Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבר לא בא לי לבכות, אולי רק קצת לקטר. יש מצב שאני חי עם ההחלטות האימפולסיביות שלי...

אסטון מרטין
שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בס"ד

בסייעתא דשמייא לפני כמה שבועות נהפכתי לאבא, מרגש ומלחיץ בו זמנית, קצת ממה שקרה לפני (בתחום המוטורי לפחות.)

עד לא מזמן התניידתי בפיסטוש (פה)

חשבתי לעצמנו:

עם תינוק, בלי מזגן, ברכב בן 20 שבטיחותי הוא לא.. הגיע הזמן להחליף.

אז התחלתי לחפש מחליפה (כאן) , ואז הוצאות משמחות אבל לא צפויות הגיעו והבנו שלמרות שאת תקציב הרכב נוכל למתוח ל100K זה לא צעד נכון כלכלית.

אז התקציב ירד ל25K וצמצמנו קצת הלוואה אחרת ב"עודף" שנשאר, והתחלתי לחפש מועמדת.

הייתי שאנן כהרגלי וסיננתי כמעט כל רכב שראיתי רק ע"פ המודעה ביד 2,

ואז בום, 2200 בלילה, האישה עם צירים ואנחנו פותחים בנסיעה מעניינת לאורך כשעה וחצי לבית החולים המועדף עליה, כמובן שעם הפיאסטה הנאמנה אך המזדקנת.

נריץ כמה שעות קדימה ואני אבא,

אוקיי מה עושים עם הרכב? את הנסיעה מבה"ח לבית עשינו ב2300 עם עצירות באמצע ושנינו רעדנו מפחד, הבולמים ברכב לא ממש סופגים משהו, אם אעבור על מטבע אוכל להבדיל בן הצד של העץ לפלי, כמובן שאין מזגן והחום והלחות גורמים סבל לבעל היולדת ולתינוק (האישה מתנגדת למזגן ברכבים מתוך עיקרון), אז עברנו את הנסיעה והילד חיזק מעט את שרירי הצוואר שלו והגיע הזמן להחליף

נברתי ביד 2 אבל משום מה דווקא ברגע שאני הכי מוכן וצריך לקנות משהו הוא איננו

נסגרתי על פיאסטה או פוקוס ידניות עוד לפני הלידה עקב חיבה עזה לשלדה דינאמית ולאליפסה הכחולה והקטנה שבחזית.

מצאתי פוקוס 3 שעות ממני וקבעתי עם בעל הרכב להיפגש כעבור יומיים, ואז כמובן שהוא נכנס לבידוד בדיוק ביום שקבענו להיפגש, ואני בלחץ לרכב ונסיעות של שעתיים+ תוכננו לשבוע הקרוב ואין סיכוי שאני עושה אותם עם הפיאסטה (הילד איתנו בנסיעה), פותח זריז את יד 2 ולא מוצא שום דבר, בדיעבד מסתבר שהיה אבל איך שהוא לא שמתי לב.. :(

אז הרמתי ידיים, שלחתי הודעה לאבא עם הסכום שאני מוכן לשלם וכתבתי: פורד או מאזדה עם טסט לחצי שנה לפחות עדXXKש"ח, ואני צריך שזה יהיה היום.

כעבור שעתיים הלכתי לאסוף פוקוס סטיישן 2013 רובוטית.

טעות מרה.

השיקול לקנות היה בטיחות, מזגן, ואולי לקבל רכב שיספק הנאה כל שהיא אבל הכי חשוב שזה יהיה עכשיו! 

מבחינת בטיחות ומזגן (ונוחות ושיוט כיפי בכבישים מהירים): צ'ק

מבחינת הנאה מנהיגה...

הייתי בטוח שעם גיר כפול מצמדים (מודע לפוטנציאל האמינות או חוסר האמינות שלו) , מנוע שאני מחבב (מבוסס אותו מנוע של הדור הראשון) ואליפסה קטנה וכחולה..

הייתי בטוח שהוא יספק לי את הצורך העז בפסיכולוג/אופנוע שאני כלכך צריך, לא ביקשתי יותר מידי...שיהיה חצי ממה הפיאסטה הישנה הייתה מבחינת הנאה מנהיגה.

