Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיח, מדיח עושה בעיות. אפשר הכוונה?

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר במדיח שיושב על השיש שקניתי לפני שנים ביד 2.
הוא עבד מעולה עד עכשיו. 
שמתי לב לבעיה בימים האחרונים, הבחור לא ממש שואב מים. עושה קולות של שואב, אבל שפותחים אותו אין מים בפנים.
בדקתי את הצינור, אין סתימה. רציתי לפרק את המכסה כדי להסתכל בפנים, לא שאני מבין גדול אבל אולי משהו יקפוץ, אבל אני לא מצליח להבין איך להסיר את המכסה.

הדגם הוא bosch skt5102, לא יודע אם זה הדגם המדוייק אבל בתמונות הוא נראה דומה מאוד מאוד למה שיש לי.
אני מצרף גם תמונה של משהו מוזר בכיסוי שנראה שמחזיק אותו ומפריע לי בפרוק. אם מישהו יכול לעזור אשמח, מעדיף לא להזמין טכנאי בימים אלו, וכבר התרגלתי שמדיחי שוטף את הכלים, לא בא לי לחזור לתקופת האבן.

E0212C32-BF91-471E-9E2A-CDAC6ABD6FCC.JPG.aecc1cd6507905b8eeafcfd252729b89.JPG

עדכון. טיפש שכמותי. אלו מכסים. מתחתם יש בורג...
נמשיך בפרוק. אם למישהו יש טיפים לאיתור הבעיה אשמח לעזרה. ממה שראיתי עד עכשיו ביוטיוב בסרטונים ברוסית (למה תמיד רק רוסים מפרסמים סרטונים של "איך לתקן מדיח/מקרר/מכונת כביסה") יש שם מיכל שהמשאבה ממלא ואז עוד משאבה מזרימה מים מהמיכל הזה למדיח. הכיוון שלי הוא שהבעיה שם איפשהו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מפירוק צינור ההזנה כדי לראות שאין שם איזה מסנן סתום.

אתה בטוח שמדובר בקולות מילוי ולא קולות ריקון?

רוב המדיחים מרוקנים שאריות לפני מילוי ויכול להיות שזה מה שאתה שומע. אם אלה הקולות והם לא נפסקים אז או סתימה בצינור הניקוז או חישן גובה מים מזייף.

שפוך כמה כוסות מים לתוך המדיצ לפני ההפעלה ובדוק אם הוא מתרוקן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב כנראה שקפצתי למסקנות.
קודם כל הריקון עובד, כמו שאמרת בתחילת התהליך המדיח מיד מרוקן את השאריות ואני יכול לראות מים שיוצאים.
פה אמרתי רגע אם יוצאים מים הם חייבים להיכנס, ואכן המתנתי עוד זמן והמדיח בהחלט ממלא מים כמו שצריך, אז גם אין בעיית מילוי.

מה שכן יש רעש שונה מהרגיל במהלך תהליך המילוי, אני מכיר את הרעשים של המדיח הזה כבר טוב מאוד ובוודאות יש שינוי ברעש, זה מה שגרם לי לחשוב שיש בעיה. זה גם מרגיש לי כאילו תהליך המילוי הוא יותר איטי.
שמתי לב לעוד משהו מוזר בזמן האחרון כלי הזכוכית יוצאים עם כתמים כאלה, כאילו יש עליהם אבק. בדרך כלל הוא מנקה מדהים.

מה השתנה בזמן האחרון? לפני כחודש-חודשיים החלפתי טבליות. לפני זה השתמשתי בפיניש שבאות בעטיפה שקופה ומניחית אותן במדיח עם העטיפה. עכשיו עברתי לפיניש שמגיעות בלי עטיפה.
יש להדגיש שאני מניח את הטבליה בתחתית המדיח כי היא לא נכנסת בתא בדלת, בטבליות הקודמות צויין באריזה שזה בסדר. בחדשה מצויין שבתוכנית קצרה זה בסדר (בדרך כלל אני על תוכנית 3 שזו כמעט הכי קצרה).
פרט לכך הוספתי מלח לפני כמה ימים (יש מצב שהרעש המוזר התחיל עוד לפני).

