Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס ST-Line - האם יש אופציה לגג נפתח וחישוקי 18"?

Coresh
שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במפרט הסטנדרטי של הרכב שני האביזרים לא קיימים. אולי אפשר איכשהו לדבר עם דלק מוטורס על זה, אבל הסיכוי שהם יביאו את האביזרים האלה בשלב כלשהו די קלוש.

אגב, לפי הרבה מבחני דרכים הרכב די נוקשה גם עם גלגלי 17 אינץ' (במידה 215/50R17, שזו לא מידה אכזרית במיוחד). גלגלי 18 אינץ' קיימים בדגם בחו"ל במידה של 235/40R18, והחתך הנמוך (40) עלול לפגוע באופן מורגש בנוחות הנסיעה, שגם ככה היא סבירה אבל מאוד נוקשה. שווה לקחת את זה בחשבון ולחשוב עד כמה השיפור במראה שווה את הפגיעה בנוחות הנסיעה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא התחברתי לעיצוב של הפוקוס, וזה לא השתנה גם בדור הנוכחי של 2020, לכן חשבתי שאולי גג נפתח וגלגלי 18" יפצו על זה מעט : )

אני כרגע עם לאון FR 2018 ושוקל להחליף ללאון החדשה שאמורה להגיע, וחשבתי להכניס גם את הפוקוס לרשימת האופציות.

אבל בלי גג נפתח שחשוב לי, בלי LED מלא מאחור, עם פנסים אחוריים שנראים מיושנים ודומים לאלו של הדורות הקודמים, בלי פתחי מיזוג מאחור, ועם לוח שעונים אנלוגי - הלאון החדשה נראית טוב יותר, לדעתי.

למרות זאת, יש מצב מצב שאקח את הפוקוס לנסיעת מבחן, רק להתרשם.

עריכה אחרונה על ידי Coresh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העדר פתחי מיזוג שולי ברכב הזה, המזגן מספיק חזק.

לא חושב שיש מה להשוות מבחינת דינמיות והנאה מנהיגה, הפוקוס ללא ספק עדיפה, אתה יכול לקרוא על זה בהרבה מבחנים ברשת.

לגבי ג'אנטים, טוב שהביאו את ה17, כי כרגע די נוח לי, עם לחץ אוויר נכון בצמיגים זה טיפה נוקשה אך נסבל אפילו נוח, לא בטוח אם הייתי גם מרוצה לו קיבלתי את ה18' עם יותר נוקשות, כי אז זה יכול להיות ממש דיל ברייקר.

לגבי הגג מסכים שזה חסר, אך אצלי לפחות, זה ממש לא דיל ברייקר.

לגבי FULL LED מאחור, נחמד אך כזה משנה לי, בגדול אם אני לא טועה רק האיתותים מאחור הם לא LED השאר כן, והעיקר זה מקדימה בגלל הראות הטובה יותר, מאחור יותר יפה אך פחות יקר להחליף.

נראה שיש לך לא מעט חסרונות שמפריעים לך בפוקוס החדשה, ואם הרכב גם לא נראה יפה בעיניך אז למה אתה בכלל פוזל לכיוון הזה, יש לVAG היצע לא רע שאוטוטו יגיע לארץ כולל הלאון החדשה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס אטרקטיבית מאוד בזכות המחיר, הפער בינה לבין לאון FR (כשעוד שווקה) היה מספיק משמעותי כדי ליצור העדפה לפוקוס למרות האבזור החסר. בסך הכל לא מדובר בדברים מהותיים מאוד והיה הבדל בפועל של כ-10K. הלאון החדשה אולי תתייקר ומדיניות ההנחות תהיה שונה לעומת הדגם שכבר היה בסוף חייו. עבורי אישית פנסי לד מאחור הם nice to have אבל לא דיל ברייקר. בלאון הנוכחית יש לי גג פנוראמי כמו שרציתי, אפשר לספור על 2 ידיים את כמות הפעמים שהוא נפתח בשנה וחצי ויש לו חסרון בדמות וילון לא אטום שמכניס חום ומציק בקיץ.

פוקוס ST ליין יקרה בכמה אלפי שקלים ממה ששילמתי לפני שנה וחצי על לאון סטייל, מניח שאם היא הייתה קיימת בזמנו ההתלבטות הייתה קשה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, wildlands2019 כתב:

לא חושב שיש מה להשוות מבחינת דינמיות והנאה מנהיגה, הפוקוס ללא ספק עדיפה, אתה יכול לקרוא על זה בהרבה מבחנים ברשת.

