Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוזניות אלחוטיות - מה חדש?

Asfanut
שימו לב! השרשור הזה בן 451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, davemustaine87 כתב:

תודה רבה, אבל זה לא מה שהתכוונתי אליו. 

באוזניות יש מצב "אמביאנט"(או שם אחר, תלוי ביצרן) שבעזרת מיקורופונים קולט אותות מבחוץ ומגביר לך אותם. בערך כמו מכשיר שמיעה רק מושכלל יותר. המטרה של זה שתוכל לשמוע רעשים חצוניים ולא להיות "מנותק" 

השאלה אם יש משהו מלבד האיירפודס שלוקח את זה לשלב מתקדם יותר ומאפשר גם שיחה קצרה

הבנתי אותך. אתה מתכוון לשיחה עם אנשים :)

אז התשובה היא שבכל מקרה הם לא אטומות ואפשר לשמוע, אבל במצב transparent הסאונד שהם מוציאות הוא לא כזה שיהיה לך כיף לנהל שיחה, זה יותר בשביל להיות עירני למה שקורה בחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כן זה מובן, זה גם לא המטרה. 

המטרה זה להצליח לנהל שיחה של משפט אחד או שניים מבלי להתחיל ללחוץ על פאוז או להוציא את האוזניה מהאוזן. 

בעבודה קורא לי מצבים של לפעמים 8 פעמים בשעה. וזה ממש מרגיז. 

אני רואה אבל מביקורות שאין באמת אלטרנטיבה לזה מלבד איירפודס פרו או את האוזניות דונאטס של סוני שהם גם יקרות ונשמעות פחות טוב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.5.2022 בשעה 10:10, Igalz כתב:

Bose qc35

כנראה שהייתי צריך להיות יותר ספציפי, אני מתכוון ל-TWS

בתאריך 1.5.2022 בשעה 12:31, misterb כתב:

אתה מתכוון לTWS או סתם אלחוטיות? כי יש הבדל גדול.

TWS, כן, סליחה שלא ציינתי את זה.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 11.8.2021 בשעה 16:38, yohai71 כתב:

אוסיף רשמים שלי מאוזניות שהגיעו אלי היום. אמנם מדובר בהתרשמות ראשונית אבל ייתכן ובכל זאת יעזרו למישהו.

...

ובסוף מצאתי את TaoTronics SoundLiberty 97. הנה לינק לעליאקספרס.

...

מה כן יש? יחסית לגודל (ולמחיר כמובן), יש פה סאונד פשוט מדהים.

הסתקרנתי אז הזמנתי, יחד עם אוזניות אחרות. וואלה, ביקורת מעולה, תמורה יוצאת מהכלל לכסף.

סאונד אחיד יחסית, ואטימה מ-ע-ו-ל-ה שמייתרת סינון רעשים.

כן, לא יזיק קצת יותר פירוט, הבאס טיפה מרוח, והיו לי אוזניות טובות בהרבה בעבר, אבל במחיר הזה?! הפתעה.

מה עוד בדקתי במהלך הימים האחרונים:

FIII T1 XS - מאוד לא נוחות, משום מה, וגם עם האטמים הכי גדולים, לא אוטמות כמו ה-97.

סינון רעשים אקטיבי? meh בריבוע. לא ממש עובד. האטימה החלושה פוגעת בעיקר בבאסים.

בקיצור, עולות 50 ש״ח יותר אבל שוות פחות.

wyze t9 - אוזניות בגודל מלא (או בעצם, בינוני) - נוחות חבישה בסדר,

סאונד לא מלוטש בעליל עם באס מוגזם ברמות שאפילו חובב באסים כמוני לא מסוגל לעכל.

בלי סינון רעשים - אותו סיפור בלתי נסבל של באס,  בנוסף אטימה חלשה יחסית לרעשי חוץ.

סינון רעשים? ובכן, כשהוא מופעל, אוזן ימין חוטפת באופן קבוע זמזום בתדר נמוך.

בדקתי בכל מיני סביבות ליתר ביטחון.

