Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בגולף 8 שנת 2020

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש, נראה כמו בחירה מעולה!

אם יורשה לי לשאול, מה עלויות הסדירות של אחזקת רכב בפולין? (ביטוח, אגרת כביש וכו')

מאמין שזה מאוד זול כי רואה ברחבי אירופה לא מעט פולנים שלא מחליפים את לוחית הרישוי הפולנית שלהם ללוחית רישוי מקומית למרות שהם מתגוררים באותה מדינה זמן רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אני אשמח גם לשמוע מה מחירי אחזקת הרכב בפולין ובנוסף עלויות נלוות ביחס לישראל, כמו למשל כבישי אגרה (אם קיימים), עלויות תחזוקה, עלויות חלפים וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש וכמובן אם אפשרי תפרגן לנו בתמונות בהמשך.

המחיר בוודאי נשמע אטרקטיבי מאד ביחס לארץ אבל כדי להשוות נכון השאלה היא איך המחיר ביחס לרמת החיים והמשכורות.

.כלומר, כמה משכורות ממוצעות צריך בשביל להגיע לסכום של הרכב
עריכה אחרונה על ידי Daewoo_Racer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש,

אני לא חושב שיש מה להשוות בין הפוקוס לגולף, הגולף הרבה יותר רכב וגם המחיר אומר הכל, כמה עולה פוקוס בפולין?

כי בארץ לא חושב ששתיהן יהיו בכלל באותו טווח, אם כן, הגולף ללא ספק תהיה בחירה מעולה גם בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על ההערות וההארות.

לגבי גולף מול פוקוס, ההבדלים במחיר לא גדולים מדי. בסופו של דבר גולף עם אבזור דומה תהייה יקרה יותר אולי ב-3-4 אלף, לא יותר מזה. פשוט התחברנו יותר לגולף. גם הפוקוס רכב מעולה, במיוחד ברמת האבזור שרצינו לקחת. הבעיה הייתה במימון שהוא יחסית יקר, מה שהפך את הפוקוס ליקרה יותר מהגולף בחשבון הסופי.

לשאלות האחרות:

אין אגרת רישוי שנתית (עד כמה שאני יודע), אלה בדיקה פעם בשנה שעולה בערך 60-80 ש"ח. ביטוח חובה + מקיף + גרירה באירופה + תופינים עולה בערך 3-4% ממחיר הרכב. הביטוח לגולף לשנה עלה לי 3000 ש"ח בערך. מחיר דלק עומד כרגע על 4 ש"ח לליטר. יש מספר כבישי אגרה מהירים, אבל כל הכבישים האחרים ללא תשלום. אין צורך בויגנייט שנתי. לגבי חלפים, לא יודע האמת. כנראה זול יותר מהארץ. כמו שכתבתי, קניתי חבילה של 4 שנים טיפולים + אחריות כדי לא לשבור את הראש.

המשכורת הממוצעת בפולין בערך חצי מישראל, אבל המקומיים בדרך כלל קונים רכבי יד שנייה מגרמניה, או מכוניות זולות. מצד שני, אם אתה עובד ב-IT המשכורת שלך יחסית למשכורות האחרות בפולין הרבה יותר גבוהה ממשכורת של עובד הייטק ישראלי לעומת משכורות אחרות בישראל...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להיכנס לעניינים מתמטיים, ממוצע לא אומר הרבה כי הוא מושפע מהקצוות.

מעניין יותר איך השכר החציוני בפולין ביחס לשכר החציוני בישראל.

בכל אופן, חבילת טיפולים כוללת הכול? גם בלמים למשל או רק מה שמופיע במפרט הטיפול של הרכב?

לפני 9 דקות, garicho כתב:

המשכורת הממוצעת בפולין בערך חצי מישראל, אבל המקומיים בדרך כלל קונים רכבי יד שנייה מגרמניה, או מכוניות זולות. מצד שני, אם אתה עובד ב-IT המשכורת שלך יחסית למשכורות האחרות בפולין הרבה יותר גבוהה ממשכורת של עובד הייטק ישראלי לעומת משכורות אחרות בישראל...

איבדתי אותך במשפט הזה. משהו בניסוח לא ברור.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש גרישה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, dorsht כתב:

בלי להיכנס לעניינים מתמטיים, ממוצע לא אומר הרבה כי הוא מושפע מהקצוות.

מעניין יותר איך השכר החציוני בפולין ביחס לשכר החציוני בישראל.

בכל אופן, חבילת טיפולים כוללת הכול? גם בלמים למשל או רק מה שמופיע במפרט הטיפול של הרכב?

איבדתי אותך במשפט הזה. משהו בניסוח לא ברור.

אם לצורך העניין משכורת ממוצעת בישראל עומדת על 12K אז בפולין היא תיהיה 6K, ומשכורת IT בישראל תעמוד על 25K אז בפולין היא תעמוד גם על 25K.

כל זה בנניח ו.. כלומר היחסים של עובד IT בישראל הם בוא נאמר פי 2 ממשכורת לא IT, אבל בפולין הם פי 4.

כל המספרים והיחסים מומצאים, רק כדי שתבין את כוונת המשורר.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש

אך...אירופה...        בשעה שאצלך מפעל הייצור נמצא במרחק של כמה שעות הובלה במשאית (או ברכבת), אצלנו זה מתבצע דרך הים, באניה.

בשעה שאצלך עושה רושם שברגע שפקיד הרישום לוחץ על אישור ההזמנה, מיד נפתחת הזמנת-ייצור במפעל, אצלנו הייבוא מתבצע בשיטה הישנה של מלאים ושל "מה שיש" (אפשר כמובן להזמין מהמפעל , אבל אז צריך לחכות גם עד שהאונייה תגיע, מה שלוקח בסה"כ מספר חודשים).

אני מניח שזה כבר הגולף החדש, שכבר כולל את ה"ברכה" הזאת שנקראת "מערכת היברידית לייט" (שהיצרן נאלץ לייצר כדי לרצות את רשויות זיהום האוויר באירופה, במקום לחטוף קנס על כל רכב שיוצא ללא).

עריכה אחרונה על ידי ntd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, garicho כתב:

Golf Life 1.5 eTSI EVO mHEV 110 kW / 150 KM DSG

יפה, וואג הוציאו גירסה חדשה שמחזיקה מעמד 150 ק"מ שלמים... (כן אני יודע שזה HP בפולנית)

יופי של אוטו, מתחדשת!

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • מצחיק 7

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...