בינתיים ראיתי שיש רק 2-3 השוואות ביוטיוב בין הפוקוס ללאון החדשה, ולפחות באחת מהן הלאון ניצחה. מצד שני לא בדקתי עדיין מבחנים כתובים, אם אליהם אתה מתכוון

לגבי FULL LED מאחור, נחמד אך כזה משנה לי, בגדול אם אני לא טועה רק האיתותים מאחור הם לא LED השאר כן, והעיקר זה מקדימה בגלל הראות הטובה יותר, מאחור יותר יפה אך פחות יקר להחליף

למה שתחליף נורת LED? מצד שני, לי יצא להחליף לא מעט נורות הלוגן של איתות ואורות ראשיים ברכבים. זה מבאס ולא נוח, מה גם שזה נראה לי פשוט ארכאי ומיושן ולדעתי אין לנורות כאלה מקום כיום ברכבים מודרניים.

בנוסף, הנראות של איתות של LED טובה יותר מנורות הלוגן, מפני שלרוב זה פס LED ארוך שמהבהב במקום נורת הלוגן אחת שדועכת לאיטה ונדלקת שוב

נראה שיש לך לא מעט חסרונות שמפריעים לך בפוקוס החדשה, ואם הרכב גם לא נראה יפה בעיניך אז למה אתה בכלל פוזל לכיוון הזה, יש לVAG היצע לא רע שאוטוטו יגיע לארץ כולל הלאון החדשה .

כי אני אוהב לגוון ולנסות, וגם ממש אהבתי את צליל המנוע של הפוקוס בביקורות הנ"ל, פשוט מעולה :)

לפני 6 שעות, Mike808 כתב:

בלאון הנוכחית יש לי גג פנוראמי כמו שרציתי, אפשר לספור על 2 ידיים את כמות הפעמים שהוא נפתח בשנה וחצי ויש לו חסרון בדמות וילון לא אטום שמכניס חום ומציק בקיץ.

הוילון פתוח אצלי בכל נסיעה אלא אם כן ממש חם כמו בימים האחרונים. אני אוהב גג פנורמי, ורצוי נפתח, בגלל אור היום שנכנס דרכו גם כשהוילון סגור, מה שהופך את השהות ברכב לנעימה יותר מבחינתי. אני פותח את הגג לפחות פעם ב-2-3 נסיעות, גם אם זה לכמה דקות עד שאני יוצא לכביש המהיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק להבהיר, ברור שכל מה שציינתי הוא Nice to have ולא דיל ברייקר להרבה אנשים.

ואם לאחר נסיעת המבחן אתה מבין שזה האוטו שאתה רוצה, אז כל הנ"ל מתגמד וחסר משמעות.

זו הסיבה שאני חושב לקחת את הפוקוס לנסיעת מבחן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבחן שאני מדבר עליו הוא לא לאון ופוקוס ראש בראש,

אלא מבחנים של פוקוס ולאון כל אחת לבד, אפשר להבין מהר מאוד שכולם נהנים יותר לנהוג בפוקוס, אך זה לא אומר שהלאון גרועה כן? אולי היא דינמית ומהנה כמו הפוקוס אך אני מאמין שהיא גם מצויינת ודי קרובה.

וגם נתקלתי מבחן של best family car, אם אני זוכר נכון הפוקוס היתה חמישית הלאון שביעית, הגולף רביעית, ראשונה היתה הסקאלה, ואחריה האוקטביה.

LED בד"כ לא מתקלקל, אך כל מוצר חשמלי יכול לשבוק חיים, וברגע שזה קורה עדיף שיהיה לך ביטוח מקיף ברכב, יש לי חבר עם מאזדה ספיריט 2014 שחטפה מכה בחניה ושברה את פנס הLED הקדמי, עלות תיקון היתה סביב ה7500 ש"ח, הפעיל ביטוח מן הסתם.

