Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, sperial כתב:

המחוסנים נדבקים, לא ידוע עד כמה מדביקים, אבל מתאשפזים הרבה פחות - כך שלפחות בפן הזה החיסון נותר משמעותי.

את הפעולה לצמצום הדבקה היה צריך לעשות לפני כמה שבועות. בינתיים הסוסיםנברחו מהאורווה.

אתה באמת חושב שעם רמת ההדבקה של האומיקרון ואחרי שנתיים של מגיפה ו Covid fatigue  אפשר היה לעשות משהו אחר? 

אתה כנראה באמת צריך לנסות לצאת מהפינה שלך ולהתחבר למציאות בשטח (דרך אגב, לא רק של ישראל…)

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעולות שהיו צריכות  להתבצע היו, למשל, חיסוני הילדים, שבהם  נעשתה ממש חבלה מכוונת. לאור יעילות חיסונים אלה כנראה שאפשר היה למצמם מאוד את התפשטות האומיקרון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 44 דקות, korola כתב:

רוב החולים קשה שמפוצצים את המערכת הם מחוסנים,   הרי מחוסן שחושב שהוא מחוסן מסתובב לו במסעדות , בהופעות הם מעמיסים את מערכת.. 

2 אנשים לא מחוסנים שאני מכיר (לא בגלל סיבוכים, בגלל אידאולוגיית דווקא) שחטפו עכשיו קורונה (לפי בדיקת PCR), החלימו אחרי 4 ימים בדיוק כמו חולים מחוסנים. מנפלאות האומיקרון.
אני מתחיל לחשוב שגם הבוסטר הראשון היה מיותר ובתכלס 2 חיסונים זה מספיק בשביל הגנה מהזנים הראשונים של הקורונה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, אני מצפה שלמרות האכזבה הראשונית מהמנה הרביעית היא תראה יעילות בגל הנוכחי.

לפני כשעה, sperial כתב:

את הפעולה לצמצום הדבקה היה צריך לעשות לפני כמה שבועות. בינתיים הסוסיםנברחו מהאורווה.

אה פספסתי את זה.

שמע, מה שמגיע מגיע. אתה לא נותן לשום דבר במציאות האובייקטיבית להסיט אותך ממסע הצלב שלך לשכנע את כולם ש"היה אפשר אחרת" ו"חיסונים כל כמה חודשים". כל הכבוד. זה בטח לא קל. אבל כמו שנכתב מיליון פעם, על ידי כמעט כל מי שמוצא לנכון להתבטא גם בפומבי ולא בפורום, מקבל החלטות, משפיע עליהן וכו', אין אחיזה במציאות לאמונה שלך שהיה אפשר לצמצם את ההדבקה באומיקרון. אלא אם היינו עושים סגר כמו בסין שאתה לא בטוח אם אתה רוצה או לא.

למד להיות פרגמטי. לפחות קצת. באמת יעזור לחוסן הנפשי שלך. בהתחשב בזה שיהיו עוד גלים ועוד פעם תסבול מזה שהמגפה לא מנוהלת כמו שאתה היית מנהל אותה - כל המיותרים הולכים ללשכת התעסוקה. כל החשובים מקבלים סבסוד ועזרה מהמדינה. ומי שלא שם את המסיכה בדיוק כמו שצריך נשלח לגולאג או משהו.

מת על השרשור הזה, כבר אמרתי? 

לפני 4 דקות, sperial כתב:

פעולות שהיו צריכות  להתבצע היו, למשל, חיסוני הילדים, שבהם  נעשתה ממש חבלה מכוונת. לאור יעילות חיסונים אלה כנראה שאפשר היה למצמם מאוד את התפשטות האומיקרון.

סכין בגב האומה גרסת הקורונה.

די. נו די.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

אני מתחיל לחשוב שגם הבוסטר הראשון היה מיותר ובתכלס 2 חיסונים זה מספיק בשביל הגנה מהזנים הראשונים של הקורונה.

זה גם מה שאני חושב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

מציע לך לבדוק את הנתונעם שפורסמו לפ י 2 דקות על ילדים החיסון מונע יופי הדבקה, בתנאי שהוא טרי. חזרה על הגרפים של התישנות מנות החיסון האאשונות בתחילת הדלתא, עם יעילות מרשימה של הבוסטר.

