכנים, אבל אתה תירק דם.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתל אביב יש אזורים לא מבוטלים שהם פריפריה כלכלית.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

אין ועד בית, אין מעלית, אין ניקיון בבניין

מספר הדיירים כמדומני 16 (4 קומות בכל קומה 4 דירות )

ועד הבית ממה שסיפר המוכר הפסיק לתפקד ככזה בגלל בעיות כספיות עם שאר הדיירים.

100 שקל יספיקו , אני עם חצי ממספר הדיירים + מעלית סוגר יפה את החודש.

לפני 50 דקות, איצי בר כתב:

חשבתי שסיפורים כאלו  צצים בפריפריה כלכלית ולא בתל אביב..

לא הייתי מתקדם בלי לבדוק את איטום הגג, זה יכול לעלות אלפים או עשרות אלפים במיקרים מסויימים.

בכל מקרה אם זה גג משותף אתה תצליח להוציא את זה מהשכנים, אבל אתה תירק דם.

לא ירק דם ולא נעלים, תביעה אצל המפקחת בנוהל מהיר והשכנים יחויבו לשלם את התיקון + הצמדה + קנס יומי על כל יום חריגה .

היו לי כוכבים כאילו אשר סירבו לשלם , המפקחת בחיפה ניערה אותם היטב + תשלום על הימים אשר היא מצאה לנכון לפצות אותי על השעות \ ימים אשר הקדשתי לנושא.

דייר אחד חשב שפסק הדין של המפקחת הוא המלצה בלבד ולאחר 30 הימים שהוקצבו לתשלום לא מצא לנכון לשלם , על המתחכם הושת קנס של 100 שקל לכל יום איחור .

מעט טירטור זה נכון , אבל אם לא מוותרים העלות לסרבנים מתחילה לכאוב בכיס ואז אצים לשלם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, CX25GTI כתב:

באין ועד מתפקד טיפול בבנין הופך להיות נושא בעייתי מאוד , לכן אני מתפקד כועד כבר שנה שישית אבל מחזיק את הדיירים קצר , מאוד קצר ...

חשבון חשמל אמור להיות משולם על ידי הועד , הפיתרון הוא הוראת קבע מול חשבון ועד בבנק הדואר, כל דייר יכול לבצע העברה בנקאית לחשבון הועד , די פשוט וקל.

איטום גג הוא נושא שכל דיירי הבית חייבים בתשלום + נזקים אשר נגרמים לדיירים בקומה העליונה עקב נזילות ולכן קונים פוליסה המבטחת את הבית מפני נזקים מעין אילו ... , נושא האכיפה הוא בעייתי כיוון שיש תמיד את הדייר המתחכם שאינו מבין מדוע הוא נדרש לשלם על הגג, הפיתרון הוא חברות באגודה לתרבות הדיור ושימוש בעורך הדין שלהם להוציא מכתב התראה לפני נקיטת הליך משפטי לגביה, במרבית המקרים זה מסיים את הנושא והדייר הסרבן מבין שלהתחמק זה אופציה לא קיימת.

הבעיה שמעבר לשליחת מכתב התראה , תרבות הדיור לא תעשה כלום. אין שום סנקציות שיכולים להטיל על הדיירים, וגם לא יגישו תביעה נגדם. גוף יועץ בלבד, ללא שיניים.

לפני 6 שעות, Shaike.Zam כתב:

בנוגע לאיטום. מקרוב משפחה קרוב מאוד שהייתה בבעלותו דירה בקומה אחרונה, ביצע איטום לגג, הדיירים לא רצו להשתתף.

תבע אותם וזכה מהר מאוד בלי בעיות. חשוב כמובן לתעד את כל השיחות.

ועכשיו קרוב המשפחה גר עדיין באותו בניין? איך היחסים עם השכנים?

פתרון אחר במצב דומה :קרוב משפחה בעל דירה בקומה אחרונה, הפסיק להשתתף בתשלומי ועד הבית שוטפים, כי נאלץ לממן בעצמו זיפות גג. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכפת לו (ובצדק) היחסים עם הדיירים, אם ירצה מלח, יילך לקנות ולא לבקש מהשכנים.

גם אני, חוץ משלום שלום, אין יחסים עם השכנים (לא רואה כל כך טעם)

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...