אני לא יודע אם מדובר באקזמפלר מקולקל, אבל העסק פשוט לא עובד.

הוחזרו לקופסה ויוחזרו בהקדם.

- - - - - -

בגדול, הרושם המוגבל שלי עד כה מסינון/ביטול רעשים - מאוד לא משכנע.

כן, אני יודע שלא בדקתי אפל, אבל אני מרשה לעצמי מידה הגונה של סקפטיות,

בעיקר לאור חוסר הקשר המוחלט בין איזו שהיא ביקורת ביקום לבין המוצרים בפועל.

יוחאי זה צדיק הדור, תאמינו לי.

נושא השיחות מעניין אותי כשלג דאשתקד, אז לא בדקתי ואין לי מה לחוות בנושא.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, hans כתב:

FIII T1 XS - מאוד לא נוחות, משום מה, וגם עם האטמים הכי גדולים, לא אוטמות כמו ה-97.

סינון רעשים אקטיבי? meh בריבוע. לא ממש עובד. האטימה החלושה פוגעת בעיקר בבאסים.

בקיצור, עולות 50 ש״ח יותר אבל שוות

אני חושב שטעית בדגם.ל-XS אין סינון רעשים אקטיבי.

בכל מקרה, אטימה זה עניין של אנטומיה ואטמים, זו לא תכונה של האוזניה פר-סה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, hans כתב:

יוחאי זה צדיק הדור, תאמינו לי.

סוף סוף, שנים שאני אומר את זה. 😇

אם כבר עליתי באוב, אעדכן שהאוזניות ממשיכות לספק אותם ביצועים כמו בהתחלה. אני, כמו שאומרים, סטיספייד קסטומר. 

אוסיף עוד טיפ לגבי משהו ש(נדמה לי) פאלו העלה בזמנו, הריח ה... לא משהו שהאוזניות סופחות באופן טבעי מהאוזניים. בסיום האזנה, אני לא מחזיר את האזניות לקופסה אלא מניח אותן הפוכות (כשהגומיות באוויר) במקום שלא נגיש לאחרים, לא כי אני חושש מגניבה אלא כדי שלא "יתעסקו" או יפילו אותן. על הדרך, פותח את הקופסה שלהן ומניח ליד. חוזר אחרי שעתיים-שלוש ומחזיר לקופסה ולתיק; כל ריח מתנדף בזמן הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

אני חושב שטעית בדגם.ל-XS אין סינון רעשים אקטיבי.

צודק, תודה על התיקון. יש מקירופונים חיצוניים, אבל מדובר בסינון רק במהלך שיחה + מצב transparency/ambient וואטאבר שעדיין לא הבנתי מי בעולם צריך אותו. צריך לשמוע? עצור לשנייה את בטהובן...

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הן אוטמות כ"כ טוב שבלי זה אני בקושי שומע מה מדברים איתי...

בגלל זה אני אומר, אטימה זה מאפיין שלך/אטמים, לא של האוזניה

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.11.2021 בשעה 17:50, Igalz כתב:

בגללך ובאשמתך מצאתי את עצמי מזמין ביום הרווקים הסיני את soundliberty 94, שזה בגדול אותו דגם כמו ה97 רק עם תוספת ANC.

הרושם הראשוני מאוד דומה למה שתיארת, את איכות הANC אני אבדוק בשבוע הבא בתחבורה ציבורית.

הדבר היחיד ששמתי אליו בנתיים בתנאים של בית הוא שעם AMC דלוק הצליל פתאום נהיה יותר באסי ועמוק, כאילו סוג של פילטר loudness מופעל על האודיו. לא החלטתי עדיין אם אני אוהב את זה או לא, אבל ההבדל בצליל בין ANC לבין בלי ANC הוא יותר ממה שהייתי רוצה.

אהבתי את הambient mode, עובד בצורה נהדרת, רק חבל שזה בא מלווה עם הודעה מילולית ולא איזה צליל קצר יותר.