-5999318668649018867_121.jpg

לא יכול לערוך אבל בקבוצת גיל 5-11, המחוסנים מהווים 14.5 אחוז מכלל קבוצת הגיל(מופיע באתר משרד הבריאות). משמעותית פחות מרשים הא? 

ובקבוצת 12-15 בילתי אפשרי לדעת מה החלק היחסי של כול אחד מהם. 

יש מנות חיסון שהולכות לפוג תוקף אז מנסים לדחוף אותם?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, davemustaine87 כתב:

יש פגי תוקף? פותח תחנת חיסון במעבר כרם שלום ובאחד המעברים ביו"ש. נותן למי שרוצה להתחסן לבוא בלי שום מחויבות.

הפעם האחרונה שזה קרה זרקו אותם בשמש. החזירו אותם פגומים מהחשש שאנחנו הבאנו להם חיסונים בלאי. 

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, vadim6385 כתב:

זה גם מה שאני חושב.

הקונצנזוס המדעי כרגע זה ששלושה חיסונים זה הנורמה ומספק הגנה טובה ממחלה קשה. מעבר לזה כרגע אין צורך בחיסון רביעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, davemustaine87 כתב:

לא יכול לערוך אבל בקבוצת גיל 5-11, המחוסנים מהווים 14.5 אחוז מכלל קבוצת הגיל(מופיע באתר משרד הבריאות). משמעותית פחות מרשים הא? 

ובקבוצת 12-15 בילתי אפשרי לדעת מה החלק היחסי של כול אחד מהם. 

קודם כל, אותם 14% הם מספר מספק בשביל הסטטיסטיקה. יש עוד כמה עשרות אחוזים של מחלימים, אאל"ט סה"כ מדובר בכ-50% שנחשבים "מוגנים". ואותו מספר של 14.5% הוא קודם כל תעודת עניות למדינת ישראל וחלק נכבד מהכשלון להתמודד מול האומיקרון. יש באירופה מדינות שהגיעו ל-40% חיסון ילדים, אם היינו דומים להם היינן סביב 70-75% חסינות ילדים והגל הנוכחי היה הרבה, הרבה יותר קטן, כי כל ילד שלא נדבק היה מצמצם עוד כמה, בהתאם ל-R.

@vadim6385הזכרון שלך קצר. הבוסטר הראשון היה חיוני, והמספרים היו ברורים מאוד. חפש את ההרצאה שנתנה דר אלרעי פרייס לצוות ה-FDA ואת צניחת הגל הרביעי אחרי מתן הבוסטרים. יש בעולם קונצנזוס שהבוסטר הראשון חיוני, וזה נכון לכל סוגי החיסון. לגבי הבוסטר השני אין נתונים קליניים, ולא יהיו לפחות עוד כמה שבועות, כי, מה לעשות, אין קיצורי דרך כשצריך לבדוק דברים על פני תקופה. ההחלטה על מתן המנה הזו היתה מעין אקסטראפולציה של מה שנעשה לפני חצי שנה (ולהזכירך, גם הבוסטר הראשון ניתן על סמך מידע מוגבל מאוד). וכאמור, ההערכה האישית שלי היא שבעוד מספר שבועות נראה שהבוסטר השני פעל, אבל, כמובן, זו הערכה, לא משהו שמבוסס על מידע. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

כל מה שאתה כותב על הקשר בין הדבקה באומיקרון לבין חיסון רביעי זה לא יותר משילוב שבין ספקולציה לבין רצון אישי/אשליה.

אין קשר.

האומיקרון מדבק וגורם לתחלואה של התקררות לכאלו שקיבלו בוסטר לפני 3 חודשים. צעירים שקיבלו חיסון שלישי באוקטובר.

יותר מזה? 2 קרובי משפחה שלי עשו חיסון רביעי ונדבקו. חטפו תסמינים לא קלים. עבר. ברוך השם לא קיבלו צלקות בריאה.

זו המציאות ידידי.

איזה בוסטר תתן כדי להילחם בזה? איך אתה מתכוון להצדיק כפיית חיסון נוסף? בשביל למנוע התקררות?

כל עוד החיסון השלישי מגן בפני מחלה קשה, זה מספיק. 

