Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבים עם שפריצרים לא סטנדרטיים

pl7410
שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז גיליתי שבמאזדה שלי (CX30) אין ממש שפריצרים למים אלא צינורית עם "טפטפות" כחלק מהווישר - אף פעם לא הכרתי מנגנון כזה (גם פחות יעיל עד עכשיו, לדעתי).

אלו מנגנונים שונים של שפריצרים ו/או מגבים אתם מכירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היה לי חבר שאצלו המתז ברכב היה חצי סתום וכל פעם ברמזור היה משפריץ על הנהג שעומד לידנו.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בפולו קרה שהמתז האחורי נשבר.

כל פעם שמפעיל השפרצה, זה היה משתין בקשת מרשימה על הרכב מאחור.

שיטה יעילה להרחקת נדבקים לתחת.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שבפיאט 127 מודל 72' שהיתה במשפחתנו,

השפריצר היה מופעל ע"י לחיצה ידנית על מין כפתור גומי חלול / דיאפרגמה, בצד הכי שמאלי של הדאשבורד והלחץ היה גורם להתזת המים.

• מעניין 2

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, pl7410 כתב:

אז גיליתי שבמאזדה שלי (CX30) אין ממש שפריצרים למים אלא צינורית עם "טפטפות" כחלק מהווישר - אף פעם לא הכרתי מנגנון כזה (גם פחות יעיל עד עכשיו, לדעתי).

לפחות על הנייר הוא אמור להיות יותר יעיל, שכן כל הנוזל נשפך על השמשה במקום להינתז לכל עבר.

יש משהו דומה גם בדגמים האחרונים של מרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני יש רגולציה שקובעת רף ביצועים מסויים שנדרש ממערכת המגבים והמתזים (לא מכיר את הפרטים הקטנים איך זה בדיוק מוגדר),  יש רכבים בהם מנגנון מהסוג הזה נועד לייעל את פעולת השטיפה וכך לאפשר הקטנה של מיכל המגבים. לא יודע אם זה המקרה כאן.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ya_pl01 כתב:

אצלי בפולו קרה שהמתז האחורי נשבר.

כל פעם שמפעיל השפרצה, זה היה משתין בקשת מרשימה על הרכב מאחור.

שיטה יעילה להרחקת נדבקים לתחת.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

קורה לא מעט גם בשפריצרים קדמיים סטנדרטיים שמשום מה הלחץ שלהם גבוה, והם מתיזים כמו הסילון של ג'נבה.

לפני 2 שעות, חולגי כתב:

אני זוכר שבפיאט 127 מודל 72' שהיתה במשפחתנו,

השפריצר היה מופעל ע"י לחיצה ידנית על מין כפתור גומי חלול / דיאפרגמה, בצד הכי שמאלי של הדאשבורד והלחץ היה גורם להתזת המים.

משום מה לא זכור לי, אבל אתה כנראה צודק. חיפוש בגוגל מעלה אפילו הצעות למכירה של הפומפה הזו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבד ככה גם בפיג'ו 405 זצ"ל. דווקא היה יעיל.

נדמה לי שהיו עוד מכוניות כאלה בתקופה (שוודיות? בוקי, תעזור)

אבל לי הייתה פיג'ו 405 לכן אני זוכר את זה.

לגבי מנגנונים אזוטריים, ידוע לשימצה גם שחיפושית משתמשת בלחץ אויר מהגלגל הרזרבי כדי להשפריץ מים, ככה שנשארים עם גלגל רזרבי ריק מאוויר..

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, pl7410 כתב:

המנגנון הכי מיוחד שיצא לי לראות, מבית מרצדס: קישור.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיה קלה, אבל בכל זאת: שתי שטיפות החלון הקדמי הלא שגרתיות שהיו לי היו עם רנו 14 בין רמת דוד לגבת. פעם אחת קיבלתי התזה ממטוס ריסוס, ולך תדע מה שאפתי לריאות. השניה היתה כשרכב כבד ומהיר הרים עלי גל משלולית שהתפנה רק לאחר 4-5 מעברים של המגבים (כולל מה שזרם מהגג, אחרי כל ניגוב היה גל נוסף). פשוט התקדמתי בלי לראות לאן אני נוסע.

ועוד בעניין מנגנוני שטיפת חלון - הם נוטים להסתם אחרי מריחת וקס. בסוף הפעולה אני מעביר בהם חוטר, מחט או סיכה דקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנגנון הכי מיוחד שיצא לי לראות, מבית מרצדס: .

מזכיר את מה שיש אצלי אבל ברמה גבוהה יותר.

אצלי אחרי השימוש תמיד יש הרבה שאריות מים על חלון הנהג - והשמשה הקדמית נקייה אבל לא 100%

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפטנט הזה של המתזים המובנים במגבים קיים גם בסיטרואן קקטוס.

האמת שנראה שלסיטרואן יש קטע עם מערכות מתזים שונות, ב-C3 של החברה שלי המתזים עובדים בצורה כזאת שכשאתה מושך את הידית המתזים משפריצים כל פעם את אותה הכמות של המים בלי קשר לאורך הלחיצה, כלומר כל פעם משריצים מים במשך כמה שניות.

האמת שאני מוצא את זה כלא מאוד יעיל, כי בניגוע למערכות רגילות בהן אפשר להשפריץ את המים לסירוגין וככה לשמור על החלון רטוב יותר לאורך זמן כשהווישרים עובדים פה אתה נאלץ ללחוץ שוב ולבזבז כמות גדולה יחסית של מים...

(סיימתי להתפלסף על מתזים ולווישרים 😀)

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היו רכבים (חושב שאני זוכר את זה מהטנדר טלבו של אבא ובכמה אמריקאיות) שבהם הפעלת השפריצר היתה ברגל.

באסטרו זצ"ל של ההורים זה היה משולב במגבים ואכן הפעם הבאה שנתקלתי בזה היה כשקיבלנו את ה-C5 איירקרוס. 

בבמוו שלי השפריצר סטנדרטי אבל מוסתר מתחת למכסה המנוע (או שמובנה בבסיס החלון, לא התעמקתי).

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, itaysamurai כתב:

היו רכבים (חושב שאני זוכר את זה מהטנדר טלבו של אבא ובכמה אמריקאיות) שבהם הפעלת השפריצר היתה ברגל.

זכור לי מהסיטרואן דיאנה של אמא שלי שלקחה אותי לגן. נראה לי שעצם לחץ האויר נוצר מפימפום ברגל, לא הייתה משאבה חשמלית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...