השליטה באוזניות דרך ממשק המגע לא מדוייקת במיוחד ויש ושם פספוסים של נגיעות. כניראה שאני אעדיף להשתמש בזה כמה שפחות.

אעדכן בהמשך אם יהיו לי עוד תובנות

אחרי 8 חודשים עם soundliberty94 של toatronics, התחדשתי בזוג אוזניות galaxy buds live של סמסונג, ואחרי שבועיים של שימוש החלטתי לכתוב סקירה השוואתית קצרה בין השניים.

נתחיל בדבר החשוב ביותר, מחיר

soundliberty94 עולים נכון להיום סביבות 50$ אצל הדוד עלי, את האוזניות של סמסונג מצאתי ב264 ש"ח אצל היבואן הרישמי (סאני) דרך אתר הייטקזון. בנוסף, כל מי שקונה פלאפון של סמסונג מהדור האחרון, S22 ומעלה, מקבל את האוזניות מתנה (חינם), כך הן הגיעו אלי. אז אמנם יש הפרש במחיר בין השניים, אבל עדיין בראייה שלי הם משחקים פחות או יותר באותה ליגה.

נוחות

האוזניות של toatronics נכנסות לתעלת האוזן ואישית האוזניים שלי מתעייפות אחרי בערך שעה וחצי עם האוזניות. האוזניות של סמסונג נחות באפרכסת וגם אחרי כמה שעות שימוש רציף לא הרגשתי שום אי נוחות, ולמען האמת בקושי הרגשתי שהן שם.

בפעילות גופנית האוזניות של toatronics  נתפסות על הגומיה שבתעלת האוזן ויצא לי לתפוס את האוזניה ברגע האחרון לפני שהיא עפה לי מהאוזן. עם האוזניות של סמסונג עוד לא יצא לי להתאמן יותר מידי, אבל באוזן שלי (כאמור באפרכסת) הן יושבות מעולה ולא יצא לי לשים לב לתזוזה כלשהי לאורך זמן.

הקייס של סמסונג דק ושטוח יותר לעומת הקייס של toatronics ובהחלט נוח יותר בכיס של המכנס.

סאונד

בסך הכל אהבתי עד היום את הסאונד של toatronics אבל הציק לי טיפה שהבס טיפה חד\מודגש מידי. הציק לי גם שכשמכבים את הANC איכות הסאונד יורדת משמעותית, לא ברור למה.

הסאונד של סמסונג הרבה יותר מאוזן, בס טוב ולא מוגזם מידי בהגדרות ברירת מחדל. ישנו אקוולייזר מובנה שניתן לשליטה מהאפליקציה בפלאפון.

מבחינת עוצמת השמע לדעתי האוזניות של סמסונג מגיעות לעוצמת מעט גבוהה יותר, וגם שומרות על צליל נקי יותר בעוצמות הגבוהות.

באופן תמוה האוזניות של סמסונג מגיעות מהמפעל כאשר עוצמת השמע נמוכה למדי, ונדרשת קצת התעסקות בשביל להבין איך מגבירים את עוצמת השמע באוזניות. לא כולם מוצאים איך לעשות את זה וראיתי לא מעט תלונות ברשת שעוצמת השמע חלשה, כשבפועל אנשים פשוט לא מבינים איך להגביר אותה.

ביטול רעשים

כיוון שהאוזניות של toatronics יושבות בתעלת האוזן האטימה הפסיבית שלהן טובה משמעותית מזו של סמסונג.

שתי האוזניות מגיעות עם ביטול רעשים אקטיבי (ANC), שבסך הכל מורגש בצורה זהה אצל שתיהן, בעיקר בסינון התדרים הנמוכים.

שיחות טלפון

toatronics עושות עבודת לא רעה בשיחות טלפון במקום שקט, אבל נופלות חזק על הפרצוף בניסיון לנהל שיחה באיזור רועש או כאשר יש רוח.