וטעיתי, על הרכב הורכבו ארבעה צמיגים אוחזים אבל לא יותר מידי (הייתה לי אופציה ל PS4S אבל וויתרתי מחשש ליותר מידי אחיזה), בוצע טיפול ויאללה בוא נתחיל ללמוד את הרכב..

ולא יצא לי, יומיים אינטנסיביים של סידורים ונסיעות והספקתי לגמור 2 מכלי דלק והחלטתי שאני משאיר אצלי את הרכב.

אבל אז הגיע יום שהייתי חייב לפרוק קצת, תדלוק, הורדת לחץ אוויר בצמיגים, פלייליסט טוב (בהלוך-חזור לא בפס עצמו) ויאללה בית אורן החביב שלי

בדר"כ אני עושה את הפס מהכיכר לדלית עד היציאה לכביש 4 7-8 פעמים, עוצר אחר"כ באנדרטה לסיגריה והתבוננות בנוף וחוזר הביתה לאשתי, רגוע ושליו.

אז זהו שלא

הרכב עם מצערת חשמלית ולא משתף פעולה עם מה שאני עושה עם רגל ימין, הבלמים החזיקו 2 פניות לפני שאיבדו כל תחושה ובקושי האטו את הרכב, הTC מתערב לי גם אחרי שאני מבטל אותו

הגיר גם במצב S לא יודע לעמוד בדרישות האיטנסיביות של כביש צפוף, וגם שאני מנסה לנעול אותו בהילוך מסויים הוא לא נותן לי להשאיר את הרכב בטווח הסל"ד הכיפי ומעלה הילוך, 

ליד הג'אסטי הישנה ביציאה כבר לא פירססתי בחינניות כמו עם הפיאסטה כהכנה ל"מקצה" הבא, פשוט המשכתי הביתה.

אשתי כמובן הבינה כמה אני מרוצה מהרכב מהבעת הפנים שלי בכניסה.

ועכשיו אני עצוב.

הרכב כמובן פורסם למכירה, לא נעים לי מאשתי כי היא אמרה לי לא לקנות בפזיזות ואני כמובן לא הקשבתי אבל היא מבינה אותי.

לא יודע כמה הם סחירות ולא נראה לי שהיא תימכר בקרוב, יש מלא ביד 2..

אז מה עושים? לא יודע, אני ילד קטן ומעצבן כשזה נוגע לכלי הרכב שלי, ואני לא לומד מהטעויות שלי

כשהייתי בן 14 רציתי GSXR 86 כמו שיש לחבר, רציתי מאוד מאוד מאוד

אבל לא היה אחד למכירה באותו הרגע שרציתי והיה לי קצת כסף אז כמובן שהלכתי לקנות אופנוע אחר, וכמובן ששבוע לאחר מכן צץ אחד למכירה ולי לא היה כסף נזיל :( 14 אופנועים עברו לי תחת הידיים עד שהגעתי לג'סי ו5 שנים של אכזבה אחר אכזבה.

עם הלחץ של הילד, החוסר בשגרה בגלל הקורונה, מעבר הדירה והמשכנתא ועוד הרבה דאגות מכורח המציאות מעולם לא הייתי צריך דרך לפרוק יותר מעכשיו

פעם זה היה הכידון ואז ההגה ועכשיו המקלדת.

מנפלאות הבריאה.

• אהבתי 4
  • מעניין 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קודם כל מזל טוב על הילד ורוב נחת.
אצלי, הסיפור הפוך משלך, מתוך מחשבה לעתיד, בשתי הרכבים הראשונים דיי חסכתי מתוך מחשבה של לקנות דירה, עם הרכב השלישי יחסית התפרעתי למרות הגיר הרובוטי ומאז, ב"ה חיוך מאוזן לאוזן מהבחינה המוטורית.
מה שיש לי להגיד לך, אל יאוש, הדברים עוד יסתדרו בעתיד, רק התחלת אותם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סיפרת איפה הפיאסטה עכשיו. עדיין אצלך?

תשמור את הפוקוס. למכור אותה יהיה הפסד, ולא תוכל למצוא רכב יותר מהנה בתקציב הזה שגם יענה על הצרכים המשפחתיים.

