Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

אותם הורים שסירבו לחסן את ילדיהם הם אותם אנשים שיושבים היום בבית ליד ילדים מאומתים או מבודדים, וכנראה שכמה מהם יצטרכו להתמודד עם לונג קוביד, וגרוע מזה - עם PIMS של הילדים. וזאת שצועקת על מכת הבידודים היא אותה אחת שהודיעה שפשע לחסן את הילדים בבתי הספר. 

לא הייתי מחסן את הילד שלי גם.
עם כל הכבוד לLong COVID וPIMS. אחוז הילדים שסובל מהם הוא כל כך קטן שלהכניס אותם בכלל לדיון הוא שטות מוחלטת.

לילד בבידוד ארוך ובלי בית ספר יגרם נזק וודאי!
לילד עם קורונה הסיכוי לחלות במחלה קשה שואף לאפס.
לילד עם קורונה הסיכוי לנזק בטווח ארוך שואף לאפס. בהקשר הזה, גם אם יסבול מהתופעות שציינת והסיכוי לכך מאוד מאוד נמוך עדיין הוא יחלים ויחזור לחייו. אם לא אחרי שבוע אחרי חודש, ואם לא אחרי חודש אחרי חצי שנה.

את הנזק שיגרם להם בלי מסגרת ובלי חברה אי אפשר לתקן.
אתה נמצא בשלב בחיים שאתה כבר לא מבין את זה. הילדים שלך יודעים להעסיק את עצמם. הילדים שלך יודעים לקרוא. לילדים שלך אני מקווה יש כישורים חברתיים.
אם היה לך ילד בכיתה ב' שלא יודע לקרוא היית מבין את זה.
אם היה לך ילד שסובל מדיכאון או מהפרעות התנהגות היית מבין את זה.

היית מבין שהתופעות שציינת שוליות ולא צריכות להיות חלק ממערך השיקולים עם המידע שיש לנו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, farkash7 כתב:

התנקשו באנשים כאן על פחות.

• מצחיק 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, farkash7 כתב:

עם כל הכבוד לLong COVID וPIMS. אחוז הילדים שסובל מהם הוא כל כך קטן שלהכניס אותם בכלל לדיון הוא שטות מוחלטת.

לילד בבידוד ארוך ובלי בית ספר יגרם נזק וודאי!
לילד עם קורונה הסיכוי לחלות במחלה קשה שואף לאפס.
לילד עם קורונה הסיכוי לנזק בטווח ארוך שואף לאפס. בהקשר הזה, גם אם יסבול מהתופעות שציינת והסיכוי לכך מאוד מאוד נמוך עדיין הוא יחלים ויחזור לחייו. אם לא אחרי שבוע אחרי חודש, ואם לא אחרי חודש אחרי חצי שנה.

את הנזק שיגרם להם בלי מסגרת ובלי חברה אי אפשר לתקן.
אתה נמצא בשלב בחיים שאתה כבר לא מבין את זה. הילדים שלך יודעים להעסיק את עצמם. הילדים שלך יודעים לקרוא. לילדים שלך אני מקווה יש כישורים חברתיים.
אם היה לך ילד בכיתה ב' שלא יודע לקרוא היית מבין את זה.
אם היה לך ילד שסובל מדיכאון או מהפרעות התנהגות היית מבין את זה.

היית מבין שהתופעות שציינת שוליות ולא צריכות להיות חלק ממערך השיקולים עם המידע שיש לנו.

במסגרת קרנבל הקורונה, זכינו ל״מיתוג מחודש״ של תסמונת פוסט ויראלית (https://bjgp.org/content/37/298/212.short) בתור ״לונג-קוביד״ ותופעות דלקתיות בילדים, שנופלות תחת הספקטרום של תסמונת קוואסאקי (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7928644), בתור ״PIMS״ ו״MIS-C".

התופעות האלה קיימות בכל מחלה ויראלית וזוכות לאבחון יתר (גם הוא מוכר) בתקופות מגיפה. הן אף פעם לא עניינו את הציבור בגלל השכיחות האפסית שלהן (תתי פרומילים - הרבה פחות מסוכן מ״תאונות תלמידים״) שהיתה ונותרה כזו גם לאורך תקופת הפנדמיה הויראלית הנוכחית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 51 דקות, A_lex כתב:

רגע רגע... אתה טוען שהחיסון מסוכן מהמחלה?

הבידוד לילדים מסוכן יותר מהמחלה.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, A_lex כתב:

רגע רגע... אתה טוען שהחיסון מסוכן מהמחלה?

לילדים? יש סיכוי כזה.

