Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי חסימת חניה פרטית

שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבעל הבית יש רכב אחד וחונה במעטפה - לא צריך להיות לך תלונות

לבעל הבית יש שני כלי רכב ואחד חונה במעטפה והשני בתוך החצר - לא צריך להיות לך תלונות

בשאר המקרים האחרים יש לך מקום לתלונה אבל היא לא על בסיס חוקי ( חניות ) אלא סתם נוולות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התלונה היא למצב בו בעל הבית לא נמצא, המעטפה פנויה אולם החניה עליה מהווה עבירה למרות שאינה גורמת הפרעה כלשהי.

מן הסתם הפיקוח העירוני ישמח לקנוס את החונה על המעטפה כיוון שהיא שם, אולם מדובר ברחובות משניים שאליהם לא מגיע פיקוח אם אין הזמנה מיוחדת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, nathun כתב:

ישה הוא מתאר מקרה שהתימרור בכביש של מעטפה הוא מיותר כי הדייר הפך את החנייה לחדר/משהו קבוע שלא משמש חנייה.

אתה לא קורא בשקידה את מה שאני כותב

נניח שלא היה סוגר את החניה הפנימית שלו המעטפה מוצדקת?

לכן אם יש לו רכב אחד בלבד מה איכפת לך המעטפה שלו שעליה הוא חונה? האא  בגלל שהוא הרוויח שטח נוסף בחצר.

צרות עין

• רעיון טוב! 1

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם עושים חניית מעטפה, כל עוד זה לא מפריע לתנועה (כביש רחב) לא מבין היכן הבעיה. (מילא אף אחד לא יכול לחנות שם)

הבעיה היותר גדולה זה תכנון בנייה, גם במקומות חדשים, שלא לוקחים בחשבון מקומות חנייה

כי זה בא על חשבון עוד בניין מגורים = עוד כסף לקבלן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתדל לשקוד 😆

לפני 4 דקות, ישה כתב:

לכן אם יש לו רכב אחד בלבד מה איכפת לך המעטפה שלו שעליה הוא חונה?

כי לפי מה שפות"ש מתאר, הוא לא חונה על המעטפה אלא ברחוב, ואת המעטפה הוא "שומר" לאורחים שלו.
ואם העירייה תבטל את המעטפה - אז היא תהפוך לעוד חנייה ציבורית ברחוב.
מה עוד שפות"ש מתאר כמה כאלה ברחוב שלו - אז למעשה אם העירייה נניח תבטל 5 מעטפות שיהפכו לחניות - זה בהחלט יכול לשפר את מצב החניה ברחוב הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ישה כתב:

אתה לא קורא בשקידה את מה שאני כותב

נניח שלא היה סוגר את החניה הפנימית שלו המעטפה מוצדקת?

לכן אם יש לו רכב אחד בלבד מה איכפת לך המעטפה שלו שעליה הוא חונה? האא  בגלל שהוא הרוויח שטח נוסף בחצר.

צרות עין

לא רק. נניח שאתה חוזר הביתה כאשר המעטפה פנויה, אבל יש מחסור כללי בחניה ברחוב? אם לא היתה מעטפה זו היתה חניה ציבורית לכל דבר ויכולת לחנות בה, או שמישהו אחר היה חונה במקום ואז היתה חניה קרובה פנויה. אבל לא תחנה על המעטפה. לכן צריך לפנות לעיריה ולבדוק את הסטטוס החוקי של הסימון. יתכן שבאותה הזדמנות העיריה תטפל גם בחריגת בניה, אם קיימת, אבל לא זו המטרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, nathun כתב:

אני משתדל לשקוד 😆

כי לפי מה שפות"ש מתאר, הוא לא חונה על המעטפה אלא ברחוב, ואת המעטפה הוא "שומר" לאורחים שלו.
ואם העירייה תבטל את המעטפה - אז היא תהפוך לעוד חנייה ציבורית ברחוב.
מה עוד שפות"ש מתאר כמה כאלה ברחוב שלו - אז למעשה אם העירייה נניח תבטל 5 מעטפות שיהפכו לחניות - זה בהחלט יכול לשפר את מצב החניה ברחוב הזה...

פות"ש מעניין אותי כשלג דאשתקד.

חוקי הבנייה קובעים שיש להתקין חניה בתוך החצר ויש להקצות חלק מן הכביש הציבורי לשם כניסה לחצר.  

את הביטוי לכך מוצאים במעטפה!!

אם הוא לא משתמש בחניה בחצר לחניה אלא לשימושים אחרים ( מותרים או לא מותרים על פי חוקי הבניה לא בנושא הדיון ) , ומשתמש במעטפה לחניה שלו מה זה עלה לציבור . כלום נאדה גורנישט.

