Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, ALÞћÃ כתב:

, צריכה מוגברת של אבץ וחליטת זרדי אורניום.

אני אוהב את הצביעה הזאת - כל מי שלא תומך בנרטיב של פניקה, פגיעה במשק, פגיעה בהשכלה והזרקת חינוסים כל 3 חודשים - בהכרח מעודד צריכת אבץ.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, snoop90 כתב:

אני אוהב את הצביעה הזאת - כל מי שלא תומך בנרטיב של פניקה, פגיעה במשק, השכלה והזרקת חינוסים כל 3 חודשים - בהכרח מעודד צריכת אבץ.

למרבה ההפתעה, ישנן אימרות/צביעות חוזרות ונשנות גם מצד מתנגדי החיסונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פריג'י כתב:

כל מה שאתה כותב על הקשר בין הדבקה באומיקרון לבין חיסון רביעי זה לא יותר משילוב שבין ספקולציה לבין רצון אישי/אשליה.

כמובן.

מה שפורסם עד עכשיו, יחד עם משהו הרבה יותר עקרוני - הבנה שאי אפשר להכריח אנשים להתחסן כל שלושה חודשים וזה גם לא סקלבילי בשום דרך אחרת, מלמד שאין צורך בבוסטר הנוסף. ולכן בערך אותם המומחים תמכו בראשון אבל לא בשני. ולכן אין עכשיו המלצה לכולם ללכת להתחסן. וזה כנראה גם הדבר הנכון.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ALÞћÃ כתב:

למרבה ההפתעה, ישנן אימרות/צביעות חוזרות ונשנות גם מצד מתנגדי החיסונים.

אני איבדתי אותך לגמרי. את מי אתה מקטלג כמתנגד חיסונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ALÞћÃ כתב:

ועדיין, אני מעדיף להאמין לאובדי העיצות האלו,

גם אני.

מה לעשות שכרגע אין מהם המלצה לעוד חיסון וחלק מהם, כאלו שלקחו חלק מאוד פעיל בפיתוח החיסונים, אומרים בצורה מאוד חד משמעית שאי אפשר לחסן את כולם כל שלושה ארבעה ודשים וגם אין לזה סיבה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

קודם כל, אותם 14% הם מספר מספק בשביל הסטטיסטיקה. יש עוד כמה עשרות אחוזים של מחלימים, אאל"ט סה"כ מדובר בכ-50% שנחשבים "מוגנים".

ממש לא מספיק בשביל סטטיסטיקה. 

מכול 100 אלף ילדים יש לך בממוצע 14 אלף מחוסנים, ו-86 אלף לא. מתוך כול האוכלוסיה הזאת יש לך 260 שנדבקו שהם לא מחוסנים(0.3%) , ו-120 שכן מחוסנים(0.85%) . ברור שאף אחד לא יחשוב שלמחוסן יש יותר סיכוי להדבק מלא מחוסן. כניראה שיש עוד המון גורמים שמשפיעים על ההטייה הזאת. 

הבעיה היא שמשום מה כשרוצים להציג עד כמה החיסון מוצלח, אז מתעלמים באלגנטיות מכול אותם הטיות שיכולות להיות. 

ודבר שני, מאיפה הבאת עשרות אחוזים של מחלימים? משרד הבריאות לא מפרסם פילוח מחלימים לפי גיל. ובלי קשר זה לא משנה. כאן מדובר על יעילות החיסון מול האומיקרון , לא יעילות " הדבקות בזן כלשהו של קורונה מלפני שנה וחצי" מול האומיקרון.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, יבגניפ כתב:

גם אני.

מה לעשות שכרגע אין מהם המלצה לעוד חיסון וחלק מהם, כאלו שלקחו חלק מאוד פעיל בפיתוח החיסונים, אומרים בצורה מאוד חד משמעית שאי אפשר לחסן את כולם כל שלושה ארבעה ודשים וגם אין לזה סיבה?

כי הם רוצים לשמור על רווחיות מסוימת ולכן לא ירוצו לדחוף עוד ועוד חיסונים כאשר חלק מסוים מהעולם עדיין בשלבים של חיסון ראשון. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ה R בירידה כבר כמה ימים

למה ערן סגל אומר שכרגע זה השבוע שיש הכי סיכוי להדבק?

https://twitter.com/segal_eran/status/1483827196863168516/photo/1

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ALÞћÃ כתב:

בגדול, שמתנגדי החיסונים צדקו all along.

איפה בכל מקום אתה שומע את זה? ניראה לך שרוב האנשים מאמינים לשטויות האלה?

