Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה על ליסינג תפעולי פרטי ​🤔​

SAP7002
שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני ואשתי חושבים לקחת רכב בעסקת ליסינג 
מתלבטים בין ליסינג רגיל לבין ליסינג תפעולי פרטי נשמח לשמוע חוות דעת מבחינת
כדאיות כלכלית בין שני המסלולים, ואיפה יש פחות כאב ראש מבחינה התעסקותית עם הרכב
בנוסף לזה היינו שמחים לשמוע על איזה חברות ליסינג הייתם ממליצים? 
אילו חברות אמינות יותר, משתלמות יותר וכו׳ (אם אפשר מנסיון אישי)

ראיתי שחברת שלמה סיקסט יצא במסלול חדש ליסינג ״פרטיפעולי״ (עם אפשרות לסיים אחריי שנה)
בשיחת טלפון שדיברתי עם נציג שלהם הוא אמר שאין תוספת תשלום בסוף התקופה,

אם מישהו שמע על זה אשמח לשמוע מה דעתו
תודה רבה 😁

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי זאת גם לא מזמן, גם כן אצל שלמה סיקסט.

השוואתי אותם לסוכנויות המורשות של הרכבים כדי לראות עד כמה ההבדל משמעותי, תוסיף את המקדמה של ה8 אלף בערך שהם רוצים שזה עוד כ650 שקל בחודש למחיר של כל רכב קודם כל.

בסוכניות הרכב ראיתי שאני יכול לקחת את אוטו הרכב ברמת אבזור גבוהה יותר (בשלמה זה הבסיס ועל כל רמה גבוהה יותר יש הבדל משמעותי במחיר) כולל אם אני מוסיף את הביטוח המקיף שלי בתשלום חודשי למחיר שלהם כולל ביטוח.

הביטוח שלהם גם עולה בכל שטות שמנסים להכניס לך כמו וישרים להחלפה או חילוץ במצב של פנצ'ר וכו' וכו' וזה מייקר עוד יותר את ההפרש ובמידה ואתה משווה לביטוח המקיף שאתה מפעיל אתה יכול להוציא את אותם הדברים (אצלי זה יצא זול יותר).

במידה ואתה או אשתך עצמאיים ואז אתה יכול לרשום את הרכב כהוצאה מוכרת אז כן יש היגיון בליסינג פרטי תפעולי. 

יכול להיות שהרכבים משחקים הבדל, אבל אני אחרי שהלכתי והשוואתי וראיתי את ההצעות של הסוכנויות הרשמיות זה יצא לי הרבה יותר משתלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודש אחי היה בהתלבטות דומה ולבסוף יצא לו הכי זול לשכור רכב לשנה (קיה קרניבל).

בגלל הקורונה, שוק ההשכרה נמצא כעת בשפל והחברות שמחות לכל עסקה כזו.

מהסתכלות שלי על העניין:

החסרונות:

1 . אתה מקבל רכב יד שניה מהשכרה מבלי יותר מדי אפשרויות בחירה

2. מה קורה אם החברה תפשוט רגל (ייתכן שהבעיה קיימת גם בליסינג)

3. אתה מסתובב עם מדבקות השכרה (יש כאלו שזה מפריע להם)

4. לא בטוח שאפשר להוציא "טופס בעלות" על הרכב לצורך רישום בעירייה לחניה ו\או תו נכה

המעלות:

1. הרכב כולו על אחריות החברה (כולל החלפת מגבים וכל דבר איזוטרי שקורה לו)

2. נראה שיותר קל לשבור חוזה באמצע התקופה.

3. הרכב לא חייב להיות רשום על שמך (למי שזה חשוב לו)

4. התחייבות לשנה בלבד

5. מחיר זול יותר מליסינג תפעולי (לא משמעותי פחות, אבל פחות)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע לתחושתי החברות לא משדרות לחץ ולא עושות מבצעים.

אתן דוגמה של 2 הצעות מחברת אוויס.

הנה הצעה שמישהו קיבל מאוויס (אחרי התמקחות) באוגוסט 2019 (טרום קורונה) עבור קיה פיקנטו (דגם 2019):

תשלום מקדמה - 7500 אלף שקל
תשלום חודשי - 800 שקל ל 30 חודשיים ( שנתיים וחצי)
חבילת אקספרס שכוללת ביצוע טיפולים שוטפים+ביטוח חובה וצד ג+ פטור מתשלום עבור נזק במקרה של תאונה או גניבה(בהתאם לכתוב בחוזה כמובן ) + שינוע לטיפולים - עוד 294 שקל .

הנה הצעה שקיבלתי לפני שבועיים עבור אותו דגם באוויס (דגם 2020 אבל השנה היא 2020):

מקדמה: 7500

תשלום חודשי 1137 ל-30 חודשים.

חבילת אקספרס + ביטול השתתפות עצמית: 308+125=433 ש"ח.

בנוסף, הסוכן לא מוכן להתמקח בכלל.

סך הכל בהצעה לפני הקורונה: 40320

סך הכל בהצעה אחרי הקורונה: 54600

המסקנה שלי היא שמרוב שהחברות הפסידו בקורונה, הן מנסות לכסות את ההפסדים על ידי עיסקאות לא אטרקטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...