Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי חסימת חניה פרטית

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

יש לי שאלה שאולי יוכלו לעזור לי פה החברים לא מצאתי מקום יותר טוב לשאול.

בשכונה שלנו יש בתים פרטיים עם חניות פרטיות שאסור להחנות על המידרכה מול השער על מנת לא לחסום.

העניין זה שרובם החליטו לשים גזיבו או להרחיב את הבית שלהם והלחנות ברחוב רגיל ויוצרים עמוס חניה מטורף..

השאלה שלי היא כזו במידה ומישהו בנה תוספת לבית שלו וביטל את החניה יש שער של חניה אבל זה פשוט קיר של בית עם חלון האם החניה מחוץ לשער עדיין נחשבת פרטית ואסור לחנות או שברגע שהם בנו וביטלו את הכניסה לחניה אין בעיה לחנות שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בד"כ עם השער מגיעה ציור מעטפה על הכביש, יש כזה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר החניה מאושרת בתוכניות התב"ע - אז היא חייבת להיות מגובה בתימרור מתאים.
התמרור הזה יכול להיות בתור סימון אדום לבן ו/או סימון מעטפה (תמרור 820). בנוסף המדרכה חייבת להיות מונמכת או אבני שפה משופעות.
אם הבנתי נכון אתה מתאר מצב שבו החניות הפרטיות הללו לא משמשות לחנייה באופן ברור, ואתה מעוניין לחנות מול הכניסה לחנייה (שכמובן כבר לא חנייה),

למעשה אתה תחנה על אדום לבן או על סימון המעטפה.

יש כאן משהו שלא מסתדר כי אם החניות הפרטיות מעוגנות בתב"ע - אז חייב להיות תימרור מתאים ולכן אתה תחנה על אדום לבן או מעטפה ואתה תקבל דו"ח.

מצד שני אם אין אדום לבן או מעטפה אז יכול להיות שהחניות הן בכלל פיראטיות.

מצד שלישי אם החניות הפרטיות כן חוקיות  - הבעיה שאתה מתאר היא שימוש לא חוקי בחניות הפרטיות - ועל כך יש להודיע לעירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שניתן להבין מהדברים, מדובר בכניסה לחצר פרטית, כאשר בעל הבית החליט לחסום את הכניסה, באופן קבוע ומוחלט.

ייתכן שתוך כדי עבירות על חוקי הבניה או על תקנות עזר עירוניות, אבל לא נראה לי שזה ממש מעניין מישהו.

מה שכן, האיסור על החניה במקום הוא הגורם לבעיה.

לפיכך, הייתי פונה לעירייה בבקשה לבטל את איסור החניה במקום המדובר, ולהתירה לטובת לדיירי הרחוב, הסובלים ממצוקת חניה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאתם אומרים יש תמרור 820 על הכביש ומדרכה מונמכת.

אבל מדובר בבתים שנבנו לפני 25 שנה.

לפני כשנה + צבעו את התמרור 820 על המדרכה ומאז בוצעו בניה וביטלו את החניה אבל התמרור עדיין נשאר.

הטענה של הדיירים זה שהם משלמים בטאבו גם על החניה בכביש השאלה שלי אם קיים בכלל דבר כזה? האם כל בית שיש לו כניסה לחניה משלם אקסטרה גם על החניה בכביש שמתבטלת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה מוזרה, אבל קלה לבדיקה. השטחים המוצמדים צריכים להופיע בתשריט הבניין ברישום בטאבו.

במקרה בדקתי לאחרונה את הרישום בבית שלי (לפני פניה למשטרה לגבי רכב שחנה בחניה הפרטית שלי) - החניה היתה צבועה, הכביש (תמרור 820 "מעטפה") - לא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החניה הפרטית היא לרכב אחד, אני לא רואה את ההשפעה על מצוקת החניה ברחוב.

בין אם רכב בודד חונה בחניה פרטית, וחניה בודדת מול השער אסורה, לבין אם הוא חונה באותו מקום אסור וחוסם לעצמו את הכניסה לחצר, אין ממש הבדל.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, inflictioN כתב:

הטענה של הדיירים זה שהם משלמים בטאבו גם על החניה בכביש השאלה שלי אם קיים בכלל דבר כזה? האם כל בית שיש לו כניסה לחניה משלם אקסטרה גם על החניה בכביש שמתבטלת?

מה פתאום. החניות ברחוב הן חלק משטח הדרך - שהוא כל השטח מקו מגרש ועד לקו מגרש השני.
הדרך כוללת בתוכה את המדרכות, חניות והמסעה.

נראה שעליך לפנות לעירייה (למהנדס העירייה) שיבטלו את תמרור 820 שעל הכביש - כי החנייה הפרטית כבר לא משמשת כחניה באופן קבוע.

לפני 2 דקות, Be roo כתב:

אם החניה הפרטית היא לרכב אחד, אני לא רואה את ההשפעה על מצוקת החניה ברחוב.

בין אם רכב בודד חונה בחניה פרטית, וחניה בודדת מול השער אסורה, לבין אם הוא חונה באותו מקום אסור וחוסם לעצמו את הכניסה לחצר, אין ממש הבדל.