בנוסף ניקיתי עכשיו את הפילטר בתחתית המדיח ושמתי לב שהיה דבוק אליו מן משהו עיסתי ומגעיל, כמו מגבון נייר שהתפרק לחתיכות עיסתיות קטנות. מה שכן אני לא יודע אם זה נייר, הגברת טוענת שאין סיכוי שנכנסה בטעות איזו מגבת נייר קטנה...
יש סיכוי שמה שנראה לי כמו מגבון הוא בעצם טבליה שלא נמסה טוב והשאירה גושים, גם אופציה.

החלטתי לקפוץ לסופר ולקנות את הטבליות הקודמות, לראות אם זה יעשה שינוי מבחינת איכות הנקיון.
בנוסף כשקראתי את המדריך למשתמש שמתי לב למשהו שנקרא rinse aid. יש איזה תא שאפשר להוסיף לו את הנוזל הנל וזה אמור למנוע כתמים בזכוכית. מעולם לא השתמשתי בזה. אולי הבדל בין הטבליות מצריך את התוסף הזה? יש להשיג בסופר ישראלים?

fdrrttt.jpg

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שרשור מקביל על פעולת מדיח, ויש התיחסות לנושא. 

נוזל ההברקה (ובלעז דטרגנט) חיוני למניעת המשקע העכור הזה. אני די מופתע שלא השתמשת בו עד כה, אם כי יש טבליות שיצרניהן טוענים שהן מכילות את חומר ההברקה.

כרגיל - RTFM.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אעבור עליו. אני עדיין לא מבין למה הרעש במהלך המילוי השתנה ויש לי הרגשה שהמילוי גם איטי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לצינור שמביא מים מהברז למדיח? אם כן בדקתי את שני הצדדים שלו. הכל נראה בסדר ותקין.

מילוי המים לוקח יותר זמן עכשיו אני כבר די בטוח בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש לך סתימה חלקית במדיח? אתה יכול לפרק את הממטרות ולשטוף אותן?

תחפש את חוברת ההפעלה. הרבה פעמים יש הוראות לפירוק וניקוי יותר עמוק.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

טוב עבר זמן מאז פתיחת השרשור. המדיח הפסיק להתיז מים.
הוא שואב מים ומרוקן אבל לא מתיז.
פירקתי את המשאבה הגדולה והבנתי למה הוא לא מתיז... עכשיו אני מבין גם למה היה שינוי ברעש שלו והוא עבד יותר לאט...

image.thumb.png.965f4690d859dc1a908f5f2d4131fecb.pngimage.thumb.png.e3b1736859fc36f2a8aa89cb1c1f326e.png

מאיפה משיגים משאבה כזו??? אני קשור למדיח הזה, לא רוצה לוותר עליו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל כל החשודים המיידיים (דובין, אביב, אביקל...)

מי שהכי קרוב אליך.

לך עם הדוגמה, ימצאו לך.

למרבה הבאסה, אי אפשר להשיג רק את האימפלר.

כי אני מבין שהמנוע תקין...

יעלה לך לפחות 250-300 שקל, משאבה כזו קומפלט.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

250-300 אשקיע בכיף.
היצע המדיחים הקטנים כרגע הוא על הפנים.
יש מידאה ב-1000 שקל. חשבתי לקנות, אבל אז ניסיתי להכניס בו צלחת מעט גדולה (שאצלי נכנסת בלי בעיה בכלל), והיא לא נכנסת שם.
יש אלקטרולוקס או משהו כזה שהוא בעצם מידאה בתחפושת.
 יש סימנס ב-2300 שקל...

תודה. נקווה שימצאו לי משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מדיח נהדר.
אל תוותר עליו ותשקיע בו, זו דעתי.
אם לא תמצא בארץ אימפלר, תחפש באינטרנט בחו"ל.

בהזדמנות זו כשהוא כבר חצי מפורק, בדוק אם יש צורך להחליף צינור גומי או משהו אחר שאתה רואה שהוא לקראת סוף דרכו.

אני מבין שהוצאת את התקע מהחשמל בקיר, כן...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...