סמסונג בנתיים עושות עבודה מדהימה בשיחות טלפון. גם ליד כביש סואן שמעו אותי מעולה בצד השני. למעשה אגדיל ואומר שבנסיון האישי שלי האוזניות האלו של סמסונג עושות את העבודה הטובה ביותר בשיחות טלפון מכל האוזניות בלותות' שאי פעם היו לי, כולל אוזניות במחיר פי 4 מהן.

ממשק משתמש

האוזניות של toatronics  מגיעות עם ממשק מגע מסורבל למדי. פונקציות שונות בכל אחת מהאוזניות, עם כמות נגיעות משתנה, והמגע לא מדוייק במיוחד, יש לא מעט פספוסים. הקייס מכיל 4 לדים שמציגים את עוצמת הסוללה בזמן שמתבצעת טעינה של האוזניות בפנים.

האוזניות של סמסונג משלבות ממשק מגע עם שליטה מאפליקציה בפלאפון. בעזרת האפליקציה ניתן לקבוע חלק מפקודות המגע, והמגע בסך הכל מרגיש מדוייק למדי.

האוזניות של סמסונג מכילות חיישני קירבה שמזהים שהאוזניה יצאה מהאוזן. בנוסף הקייס גם הוא מתקשר עם הפלאפון וניתן לראות את עוצמת הסוללה שלו באפליקציה.

פיצ'ר שכניראה זמין רק לבעלי מכשיר סלולארי של סמסונג: כל אוזניה, ברגע שהיא מחוץ לקייס, מתקשרת עם מכשירי סמסונג מסביב ומתנהגת כמו smart tag, כלומר אם נאבדה אוזניה, ועדיין יש לה סוללה, ניתן לקבל איכון גיאוגרפי על המיקום שלה דרך מכשירי סמסונג אחרים בסביבה שלה.

קישוריות

טווח הקליטה בשני הסטים פחות או יותר זהה. אני חייב לציין שהוא נחות משמעותית מאוזניות בלותות' אחרות (לא TWS) שיש ברשותי.

אבל, עם האוזניות של toatronics נתקלתי הרבה שבסביבה רועשת (מבחינת RF) האוזניות יוצאות מסנכרון, כלומר הצליל באוזניה אחת מקדים את השניה בכמה שברירי שניה. והן לא חוזרות לסנכרון עד אשר עוצרים את המדיה ומפעילים שוב. נרשמו גם כמה פעמים שהאוזניות התנתקו לגמרי מהמכשיר והתחברו חזרה אחרי כמה שניות בודדות.

עם האוזניות של סמסונג לא נתקלתי במצבים של יציאה מסנכרון, אבל גם שם בסביבה רועשת (שוב, RF) פה ושם יש קיטועים.

סוללה וטעינה

לא שמתי לב להבדל משמעותי בזמני סוללה או בזמני טעינה בין שני הסטים של האוזניות. כן שמתי לב שהאוזניות של taotronics צורכות אנרגיה כאשר הן מכובות בתוך הקייס. ובערך תוך שבוע של חוסר שימוש הקייס והאוזניות מגיעות לפריקה מלאה.

שניהם מגיעים עם שקע טעינה USB-C.

הקייס של סמסונג יודע גם להטען אלחוטית.

זהו בנתיים. מקווה שזה יעזור למקרה שמשהו מתלבט בין השניים.

• אהבתי 4

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחת מהאוזניות ה-Fill XS שלי התפרקה. לפני שאני ניסיונות להחזיר אותה לתפקוד, הזמנתי זוג Fiil Lite מהחנות של שיומי ב-Joom.

חשבתי להכנס למסע הארוך של "מה אקנה עכשיו", שלוקח בין חודשיים לחצי שנה, עם המטרה להשיג מקסימום אינטגרציה בין הפיקסל שלי לאוזניה. גם יכולת יותר טובה בשיחות יהיה טוב. יענו, אני רוצה איירפודס עם איכות השמע של Fill באנדרואיד, במעט כסף. רוצה.