האנשים כבר שנתיים בתוך החרא הזה(קורונה) בהתחלה אולי היה בילבול אצל חלק מהאנשים אבל עכשיו... מי מאמין לזה?

זה סתם שיט שמיעוט מאוד מטומטם ממציא לעצמו על 5G ועוד דברים מפגרים.

מנגד יש אנשים ששואלים שאלות לעניין ומתעניינים, מבקשים עוד מידע ומבקרים שזה מצויין!(זה גם חלק ממה שאנחנו עושים כאן)

לפני שעתיים, ALÞћÃ כתב:

אם תשלים עם העובדה שגם מיטב קודקודי הרפואה בעולם קצת (הרבה) אובדי עיצות ב time frame הנוכחי בנוגע להתנהלות מול הקורונה, תתפוצץ מכעס קצת פחות (או בתקווה שלא תתפוצץ כלל). ועדיין, אני מעדיף להאמין לאובדי העיצות האלו, מאשר לשאמאנים, דוקטור אבניים ושאר השרלטנים למיניהם שמבחינתם הכל מתחיל ומסתיים ברמת התודעה (תודעת בריאות ולא תודעת פחד, אם נדייק), צריכה מוגברת של אבץ וחליטת זרדי אורניום.

בוואדי שהם אובדי עצות מדובר במחלה/זן חדש אבל זאת לא סיבה להיות בפאניקה.

נכון להיום במקום להסביר לציבור על האומיקרון ועד כמה הוא מסוכן, מבלבלים אותו, מפחידים אותו ויוצרים יותר נזק מתועלת.

בסוף כמו שפריג'י אמר כאשר משרד הבריאות יצעק "זאב זאב" אף אחד לא יאמין להם וכרגע זה הכיוון.

• אהבתי 1

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Transporter כתב:

אם ה R בירידה כבר כמה ימים

למה ערן סגל אומר שכרגע זה השבוע שיש הכי סיכוי להדבק?

https://twitter.com/segal_eran/status/1483827196863168516/photo/1

קטע כזה של מתמטיקה.
אם יש לך 60,000 מאומתים ביום וה R  ירד ל 1.5 , אז הם ידביקו 90,000 ביום.
לעומת לפני שבוע היינו עם 20,000 ביום וה R  היה 2.. כלומר רק 40,000 ביום.
לכן עכשיו יש לך סיכוי פי 2 להידבק כל יום מאשר לפני שבוע, למרות שה R ירד מ 2 ל 1.5.

כולם בתקווה שה R ירד כמה שיותר מהר מתחת ל-1 וזה יקרה תוך 3 ימים או תוך שבוע גג.
ואז גם המספרים היומיים ירדו.. ותוך שבועיים נחזר ל 20,000 ואז הירידה תהיה ממש חדה.

תקווה שמספר החולים קשה לא יעבור את ה 1200 , כי למרות שאתה לא אוהב לשמוע את זה אבל יש מצב שאם נעבור את  ה 1200 אז יתחילו לדבר על סגר וב 2000 יתנו איזה סגר לשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Electron אותם הורים שסירבו לחסן את ילדיהם הם אותם אנשים שיושבים היום בבית ליד ילדים מאומתים או מבודדים, וכנראה שכמה מהם יצטרכו להתמודד עם לונג קוביד, וגרוע מזה - עם PIMS של הילדים. וזאת שצועקת על מכת הבידודים היא אותה אחת שהודיעה שפשע לחסן את הילדים בבתי הספר. 

@davemustaine87 המספר 50% הוא עיגול של 48% שפורסם מפי אחד המומחים לפני כשבוע, אין לי כרגע המקור. ודרך אגב - לא ברור לי המקור למספרי הנדבקים שאתה העלית, כי לא מצאתי אותו בפרסום של משהב"ר.

לגבי נספר אנשים שמשתתפים במחקר קליני - אז 14% מאוכלוסיה של מיליונים זה לא רק מספר מספק, זה מספר עצום. חשוב על המחקר הראשון של פייזר שפורסם רק לפני קצת למעלה משנה - בכולו השתתפו בערך 40,000 נבדקים שחולקו לשתי קבוצות. אז נכון שהמחקר באוכלוסיה אינו RCT (ר"ת של randomized controlled trial) שנחשב לפסגת איכות המחקרים, אבל, מצד שני, המספרים הגדולים ושיטות של תיקנון סטטיסטי הופכות את המחקרים האלה למשמעותיים מאד, ואם תסתכל על מחקרי החיסונים מישראל שפורסמו במיטב העיתונות המקצועית מבוקרת העמיתים הם כאלה, ולמעשה מתוחכמים עוד יותר כי הם בדקו את הסטטוס של כל נבדק מדי יום, כלומר אותו אדם היה יכול להכלל חלק מהתקופה בקבוצת הלא מחוסנים וחלקה בקבוצת המחוסנים, כאשר החישוב נערך לפי person-years (או person-days, זה כמובן אותו דבר).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • משעמם 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