אם הוא נבל אז הוא חונה ברחוב ומוכר את החניה למאן דהו אחר. או שומר אותה לאורח ועוד ועוד.

ואם במקרה יעבור שוטר הוא ייתן דו"ח לחונה שם.

לכן חזור להודעה הראשונית שלי ותשנן אותה בע"פ  ( אימוג'י לבחירתך )

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן מבחינת החוק היבש לכן כתבתי שאם יעבור שוטר הוא ייתן דו"ח מבלי להבחין למי שייך הרכב אבל אם זה השוטר הטוב שיראה שהחניה סתומה בלאו הכי כנראה שלא.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, ישה כתב:

אם הוא לא משתמש בחניה בחצר לחניה אלא לשימושים אחרים ( מותרים או לא מותרים על פי חוקי הבניה לא בנושא הדיון ) , ומשתמש במעטפה לחניה שלו מה זה עלה לציבור . כלום נאדה גורנישט.

בטח שעלה לציבור, במקום שברחוב יהיו לדוגמה 10 חניות אפורות לכלל הציבור, עכשיו יש 9 חניות אפורות לכלל הציבור, ואחת פרטית של ישראל ישראלי

מה זה עלה לציבור? חנייה אחת ציבורית בדיוק. שבמקרה שלנו מהווה 10% מכלל החניות.

עכשיו אם ישראל ישראלי הגדיל לעשות כנאמר פה, וחנה באחת מ-9 החניות של כלל הציבור, הרי שנשארו 8 חניות אפורות ואחת פרטית של ישראל ישראלי.

מה זה עלה לציבור? 2 חניות שבמקרה שלנו מהווה 20% מכלל החניות ברחוב.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע

ממך אני מצפה ליותר.

מגיע לו חלק מהכביש הציבורי כדי להיכנס לחניה הפרטית שלו? מגיע!!

אין לו רכב בכלל עדיין מגיע לו

תקרא את הודעה 16 שלי ותבין מתי זה עולה לציבור.

ופות"ש הוא היפוטטתי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שלא מגיע, אמרתי שהמגיע לו הזה בא על חשבון הציבור, להגיד שזה לא עלה כלום לציבור זו טעות, ואת זה תיקנתי.

ניקח דוגמה מעולם אחר, בעל עסק שנפגע בקורונה וזכאי לסיוע מהמדינה קיבל 1000 שקל, מגיע לו? מגיע

עלה לציבור? עלה, 1000 שקל באופן ישיר ואולי עוד אי אלו שקלים באופן עקיף (פקידים ועובדי ציבור שצריך כדי שאותם 1000 שקל יגיעו לבעל העסק).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

הבעיה היותר גדולה זה תכנון בנייה, גם במקומות חדשים, שלא לוקחים בחשבון מקומות חנייה

כי זה בא על חשבון עוד בניין מגורים = עוד כסף לקבלן. 

תבואו בטענות לעיריות שלכם, ולגופי התכנון. מי שמפחית תקני חניה כל הזמן זה לא "הקבלנים הגזלנים" (איך אני אוהב את המונח המתלהם הזה). 

כרגע, בתבעו"ת חדשות עובדים לפי תקן החניה החדש, שמפחית את הצורך בחניות לפי הקרבה למתע"ן.

(אני מדבר על החניות הציבוריות בתב"ע, ולא על החניות בתוך תחום המגרש. לא ששם המצב יותר טוב. תל אביבים, תראו את זה)

זו גם עמדתי האישית לגבי השאלה של פות"ש. (במידה והחניות תוכננו מראש ואינן פיראטיות,) הרי שמתכנן התנועה הפחית את ה"מעטפות" מסך החניות שהוא מחוייב להן לפי תקן.

לפיכך, הטענה צריכה להיות עצם זה שבעלי הבתים אינם משתמשים בחניות הפרטיות שלהם, ובכך מעמיסים על החניות הציבוריות. 

שוב, לא על הכניסה לחניה, אלא על החניות עצמן (בד"כ תא חניה כפול, אם התב"ע היא בת יותר משנתיים ופחות מעשרים).

מכיוון שזו לא עבירה, אלא רק חוסר חינוך/חזירות ישראלית, אפשר (ורצוי לא) רק להתעצבן מזה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה ברור, תכנון בנייה, זה באחריות העירייה.

על קבלנים ושיטות הרווחים שלהם, זה נושא אחר מעניין בהחלט, אבל לא קשור לשרשור.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...