רוצים הליך נוסף? הליך אחר? בבקשה, תביאו נתונים. תביאו הצדקה. תביאו מחקרים. תהיו שקופים. ותפסיקו כבר עם הגוועלד. זה לא שטייטעל ואין פריץ. זה הטבע.

חלאס עם הכפיה. אנשים הם תבוניים וצריך לפנות לשכל ולהיגיון.

אני כבר הזהרתי בספטמבר מחוסר שיתוף פעולה בגלל אובדן האמון, ומה שומעים עכשיו בכל מקום? הצדקות למתנגדי חיסונים הזויים. שיהיה לנו בהצלחה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצב של האומיקרון לא היה זמן לעשות מחקרים, כי אם היו מתחילים אותם לפני חודש התוצאות היו מתפרסמות בעוד שלושה, כשהאומיקרון כבר ישכח. לכן חזרו עת התסריט של הדלתא והבוסטר הראשון.

דרך אגב, כמה זמן אחרי הבוסטר חלו הקרובים שלך? אם הבוסטר התחיל להשפיע כשבוע אחרי הזריקה - זה זמן סביר לתגובה - הרי שראשוני המתחסנים בו היו מוגנים לקראת סוף השבוע שעבר. צריך תקופת blanking של לפחות שבוע לפני ההתייחסות לבוסטר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@Electronבתפיסה שלך כמה טעויות:

1. אחוז החולים קשה לא מעניין את בתי החולים. מה שמעניין אותם הוא המספר האבסולוטי שתופס מקומות וצוותים. אז גם אם האחוז שלהם יותר נמוך הרי זה מתוך מספר גדול, ואבסולוטית זה הרבה.

2. הלא מתחסנים הם בעיה שלך ושלי. פעם אחת כי הם תופסים את המיטות לאנשים עם מחלות אחרות, ופעם שניה כי עלות הטיפול בהם גבוהה, על חשבון המיסים שאנחנו משלמים.

3. ההתפשטות הלא מבוקרת של הנגיף פוגעת בך בעוד מקום כצרכן שירותי בריאות - קרוב ל-10,000 עובדי המערכת מושבתים. כך גם מערכות חיוניות אחרות כמו התחב"צ שבה מושבתים הרבה קוים, ואפילו הביטחון נפגע בגלל השבתת חיילים ופיטול פעילויות.

כמות המאומתים המטורפת זניחה ביחלס לחולים קשה וגם התמותה מאוד נמוכה, נכון זה יוצר עומס במיוחד בחורף אבל לא קורסים מזה.

מספיק לחפש אשמים! לאנשים נימס מכל ההיסטריה הזאת!רוב החולים קשה בבתי החולים מחוסנים גם הם עכשיו אויבים?!מספיק!תחליף סידקט.

בנתיים מה שפוגע הכי הרבה באזרחים זה המדיניות של משרד הבריאות והמממשלה שלנו -פאניקה! די, שחררו!

לפני 42 דקות, sperial כתב:

תסתכל רגע על הנתונים- אחוז המחוסנים אצל ילדים בגליים 5-11 הוא 15% עכשיו סביר להניח שההורים שלהם שייכים לאוכלוסייה של בני 25 עד-49 שיעור ההתחסנות בהם סביבות 75% כלומר הם לא מתנגדים לחיסון אבל בכל זאת הם לא רצים לחסן את הילדים שלהם, אתה לא חושב שזה אומר משהו?

1.thumb.PNG.51d2dbea9468b066688379b921b1d953.PNG

לפני 18 דקות, sperial כתב:

יש באירופה מדינות שהגיעו ל-40% חיסון ילדים, אם היינו דומים להם היינן סביב 70-75% חסינות ילדים והגל הנוכחי היה הרבה, הרבה יותר קטן, כי כל ילד שלא נדבק היה מצמצם עוד כמה, בהתאם ל-R.

בוא ניקח את קטר, מדינה חיסנה למעלה מ95% מהאוכלוסיה שלה (בני 12 ומעלה).

עזר להם בלצמצם את ההתפשטות של אומיקרון?

2.thumb.PNG.36408a6e0799aef7d187e73ed9c1e0a0.PNG=

לפני 12 דקות, פריג'י כתב:

ומה שומעים עכשיו בכל מקום? הצדקות למתנגדי חיסונים הזויים. שיהיה לנו בהצלחה.