ילדים זה לא מבוגרים. לא מבחינת הסיכון מהמחלה ולא מבחינה גופנית.
בגוף של ילדים עדיין מתרחשים שלל תהליכים שלא מתרחשים אצל מבוגרים או מתרחשים אבל פגיעה בהם אצל ילדים יכולה להיות עם משמעויות חמורות.
מבחינתי כהורה אני עושה ניהול סיכונים פשוט - מצד אחד עדיין אין מספיק מידע על ההשפעות של החיסון אצל ילדים בטח בטווח ארוך מצד שני המחלה לא מסכנת ילדים. 

זה השיקול שלי ושכל אחד יעשה את השיקול שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

מצד אחד עדיין אין מספיק מידע על ההשפעות של החיסון אצל ילדים בטח בטווח ארוך מצד שני המחלה לא מסכנת ילדים. 

אין לך מספיק מידע על השפעות החיסונים לטווח הארוך?

אבל מידע על השפעת הוירוס לטווח הארוך יש לך? שתף. נשמח ללמוד.

לפני 33 דקות, omerkot כתב:

הן אף פעם לא עניינו את הציבור בגלל השכיחות האפסית שלהן

מעניין. כי רופאת הילדים שלנו נתקלה במקרים בקהילה, של תופעות לוואי מהמחלה.

חבר של הבן שלי עדיין סובל מבעיות זיכרון לטווח הקצר.

אבל אתה קבעת שזו שכיחות אפסית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, פינדר כתב:

אין לך מספיק מידע על השפעות החיסונים לטווח הארוך?

אבל מידע על השפעת הוירוס לטווח הארוך יש לך? שתף. נשמח ללמוד

צודק אין לי מידע לא על זה ולא על זה.
יש לי מידע על טווח קצר. הווירוס הוא לא מחלה מסוכנת אצל ילדים לפחות בטווח הקצר.

לפני 49 דקות, פינדר כתב:

מעניין. כי רופאת הילדים שלנו נתקלה במקרים בקהילה, של תופעות לוואי מהמחלה.

חבר של הבן שלי עדיין סובל מבעיות זיכרון לטווח הקצר.

אבל אתה קבעת שזו שכיחות אפסית.

נו ו...? לא הוכחת שהשכיחות היא לא אפסית.
מאות מיליוני ילדים בעולם אם לא מיליארדים נדבקו בנגיף הזה. על רובם הגדול לא שמענו כי אפילו סימפטומים לא היו להם.
אז היא נתקלה במקרים אפשר לחשוב, וגם אם נתקלה במקרים השאלה מה יהיה עם הילדים האלה אחרי כמה חודשים.
יש ילדים שאת הנזק שהם חטפו מהעדר בית ספר/גן הם יקחו איתם שנים קדימה, אולי אפילו לכל החיים.

לגבי בעיות זיכרון לטווח קצר קודם כל אני אטיל ספק, ואחר כך אני אאחל לו בריאות ואבקש ממך לעדכן אותנו בעוד חצי שנה מה שלומו. אם החלים אז זה לא מעניין כמו שאומרים... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

לגבי בעיות זיכרון לטווח קצר קודם כל אני אטיל ספק

במה אתה מטיל ספק?

אני מכיר את הילד ואת ההורים שלו.

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

רופאה נתקלה לא מוכיח שכיחות לא אפסית

אני מדבר על רופאה אחת בקהילה.

אתה מוזמן לדבר עם עוד רופאי ילדים.

אני לא נכנס לחישובים סטטיסטים ולא להבדלים בין דלתא לאומיקרון, אבל להגיד שהסיכון לילדים הוא אפסי זו שטות של מתנגדי חיסונים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קשה להעריך את רמת הסיכון לילדים, נכון. אבל מצד שני כמה חרא הילד ואתה תאכלו בעתיד הקרוב והרחוק כי הוא לא לומד שום דבר אמיתי כבר שנתיים? זה לא סיכון? וזה בלי להיכנס בכלל לבעיות נפשיות וסטרס שעשו הסגרים והבידודים האלה לילדים. לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבין שאלה לא דברים קטנים שאפשר לנפנף.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

במה אתה מטיל ספק?

אני מטיל ספק באבחנה.
אני מטיל ספק בחומרה שלה.
אני גם מטיל ספק באבחנות של רופאים לגבי כמה תופעה היא חמורה/שכיחה, יש לי דוגמא חיה מהשרשור הזה שהספיקה לי כדי להבין שרופאים לפעמים מדברים שטויות.

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

אני לא נכנס לחישובים סטטיסטים ולא להבדלים בין דלתא לאומיקרון, אבל להגיד שהסיכון לילדים הוא אפסי זו שטות של מתנגדי חיסונים.

