Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבר לא בא לי לבכות, אולי רק קצת לקטר. יש מצב שאני חי עם ההחלטות האימפולסיביות שלי...

אסטון מרטין
שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עזוב את הכמה גרושים מהמכירה. הפיאסטה עולה רישוי, עולה ביטוח, עולה תחזוקה כלשהי, עולה דלק - השאלה היא האם הם לא מכבידים על פות"ש, שפתאום זקוק לעוד כמה אלפי ש"ח בחודש כדי לטפל בתינוק. ואם זה עוד לא התחיל אז זה יגיע בחודשים הקרובים.

פות"ש - תחביב אינו אלא תחביב, ברמה של "נחמד אם אפשר". תינוק הוא מחוייבות מוחלטת, עומד בראש סדר העדיפויות. זה מה שצריך להנחות אותך. גם כלכלית וגם משאר הבחינות. למשל בטיחות ואמינות הרכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, shellcase כתב:

הדור הישן יותר נמכר בעודף מ50, הוא פשוט נדיר יחסית.

בינינו גם פורשה קאיין מהדור הראשון לא עולה יותר מזה בימינו.
האחזקה לעומת זאת...

מה הפואנטה של העצה הזו?

הבן אדם חושש מאמינות של גיר של פוקוס ואתה מציע לו ספורטיביות/יוקרה זקנות ותשושות?

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהוא חושש מהאמינות כמו שהוא מתבאס מהרכב ומהדינמיקה שלו.
אני מכיר את כביש בית אורן היטב (ונראה שגם פות"ש), הוא יודע להבדיל יפה מאד בין רכבים מהנים יותר למהנים פחות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש מזל טוב,

שאלה, האם אתה באמת צריך 2 רכבים? והאם העלות החודשים לרכב השני מכבידה על ההוצאות ולא מאפשרות לך התנהלות כלכלית נוחה לסדר היום?

במידה ולא צריך 2 רכבים, וכן ההוצאות מכבידות, אז אני מציע שתמכור את השני ותשאיר את המשפחתי, או את 2 הרכבים ותקנה רכב יותר חדש, בטיחותי, וחסכוני לבינתיים,

עד שתגיע לנקודה בה תוכל להרשות לעצמך הוצאה כבדה יותר על רכב מעניין בלי לסכן את עצמך כלכלית, אני הייתי שם, והיום עם רכב מאוד מהנה ומשפחתי, בדיוק מה שרציתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, shellcase כתב:

לא חושב שהוא חושש מהאמינות כמו שהוא מתבאס מהרכב ומהדינמיקה שלו.
אני מכיר את כביש בית אורן היטב (ונראה שגם פות"ש), הוא יודע להבדיל יפה מאד בין רכבים מהנים יותר למהנים פחות.

גם אני מכיר את כביש בית אורן, so what?

הוא עבר ללמוד שונה,הרכב צריך להיות "מהנה" במידה כלשהי אבל יש מאפיינים שקודמים להנאה.

הפורד חלשה אבל אחת המכוניות היותר טובות לנהיגה בגזרת המשפחתיות. חוץ מתחושת הקארטינג שיש לפיאסטה(רכב ישן,לא מבודד,אולי יותר קשיח) כי היא שונה מהפוקוס וכל משפחתית מודרנית אחרת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה אתה כועס עליי.
ואני חותם לך שזה לא ההתנהגות שמפריעה לו אלא שילוב המנוע והגיר, מכרתי את האוטו הקודם בדיוק בגלל זה.

אני לא בוחר בשבילו מה נכון, אבל זה פורום - וכמו שמותר לכולם לכתוב לו "יש לך ילדים - החיים שלך נגמרו, שום דבר לא חשוב יותר חוץ מהם"
מותר לאחרים לכתוב את ההיפך.

אז בוא נשתה ביחד כוס מים ולא נדבר כמו מניאקים אחד לשני.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא כותב "החיים שלך נגמרו"

מה שכותבים הוא "החיים שלך השתנו" - ואני מסופק אם יש מי שחולק על כך, כולל פות"ש.

כבר בתחילת השרשור פות"ש מציין שהוא הוריד את תקציבו מ-100K ל-25K, וזה אומר הרבה. קודם כל, שסדרי העדיפות השתנו. שנית, אני מפרש את זה שכרגע אין רזרבות להוצאות לא חיוניות. כמה זמן ימשך ה"כרגע" לא יודע, וספק אם פות"ש יודע. האם הפרנסה שלו ושל אשתו יציבות? האם צפוי עוד ילד בשנים הקרובות? האם צפויות הוצאות גדולות כמו דיור או ציוד הבית או משהו אחר? אנחנו לא יודעים, אני מקווה שלפות"ש יש איזה אומדנים שמאפשרים לו תכנון. וכיוון שאני לא רואה כאן את הריפוד הרך והעבה בחשבון הבנק (שוב, מתוך פירוש מה שנכתב בהתחלת השרשור) הרי שהוא צריך לתעדף, גם אם זה אומר לוותר על התחביב לתקופת מה. 

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך להחליט בשביל פות"ש מה מצבו הכלכלי ומה סדרי העדיפויות שלו?

ההנחה שלך שעקב מצוקה כלכלית התקציב ירד ב 75,000 נכונה בדיוק כמו הנחה של מישהו אחר שה 100 שנקבעו מההתחלה נבעו מזה שאם רכב של 5 הספיק לא צריך לשים 200 או שהירידה נבעה מההחלטה לחסוך ברכב ולקנות יאכטה ליד הרכב.

כל אחד אומר מה הוא חושב ושפות"ש יחליט מה הכי מתאים לו.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אף אחד לא כותב "החיים שלך נגמרו"

...