כמו מה?

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Electron כתב:

כמו מה?

בגדול, שמתנגדי החיסונים צדקו all along.

אני כבר ממתין בכליון זרועות ל Rev. העדכני של פייזר, אפילו עדכנתי את הביוס בלוח האם של הדסקטופ שלי הערב, בשעה שקפיצות מתח היסטריות פוקדות את השכונה ושרדתי את זה בכדי לספר, אבל החלק הזה לא באמת רלוונטי לדיון.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Electron כתב:

כמו מה?

מה השאלה?

כל בנאדם שלישי שאני מדבר איתו לא מבין למה עשו את הבוסטר בכלל. הם שכחו את הדלתא. הם לא שכחו את זה שביטלו להם תו ירוק שהיה בתוקף.

אני אישית התפוצצתי מכעס על זה. כי הייתי מהראשונים לחיסון הראשון אז נדפקתי בשלישי בלי סיבה מוצדקת. 

עכשיו בנוגע לחיסון הרביעי אני רואה אנטי מוחלט. לא מעניין אנשים לשמוע על זה. ובטח לא עזר שה- FDA ועוד מומחים יצאו חד משמעית נגד, כולל בורלא שלא צידד.

כל הזמן הזה שמפמפמים חיסון רביעי ואנשים מחוסנים בינתיים חולים, מדבקים, סימפטומטיים - הכל מהכל. מי מתחזק מזה? מי שבראש שלו אלו שלקחו זריקה שייכים לעדר. 

היה יותר הגיוני לצאת בקמפיין שאומר לא שחייבים חיסון רביעי, שזה כמובן לא נכון והשטח מוכיח את ההיפך, אלא שחייבים להבטיח שיש רמת חיסוניות גבוהה בקהילה כדי למנוע מחלה קשה, שמבצעים מחקר להבין מה המצב בשטח וגם מה זה האומיקרון ולהגיד את האמת שהוא כנראה לא מאוד מסוכן. כדי שכשתצטרך, כמשרד בריאות, להגיד פתאום זאב זאב - גם יאמינו לך.

לפני 37 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, כמה זמן אחרי הבוסטר חלו הקרובים שלך? אם הבוסטר התחיל להשפיע כשבוע אחרי הזריקה- זה זמן סביר לתגובה

לא הרבה, זה הסדר גודל.

ההנחה שלך שיש קשר בין הדבקה באומיקרון לחיסון לא מסתדרת עם המצב באוסטרליה. מזל שפיתחו שם נוגדן לג'וקוביץ' שאחרי מאבק עיקש הצליחו לנצח ולהחלים לפחות ממנו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, פריג'י כתב:

מה השאלה?

כל בנאדם שלישי שאני מדבר איתו לא מבין למה עשו את הבוסטר בכלל. הם שכחו את הדלתא. הם לא שכחו את זה שביטלו להם תו ירוק שהיה בתוקף.

אני אישית התפוצצתי מכעס על זה. כי הייתי מהראשונים לחיסון הראשון אז נדפקתי בשלישי בלי סיבה מוצדקת. 

עכשיו בנוגע לחיסון הרביעי אני רואה אנטי מוחלט. לא מעניין אנשים לשמוע על זה. ובטח לא עזר שה- FDA ועוד מומחים יצאו חד משמעית נגד, כולל בורלא שלא צידד.

כל הזמן הזה שמפמפמים חיסון רביעי ואנשים מחוסנים בינתיים חולים, מדבקים, סימפטומטיים - הכל מהכל. מי מתחזק מזה? מי שבראש שלו אלו שלקחו זריקה שייכים לעדר. 

אם תשלים עם העובדה שגם מיטב קודקודי הרפואה בעולם קצת (הרבה) אובדי עיצות ב time frame הנוכחי בנוגע להתנהלות מול הקורונה, תתפוצץ מכעס קצת פחות (או בתקווה שלא תתפוצץ כלל). ועדיין, אני מעדיף להאמין לאובדי העיצות האלו, מאשר לשאמאנים, דוקטור אבניים ושאר השרלטנים למיניהם שמבחינתם הכל מתחיל ומסתיים ברמת התודעה (תודעת בריאות ולא תודעת פחד, אם נדייק), צריכה מוגברת של אבץ וחליטת זרדי אורניום.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...