זו לא שטות זו האמת מה לעשות? המעט מאוד מקרים שעושים עליהם הרבה רעש לא משנים את התמונה.
זו לא מחלת ילדים. זו לא מחלה שמסוכנת לילדים, ולא משנה מה תרשום או כמה ילדים עם בעיות זיכרון תמצא התמונה לא תשתנה.
מאות מיליוני ילדים בעולם נדבקו והמשיכו בחייהם בלי שבכלל ידעו שנדבקו. זו המציאות.
אני לא מתנגד חיסונים, קיבלתי בסוף את ה-3 גם, ועדיין לא הייתי נותן לילד שלי את החיסון הזה. 

בנוסף אגיד שבאף מחקר על החיסון לא ראיתי שבדקו עד כמה הוא יעיל במניעת התופעות הסופר שוליות שציינת. לא נתקלתי בסטטיסטיקה כזו, ואני מאמין שהיא לא קיימת כי פשוט לא ניתן למדוד אותה. התופעה כל כך שולית ונדירה שהיא לא ניתנת למדידה בקבוצת מדגם כל כך קטנה, אז גם הטענה שלך כאילו החיסון ימנע את התופעות הללו אני לא מבין מאיפה היא הגיעה ואם היא נכונה.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לילדים? יש סיכוי כזה.

ילדים זה לא מבוגרים. לא מבחינת הסיכון מהמחלה ולא מבחינה גופנית.
בגוף של ילדים עדיין מתרחשים שלל תהליכים שלא מתרחשים אצל מבוגרים או מתרחשים אבל פגיעה בהם אצל ילדים יכולה להיות עם משמעויות חמורות.
מבחינתי כהורה אני עושה ניהול סיכונים פשוט - מצד אחד עדיין אין מספיק מידע על ההשפעות של החיסון אצל ילדים בטח בטווח ארוך מצד שני המחלה לא מסכנת ילדים. 

זה השיקול שלי ושכל אחד יעשה את השיקול שלו.

זה כמו קנאביס, שאם עושים את זה, עדיף להתחיל בגיל מבוגר, 24-25.

צריכת קנאביס בגיל צעיר יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך במוח, מהסיבה שעדיין לא סיים להתפתח.

מצד שני, אתה לא יודע אם קורונה אצל ילדים לא יכולה גם כן לגרום לנזק בלתי הפיך, גם אם אין סימפטומים.

לגבי בידוד אני מסכים - זה בהחלט גורם לנזק. אפילו יותר מזה - לדעתי אסור להביא רק ילד אחד. או 0 או N>1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד, אתה דוחף משהו לא קשור. אנחנו מדברים על להתחסן ואתה מדבר על בידודים.

אנשים איבדו את הצפון - מפחדים מהחיסון יותר מהמחלה. סלחו לי, אבל זה מטומטם.

להחליט שאתה חושב שהסיכוי של הילד שלך להדבק נמוך מספיק כדי לא לחסן, זה דבר אחד. אבל לבוא ולטעון שאתה מעדיף שידבק ולא יתחסן? 🤦‍♂️

מבחינתי, ניהול הסיכונים צריך להיות מה סיכוי ההדבקות מול כמה אתה חושב שהמחלה מסוכנת מהחיסון. ואני אפילו לא לוקח את האופציה של החיסון מסוכן מהמחלה כי זה כבר... רגע, כבר כתבתי את זה.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, A_lex כתב:

ואני אפילו לא לוקח את האופציה של החיסון מסוכן מהמחלה כי זה כבר... רגע, כבר כתבתי את זה.

למה אתה לא לוקח את זה בחשבון?
אם לא צריך לקחת את זה בחשבון למה צריך לבדוק חיסונים בכלל? בוא נזריק וננסה על האוכלוסיה ב"Live" אם יעיל הרווחנו לא יעיל ננסה להזריק משהו אחר. בשביל מה צריך קבוצות מדגם?
עכשיו תגיד לי "אבל יש לו אישור FDA". ברור. אישור חירום... למה זה מוגדר אישור חירום?
חלק מהתופעות שמדברים עליהם אצל ילדים נגרמות בגלל תגובת יתר של מערכת החיסון לאורך זמן. מי אמר לך שהחיסון לא יגרום לזה? מי אמר לך שהוא לא יגרום לזה במספרים גדולים יותר מהווירוס?
תקבל יותר ילדים עם PIMS אם תחסן מאשר אם לא תחסן.

*שוב אני מדבר על חיסון אצל ילדים לא מבוגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...