אני מפרש את זה שכרגע אין רזרבות להוצאות לא חיוניות. 

חבל שלא קראת בעיון.

פות"ש נותן מידע מסויים. כל אחד מאתנו מפרש את המידע לפי הבנתו, אף אחד לא פורץ לחשבונות הבנק שלו. אם פות"ש ירצה לשתף אותנו במשהו הוא יעשה זאת, ואם לא אז לא. כמקובל בפורום, כל מי שרוצה יביע את דעתו, ופות"ש, או כל אחד אחר, יקח את הדברים בפרופורציות המתאימות לו.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה X כסף

יועד לקניית בית+תשלום משכנתא לשנה מראש+קניית רכב
מצאנו בית באזור הרבה הרבה יותר טוב ממה שחשבנו עליו (נטו מבחינת חינוך ושכנים) ב100K מתחת למחיר שוק ובלי תיווך

הדילמה הייתה

לקחת Y משכנתא כמו שתכננו מראש ל30 שנה ולהשאיר את התוכניות כמו שהיו או לקחת Y-75K ל20 שנה ולשנות סדרי עדיפויות

זה אומר החזר חודשי גבוה יותר, רכב אחד (התכנון המקורי היה 2) וכו'

לפני שזה קרה אני התעקשתי על דירת גן, בשביל לטפח את תחביב המכונאות וכו'_אשתי הסכימה איתי

פרט קטן ששכחנו כהרגלנו לחשוב עליו הוא הילדים, אז וויתרתי על דירת גן באזור לא משהו לטובת דירה רגילה באיזור סביר+ 

ואמרתי לעצמי שככה ישאר יותר "עודף" ואוכל לקנות לעצמי רכב ספורטיבי זול להחזקה (אך יקר לקנייה) שיהיה לי במקום "המכונאות"

בנוסף לרכב המשפחתי

ואז מצאנו דירה באזור וואו עם מחיר וואו (ביחס למחיר השוק) ובתי ספר מתחת לבית שהם וואו 

אז וויתרתי על הרכב הספורטיבי ועל תחביב המכונאות וחשבתי לעצמי שאת הסיפוק שאני מחפש אצליח איכשהו למצוא ברכב המשפחתי, וכמעט צדקתי

אם הייתי יותר סבלן, מפעיל קצת יותר שיקול דעת וכו הייתי מוצא רכב שהיה עונה על כל המשבצות, אבל אני לא אז זה לא קרה.

למי שעדיין לא הבין כוח (HP) נמצא הכי למטה בסדר העדיפויות שלי ברכישת רכב.

נאמר בגמרא (בכמה מקומות) "קשה זיווגו של האדם כקריעת ים סוף", הרבה חושבים שקשה למצוא אותה וזו טעות, הקושי הוא בלחיות איתה

ואת זה אני משליך על כל ההחלטות בחיים, לקבל את ההחלטה זה קל, לך תתמודד עם זה...

נ.ב

התקציב לרכב היה 25

הפוקוס נקנתה בפחות מזה

עם העודף סגרנו לעצמנו יום מסלול בערד :) בעוד שבועיים על 208CUP 

נעדכן אם היה שווה את המחיר.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית גר בערד היית כותב דברים אחרים על כח :)
אבל כן, בבית אורן רכב עם 60 כ"ס יכול להיות הרבהההה יותר כיפי מ150!

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע מה להגיד לך. מצד אחד מזדהה עם הרצון להנות מוטורית, מצד שני זה נשמע לי כמו קיטורים ילדותיים. אפשר לחשוב. קנית פוקוס ב17 אלף שקל. שאלה יהיו הצרות שלך בחיים. באמת. עשית החלטות לטובת דברים שחשובים כרגע. זה לא שלא היו לך תענוגות מוטוריים בחיים. זה פשוט כרגע אתה צריך לוותר טיפה. אני שנים נסעתי על כלים משעממים שמתאימים לצרכים שהם לא בהכרח שלי. מה לעשות? זה טיבעו של תהליך התבגרות ולקיחת אחריות. היום יש לי רכב פאן יעודי. לך גם הפיאסטה נשארת בצד ואתה יכול להוזיל עלויות הן ביטוחית והן אחזקה כי אתה לא תיסע איתה הרבה. תשמיש אותה, תשפר ותהנה. אגב בית אורן זה כביש חרבנא עם 0 מקום לטעויות.

Sent from my SM-T590 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Ahbarony כתב:

מצד שני זה נשמע לי כמו קיטורים ילדותיים.

לפחות הוא פורק אותם פה ולא מול אשתו. צעד חכם.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף שנקל בקשר למזגן כי כתבו כאן הכל על הרכב.

אם הילד מאחורה, תגיד לאישתך שבלי מזגן היא תהרוג אותו בנסיעה ארוכה. לא צוחק.

תינוקות לא יודעים לווסת חום, וגם ישראלים רבים שמים לתינוקות יותר מדי ביגוד בקיץ.

סלקל מאחורה נגד כיוון הנססיעה פשוט לא מקבל מיזוג. הייתי מפעיל מיזוג הכי חזק וקר שיש וקופא מקדימה רק כדי שיהיה סביר מאחורה.

מכוון את התריסים לכיוון המושב האחורי.

שתסתובב עם סוודר או מעיל שיהיו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, עד אמצע שנות התשעים כשהתחילו למכור מכוניות עם מזגן היה איסור לנסוע עם תינוקות והרבה תינוקות מתו. שוטרים היו חוטפים תינוקות שהיו נוסעים ברכבים פרטים.

[שחררו, אין בעיה לנסוע בלי מזגן ועם חלונות פתוחים]

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...