היא טובה לצרכים של משפחה עם תינוקות שהציוד שלהם תופס הרבה מקום.

אם הפיאסטה עדיין אצלך, תשמור גם אותה ותיהנה ממנה, בזהירות המתבקשת.

ובטח אין צורך לומר לך ש"חייב היום" זאת הדרך הכי גרועה לקנות רכב...

שיהיה במזל טוב ובהצלחה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב.
בתור אחד שיש לו רכב יחסית מהנה לנהיגה, מצאתי את הפוקוס סטיישן דווקא *יחסית* מהנה.
בהשוואה מול משפחתומטיות כמו יונדאי וכד', הפוקוס הייתה פנינה.
אם כי לא בדקתי תחת כבישים כמו בית אורן.
אז אולי כן אפשר לנסות שוב ואולי להתרגל לפני שמוכרים, כי בסך הכל סטיישן ועגלת תינוק הולכים מאוד טוב ביחד, והרכב יוכל לשרת אותך נאמנה.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין את ה"כמובן" במשפט על מכירת הרכב.

יש לכם עכשיו תינוק שדורש ממך משאבים רבים וקנית רכב מתאים הרבה יותר מפיאסטה חבוטה ללא מזגן. לא עדיף לחכות כמה חודשים לפני החלטה פזיזה? יש לך משהו אחר על הראש כרגע.

אגב, התינוק צריך מזגן גם אם אשתך לא אוהבת. מקווה שאתם יודעים ומבינים שהם לא יכולים לווסת את חום הגוף כמו שצריך ולא להפעיל מזגן במהלך היום זה לא פחות מהתעללות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין. יש לך פיצקי בבית ומה שמטריד אותך זה הורדת הילוכים?

מציע לך להתחפף מהפורום הזה ל-3 חודשים ולהתרכז בתינוק. ולנהוג רגוע רגוע. ותן לפוקוס לעשות את מה שמשפחתית מיועדת לעשות.

לפי התקציב שהקתית אתה לא במקום של להפסיד כספים כעת. אז בינתיים אל תחליף רכב (אלא אם מתברר שהוא עץ לימונים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב, ושאלו יהיו הצרות שלך...
דבר שני, תירגע.
לפני שאתה רץ למכור את הפוקוס, תראה אולי היא צריכה קצת תשומת לב לשיפור חלק מהדברים.

נכון, אין מה להשוות את הקטנה הידנית שהיתה לך, מודל 2001, ביחס לסטיישן רובוטית שנת 2013.

אלו עולמות שונים אבל בנהיגה נכונה תוכל להנות ממנה (תיגמל משטויות כמו הורדת אויר בצמיגים וכד' - מכוניות עם בקרת יציבות [כמו ששמת לב] יענישו אותך בשלב מאוד מוקדם של ההנאה בעקבות חוסר האחיזה, אז תן לאוטו להיות מה שהוא תוכנן). ברקסים - אולי צריך לסדר ? (אולי לרענן נוזל בלמים ? או לשים סט צלחות ורפידות ברמה ?). לגיר ולמנוע תצטרך להתרגל ולהבין שזה לא גיר ידני, ואת הבלימה בגיר אוטומט אין לך ברירה אלא לעשות בעיקר עם הברקסים ולהשתמש בהם בתבונה.

לפני 31 דקות, MadCat_LE כתב:

אגב, התינוק צריך מזגן גם אם אשתך לא אוהבת. מקווה שאתם יודעים ומבינים שהם לא יכולים לווסת את חום הגוף כמו שצריך ולא להפעיל מזגן במהלך היום זה לא פחות מהתעללות.

+1

עד היום הקשבת לאישתך, אבל היום האחריות שלך היא לא רק כלפיה אלא גם כלפי התינוק, והצרכים של תינוק - במקרה הזה - קודמים לאג'נדות ולחירטוטים של ה"מבוגר" האחראי. כשהיא נוסעת לבד - שתזיע לבד. כשאתם יחד - המזגן עובד.