אבל הדייר לא חוסם לעצמו את הכניסה - כי אסור לחנות שם... מהסיפור של פות"ש נשמע שהדייר חונה ברחוב ותופס מקום חנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי פעם חיוב או ניסיון לחיוב של עיריית בית שמש אי פעם בעבר לחייב תושבי שכונה מסוימת (בתים פרטיים) על המדרכה שצמודה לשטח של כל אחד, אבל לא על הכביש, כולל מעטפות.

מי צבע לפני שנה את המעטפות? העירייה עצמה? קבלן מטעמה? או הדיירים?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, nathun כתב:

אבל הדייר לא חוסם לעצמו את הכניסה - כי אסור לחנות שם... מהסיפור של פות"ש נשמע שהדייר חונה ברחוב ותופס מקום חנייה

היו דיונים דומים בעבר, אין סיבה שדייר שיש לו חניה פרטית גם לא יחסום את עצמו, גם אם תאורטית אסור לחנות במקום, האסיור הרי בשבילו. נכון, כך הוא מרוויח שתי חניות, אבל זה החוק וזו הנורמה.

לחנות סתם ברחוב זו חזירות, אבל זה לא שונה מדייר שיש לו חניה פרטית וחונה בחוץ כדי להשאיר מקום לחברים או סתם.

בקיצור, זה יותר עניין של חוקי בניה וסכסוכי שכנים, מאשר חוקי תעבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם אבדוק בערייה את הנושא.

ולגבי מה שאמרתם הבעיה מתחילה שכל בית כיום יש 2 רכבים ומעלה.

בנוסף לזה הם בוחרים להשתמש בחניה שלהם לשים שם גזיבה ולהוסיף עוד פינה בחצר..

והחלק הכי גרוע זה שהם חונים בחניות רגילות ברחוב ואת החניה עם התמרור 820 שומרים להם במידה ולא יהיה להם חניה והכל יהיה תפוס רק אז הם יחנו שם..

וזה נהיה מגפה יש מעל 6 בתים  שעושים את זה ולכולם יש 2 מכוניות ומעלה.

בסופו של יום יוצא שאתה חזור הביתה עם קניות או סתם עייף מאימון או יום קשה ואתה חונה מרחק של 10 דקות הליכה בזמן שיש מלא חניה פנויה שהם שומרים לעצמם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע קטע, לפני כמה שנים גרתי בפתח תקווה, ברחוב שמצד אחד שלו בתי קרקע ברביעיות - רכבת, בצד השני היו כמה בניינים, חורשה, ואתר בנייה.

ל-2 או 3 מהבתים הפרטיים הייתה חניה (כשיש לך גינה קדמית של 25 מ"ר ואחורית של 10-15 מ"ר אתה לא שש לוותר על איזה 8-9 מ"ר מתוכה לטובת חנייה), וכמובן מעטפה.

אז החליט אחד מהם גם לפתוח את הקיר בינו ובין המדרכה ולעשות חנייה, צבע בעצמו מעטפה, ואז עשה משטח בטון בפינה של החורשה, צמוד לגדר של אתר הבנייה (בשטח החורשה), מספיק לשני רכבים, תקע עמוד עם שרשרת.

החנייה הפנימית כמעט מעולם לא הייתה בשימוש כמובן, רכב אחד חנה על המעטפה, ו-2 על המשטח בטון.

ואז בא לבקר אח שלו, לא חנה על המעטפה למרות שהייתה פנויה, ולא על המשטח, אלא סתם ברחוב, על 2 חניות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, inflictioN כתב:

הם חונים בחניות רגילות ברחוב ואת החניה עם התמרור 820 שומרים להם במידה ולא יהיה להם חניה והכל יהיה תפוס

אין חוק שמחייב אדם לעשות שימוש בחניה הפרטית שלו, וזה לא קשור לגזיבו, הם יכלו לנהוג כך גם אם היתה להם חניה משלהם. רבים עושים זאת במקומות עם מצוקת חניה כאשר יש לאנשים רבים יותר רכבים מאשר חניות פרטיות. חונים בחוץ ושומרים את הפרטי למקרה הצורך. זה קורה גם בבתים משותפים ולא קשור לעניין היתר הבניה.

מעצבן אבל זו כבר נורמה. מגדילים לעשות תושבי ת״א שתופסים חניות עם אוטו-תל ואז מפנים אותן עבור חבר/קרוב כי לאוטו-תל יש חניות שמורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Be roo כתב:

לחנות סתם ברחוב זו חזירות, אבל זה לא שונה מדייר שיש לו חניה פרטית וחונה בחוץ כדי להשאיר מקום לחברים או סתם.

בקיצור, זה יותר עניין של חוקי בניה וסכסוכי שכנים, מאשר חוקי תעבורה.

מסכים. וגם אם חוקי להשתמש בשטח החניה הפרטית כמרפסת - אז לפחות העיריה צריכה לבטל את סימון המעטפה.

לפני 23 דקות, Be roo כתב:

מגדילים לעשות תושבי ת״א שתופסים חניות עם אוטו-תל ואז מפנים אותן עבור חבר/קרוב כי לאוטו-תל יש חניות שמורות

פעם ראשונה שאני שומע על מישהו שמשתמש באוטותל, אני גר בתל אביב ובאמת שלא מכיר אף אחד שמשתמש בדבר המיותר הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...