אבל בינתיים הזמנתי את ה-Lite. עולות רק 134 ש"ח... אין Ambient mode (שאני דווקא כן משתמש בו לפעמים לשמוע מוסיקה באוזניות בנהיגה, כי עדיין שומעים את הסביבה), אין חיישן שמזהה אם שמת/הסרת את האוזניה (נחמד), אבל פאק איט. 134 ש"ח...

נ.ב. גם ה-XS וגם ה-Lite משתמשות באותו קייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפש אוזניות לאישתי, ואם היא כבר ביקשה, הייתי מעדיף עם ANC.
הזכירו פה לאחרונה את Taotronics.
ראיתי באליאקספרס 3  דגמים רלוונטיים (אוזניות "על האוזן" ולא בתוך האוזן או באפרכסת).
הראשון: Taotronics Soundliberty 90 Hybrid ANC Wireless
מחיר 216 ש"ח. כמובן שקע USB-C, דרייבר 40 מ"מ וגם חיבור 3.5מ"מ.

השני - Taotronics Soundliberty 55

המחיר 323 ש"ח. דווקא כאן לא מצאתי שום פרטים כמו ב BH090 על גודל הדרייבר למעט דבר אחד; הם טוענים ל-3 מצבי Noise Canceling - מה שלא מופיע במפרט של ה soundliberty 90.

השלישי - Taotronics BH090.
המפרט נראה זהה ל Soundliberty 90.
לא הצלחתי למצוא את ההבדלים בינהם.
גם ב Soundliberty 90 רשום במפרט BH090...
בקיצור - מאוד מבלבל ולא ברור.
המחיר - כ 171 שח.

עבור שימוש סטנדרטי למשתמש שמחבר אותו לטלפון נייד בשביל לצפות בתכנים - אני מניח שההבדל בין הדגמים הוא זניח עד אפסי.

אם למישהו יש ניסיון עם מי מהם, please shoot.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, איציק נ. כתב:

אם למישהו יש ניסיון עם מי מהם, please

תציץ 4 הודעות למעלה, עשיתי סקירה השוואתית בין soundliberty94 לבין סמסונג buds live

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איציק נ.אם אתה כבר בגזרה של 325 ש"ח, שווה לך להציץ על Nothing Ear (1) TWS, הם נותנות תמורה מעולה למחיר שלהם, ויש לי כמה וכמה אוזניות כולל כאלו שעולות פי כמה יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוזניות בתוך האוזן לא באות בחשבון, תודה.

התרשמתי מ Taotronics לאור חוות הדעת והביקורות כאן, ורציתי להתפקס ולחדד את ההבדל (אם בכלל יש) בין הסאונד ליברטי ל BH090 שבשניהם מופיע למעשה אותו הקוד דגם, אבל יש הבדל מחיר לא ברור.
בכל מקרה הזמנתי את הסט ב 171 שח, לדעתי הם יעשו את העבודה מעל ומעבר.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

האוזניות הגיעו היום.

אני מופתע.

לאוזניות יש קייס מקטיפה עם סגירה שנועד להגן עליהן באיחסון ולהקל עליהן בנשיאה.

כבל טעינה וכבל AUX מסופקים גם כן.

נוחות מאוד על האוזניים. שמע (לטעמי) מעולה (על אחת כמה וכמה בהתחשב במחיר). שמתי כמה שירים בספוטיפיי ופשוט נהנתי. אפילו הבאסים של הפנתרה (נועה קיל'ה) נשמעים מעולה.

אני סופר מופתע.

ה ANC אשכרה עובד יפה. ברור שלא כמו באוזניות של מאות דולרים - ששם אפשר להגיע לסינון כמעט מוחלט, אבל היי - זה עושה עבודה ! בדקתי אותן אותן בחוץ, בעבודה עם הדייסון ואחכ עם הקולט אדים בפעולה. באמת - אחלה ! זה באמת מצליח לסנן תדרים של רעש מאוד מציק ומזקק את הרעשים לרמה שהיא הרבה מעבר ל"נסבלת", מרגישים את ההבדל חד משמעית, לא חארטה. 

אם אישתי תתמכר, אני מזמין לעצמי גם...

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...