איציק

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, rotemb כתב:

בס"ד

קודם כל מזל טוב על הילד ורוב נחת.
יחסית התפרעתי למרות הגיר הרובוטי ומאז, ב"ה חיוך מאוזן לאוזן מהבחינה המוטורית.

תודה
יכול לפרט קצת על הרכב? במה מדובר..?

לפני 50 דקות, amosbmw כתב:

לא סיפרת איפה הפיאסטה עכשיו. עדיין אצלך?

תשמור את הפוקוס. למכור אותה יהיה הפסד, ולא תוכל למצוא רכב יותר מהנה בתקציב הזה שגם יענה על הצרכים המשפחתיים.

היא טובה לצרכים של משפחה עם תינוקות שהציוד שלהם תופס הרבה מקום.

אם הפיאסטה עדיין אצלך, תשמור גם אותה ותיהנה ממנה, בזהירות המתבקשת.

ובטח אין צורך לומר לך ש"חייב היום" זאת הדרך הכי גרועה לקנות רכב...

שיהיה במזל טוב ובהצלחה.

הפיאסטה אצלי, ההחזקה של שני הרכבים תיהיה לי מאוד קשה כלכלית במיוחד שבפבואר הקרוב הפיאסטה תזדקק לשני טסטים בשנה, לא בא ברגל כל טסט עם כמות הבעיות שלה..

לפני 50 דקות, Or05230 כתב:

מזל טוב.

אז אולי כן אפשר לנסות שוב ואולי להתרגל לפני שמוכרים, כי בסך הכל סטיישן ועגלת תינוק הולכים מאוד טוב ביחד, והרכב יוכל לשרת אותך נאמנה.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

תודה

העגלה נכנסת שלמה על הצד בתא המטען, בהחלט נחמד :) 

לפני 46 דקות, MadCat_LE כתב:

אני לא כל כך מבין את ה"כמובן" במשפט על מכירת הרכב.

יש לכם עכשיו תינוק שדורש ממך משאבים רבים.

כמובן, לנסות למצוא משהוא שעונה גם על הצרכים שלו וגם על שלי.

בקרת אקלים קבוע על 23 מעלות גם בבית וגם ברכב, לאשתי יש סווצ'ר קבוע באוטו.

לפני 31 דקות, sperial כתב:

מציע לך להתחפף מהפורום הזה ל-3 חודשים ולהתרכז בתינוק. ולנהוג רגוע רגוע. ותן לפוקוס לעשות את מה שמשפחתית מיועדת לעשות.

לפי התקציב שהקתית אתה לא במקום של להפסיד כספים כעת. אז בינתיים אל תחליף רכב (אלא אם מתברר שהוא עץ לימונים).

מה שמטריד אותי זה הפיצקי בבית, מסתבר שילדים זה המון השקעה מנטלית מעבר למחסור בשעות שינה(שדי התרגלתי אליו), וכשאני רגוע הוא והאישה רק מטיבים מזה.  

לפני 6 דקות, איציק נ. כתב:

קודם כל מזל טוב, ושאלו יהיו הצרות שלך...
דבר שני, תירגע.
לפני שאתה רץ למכור את הפוקוס, תראה אולי היא צריכה קצת תשומת לב לשיפור חלק מהדברים.

נכון, אין מה להשוות את הקטנה הידנית שהיתה לך, מודל 2001, ביחס לסטיישן רובוטית שנת 2013.

אלו עולמות שונים אבל בנהיגה נכונה תוכל להנות ממנה (תיגמל משטויות כמו הורדת אויר בצמיגים וכד' - מכוניות עם בקרת יציבות [כמו ששמת לב] יענישו אותך בשלב מאוד מוקדם של ההנאה בעקבות חוסר האחיזה, אז תן לאוטו להיות מה שהוא תוכנן). ברקסים - אולי צריך לסדר ? (אולי לרענן נוזל בלמים ? או לשים סט צלחות ורפידות ברמה ?).

עד היום הקשבת לאישתך, אבל היום האחריות שלך היא לא רק כלפיה אלא גם כלפי התינוק, והצרכים של תינוק - במקרה הזה - קודמים לאג'נדות ולחירטוטים של ה"מבוגר" האחראי. כשהיא נוסעת לבד - שתזיע לבד. כשאתם יחד - המזגן עובד.