המספר 50% הוא עיגול של 48% שפורסם מפי אחד המומחים לפני כשבוע, אין לי כרגע המקור. ודרך אגב - לא ברור לי המקור למספרי הנדבקים שאתה העלית, כי לא מצאתי אותו בפרסום של משהב"ר.

המספר הגיע מהגרף שצירפת. ואחוז הנדבקים הגיע מהחלק היחסי של "מחוסנים" ו-"לא מחוסנים" באותה אוכלוסיה.

ציטוט

לגבי נספר אנשים שמשתתפים במחקר קליני - אז 14% מאוכלוסיה של מיליונים זה לא רק מספר מספק, זה מספר עצום. 

14 אחוז זה מספר בהחלט עצום, אבל אם מתחשבים ומנרמלים מול החלק היחסי שלו באוכלוסיה.

כול עוד לא עושים את זה, ואני בטוח ב-100 אחוז שלא עשו את זה, כי משרד הבריאות תמיד התפאר בכמה יש פחות חולים קשה מחוסנים מאשר לא מחוסנים למרות החלק הקטן של הלא מחוסנים באוכלוסיה(מעל גיל 60), אז זה מספר חסר תכלית לחלוטין. 

תחשוב על זה ככה,  אם האומיקרון היה מגיע חודש לפני, היו לך בערך 1 אחוז של ילדים מחוסנים בגילאים 5-11, ובנרמול ל- 100,000 ילדים, היו לך 1000 מחוסנים ומהם 10 שנדבקו בקורונה. על אותו משקל משרד הבריאות יכל לפרסם גרף יפה שמראה בנרמול ל-100 אלף, יש לך 400 נדבקים לא מחוסנים, ו-10 נדבקים מחוסנים. איזה יופי!, ללא חיסון יש לך סיכוי של פי 40 להדבק באומיקרון! 

ציטוט

חשוב על המחקר הראשון של פייזר שפורסם רק לפני קצת למעלה משנה - בכולו השתתפו בערך 40,000 נבדקים שחולקו לשתי קבוצות. אז נכון שהמחקר באוכלוסיה אינו RCT (ר"ת של randomized controlled trial) שנחשב לפסגת איכות המחקרים, אבל, מצד שני, המספרים הגדולים ושיטות של תיקנון סטטיסטי הופכות את המחקרים האלה למשמעותיים מאד, ואם תסתכל על מחקרי החיסונים מישראל שפורסמו במיטב העיתונות המקצועית מבוקרת העמיתים הם כאלה, ולמעשה מתוחכמים עוד יותר כי הם בדקו את הסטטוס של כל נבדק מדי יום, כלומר אותו אדם היה יכול להכלל חלק מהתקופה בקבוצת הלא מחוסנים וחלקה בקבוצת המחוסנים, כאשר החישוב נערך לפי person-years (או person-days, זה כמובן אותו דבר).

הניסוי של פייזר היה מפוקח מאוד ובהחלט מנורמל סטטיסטית בכול מדד אפשרי, ולמה ? כי הוא מוגש לאישור ב-FDA תוך כדי שכול העולם מסתכל על זה. תנסה לרמות את ה-FDA, אתה תקבל בראש. ותאמין לי שאני יודע. אני מגיע מהתעשייה הזאת. 

הטבלאות והנתונים של משרד הבריאות לעומת זאת, מוגשים רק ל-YNET, קארספורום ולמשתמש ההדיוט. ולכן אפשר לשחק איתם כמה שבא לך. משרד הבריאות עשה את זה בעבר המון פעמים, עושה את זה בצורה גלויה בחלק מהנתונים שלו(תסתכל על פילוח חולים קשה מתחת לגיל 60 - כי זה ממש ממש הגיוני לקבץ בני 50-59 ובני 10-20 לקבוצה אחת), אז אין שום סיבה שלא ימשיך לעשות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאמץ הירואי הצליחו במשרד הבריאות לפתור את הבאג שבו מספר החולים היומי התאפס ב 65535 . האתר חזר לפעול. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...