בגדול זה תלוי מאוד מה אתה מחפש, ולא חושב שיש הרבה מה להתבלבל,

לדעתי הלאון תציע איכות גבוהה יותר, כח (ללאון יש יחידות הנעה הרבה יותר חזקות מהפוקוס), תא מטען גדול יותר, שוק ללא ספק יהיה חזק יותר, זה רכב מאוד מבוקש בצפון לפחות, חלון פנורמי, לד מלא, נראה לי גם מולטימדיה תהיה עדיפה ובכלל מודרנית יותר.

הפוקוס תהיה אולי טיפה יותר מרווחת מאחור, דינמית יותר אך לא בטוח לגבי ההגה שהוא לא הכי מדויק או יותר נכון בעל משקל קצת מוזר ביחד לרכב ספורטיבי, גיר פלנטרי, אולי טיפה יותר נוחה (לא בטוח ב100% כי לא ניסיתי את החדשה)

תצביע על מה שהכי חשוב לך וכך תחליט מי המנצת שלך 😎

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מהנה לנהיגה, נקודה. בתור אחד שיצא לו לנהוג בעבר גם לאון ובגולף (מספר גרסאות) - לדעתי הפוקוס מהנה יותר משניהם, וידוע שהגולף די מהנה.
לי יש את האקטיב-X, להלן ציטוט מתוך ביקורת של CarWow:

ציטוט

The flip-side of this is that the Active doesn’t feel quite as nimble as the likes of the sportier ST-Line Focus, but it’s still more fun to drive on a twisty country road than the Kia Ceed and VW Golf.

שים לב שהוא רשם שלדעתו האקטיב מהנה יותר מהגולף, אבל ה-st line מעט ספורטיבית יותר. לכן כן - הייתי ממליץ לך לעשות נסיעת מבחן על ה-st line, קודם במצב רגיל ואז תעבור לספורט (שני המצבים זריזים אך עדיין יש הבדל מורגש מאוד - המנוע מגרגר מעט יותר, ההאצות אגרסיביות יותר, אתה יכול להכין לעצמך קפה עד שהוא יעלה לך הילוך אך מיכל הדלק מתרוקן הרבה יותר מהר).

לגבי הנורה - מציע לך לברר זאת מול היבואן, אבל למיטב ידיעתי ברגע שיש בעיה בפנס full led - לרוב מחליפים לך את כולו, וזה יכול להגיע לאלפי שקלים (לעומת כלום כסף אם נשרף לך ההלוגן). בכל מקרה, אני אישית מאוד אהבתי איך שה-st line נראת עם צמיגי 18"...הם מרגישים פשוט מתאימים יותר ויזואלית, אבל ברוב הביקורות אכן אמרו שזה פוגע באיכות הנסיעה באופן מורגש.

עריכה אחרונה על ידי YairZov
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אופציה כזו.  שאלתי וביקשתי ולא ניתן להזמין זאת. 

בתאריך 2.8.2020 בשעה 15:49, Coresh כתב:

השאלה בכותרת, ראיתי שהאופציה הנ"ל קיימת בחו"ל, אך האם גם בארץ?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה18 יפה יותר, אך אני גם חושב שאם פורד היו בוחרים בג'נטים 17 יפים יותר גם עם ה17 הייתה נראית טוב, פשוט בחרו בג'נט די מכוער,

למשל ג'נט האקטיב הרבה יותר יפה מזה של הstline.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, wildlands2019 כתב:

למשל ג'נט האקטיב הרבה יותר יפה מזה של הstline

לדעתי אחת המכוערים, בחיי 🤢

לפני כשעה, YairZov כתב:

לגבי הנורה - מציע לך לברר זאת מול היבואן, אבל למיטב ידיעתי ברגע שיש בעיה בפנס full led - לרוב מחליפים לך את כולו, וזה יכול להגיע לאלפי שקלים (לעומת כלום כסף אם נשרף לך ההלוגן)

עדיין עדיף מבחינתי אלפי מונים על פני הלוגן מעפנה :) תמיד אבחר ב-LED על פני הלוגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהעדפה כללית של כתבי רכב לא דומה למבחן ראש בראש, מבחן בין הפוקוס ללאון החדשה, והלאון מנצחת בKO, כנראה שבאמת מומלץ להמתין ללאון החדשה, יכול להיות שתהיה אופציה מעניינת מאוד, מקווה רק שלא יגזימו בתמחור.

זה גם מבחן מעניין, רק לא הבנתי מי הטובה יותר כאן, יש דוברי גרמנית כאן?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...