איציק

ברקסים תקינים, רפידות אגרסיביות יותר יורכבו בשבוע הבא.

לגבי המזגן ראה מה עניתי לחתול משוגע.

תודה על העצות של כולם, איישם ואחזור עם תובנות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב לגבי הבקרת יציבות, אם מנתקים את החיישן ESP עצמו (למשל אצלי אפשר), הבקרה לא יכולה להתערב גם אם היא מאוד רוצה (?) , בדוק האם ניתן להעיף את החיישן.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן? עד כמה שידוע לי זה עובד בשילוב עם כל החיישני מהירות גלגלים ומשאבת הABS

תמיד אפשר לשלוף את הפיוז של הABS והמגדילים לעשות יעשו סוויצ קטן שמנתק אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, אסטון מרטין כתב:

מה שמטריד אותי זה הפיצקי בבית, מסתבר שילדים זה המון השקעה מנטלית מעבר למחסור בשעות שינה(שדי התרגלתי אליו), וכשאני רגוע הוא והאישה רק מטיבים מזה.  

תשמע, אני כבר שכחתי מה זה תינוק בבית. אבל ילדים הם התעסקות מרגע שהם נולדים עד..... כנראה אינסוף. 

בכל מקרה, מאחל לכם שתהנו ממנו (כן, גם ב2:30 בלילה), ועכשו תן למכוית להיות כלי עבודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

לא יודע אם כתבת ברצינות ממש או לא..אבל המשותף פה לכל מי שבפורום, זה אהבה לנהיגה ו/או רכבים. זה שיש לו תינוק בבית שגוזל ממנו אנרגיות, לא אומר שהוא צריך להפסיק ממה שהוא אוהב, לנהוג. 

לגמרי מבין את התסכול שלו. דווקא במצב שלו, גם עם התינוק שנחת עליו וגם עם כל הבעיות מסביב (משכנתא, מעבר דירה, קורונה והשלכותיה), מבין לגמרי את הצורך למצוא שלוות נפש בנהיגה וההנאה ממנה ועל כן מבין את תיסכולו הרב ומשתתף בצערו. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברקסים תקינים, רפידות אגרסיביות יותר יורכבו בשבוע הבא.
לגבי המזגן ראה מה עניתי לחתול משוגע.

תודה על העצות של כולם, איישם ואחזור עם תובנות.
בס"ד

יש לי את קרובת המשפחה של הפוקוס שלך בעלת הספק כפול מהפוקוס[emoji6].... אסמקס, הרכב בכללית לא חף מבעיות, אבל, וזה אבל גדול, המנוע מפצה בגדול וגם מע' שמע מעולה מהיצרן (סוני, כולל סאב!) הסליפרית המושלמת!
באמת אני מרגיש שהרכב מפצה על כל השנים שהתניידתי עם רכבים חלשים.
הרכב גם גדול יחסית וגם כשאני רוצה לתת, הרכב נותן ביג טיים.
לגבי הקטנצ'יק, בתור אבא לכמה וכמה ילדים בלע"ה, קח את גידול הילד בקלות, נתק את עצמך מסיפורי" אני מפחד לגעת בילד" ותפשיל שרוולים, תאמין לי, זה כבר יהפוך לחלק אינטגרלי משגרת החיים שלך ולא סוג של (חלילה) מעמסה או קושי כלשהו.

• רעיון טוב! 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

מה הקשר?

בגלל שיש לו תינוק בבית הוא צריך גם לעבור למטרנה בקפה?

אסטון, מצד אחד יש צורך במשפחתית אמינה ומצד שני יש רצון לכיף. את הכיף קיבלת מהפיאסטה ואת המשפחתית (נשים לרגע את האמינה בצד) אתה מקבל מהפוקוס. הפיאסטה שווה בלחץ כמה אלפים בודדים אז למה לא להשאיר אותה?

גם תהנה מהנוחות של שני רכבים בעלות מצחיקה כי את הפיאסטה אתה מכיר, גם ישאר לך רכב פנאי וגם הפיאסטה לא צריכה כרכב שני ביטוח יקר והוצאות מיוחדות.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...